Skocz do zawartości

Zepsuł Ci się zasilacz?


SwisteK

Spalił ci się zasilacz?  

610 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Spalił ci się zasilacz?

    • Tak
      321
    • Nie
      290


Polecane posty

Na tamten świat poszedł i wrócił 350W zasilacz firmy IMPET.

Na starej płycie głównej powybijał kondensatory i odmówił współpracy z resztą komputera. Po próbach z kilkoma innymi maszynami został cudownie wrócony do życia i działa u znajomego do teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja miałem ciekawy przypadek z ModeCom Feel III. Na szczęście w porę go wyjąłem, nie spalił się, ale zdarzyło się coś niespotykanego. Mianowicie kiedyś zauważyłem że jest strasznie (!) gorący, tak, że mało co się nie poparzyłem. Dopiero po pewnym czasie zobaczyłem, że nie kręci się wentylator, a co najśmieszniejsze, nie kręcił się przez to, że uniemożliwił to kawałek jakiegoś białego plastiku (grubości kilku kartek) - po prostu wplątał się i to nie z zewnątrz, tylko wewnątrz (to musiała być część zasilacza).

Świadczyć może to o tym, że kupowanie tego modelu jest wielce ryzykowne. A pomyśleć że odkąd mam komputer(y) w domu (będzie ze 12 lat), korzystam korzystałem tylko z zasilaczy z czarnej listy (m.in. LC Power, Logic itp.). Na szczęście nic się nie spaliło. Od niedawna jednak jestem posiadaczem solidnego sprzętu (OCZ). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ModeCom Feel III z Zotac Geforce 9600 Gt podczas gry w Modern Warfare 2. Uważajcie na tą gó@$%, Chodź jednej strony dzięki temu mogłem dopłacić 50zł i wziąć Geforce 250gts 1GB, ale Feel został (gwarancja), jednak myślę nad zmianę tej tykającej bomby.

Edytowano przez Orzelkill
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chieftec GPS-550AB A. Właściwie to się nie spalił, ale zjechał z napięciami tak nisko, że zaraz po załączeniu zaczynało działać zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem. Zasilacz jako taki działa i pewnie sprawdzę go jeszcze na czymś, co pobiera mniej prądu przy starcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś na serwisie na stole umarły dwa zasilacze. Jeden: Feel III 400W. Pracował z jakimś dwurdzeniowym intelem i pasywnym GF9600GT. Uwalił tylko porty USB. Drugi: Qoltec 400W. Podobny konfig jak przy Modecomie. Uwalił mobasa od Gigabyte na P31.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode Com FEEL 3-350ATX zniszczył kartę graficzną GTS 250,płytę Gigabyte M55S-S3 S-Series

przetrwał tylko procesor AMD X2 3800.Wcześniej posiadałem inny zestaw ze słabszym modelem tej firmy chyba 150,miałem więcej szczęścia spalił się tylko zasilacz.Osobiście odradzam zakup tej marki zasilaczy,które bardzo często serwują nam właściciele osiedlowych sklepików bo są tanie...

Ja miałem ciekawy przypadek z ModeCom Feel III. Na szczęście w porę go wyjąłem, nie spalił się, ale zdarzyło się coś niespotykanego. Mianowicie kiedyś zauważyłem że jest strasznie (!) gorący, tak, że mało co się nie poparzyłem. Dopiero po pewnym czasie zobaczyłem, że nie kręci się wentylator, a co najśmieszniejsze, nie kręcił się przez to, że uniemożliwił to kawałek jakiegoś białego plastiku (grubości kilku kartek) - po prostu wplątał się i to nie z zewnątrz, tylko wewnątrz (to musiała być część zasilacza).

Świadczyć może to o tym, że kupowanie tego modelu jest wielce ryzykowne. A pomyśleć że odkąd mam komputer(y) w domu (będzie ze 12 lat), korzystam korzystałem tylko z zasilaczy z czarnej listy (m.in. LC Power, Logic itp.). Na szczęście nic się nie spaliło. Od niedawna jednak jestem posiadaczem solidnego sprzętu (OCZ). :)

Miałem ten sam przypadek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na stole serwisowym zdechł Tagan TG800-BZ 800W. Strasznie szkoda, bo to fajna maszynka. Jak widać każdy zasilacz potrafi wyzionąć ducha, ale nie każdy potrafi to zrobić kulturalnie, że tak powiem ;) Odszedł sam.

[edit]

Bym zapomniał. Zasilał i7 950 + 2xGTX480.

Edytowano przez luq92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chieftec GPS-450AA-101 A

Odszedł z pełną kulturką, najpierw wyłączając kompa kilka razy, potem nie pozwalając mi go włączyć przez kilka sekund, a następnie działał dzielnie do czasu aż wyłączyłem komputer na noc. rano już nie włączyłem.

Straciłem tylko zasilacz.

miał 4 lata i padł dopiero po wsadzeniu w bebechy mocno prądożernego procka i karty. i to też nie od razu, tylko po kilku miechach.

nie mam pretensji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie Topower SilentEZ 400W. W momencie gdy go kupiłem myślałem, że to super zasilacz za niewielkie (186zł) pieniądze. Chciałem wymienić koniecznie modecoma feela na coś lepszego. Z pozoru super- więcej mocy, lepsza sprawność, 12cm wentylator, estetyka dodatki, modularne okablowanie itd.. Pół roku po zakupie zasilacz zaczął się grzać i wydzielać zapach spalenizny (o czym pisałem kiedyś na forum). Pomogło zwiększenie obrotów wentylatora przyciskiem znajdującym się z tyłu zasilacza, ten jeszcze trochę pochodził. Wkrótce gdy komputer trafił do siostry smród przeszkadzał już mimo pracującego na max i głośnego jak diabli wentylatora. Oddałem do komputronika, czekałem miesiąc na jakiś komunikat. Wreszcie dzisiaj otrzymałem telefon, że mogę sobie wybrać nowy zasilacz;]

Aha- modecom feel wciąż działa w starszym komputerze i pozdrawia czarną listę zasilaczy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na stole serwisowym zdechły aż trzy zasilacze przy jednym komputerze. Mianowicie: Feel 2 oraz 3 i pierwszy SteathXStream. Feel 3 oraz OCZ o mocy 500W, a Feel 2 - 400W. Podłączyliśmy zasilacze do sprawdzenia komputera, czy włączy się na którymś z zasilaczy. Każdy z nich po wciśnięciu power radośnie wystrzelił i narobił sporo dymu. Nie kombinowaliśmy dalej i zamówiliśmy nowy komputer ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP Już nie.

Nie dawno w bardzo starym kompie prawie spalił mi się Codegen 350W. Ale taki z niego wariat, że sam przeżył, a spalił jakieś części. Tylko nie wiem co dokładnie spalił, bo dymu nie było, fajerwerków także nie. Jak widać taki chytrus z niego jest.

Jednak to nie zasilacz, lecz albo coś z płytą lub biosem albo może to właśnie zasilacza sprawka, że podczas ładowania systemu komp się wyłączył i czarny ekran. Pomogło przełożenie zworki, na szczęście. Ale i tak mam na niego oko, bo podejrzanie ostatnio z zza wentyla pachnie. Na razie lekko.

Edytowano przez Adrian1911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

bequaiet Dark Power Pro 1000W - spalił się gdyż zrobiłem coś, czego nie zalecał elektryk: włączyłem odkurzacz, dwa komputery i telewizor, do tego w tym samym czasie. Nie wiem jak to możliwe, ale jednak. Odszedł sam i zostawił w budzie smrodek. Spoczywaj w spokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...