Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Oto wyjaśnienie sytaucji:

"Kolejny update! Pojawiło się stanowisko SONY dot. ww. sprawy. Otóż Sony wyjasnia, że całe zamieszanie spowodowała jednak szczególna data. Otóż jak wiemy, luty wyjątkowym miesiącem jest ze względu na to, że ma 28 lub 29 dni. W zegarze systemowym starszych modeli PS3 był bład, który zaoowocował całym zamieszaniem. Zegar systemowy błednie szacował, że mamy rok przestępny i kolejnym dniem powinien być 29luty. Natomiast FW konsoli nie uznało tej daty, gdyż w rolu 2010 ona nie istnieje. Tym sposobem powstał konflikt, który wywołał wszelkie nieporzadane skutki.

Najprostszym lekarstwem jest poczekać do jutra i ręcznie ustawić datę na 2go. Konflikt powinien sam zniknąć wraz z wybiciem godziny 00:01."

:smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FF i Lost planet były tylko przykładem iż Xbox już nie daje rady.

Jak xbox nie daje rady to już wolę nie myśleć jakim gó*nem jest PS3. Brałeś może pod uwagę to że w np. FC2 i AC2 konsola od MS ma średnio 10 fps'ów więcej? GB jest w niższej rozdzielczości (600p, na x360 720p) jeśli mnie pamięć nie myli to właśnie Sony ma prawa do tej marki, więc sprawa jest śmieszna, L4D i Risen nie wyszły w ogóle na Playa bo producenci nie byli w stanie zrobić wersji na tę platformę. FF to śmieszny przykład na przewagę PS3 na X0 ponieważ ta gra od początku była robiona pod konsolę Sony, prace na wersją na xbox'a ruszyły dużo później więc się nie dziw że wyszło to gorzej.

Pominę już wzmiankę o fanboyach, bo ja właśnie w przypadku ps3 spotykam roje niewyżytych dzieci, które płaczą bo ps2 królowało w poprzedniej generacji a teraz jej następczyni jest w tyle za konkurencją i one nie mogą tego przeżyć.

http://cdn.about.pl/podcast/Konsolidacja_20_wojna.mp3

Niby racja. Fanbojstwo, to kiepska sprawa. Dobra dla gimnazjalistów, ale co ciekawe i zabawne przy tym, dosięga ludzi starszych.

Ale jak już wspominałem , w naszym rodzimym kraju jest tak, że lubi się co się ma, a czego się nie posiada jest - odgórnie - gorsze.

Jednak bądźmy obiektywni. Takie zabawy z teksturami, ilością klatek, właśnie dobre są dla fanbojów. Oczywiście przyrównując dane wersje.

Jak to było na poprzedniej generacji - Splinter Cell 3 ładniejszy na X'a = x box potężniejszy. MGS2 lepiej wykonany na PS2, SSX na sprzęcie Sony miał 60fps, a na konsolę M$ 30 k/s i gorsze tekstury -> wina konwersji.

Niby Bayo na x0 ładniejsza nieco jest niż na PS3. Ale to właśnie maszyna Sony ma najpiękniejsze, najlepiej wyglądające gry. Nie ma lepiej prezentującego się przedstawiciela FPS niż Kz2.

Nawet na PC. Mam i PS3 , i komputer z mocarnym 5870 na pokładzie i wiem co piszę. Crysis, ma doń przynajmniej jedną, jak nie dwie klasy. Niedowiarkom mogę przedstawić kilka filmów orównujących obie gry.

Kolejnym łupniakiem jest Uncharted 2. Niby , która gra wygląda lepiej obecnie? A God of War III nadciąga. Osoby, które grały twierdzą zgodnie, iż to najlepiej wyglądająca gra jaka istnieje. Więc podium zajęte przez gry na PS3. Tylko i wyłącznie.

Jeśli chodzi o same gry. Sprawa oczywista. Większość na każdy sprzęt wychodzi (BF2, Dante's Inferno , et cetera), ale jeśli chodzi o pozycje na wyłączność, to znowu PS >>>> x0.

Co mieliśmy na tej drugiej. Wspaniałą Forzę 3 i właściwie tyle. Nie, ME2, oraz LFD2 (obie kapitalne) nie liczę, gdyż i na PC się pojawiły. NA PS3 wiadomo jak było. Uncharted2 - gra roku.

Wspaniały Raczet i Klank. Ledwo emocje po fantastycznym Heavy Rain nie opadły , a już za kilka tygodni GoW III się ukaże.

Resistance 3, Motor Storm 3, i Killzone 3 nie wspominając.

Natal (by nie było) sytuacji nie uratuje. Będzie takim eye toy'em. Jak ktoś przełomu się doszukuje, to niech szuka dalej.

