Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

Te kobinacje klawiszy w grze po co to up+ctr, left+ctr..........

to tylko utrudnia gre!!! Ja gram na alternatywnym ustawienu z myszkom, chyba robie coś źle bo grałem 20 min i wyłączyłem bo mnie ręka bolała.

Jak znacie jakieś wygodne obłożenie klawiszy to podajcie :)

Grać używając myszki, czy bez?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tu macie wygodne sterowanie do gothicow!! Ustawcie je, a gwarantuje wygode i bezstresowa gre. W razie czego zwrot pieniedzy:) Pamietajcie GRAMY BEZ MYSZKI!!!! Uzywajcie jej tylko po to, by sobie widok dobrze ustawic, a potem odłuzcie na bok i grac! Walczymy trzymajac przycisk akcji(strzałka w gore) + Q,W,E,S a reszta chyba jasna. Zreszta wyprobujcie sami to sterowanie, ja przynajmniej ŻADNYCH problemów ze sterowaniem w Gothicu nie miałem!!

sterowaniedogothicnk5bq.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, jak dla mnie glupoty opowiadacie nieziemskie. Ja gram zawsze na standardowych [drobna zmiana] - klawisze (zadnych WSADow) i myszka. Na spacji i ew. numerkach bron, LMB jako akcja, RMB jako skok i wszystko jasne. Innych akcji uzywa sie tak rzadko, ze nawet sobie nimi nie zawracalem glowy, sa dla mnie odpowiednie.

BTW to jest bardzo podobne sterowanie do tego z Morka (tam jest IMO duzo gorsze, zwlaszcza pokopana walka) i jakos tam nikt nie narzeka, a tu caly ruch protestowy.

Ja gram na alternatywnym ustawienu z myszkom, chyba robie coś źle bo grałem 20 min i wyłączyłem bo mnie ręka bolała.

Ktora i od czego sie zapytam. Prawa? Od myszki? Ciekawe, ze w FPSach jakos nikogo reka od myszki nie boli...

EDIT: [do postu ponizej]

Nie chodzi o to, ze ja sie denerwuje. Ja po prostu nie moge pojac dlaczego ludzie zapominaja o przyciskach myszki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie pandrodorze, lewa od ciągłego wciskania w+ctr sprubuj sobie tak porobić przez 20 min to się przekonasz. Mu problem wynika pewnie z tego że mam erygonomiczą ??? (wclae nie on utrudnia i pisanie i granie) klawiaturę i małe ręce. Spoko pandradorze bez nerwów pomyślałem że ktoś kto ma doświadczenie w grze poda jekiegoś fajnego konfiga. No dzięki wszystki żeczywiście pogło. :D

STO LAT DLA CDA!!! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzedać przedioty? Bo za cholere niemoge.

Ostatni raz już tłumaczę sterowanie, bo już kilka razy to mówiłem. Do wszystkich, którzy mają problemy ze sterowaniem - domyślnie w Gothicu wszystko (walka, sprzedaż, rozmowy) robi się kombinacją CONTROL + STRZAŁKI. Kierunek strzałki zależy od czynności. Wszystkie rozmowy, walka, podnoszenie przedmiotów wykonuje się na pomocą CONTROLA + STRZAŁKI DO GÓRY. Natomiast strzałek na boki używa się przy otwieraniu skrzyń (wytrych w lewo lub w prawo), handlowaniu i przekładaniu przedmiotów z jakiś skrzyń do inventory bohatera. Jeśli inventory jest po prawej stronie i chcemy coś przełożyć do niego ze skrzyni, która jest po lewej stronie ekranu to naciskamy CONTROL + STRZAŁKA W PRAWO, jeśli chcemy coś do skrzyni włożyć to strzałka w lewo. W handlu jest tak samo, identycznie są wykłada przedmioty do handlowania ze swojego okna i kupca. Tutaj tylko musisz patrzeć czy przedmioty, które gracz chce sprzedać i te, które kupiec chce sprzedać są warte tyle samo bryłek rudy. Jeśli tak lub gracz wykłada więcej to naciskasz ENTER i dajesz potwierdź. A jeśli to kupiec dał przedmioty o większej wartości to musisz coś ze swojej strony dołożyć. Cała filozofia sterowania, więcej nie będzie mi się już chciało tego tłumaczyć. ;) To naprawdę nie jest trudne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzedać przedioty? Bo za cholere niemoge.

