Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Fajnie pięknie, ale jak zainstalujesz Yellow Doga to już nie pograsz na takiej konsoli (aż do instalacji softu PS3) i vice versa, czyż nie?

Soft ps3 jest instalowany na dodatkowym dysku flash w konsoli. Czyli instalując Linuxa nie usuwasz softu ps3. Z resztą spójrz na to logicznie, przed instalacją linuxa musisz sformatować dysk. Przy formatowaniu zostawiasz miejsce dla systemu konsoli ps3. Po coś to miejsce być musi, no nie? ;]

P.S. Z tego co mi wiadomo, to gdy linux jest zainstalowany a chce się pograć w coś na ps3 to wystarczy przytrzymać włącznik konsoli, aż do usłyszenia 2 "pipków" :P

A co do boju xbox360-ps3 to interesuje mnie jedna rzecz. Był nius tutaj, że xbox został przygotowany na długą przyszłość. Jednak nie ma wbudowanej podstawowej rzeczy - czytnika blue-ray. Coś mi się wydaje, że niedługo będzie podobna sytuacja jak było z nintendo 64 - musiało "odejść" bo dominowała playstation z czytnikiem CD. A wiadomo, że CD miało więcej miejsca niż cartdridge. Wygodniej jest na pewno mieć wszystko na 1 płycie, a nie zmieniać je kilka razy. Poza tym już np. taki final fantasy 13 będzie miał podobno dużo lepszą jakość w filmach w wersji na ps3, bo Blue-Ray pomieścił więcej danych niż 4 DVD Oo I gdzie tu przyszłość? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie instalowałem linuxa na konsoli, ale wydawało mi się to zbyt piękne żeby było prawdziwe ;) W takim razie punkt dla was.

Co do X-klocka - możliwości Xboxa już się nie zmienią, a dotychczasowe gry mieściły się na jednym DVD9 (wyjątkiem jRPGi, te potrzebują z reguł 2 DVD czyli ok.18 GB, a więc i tak mniej niż dwuwarstwowy BD), nie sądzę żeby dokonał się jakiś niezwykły postęp w ciągu najbliższych kilku lat, który spowoduje że DVD jako nośnik do gier odejdzie do lamusa. Do tego gry na PS3 wcale nie są takie duże jak się powszechnie uważa, niektóre z nich mieszczą się bez problemu na DVD, ale na zasadzie 'hurrrrraaaaaa! nowy standard!' wszystko tłoczy się na BluDiscach.

Zawsze pozostaje dystrybucja elektroniczna albo dociąganie kodu gry z sieci podczas grania/loadingu/instalacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewolucja to na pewno teraz nie nastąpi ;] Ale jak widzisz pierwsza gra z lepszą jakością lada dzień będzie do kupienia. Czy to dobrze czy nie, to ja nie wiem. Zawsze xbox dominował graficznie w grach multiplatformowych (chociaż dużych różnic ni ma), być może sytuacja ta się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz być częścią ogromnej i wspaniałej społeczności oraz mieć dostęp do biblioteki softu do ściągnięcia, z czego te opcje nie są normalnie dostępne w tym kraju, top kupuj x360. Xbox 360 to już stara technologicznie konsola, np. moc mojego komputera jest ok. 10 razy większa od tej konsoli, a komputer ma już roczek. Natal może ją jednak nieco ożywić i bacząc na tą właśnie technologię Xboxa kupić warto.

Co ma do zaoferowania PS3?- Czysto technicznie: napęd blu-ray oraz dobrą moc obliczeniową, która wciąż nie została w pełnie wykorzystana przez twórców gier. Co do gier... Oczywiście na rynku dostępna jest większość konwersji z X60 właśnie na PS3 i PS3 nie jest pomijane w produkcjach multiplatformowych, ale zdarza się, że takie gry lepiej wyglądają działają na konkurencyjnej konsoli. Pecety i X360 twórcom łatwiej jest ogarnąć. Siła PS3 tkwi jednak w produkcjach ekskluzywnych. Mając PS3 zagrasz w takie hity, jak God of War3, Uncharted 2, Heavy Rain, InFamous, Gran Turismo 5 i wiele, wiele innych.

Poza tym PS3 ma całkiem prężnie rozwijającą się społeczność PSN, która może popularnością ustępuje Life'owi, ale jest dostępne w Polsce i (póki co) jest bezpłatne.