A, by nie było. xo również posiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiem Ci, że coraz poważniej myślę, żeby zostawić Xa, a sprzedać PS3 ze względu na pada. Wolę grać wygodnie, a nie męczyć się ze sterowaniem. biggrin.gif

To już wybór konsoli ze względu na pada nie jest dziwnym wymysłem? :-)

ZeneQr, Tyt0k - Sytuacja z internetem ogólnie wygląda tak, że można używać go bezprzewodowo, bądź przewodowo (to się w odkrywcę zabawiłem :happy:).

1. Przy kablowym połączeniu ewentualne koszty ograniczają się do kabla (z X360 w wersjach Premium i Elite w zestawie, nie wiem jak z PS3) oraz routera (jeśli nie posiadamy "w skrzynce z internetem" dwóch "slotów" - ja tak akurat mam). Oczywiście są różne routery, a różnią się one liczbą miejsc na kabel, możliwością podłączenia różnej ilości sprzętu bezprzewodowo, a obie te rzeczy przekładają się z kolei na cenę. Niezależnie od konsoli, wydatek jest ten sam.

2. Jeśli zdecydujemy się na bezprzewodowe połączenie konsoli, to trzeba uwzględnić pewien fakt - w PS3 mamy wbudowany moduł pozwalający na używanie sieci "wireless", natomiast do X360 trzeba dokupić dodatkowo adapter (podłączany pod USB z tyłu konsoli, w specjalnym miejscu) - taki moduł widziałem już nawet za cenę poniżej 100 zł, jednak dla niektórych jest to znacząca różnica. Dalej... Przy konsoli Sony mamy (jak na razie) pełny dostęp do wszystkich funkcji internetowych od razu, z kolei wraz z konsolą MSu mamy usługi internetowe ograniczone (o tryb multiplayer oraz różne zniżki dla użytkowników płatnego "netu"). Cenę pakietu Xbox Live Gold (pełen pakiet) możecie sprawdzić na Allegro (oczywiście najlepiej kupować roczny abonament), ale wstępnie piszę, że koszt całorocznej "zdrapki" rozkłada się na kilka złotych miesięcznie.

Podsumowanie - żeby nacieszyć się internetem przy Xboxie musimy dopłacić jednak "trochę" pieniędzy, jednak rekompensuje to trochę niższa cena samej konsoli :-)

Mógłbym poznać list potrzebnych dodatków do Xbox by cieszuyć się grą przez sieć??? Ja mam na PC radiówke to raczej nie dam rady podłączyć:/ czy jakoś można??? Plisss o odpowiedź:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZeneQr-ja też myśle nad X'em i jak na razie wybieram tego: http://www.allegro.pl/item940235630_xbox36...limitowana.html

widziałem takiego samego z dwoma padami za 1 500zł ale już poszedł.

@Sandro-tu masz racje, może w nastempnym numerze (chociaż wątpie) będzie test padów konsolowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=pxVlygVsydA

test padów do xboxa 360 i ps3(prawie :) )

Kliknąłem, obejrzałem.. ocb!? Jak można porównywać coś do czegoś, jeśli tego czegoś się nie ma? Ja rozumiem, Twoim zdaniem pad do Xboxa jest wygodniejszy (lecz to kwestia gustu i przyzwyczajenia), lecz w tym filmie dokładnie narzekasz na pad do PS3, który jest podróbką. Narzekasz na wagę, a ta w oryginalnym może być zupełnie inna, źle wypowiadasz się także o wielkości, a później mówisz, pozwól, że zacytuję "wszystko odskakuje, trzeszczy". Primo, nic nie odskakuje. Secundo, jeżeli trzeszczy, to wina jest to jakości i materiału z jakiego został wykonany, a że oryginalny od Sony różni się od tego, który pokazywałeś, widać na pierwszy rzut oka, to nie masz prawa oceniać.

Wujek dobra rada radzi: idź do kumpla, pożycz oryginalnego pada do PS3, a później porozmawiamy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sandro i co z tego, że do PC? Były też takie jak DualShock do PS3 więc jakoś widać, że pad od XO jest zdecydowanie lepszy. ;) Ofc dla osób, które wychowały się na PS to DS jest lepszy. ;)

@ZeneQr

Każdy internet można podłączyć do X360/PS3 tylko nie wiadomo czy nie będziesz miał lagów. Minimum to 1mb. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sandro i co z tego, że do PC? Były też takie jak DualShock do PS3 więc jakoś widać, że pad od XO jest zdecydowanie lepszy. Ofc dla osób, które wychowały się na PS to DS jest lepszy.