Jak już gadasz z tym kolesiem (handlowcem), musisz zauważyć dwa pioniowe okna. Po lewej jest sprzedającego, a po prawej jest twoje. Strzałeczkami jeździsz po obu okienkach albo i po środku. Kiedy masz już "nakierowane" na tym lewym okienku wciskasz przycisk control i strzałkę w prawo (operacja - kupno). Jeżeli zaś chcesz sprzedać najeżdżasz na swoje okienko (prawe) i robisz to samo co przy kupnie - wciskasz control i strzałkę w LEWO. Każdy przedmiot ma swoją wartość. Musisz więc wyrównać, wartość swoich towarów z jego. Najlepiej (jeżeli chcesz coś sprzedać) jest jak uzbierasz sobie sporo przedmiotów i dopiero później sprzedajesz je kolesiowi. Polecam handel bronią - najlepiej opłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam handel bronią - najlepiej opłacalne.
Jeśli chcecie szybko zarobic kasę na handlu bronią, to najpier idźcie do kolesia o imieniu Huno - znajdziecie go w kuźni w oklicach Waszej chaty w Starym Obozie. Może Wam powiedzieć, jak się robi takie miecze.

Dla leniwych:

- rozgrzejcie stal w piecu,

- obróbka na kowadle,

- idźcie do wiaderka,

- naostrzecie.

Pamiętajcie, by najpie rozgrzać całą stal jaką macie, potem całą na kowadło, potem całą do wiaderka i całą na ostrzecie. Wystarczy to robić tak "długo" aż pojawi się stosowna animacja. Czy naostrzycie pół miecza czy zrobiecie to 10 razy - i wart jest tyle samo rudy. :]

W Obozie Sekty znajdziecie kuźnię. Okradnijcie ze stali znajdujące się tam skrzynie i zróbcie z nich miecze.

Zanim zabierzecie się rozgrzewanie stali, kupcie u kowala na Bagnach "młot kowala". :wink:

Słyszałem o wyczycnie zapłacenia za wejscie do zamek rudą (1000 bryłek) pochodzącą ze sprzedaży zielstwa i innych gadżetów znajdowanych po drodze. Podobno możliwe, ale komu by się chciało :?: :wink:

Jednym z trudniejszych zadań na początku może być walka i zdobycie poparcia Scatty'iego. Podczas rozmowy z Kirgo zatrzymajcie się tuż przed ostateczną kwestią po której pójdziecie na Arenę. O ile dobrze pamiętam - zadanie zostanie zaliczone!

Jeśli koniecznie chcecie walczyć, to w drodze na arenę wyprzedźcie Kirgo, stańcie lekko w bocznym korytarzu tuż przed areną i zaatakujcie go, zabierają mu oreż. W walce będzie używał tylko pięści. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zakrasc sie w nocy i oproznic magazyn tego sklepikarza [nie pamietam jak sie nazywa, gralem dawno temu :P ]. Jest tam tyle żelastwa, że będziecie okradac owe pomieszczenie całą noc[w grze oczywiscie :P ]. Później zachodzimy do naszego kolegi i jak chcemy to wszystko sprzedajemy...

Gdy mamy dużo kasy to wchodzimy do wewnętrznego kręgu albo gdy już zostajemy cieniem to włazimy do tych sypialni na górze ponad tronem gomeza. Wchodzimy po drabinach i zabieramy wszystkei itemy ze skrzyn. W jednej jest około 50 normalnych i lekkich potionów do życia :D oraz dużo innych wartościowych skarbów. Można zarobic fortunę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielek

:( Niewiem jak podnosić przedmioty w Gothicu 1 próbowałem wszystkiego pomóżcie mi ktoś !!!!!!!!!

jak mi sie podświetla i próbuje to wcisnąć użyj to nic nie robi !!!!!!!!!!!!!

czy ktoś mi pomoże :(:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Niewiem jak podnosić przedmioty w Gothicu 1
Tak jak rozmawianie. Naciskasz [Lewy Ctrl] i [Do przodu]

Jeszcze coś. Jeśli nie chce Wam się tak wolno biegać idźcie do Nowego Obozu i tam przy ognisku (na wyższym piętrze) będzie siedział koleś, który nauczy Was Akrobatyki. Sam z Wami zagada - wystarczy trochę pobiegać. Nauczenie się tego "kosztuje" 10 pkt. umiejętności, ale przyśpiesza rozgrywkę diametralnie. Zwłaszcza zwiedzanie i wędrówkę. Skaczecie wtedy na dłuższe odległości i robicie stylowego fikołka przy ladowaniu. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie u niego młot kowala. Może Wam powiedzieć, jak się robi takie miecze.

