Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Arcciotos, ja bym ci proponował przejrzeć temat od początku. Wtedy znajdziesz na pewno wszystkie powody "za" i "przeciw" danej konsoli (nie sądzę, by przez te 14 stron coś się ukryło :P). Jeśli chodzi o komputer do pracy, to laptop za sprawą swojej mobilności jest fajnym rozwiązaniem. Jeśli nie przeszkadza ci mniejszy monitor, czy klawiatura netbooka, to jest on ciekawą propozycją właśnie za sprawą rozmiarów, wagi itp. Sam posiadam Sony Vaio i jestem z niego zadowolony - klawisze są trochę mniejsze, ale porządnie zrobione, bateria trzyma ponad 6 godzin. Cóż więcej rzec? Namawiam jeszcze raz do przejrzenia tematu i zapoznania się z różnymi opiniami dotyczącymi obu konsol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną to było tak,że miałem Wii, ale to nie dla mnie, starego hardcore'a. Co tam było ? No More Heroes i Lego Indiana Jones nic... Więc sprzedałem i kupiłem PS3. No i co?Z początku bardzo fajnie - ten GT5P, Resistance, InFamous, a nawet w wolnych chwilach gierczyłem w LittlleBigPlanet. Uncharted: Drake's Fortune niespecjalnie mnie wciągnęło, mimo tego, że kocham gry akcji (prawie tak jak samochodówki :D).Szczerze mówiąc: nie wiem po co tyle hałasu... w część drugą też grałem (ale tylko przez chwile, bo już nie miałem PS3), może i świetna grafika, ale sama gra znów mnie nie zaciekawiła. Przeszedłem wszystkie te gry, które wymieniłem, i co? i nic, tłukłem na PC w L4D. Co prawda przez chwilę znowu dziarzyłem w Heavenly Sword, ale na tym koniec. No to postanowiłem przerzucić się na X360. Sprzedałem Playstation i kupiłem wersję Elite z grą Forza Motorsport 3. I jak? I jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim : świetna usługa Xbox Live ( w porównaniu z tym PSN to cienizna, a 130zl w te czy we wte to dla mnie żaden problem), grafika i płynność często lepsze niż na PS3, wspaniały pomysł z punktami za achivementy, a przede wszystkim WSPANIALE GRY! Forza Motorsport 3 jest moim zdaniem lepsze niż GT5P, GoW2 > Killzone 2 i te Halo 3... :wub: IMO Xbox jest lepszym wydatkiem niż PS3, więc jeśli sie wachasz : radzę Ci - bierz X0, żebyś później nie żałował!

No, to na tym koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja wybrałbym PS 3 z zupełnie innego powodu. Prawda jest taka, że i na PlayStation i na XBoxa można dostać masę fajnych gier, więc jakość rozrywki nie powinna mieć decydującego wpływu na decyzję. Ja po prostu podpieram się historią. Spójrzcie tylko. Sony pierwszego Playa wypuściło na rynek 15 lat temu i jako jedyne trzyma się mocno do tej pory. Spójrzcie na konkurencję. Był Saturn, N64, Dreamcast, Gamecube, Wii to też nie jest to. Sony powoli acz sukcesywnie eliminuje konkurencję. Wyniki sprzedaży pokazały, że Sony już dogoniło XB (swoją drogą PS3 miało najgorszy debiut ze wszystkich plejek) i aby patrzeć aż go PRZEGONI. Za XBoxem stoi potężne zaplecze finansowe Microoftu, ale wątpię, żeby nawet taki potentat ładował kasę w coś co nie będzie przynosiło zysków.

P.S. Proszę nie rzucać na mnie gromów. Nie jestem jasnowidzem, więc nie przewiduję przyszłości. To co napisałem oparte jest tylko na losach poprzednich konkurentek plejaka i wcale nie musi sprawdzić się w przypadku XBoxa. Nawet lepiej gdyby się nie sprawdziło. W końcu konkurencja zmusza do podnoszenia jakość i obniżania cen, a nam o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument trochę wyssany z palca gdyż Nintendo trzyma się na rynku dwa razy dłużej niż Sony i jego PlayStation. Pierwsza konsola od wielkiego N - Game & Watch została wydana w 1970, później Nintendo Entrtainment System (NES/Famicom) sprzedany w nakładzie 62 mln. W 1990 r. wyszedł Super Nintendo Entertainment System (SNES), 1996 r. - Nintendo 64, 2001 - "gackek", 2006 r. - Wii. Nintendo też ma bardzo długą tradycję w produkcji konsolek przenośnych: Gabe Boy, Pocket, Light, Color, Advance, Advance SP, Micro i Dual Screeny: Lite, DSi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument trochę wyssany z palca gdyż Nintendo trzyma się na rynku dwa razy dłużej niż Sony i jego PlayStation. Pierwsza konsola od wielkiego N - Game & Watch została wydana w 1970, później Nintendo Entrtainment System (NES/Famicom) sprzedany w nakładzie 62 mln. W 1990 r. wyszedł Super Nintendo Entertainment System (SNES), 1996 r. - Nintendo 64, 2001 - "gackek", 2006 r. - Wii. Nintendo też ma bardzo długą tradycję w produkcji konsolek przenośnych: Gabe Boy, Pocket, Light, Color, Advance, Advance SP, Micro i Dual Screeny: Lite, DSi.

