Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Problem z zainstalowaniem sterownika karty graficznej

Polecane posty

Zwracam się do szacownego grona o pomoc w rozwiązaniu mojego jak zwykle żenującego problemu :P

A wygląda on tak:

Postanowiłem dzisiaj zaaktualizować sterownik do karty graficznej mojego lapka (GF 8400M GS)

Wszedłem na stronę nvidii,przeskanowałem system w celu odnalezienia najlepszego sterownika i pobrałem.

Zgodnie ze sztuką odinstalowałem stary sterownik,zrestartowałem kompa i zabrałem się za instalację.

I tu zaczęły się schody:

Najpierw w czasie procesu wyświetliła sie informacja o problemie związanym z "default monitor"-no bo w lapkach tylko takie są:P,mimo to instalacja trwała dalej na końcu informując,że wszystko poszło ok i należy zrestartować kompa.

Niestety kiedy już to zrobiłem,okazało się że karta nie działa jak należy. W menedżerze urządzeń oznaczona jest wykrzyknikiem. Jak można się domyślić,w opisie nie ma informacji "this device is working properly" (czy jakoś tak:P) ale jest to:

The drivers for this device are not installed. (Code 28)

To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver.

Kompletnie tego nie rozumiem,bo przecież sterowniki instalowało się już dziesiątki razy i nigdy taki problem nie wystąpił.

Próbowałem już kilku różnych pakietów i wciąż efekt podobny. Czasem wręcz odmawiają rozpoczęcia instalacji twierdząc że nie widzą urządzenia, które miałyby wspierać :/

Próbowałem też zainstalować sterownik przez okno Found New Hardware, które wyświetla się po uruchomieniu wina. Po zakończeniu procesu otrzymałem taką wiadomość:

Cannot install this hardware

There was a problem installing this hardware:

nVidia GF 8400m gs

An error occurred during the installation of the device

The system cannot find the file specified

click finish to close the wizard

Po chwili pojawia się-i to dwukrotnie! taki sam komunikat tyle że dotyczący "Default monitor":/

z góry dziękuję za pomoc

aha...system winXP home :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

186.81 oraz 185.81

Laptop Aristo Prestige 1800

Nie wiem czy Driver Cleaner działa tak samo,ale dysk czyszczony był CCleaner'em

EDIT:

Przeczyściłem dział nVidia driver cleanerem.

Podczas kolejnej próby instalacji sterownika 186.81 nie wystąpił żaden błąd,ale po jej zakończeniu instalator nie poprosił nawet o restart kompa, mimo informacji że proces zakończył się pomyślnie.

Także dalej w menedżerze urządzeń sterownik figuruje jako niezainstalowany :/

Zapomniałem jeszcze dodać,że po każdej próbie program "nVidia drivers" figuruje w panelu sterowania w dziale "add or remove"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie działa tak samo. Poszukaj może lepiej sterowników na stronie producenta notebooka, lub też spróbuj trochę starszych sterów. Nowe stery nVidii nie za bardzo chcą działać ze starszymi kartami. Nie wiem również, czy stery od nVidii działają poprawnie z kartami przeznaczonymi dla notebooków (w przypadku ATI na pewno nie działają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wam :)

Odkopałem na stronce nVidii jakiś stary sterownik z zeszłego roku i wreszcie poszło. Swoją drogą zachodzę w głowę dlaczego najnowsze sterowniki podobno dedykowane dla mobilnych kart nie chcą na nich działać. To na jakich działają? :P

Rekin nie sprawdziłem czy stery z twojego linka działają u mnie bo kiedy karta nie działala nie byłem władny wejść na tę stronę. Ale dodałem sobie do zakładek poświęconych sprzętowi i przy najbliższej ewentualności obczaję to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...