Panie ino on nie ma tego młota. Jedyne dostępne przedmiotyto ostrze , rozgrzana stal , stal :(

A da się naostrzyć miecz który posiadam , znalazłem jakiś wyszczebiony . Podchodze do OSTRZAŁKI i klikam ctrl+up i nic .

Ja sobie tak myśle że jeszcze jedno pytanie o klawisze i ktoś zejdzie :D

Czytać poprzednie posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie ino on nie ma tego młota. Jedyne dostępne przedmiotyto ostrze , rozgrzana stal , stal :(
No to może trzeba to było kupić od kowala w Obozie Sekty. :roll: :wink::P
A da się naostrzyć miecz który posiadam , znalazłem jakiś wyszczebiony . Podchodze do OSTRZAŁKI i klikam ctrl+up i nic .
Wyszczerbiony miecz to coś zupełnie innego. Tą metodą robi się "niewykończone miecze", które sprzedaje się za jakieś 50 bryłek rudy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo głupi problem z grą Gothic, ale jak dla mnie bardzo istotny. Mianowicie nie wiem, co zrobić kiedy osiąga się następny poziom. W innych grach rpg są punkty do rozbudowania postaci, a tu tego nie ma. Może coś źle robię. Bardzo proszę o odpowiedź krok po kroku co robić, kiedy osiąga się następny poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo głupi problem z grą Gothic, ale jak dla mnie bardzo istotny. Mianowicie nie wiem, co zrobić kiedy osiąga się następny poziom. W innych grach rpg są punkty do rozbudowania postaci, a tu tego nie ma. Może coś źle robię. Bardzo proszę o odpowiedź krok po kroku co robić, kiedy osiąga się następny poziom.

W Gothic istnieje coś takiego jak punkty nauki (dostajesz 10 za każdy nowy poziom doświadczenia). W przeciwieństwie do większości rpg nie przydzielasz ich samodzielnie, ale musisz poszukać odpowiedniego nauczyciela, u którego wyuczysz się danej umiejętności wykorzystując przy tym odpowiednią ilośc PN. Takim nauczycielem może być np. Diego ( zwiększa siłę i zręczność). Ilość punktów nauki można zobaczyć w profilu postaci (domyślnie chyba "s" ale nie jestem pewien).

Pozdrawiam 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Diesel za pomoc. Teraz mam kolejny problem. Nie wiem jak otwierać skrzynie z zamkiem. Mam wytrych i adept w umiejętności otwierania zamków (pierwszy poziom). Jak ktoś wie, co trzeba zrobić, niech pomoże nowicjuszowi :wink:

Podchodzisz do skrzyni i naciskasz ctrl + strzałka w górę (oczywiście nie muszę chyba mówić, że potrzebujesz wytrychu?). Gdy już bohater klęknię nad skrzynią naciskaj strzałki w lewo lub w prawo. Każda skrzynia ma inny szyfr lewo/prawo. Jeśli po przesunięciu np. w lewo wytrych się rozwali lub będzie pisało "muszę spróbować ponownie" to znaczy, że w złą stronę przesunąłeś, a dobrym kierunkiem jest prawo. I takim sposobem musisz odkryć te cały szyfr lewo/prawo...Najlepiej od razu wytrenuj na mistrza (rzadziej się wytrychy łamią) i przed otworzeniem skrzyni zapisz grę, otwórz zapisując na kartce szyfr, a potem wczytaj i użyj go nie łamiąc dzięki temu ani jednego wytrycha. Trochę to skomplikowane się wydaje, ale jak raz Ci się uda, to zrozumiesz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki trochę śmieszny problem, a mianowicie nie wiem, jak zagadywać do ludzi. Biegam wokół nich, naciskam LCtrl i LPM, ale nie udaje się. Czasem jedynie wychodzi. Co dokładnie zrobić? Albo jak podnieść przedmiot lub wyciągnąć miecz, bo w Ustawieniach tego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki trochę śmieszny problem, a mianowicie nie wiem, jak zagadywać do ludzi. Biegam wokół nich, naciskam LCtrl i LPM, ale nie udaje się. Czasem jedynie wychodzi. Co dokładnie zrobić? Albo jak podnieść przedmiot lub wyciągnąć miecz, bo w Ustawieniach tego nie ma.

