Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli chodzi o zostanie magnatem...

Po zdradzie Starego Obozu w starej wieży Xardasa znajdujemy runę teleportu do Starego Obozu. Używamy jej, wycinamy wszystkich magnatów z Gomezem włącznie i oficjalnie można się nazywać władcą Starego Obozu...

:lol::lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE
jak to nie mozna byc Magnatem ja mam gre z ExtarGry i jest tam pelen poradnik w ktorym pisze ze po wykonaniu jakiegos zadania idziesz do do Gomeza (o ile ni zostaels straznikem albo magiem)i on ci przyjmuje

Też mam Gothica z ExtraGry i w poradniku nie ma nic o zostaniu magnatem..jest tam napisane ze po wykonaniu zadań dla starego obozu(znalezieie 5 szych w obozie i przejście testu zaufania) idziemy do Gomeza a ten po odpowiednio przeprowadzonej rozmowie mianuje nas członkiem Starego Obozu czyli Cieniem...potem możemy awansować na strażnika, a potem na Maga Ognia....i to tyle jeżeli chodzi o rangi w Starym Obozie... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem możemy awansować na strażnika, a potem na Maga Ognia....

Mała poprawka... Można awansować albo na strażnika, albo na maga... Coś podobnego jest jednak możliwe po przyłączeniu się do Nowego Obozu - wtedy można najpierw zostać Najemnikiem, potem jeszcze Magiem Wody. Choć i to chyba tylko w jednym przypadku, gdy

wywalą nas ze Starego Obozu i jesteśmy zmuszeni do przyłączenia się do Nowego.
I jest to raczej błąd w grze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE

Racja P$ycHoL albo to albo to :) oj dawno juz nie byłem na terenach królestwa Myrtany :D A żeby zostać Magiem Wody nie trzeba najpierw wypaśc z szeregów Starego...wiem, że można być od początku w Nowym Obozie i piąć się w hierarchii...ale fakt faktem że najpierw trzeba zostać Najemnikiem, a dopiero potem Magiem Wody można inaczej Saturas i spółka nie wierzą nam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Choć i to chyba tylko w jednym przypadku, gdy

wywalą nas ze Starego Obozu i jesteśmy zmuszeni do przyłączenia się do Nowego.

I jest to raczej błąd w grze.

To raczej nie jest błąd w grze, bo potem, gdy zostaniemy Magiem Wody, a wcześniej byliśmy Magiem Ognia, to Xsardas mówi, że bohater połączył magię dwóch żywiołów, czy coś w tym guście i że to jeden ze znaków, że jest Wybrańcem (bohater, nie Xsardas).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja. Mam problemik. Po zainstalwoaniu GOthica gram sobie troche. Dochodze bodajże do Starego Obozu no i jak mam zamiar kogoś zaatakowac w obozie albo poza obozme to przy ataku gra mnie wywala do Windowsa. Co jest z tym ? Gothic bardzo fajny jest i mam zamar sobie w niego pograć na ale mam problem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się robiło, jak ustawiłem w opcjach dźwięk na 3D i ogólnie ten najlepszy (bo mam głośniki 5.1 i dobrą karte dźwiękową w miarę ). Jak tylko wyciągałem broń, to mnie wywalało. Mozesz albo zmienić opcje na domyslne (wszystkie, oprócz rozdzielczości i ogólnie dot. grafiki, bo one w Gothicu nigdy nic nie psują, przynajmniej ja o tym nie slyszałem) albo przeinstalować grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem Gothica 3 razy (2 ścieżki rozwoju ze Starego i jedną z Nowego Obozu) zostało mi jeszcze bagno, ale mniejsza z tym - chodzi mi raczej o to, że pomimo tak długiegio czasu spędzonego z grą można nie znaleźć wszystkich smaczków przygotowanych przez twórców - nie mówię o patelni, bo to jest oczywiste, nie mam na myśli młotka, bo do tego to też chyba każdy sam doszedł, ale mam pytanie następujące: Czy ktoś spróbował bawić się stojącymi na ziemi pochodniami i zapalać je podczas dnia? Ja nie, ale jak zobaczyłem mojego 6-letniego brata, który bierze pochodnię i zapala te stojące, to szczena mi opadła... Gdy ją już pozbierałem stwierdziłem, że Gothic jest naprawdę zadziwiającą grą, nawet po tych kilkuset godzinach z nią spędzonych (no może przesadzam z tymi setkami, ale 150 było ;) ). I dlatego mam propozycję, aby każdy, kto będzie uważał, że znalazł jakąś ciekawą rzecz, którą można przeoczyć podczas zwykłego przechodzenia gry, aby ją tu opisać. Moim zdaniem nadawałoby się tutaj na przykład wspomnienie, że podczas gry na tej "gitarce" (nie pamiętam jak się to nazywa) dostajemy parę PD-ków i można posłuchać gry, ale czy na przykład coś się dzieje podczas użycia tego w konkretnym miejscu? O gotowaniu zupy też chyba każdy pomyślał, ale czy jest możliwość, aby po takim gotowaniu mieć parę zupek więcej w kieszeni? Gdy bawimy się w kowala w ostateczności wychodzi mi niewykończony miecz. Co zrobić, aby go wykończyć? W Nowym obozie przy "kole do ostrzenia" można sobie "wyprodukować" dowolną ilość niewykończonych mieczy, a następnie je sprzedawać w "sklepie". Takich smaczków/ciekawostek/błędów jest wiele w Gothicu i chciałbym, abyśmy się nimi nawzajem podzielili. Co wy na to?