To, że do pada od Xboksa jest oficjalny odpowiednik na PC, do DualShocka nie ma. A nie można porównywać oryginalnego akcesorium, do jakiejś imitacji z Chin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no ludzie!!!:) POjedynek fanboy-ów znowuz widzę:) tym razem o pada...no dajcie spokój mi tam na dual shock 3 fajnie się jeździło autem w nfs:) jak grałem:) a co do pada xbox360 to miłem go o wiele krucej ale wygląda intuicyjnie:) Więc wszystko zależy od gustu panowie i od tego kto jaką konsole wybierze:) Wszystko ma swoje plusy i minusy przecież:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sndro-że jesteś fanbojem ps3 już wiemy ale nie mów że ps3 ma też lepszego pada.X0 ma pada Lepszego( o wiele lepiej lerzy w dłoni bo mialem oba), a ps3 ma BL kturego X nie posiada więc nie zmieniaj faktów na korzyść Ps3(bo tak nieładnie :happy: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=pxVlygVsydA

test padów do xboxa 360 i ps3(prawie :) )

Kliknąłem, obejrzałem.. ocb!? Jak można porównywać coś do czegoś, jeśli tego czegoś się nie ma? Ja rozumiem, Twoim zdaniem pad do Xboxa jest wygodniejszy (lecz to kwestia gustu i przyzwyczajenia), lecz w tym filmie dokładnie narzekasz na pad do PS3, który jest podróbką. Narzekasz na wagę, a ta w oryginalnym może być zupełnie inna, źle wypowiadasz się także o wielkości, a później mówisz, pozwól, że zacytuję "wszystko odskakuje, trzeszczy". Primo, nic nie odskakuje. Secundo, jeżeli trzeszczy, to wina jest to jakości i materiału z jakiego został wykonany, a że oryginalny od Sony różni się od tego, który pokazywałeś, widać na pierwszy rzut oka, to nie masz prawa oceniać.

Wujek dobra rada radzi: idź do kumpla, pożycz oryginalnego pada do PS3, a później porozmawiamy ;]

Cytuje " Ale jest on BARDZO PODOBNY do pada od ps3".

Nie popadłbym w brak obiektywizmu, miałęm wcześniej w rękach pada do ps3 i wiem że jest taki sam jak ten mój(oprócz krzyżaka).Poza tym kolegi pad jest w takim stanie że pożal się boże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambo847- że jesteś fanbojem Xa już wiemy, ale nie mów, że X ma też lepszego pada. PS3 ma pada o wiele lepszego ( o wiele lepiej leży w dłoni; miałem oba) i to jeszcze PS3 ma BR, którego X nie posiada. Taka rozmowa jest bez sensu ;/. Dla jednego pad Xa lepszy, dla drugiego DS. I skończcie już tą bezowocną dyskusję o wyższości pada tego nad tamtym, bo to wcale nie pomaga w wyborze konsoli, a tylko robi niepotrzebny bajzel na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajcie do tego, że Live w Polsce nie działa w pełni i np ściąganie DLC jest niemal niemożliwe. Owszem można to robić okrężną drogą( VPN), choć nie zawsze i trzeba się zagłębić nieco w temat. Ogólnie 360 u nas nie jest do końca w pełni funkcjonalny ze względu na ograniczenie w dostępie do usług na Live.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanboje powiadam wam nie piszcie ogłupotach:) bo admini przyjdą i powywalają posty albo zamkną temat:/

To bez sensu!!! Bo wszyscy muszą zacząć jak ktoś jeden przyjdzie...w każdym dżemie fanboy!! ale niekturzy potrafią się wstrzymać:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sndro-że jesteś fanbojem ps3 już wiemy ale nie mów że ps3 ma też lepszego pada.X0 ma pada Lepszego( o wiele lepiej lerzy w dłoni bo mialem oba), a ps3 ma BL kturego X nie posiada więc nie zmieniaj faktów na korzyść Ps3(bo tak nieładnie ).

Pokaż mi, gdzie napisałem, że PS3 ma lepszego pada. Pozdrawiam, MEGAfanboj PS3.

@Chaciu - poprawione, dzięki

megafanboj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 ma pada o wiele lepszego

Taka rozmowa jest bez sensu ;/. Dla jednego pad Xa lepszy, dla drugiego DS.

Czyżby paradoks? :wink:

A co do fanbojstwa - wypadałoby się w końcu zjednoczyć pod wspólną flagą (wszyscy, pecetowcy też) i stanąć przeciwko piractwu, a nie wżerać się w konflikty wewnętrzne. :wink: Może, niektórzy 'pestrójkowcy' cieszą się, gdy widzą raporty strat M$, ale kto wie, czy na Sony i nie przyjdzie czas? :wink: Z niecierpliwością czekam na grę, która pozwoli wszystkim platformowcom zagrać razem! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...