Błąd...Nie LCtrl + Lewy przycisk, tylko LCtrl + strzałka do góry. Taka zasadnicza różnica ^^. A kwestie przełączasz strzałkami góra/dół a enterem wybierasz tą, która bohater ma powiedzieć. Podnosisz przedmioty też tym samym, a miecz wyciągasz po prostu naciskając 1 (pod warunkiem, że bohater ma go u boku - aby go miał wybierasz z ekwipunku jakiś miecz i naciskasz ponownie ctrl + strzałka do góry).

A żeby nie cały czas pomagać, dla odmiany mam małe pytanie. Ongiś byłem na Gothic Site i tam ktoś twierdził o istnieniu 4 gildii w G1 jaką miałby być Obóz Bandytów tam w górach koło kamienia. Ów ktoś twierdził, że trzeba zabić Mordraga, potem do Fiska i otrzymać od niego zadanie znalezienia nowego pasera gdzieś w Nowym Obozie, a ten paser miał nas zaprowadzić i wprowadzić w szeregi bandziorów. Co ciekawe, kilka innych osób tak uważało. Czy ktoś kiedyś słyszał o czymś takim ? Bo dla mnie to jest zwykła plotka/podpucha...

EDIT: nie, to na pewno nie o tym było mowa...Ale strój kreta rzeczywiście można tam dostać i niejako nim być. ;)

EDIT 2: Dagoth nie gwarantuję, że takie coś jest - taką plotkę po prostu słyszałem. :) I kilka osób to potwierdziło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszłem gotica 3 razy (kazda frakcja ) i o czwartym obozie nieslyszalem (co prawda bandyci rzeczywiscie tam siedza...ale:

niema tam zadnych osobnych nauczycieli czy sprzedawcow ,wiec trzeba by bylo i tak korzystac z innych obozow):o ale skoro sa takie pogloski to czas je sprawdzic :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w starym obozie od Dextera dostałem zadanie . Mam mu dostarczyć przepis na miksturę leczniczą od guru sekty . Jak tego dokonać żeby gadać z guru muszę przyłączyć się do sekty.

Szybkie wzbogacenie się . W starym obozie obok kupca jest dwoje drzwi (wyglądają jak pancerne) prz próbie wejścia do jednych zostaniesz zaatakowany przez kupca . Nie martw się jak to zrobisz szubko nie zabije cię: otwierasz drzwi i szybko do łużeczka :D a potem to już tylko plądrujemy .Drugie drzwi są zamknięte ale przynajmniej nie zaatakuje cię jak przy nich grzebiesz .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mu dostarczyć przepis na miksturę leczniczą od guru sekty . Jak tego dokonać żeby gadać z guru muszę przyłączyć się do sekty.
Masz mu załatwić recepturę Cor'Kaloma. Idź do obozu Sekty. Przy wejści będzie stał koleś rozmawiający z Guru. Pogoadaj z nim i powiedz, żeby Cię zaprowadził do Laboratorium Alchemicznego (czy jakoś tak). W środku znajdziesz Cor'Kaloma. Porozmawiaj z nim. Receptury i tak Ci nie da. Musisz ją sobie sam wziąć. Jest w lewej skrzyczni (prawej chyba i tak nie da się otworzyć). :wink:

Mentor w obozie sekty:

Jeśli szukacie mentora w obozie Sekty, to kupcie albo zdobądźcie* czar "Sen" i użyjcie go na jednym z nowicjiuszy przy Baalu I.. (jakimś tam. :P Koleś naucza pod takim dachem (?). Wracając z Plasu świątynnego znajdziecie po na wprost siebie / po waszej lewej. Będzie pod wrażeniem znajomości czaru Śniącego i zostanie Waszym opiekunem.

*) w misji ze sprzedażą bagiennego ziela jako nagrodę wybierzcie sobie czary. Najlepiej zaopatrzyć się w 'Sen' i 'Telekinezę', która przyda się w późniejszym etapie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...