A teraz jeszcze jedno pytanie: Czy komuś udało się wejść przez drzwi w zewnętrznym pierścieniu za domem Fiska? (notabene to też znalazł mój brat :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do robienia mieczy, to niestety w G1 nie da się robic innych, niz niewykończone miecze. A jesli chodzi o dom, to praktycznie do każdego domu da się wejsć, np. do domu jednego ze strażników (nie pamiętam, jak się nazywał) można wejść po studni przy jego chacie (to dom niedaleko kucharza Snaffa) - wchodzisz po studni na dach i wchodzisz do srodka przez dziurę w dachu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o dom, to praktycznie do każdego domu da się wejsć, np. do domu jednego ze strażników (nie pamiętam, jak się nazywał) można wejść po studni przy jego chacie (to dom niedaleko kucharza Snaffa) - wchodzisz po studni na dach i wchodzisz do srodka przez dziurę w dachu.

Właśnie chodzi mi o to, że to nie jest dom, tylko jakby wejście do wewnętrznego pierścienia "od kuchni". Aby znaleźć te drzwi wejdź na dach Fiska i gdzieś tam pomyszkuj. Klucza od tych drzwi nigdzie nie udało mi się znaleźć, a wytrychy też nie działają.

A co do tego domu o którym mówisz, to nie zauważyłem - sprawdzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejście w murze, o którym mówicie, to wejście do piwnic magnatów. Wątpię, by klucz do tych drzwi znajdował się gdziekolwiek w Zewnętrznym Pierścieniu. Jeśli nie znajduje się poza Wewnętrznym Pierścieniem, nie ma to sensu - bo po co mielibyśmy szukać tylnego wejścia do środka, skoro możemy się do niego dostać od frontu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może kto ma klucz do drzwi w jaskini za chatą Cavalorna :?:

p.s. Można nauczyć sie w starym obozie walki dwuręcznym orężem i zostać magiem ognia. Wystarczy po powrocie z misji znalezienia gniazda pełzaczy porozmawiać z Thorusem i powedzieć że interesuje was ścieżka magi, później po rozmowie z corristo nie iść za nim na góre, następnie wrócić do Thorusa i przystąpić do strażników, nauczyć sie walki mieczem, zabrać zbroje i miecz od kowala i wrócić do Corristo, złożyć przysięge i zostajemy magiem ognia.

p.s 2 Drzwi do piwnicy magnatów zarówno te w wewnętrznym kręgu jak i w zewnętrznym otwiera tylko klucz Gomeza, a szkoda bo jest tam całkiem niezły miecz :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest jakiś sens spalać bagienne ziele w ilości większej, niż tylko po jednym z każdego rodzaju? Bo nigdy nie miałem serca tyle kasy stracić, żeby to sprawdzić ;D

Eee chyba nie...jedyne co się opłaca w dużych ilościach spożywać jabłka, a ziele raczej nie ma właściwości żadnych poza pierwszym zapaleniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie co robia jablka jak ich sie duzo zje

Jak się zje bodajże 50 to dostaje się premie do któregoś z współczynników chyba do manny. Grzyby chyba też coś dają, ale nie jestem pewny. Po prostu dawno nie grałem w Gothica. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...