O tym oczywiście nie zapomniałem. Chodzi mi o konkurencję od pojawienia się PlayStation. Osobiście uważam Nintendo za matkę wszystkich konsol. Uważam prostu, że Wii (może poza Japonią) nie stanowi realnej konkurencji dla Pleja czy XBoxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się w 100%, gdyby nie aktualny stan rzeczy - najlepiej sprzedający się nextgen - Wii, najlepiej sprzedający się handheld - DS.

Mimo przewagi technologicznej i dobrej sytuacji na rynku, Sony ma mniejsze doświadczenie od Nintendo, co widać na powyższym przykładzie. Choć sam w życiu nie kupię DSa ani Wii muszę przyznać że bez mała 30 lat istnienia na rynku sprawaia że Ci goście najwyraźniej wiedzą co robią i robią na tym kokosy, choć zatwardziali gejmerzy kręcą na to nosem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam prostu, że Wii (może poza Japonią) nie stanowi realnej konkurencji dla Pleja czy XBoxa.

Wii w prawie każdej części świata sprzedaje się lepiej niż X0 i PS3 razem wzięte, gdzie ty masz tą przewagę "poza Japonią"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania: Xbox-ów jest tylko około 2,5 mln więcej od peestrójek, w ciągu ostatnich paru miesięcy (od premiery slimki) PS3 sprzedaje się dużo lepiej.

W Polsce Wii jest zupełnie niepopularne, ale na największych rynkach (Wlk. Brytania, USA, Japonia) to ona jest najpopularniejszą konsolą stacjonarną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gdzieś się o tym informacja pojawi to zaraz pojawia się pod nią minimum 50 wpisów "pro gamer'ów" utyskujących na dziwny gust, infantylność lub stetryczałość jej użytkowników, czy też podkreślających swoją wyższość w doborze sprzętu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cechą dojrzałości jest to, że potrafimy się przyznać do tego, iż lubimy rzeczy dziecinne (a raczej "z dzieciństwa"), a nie fakt negowania takiej rozrywki. Dlatego oglądając filmy animowane, czy jak kto woli - bajki, czuję się lepiej od osoby, która twierdzi, że jest to zajęcie dla dzieciaków. Podobnie jest tutaj z konsolami od Nintendo. Ona celuje w inny rynek, a może nawet w ten sam, tylko w innym stylu. Pewnie spora część użytkowników forum chętnie czasem pobawiłoby się przy takim Wii, a na pewno taką rozrywkę docenią osoby z potomstwem, czy młodszym rodzeństwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybur należy do ciebie wybrałbym X0 bo jak grasz w gry sportowe łatwiej robisz tricki i jak grasz w strzelanki możesz taką fajną małą klawiaturke zainstalować ona kosztuje około 50 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PS3 też jest klawiaturka tylko montowana na górze pada. Klawiaturki można użyć podczas pisania wiadomości na LIVE lub w PS3 przeglądania stron internetowych i wpisywania ich adresów itp. Na pewno nie służy do grania.

@elosa

Proponuję sie nie wypowiadać w tematach, o których się nie ma zielonego pojęcia. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam xbox 360 elite i musze stwierdzic ze od ponad roku spisuje sie wysmienicie. Nic nie musialem wymieniac, naprawiac. Gry raczej sa troszke drozsze niz te na PS3, ale jezeli grasz malo to te kilka-klikaniascie zl nie powninno robic roznicy. Nie jestem antyfanem PS3, co to to nie :D gralem kilka razy u kumpla i tez bardzo mi sie podobalo. Jedank kazdy zachwala to co ma, ja mam xkolcka wiec go polecam. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy ostatniego posta - Kagex

Na laptopie to tylko programować i przeglądać internet (to raczej netbook wystarczy). A konsola do grania. A jeżeli chodzi o multi. Multi jest takie samo jak na PC w wybranej grze (np. MW2)?

To samo możesz zrobić na PS3.

Jeżeli kupisz konsolę generacji "Fat", będziesz mógł zainstalować na to dystrybucję Linuksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...