Wybór jest więc chyba oczywisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem kilka nagłych wdechów czytając twojego posta, Knockers.

Po pierwsze - 10-krotnie większa moc - więc możesz odpalić 9 instancji Gears of War w FullHD i normalnie używać kompa, tak?

Po drugie - Podaj mi jeden tytuł z X360 (albo z X60, jak wolisz) który został przeniesiony na PS3.

Po trzecie - Nic nie wskazuje na to, by PSN stało się płatne. Dodany zostanie płatny pakiet premium zawierający nowe funkcje. Stare będą nadal darmowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. BioShock wyszedł na PS3 rok po premierze na X360 i PC. :wink: Drugi to Episodes from Liberty City. :smile: Jest więcej, ale nie chce mi się myśleć. :biggrin:

Proszę bardzo Boonjo-Kazooie Nuts&Bolts

Normalną grę. :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knockers wiesz, że xbox360 też ma swoje exlucusivy :O(zdziwko) np. Fable2 , Foraz Motosport , Too Human , Alan Wake ,Amped 3, Crackdown i wiele ,wile innych ...

Oczywiście, że ma. Ale nie tyle i tej jakości co PS3. Jak to było w ubiegłym roku .... Demon's Souls (RPG roku), Uncharted2 (gra roku), wspaniałe Raczet i Klank versus .... no właśnie. Właściwie tylko FM3.

A pierwszy kwartał bieżącego roku .... God of War III versus ?

Co do AW, pamiętaj, że całkiem prawdopodobne, że wyjdzie na PC (czyli żaden ex), poza tym nawet nie jest pewne czy wyjdzie w tym roku. A ostatecznie, w przeciwieństwie do GT5, czy GoW III, to żaden pewniak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja 2008 roku mam Xboxa - nie narzekam na niego, wszystko jest ok. Niemniej jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że polityka MS dotycząca Live jest więcej niż niewłaściwa, dlatego obecnie na pewno kupiłbym PS3. Bardzo lubię Xboxowe exclusive'y, ale nie samymi grami człowiek żyje - stosunek do klienta również ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. AW tylko dla X360. Osobiście jarałem się tym tytułem kiedy pojawiły się pierwsze info, teraz jest mi to zupełnie obojętne. :wink: Poza tym XO praktycznie nie ma dobrych exów, bo Mass Effect wychodzi na PC więc to żaden exclusiv. Jedynie FM3. :wink: Reszta się chowa. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma. Ale nie tyle i tej jakości co PS3. Jak to było w ubiegłym roku .... Demon's Souls (RPG roku), Uncharted2 (gra roku), wspaniałe Raczet i Klank versus .... no właśnie. Właściwie tylko FM3.

A pierwszy kwartał bieżącego roku .... God of War III versus ?

Skomentował bym tego posta, ale on sam rozbraja rozbraja się swoją bezsensownością. Więcej lepszych EXów na PS3, dobre!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. AW tylko dla X360. Osobiście jarałem się tym tytułem kiedy pojawiły się pierwsze info, teraz jest mi to zupełnie obojętne. :wink: Poza tym XO praktycznie nie ma dobrych exów, bo Mass Effect wychodzi na PC więc to żaden exclusiv. Jedynie FM3. :wink: Reszta się chowa. :smile:

Jak już to było mówione - wszystko jest tu kwestią gustu. Dla mnie np. Halo 3, czy Fable 2 są świetne, a grałem w choćby tę grę roku Uncharted 2 i przyznam szczerze, że się przy niej niezbyt dobrze bawiłem (czyt. mogłem grać jeszcze wiele dłużej, ale gra była zbyt irytująca, by spędzić przy niej jeszcze choćby kwadrans). God of War 3? Jeśli lubisz gry z tego gatunku, to pewnie jest to dla ciebie pozycja obowiązkowa, tak samo jak w przypadku Forzy Motorsport 3 na Xboxa, który mnie akurat także do gustu nie przypadł. Wybór tak naprawdę ogranicza się do tego, czy:

a) zależy ci na blue-ray'u?

b ) na której konsoli gry bardziej ci odpowiadają?

c) wolisz pad od X360, czy PS3?

