Skocz do zawartości
SwisteK

Zepsuł Ci się zasilacz?

Spalił ci się zasilacz?  

610 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Spalił ci się zasilacz?

    • Tak
      321
    • Nie
      290


Polecane posty

Jeden o dziwo szlag trafił po transporcie.

Nie "o dziwo" tylko "jak zwykle" - zasilacze noname przeważnie wybuchają po włączeniu i/lub dłuższej bezczynności (kiedy kilka dni/godzin nie są podłączone do prądu). Ten typ tak ma, wyschnięte kondensatory w zasilaczu są w stanie utrzymać napięcia w normie dopóki nie wyłączymy urządzenia z sieci, przy "zimnym" starcie następuje niekontrolowany wzrost napięć wyjściowych i ... buuum.

;)

[+1] "Colorsit 480W", w miarę spokojny finał rocznej współpracy (tylko karta graficzna do wymiany).

Edytowano przez SwisteK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu spalił mi się BeQuite Straight Power 450 W

Wymienili mi go w 2 dni bez żadnych problemów. Nowy działa bez zarzutu przy podkręconym kompie. Może tamten był jakąś wadliwą sztuką, bo to dobre zasilacze przecież są...

Aha - nie zabrał nic ze sobą na szczęście.

Edytowano przez kpiotrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracer 400W na sprzecie: Pentium 4 2,8Ghz HT, GF 5600FX 256MB, 2x 512MB DDR, Intel d865PERL. Z tego sprzetu tylko na plycie glownej poszly [wybrzuszyly sie] dwa kondensatory. Od tego czasu byl problem ze kotrolerami SATA i IDE. Po jakims czasie kontroler IDE przestal w ogole dzialac.

Feel III 400W na sprzecie Core2Quad Q6600 2,4Ghz , 2x 1GB 800Mhz Kingston i jakas plyta glowna ASUSa z interga. Na szczescie po wymianie zasilacza sprzet dziala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, mi trafiły się dwa zasilacze które odeszły wydzielając dość charakterystyczny zapach.

Amacrox Warrior AX400-PNF ten zabrał ze sobą płytę główną Asus A8N-SLI Premium

Drugi to:

Tracer 4Life 450 Hell Silent ten odszedł samotnie,

poczułem że drugiego pokoju gdzie stał komputer z tym zasilaczem dochodzi zapach "pieczeni" gdy wszedłem komp jeszcze działał, po chwili zniknął obraz na monitorze od razu wyłączyłem zasilanie na listwie. Po założeniu innego zasilacza komp wstał, Tracera już nie próbowałem zakładać ;).

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie będzie niespodzianki - Feel III. U kolegi przy próbie podkręcenia proca o niecałe 100 MHz. Konfig: jakiś Athlon 1,6 GHz, 1,5 GB DDR, jakiś zabytkowy Radek i dysk Segate bodaj 160 GB :) Nie wiem czy zasilacz odszedł sam, bo nie sprawdzaliśmy kompa na innym zasilatorze :)

Edytowano przez luq92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy poszły mi 3 Chiefteki 500W, BeQuiet (wadliwa sztuka) i zasilacz enigmatycznej firmy Megabajt (300W). Szefy poszły w stacjach roboczych bez awantur. Po prostu komputery już nie wstaly. Dzień po dniu, po jednej sztuce padały. BeQuiet (450W) umarł w serwerze, też bez żadnych ekscesów. Megabajt za to padł sobie radośnie wywalając w kosmos kondensatory na płycie głównej, zabierając kartę graficzną i monitor (!!). Modeli nie podałem bo to było dość dawno i nie prowadziłem jeszcze takich rankingów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...