Dzisiaj od znajomego dowiedziałem się, że miał plany kupienia PS3, bo wyczytał, że lepsze i tylko dlatego. Zadałem mu powyższe trzy pytania i skutecznie zachwiałem jego stanowczość przy wyborze (jestem przekonany wręcz, że teraz zdecyduje się na konsolę MSu). Blue-ray mu niepotrzebny, exclusive'y Xboxa bardziej mu przypasowały, a jak doszło do pytania ostatniego, to się z kolei nasłuchałem jego narzekań na kontroler konsoli Sony. Kiedy pytał o różne inne różnice pomiędzy konsolami, to sam stwierdził, że rzeczywiście wybór ogranicza się do odpowiedzenia sobie na wspomniane trzy pytania, bo o ile najbardziej odstraszał go płatny XBL Gold, bo kiedy zobaczył cenę rocznego pakietu na Allegro oraz różnicę cen konsol, to nawet wypadło to na korzyść Xboxa ;-) Także rozpatrz to co napisałem tu oraz to co jest na poprzednich kartach tego tematu. I życzę satysfakcji z wyboru ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej lepszych EXów na PS3, dobre!

Wątpisz, synku? Poprzedni rok w 100% dla PS3, no bo bądźmy szczerzy - jakie były exclusivy dla xboksa? Forza 3, Halo ODST i... eeeeeeeee. A na PS3? Na początku roku solidny Killzone 2 (fajny FPS, ale przehype'owany - już wolę Resistance 2 :) ), później świetny Uncharted, w między czasie Demon's Soluls, jeden z lepszych RPG zeszłego roku. Były też dobre gry w rodzaju Ratchetów itp.

W tym roku może być inaczej - bo MS również ma solidną porcję tytułów. Na przykład nowe Halo, Fable i Alan Wake. Na maszynkę SONY z kolei Heavy Rain, God of War 3, The Last Guardian, i GT5 (mnie ta gra nie interesuje zupełnie). Zapowiada się ciekawie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci tylko CDA? W wielu pismach/stronach było np. 9+ itp. Nie można tak patrzeć. Po za tym która konsola ma lepsze ekluziwy to sprawa osobista i raczej tego się nie da rozstrzygnąć. Po za tym o ile się orientuje rok dopiero się zaczął, a taki Unchertd 2 jaką miał średnią ocen? Heavy Rain jest kiepski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rok 2009, to PS3 zdecydowanie i widocznie się rozpędziło, zarówno jeżeli chodzi o sprzedasz konsol, rozbudowę usługi PSN i exclusive'y. I mówię to ja - nieposiadający żadnej konsoli :P

A możliwe, że w przyszłym roku X dostanie Gears Of War 3, jeżeli wierzyć plotkom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect 2 to nie ex!!!! Wyszedł na PC, a exclusiv to gra, która wychodzi TYLKO na jedną platformę! Co niektórzy wypisują takie brednie, że głowa mała. A co do pada to kwestia gustu, grałem na padzie od XO, dobrze mi się grało, kupiłem PS3 i przyzwyczaiłem się do pada. Teraz dla mnie nie ma żadnej różnicy w kwestii pada. A jak ktoś wybiera konsolę po padzie to pozostawię to bez komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandro - Nie ma co się spierać o te exclusive'y, bo to w końcu od własnych upodobań zależy, jak bardzo nam się coś spodoba. Jak już wspominałem, mnie się np. Uncharted 2 kompletnie nie podoba, Halo 3: ODST w moim odczuciu wygrywa z Killzonem 2 (ciężko, żeby było inaczej, jeśli ktoś jest fanem jakiejś serii ;-)), więc dwie pozycje już zostały dla mnie skreślone i nie mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że PS3 jest lepsze na tym polu :-) Ciężko jest jednoznacznie, a zaraz obiektywnie stwierdzić, która konsola korzystniej wypadła...

Suteq - Niby co jest złego w wybieraniu konsoli po padzie? Jeśli mam jednak spędzić przy konsoli trochę czasu, to dlaczego mam mi ten czas uprzykrzać granie na padzie, który mnie męczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zadam Ci pytanie. Co być wybrał: konsolę, która ma dobrego pada, ale mało dobrych gier czy konsolę ze świetnymi tytułami, ale gorszym padem? Poza tym do PS3 są identycznie wykonane pady jak do XO za ok. 100zł więc nie widzę problemu. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...