Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

last.fm

Polecane posty

Choć odczuwam lekkie deża wu (dałbym głowę, że gdzieś kiedyś był już taki temat na FA - rzadko bywam, pogubić się można), skoro już tu trafiłem, równie dobrze mogę powiększyć forum o jedną wiadomość. I tak nikt nie zauważy, więc co mi szkodzi. ;]

Mój profil: www.last.fm/user/Kyo44

A, tak - jeszcze w razie czego link do polskiego profilu: www.lastfm.pl/user/Kyo44

Dość szeroko pojęte rock oraz metal. Do tego dla równowagi odrobina dziwności w postaci tak zwanej 'japońszczyzny'. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stahlhammer - austriacki zespół industrial/symphonic metalowy. Kapela bardzo niszowa, niewiele osób z Polski ją kojarzy, ba, nawet o niej nie słyszało. W jaki sposób się o nich dowiedziałem? Opis jakiegoś zespołu na laście - podobni wykonawcy.

Hämatom - jeszcze większa nisza niż Stahlhammer. Czyste brzmienie gitar, złowieszczy wokal i elementy industrialu. Tych poznałem, przeglądając darmowe empetrójki udostępnione przez lasta.

Eisbrecher - moje najważniejsze odkrycie. Niemiecki zespół industrialowy, jednak dużo częściej używają workstationa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to małe pytanko na rozbujanie dyskusji - jakie zespoły poznaliście właśnie dzieki last.fm? I w jaki sposób do tego doszło?

Empyrium - niemiecki, nieistniejący już, dwuosobowy projekt grający muzykę trudną do zaszufladkowania. Oczywiście last raczy nas jakimiś tagami, ale mają one niewiele wspólnego z tym, co Niemcy nam serwują. Na pewno jest to niezwykle klimatyczna muzyka - jest tu trochę metalu, trochę folku i trochę czegoś tam. :P Who cares czego, ważne, że mi się podoba. Polecam. A poznałem ten zespół, gdyż zauważyłem go w podobnych wykonawcach podczas słuchania Agalloch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dwa główne odkrycia to Gabriela Kulka i Regina Spektor. Sam nie pamiętam dokładnie jak i gdzie, ale wiem, że jedną z pań znalazłem przez drugą z pań, ale jak się zaczęło nie mam pojęcia. Wiem za to, że pani Kulka ma profil na last.fm :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym - przeklinam wszystkich, którzy dają linki do polskiej wersji! Nie będę dodawał Was do friendów, o

Polska wersja jest dobra, szczególnie jeżeli bardzo dużo słucha się polskich wykonawców praktycznie nie znanych poza granicami Polski - tak jak ja. ;)

Co do poznanych artystów, dużo ich było. Chociaż z tych ważniejszych:

~ Ólafur Arnalds - Elektronika + klasyczna, naprawdę MOCARNY koleś, uwielbiam jego muzykę. Świetny klimat.

~ Pogo - Elektronika. Koleś często wykorzystuje sample ze znanych filmów, równie mocny klimat. Plus bardzo dużo kawałków jest za darmo. \m/

~ Cały wysyp andegrałdowych raperów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym - przeklinam wszystkich, którzy dają linki do polskiej wersji! Nie będę dodawał Was do friendów, o :cool:

Więc musisz mnie z owych friendsów skasować, bo last.fm po polsku od początku.

Ja poznałem Cella Dwellas, dobry duet związany z Masta Ace, i paru innych zapewne też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakie zespoły poznałam?

Sirenia - z Norwegii bodajże - muzyka klasyczna, gotycki metal, metal symfoniczny, czasem z domieszką czegoś ostrzejszego, na przykład black metalu. Poprzednio nie interesowałam się tą odmianą muzyki, a tu proszę ;]

Phoenix Effect - fiński zespół grający alternatywnego rocka. Poznałam ich słuchając Sunrise Avenue.

Novalis Deux i Dark Drone - nie mam pojęcia, jak na nich trafiłam.

I kilka (naście) fińskich zespołów metalowych (thanks to Polip ;])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc musisz mnie z owych friendsów skasować, bo last.fm po polsku od początku.

Niestety, muszę Cię rozczarować - me słowa są niczym prawo: nie działają wstecz :rolleyes:

A jak to u Was było z początkami? Kto polecił? Sami znaleźliście? Odkrywanie samodzielne czy jakiś mentor? Jak często korzystanie z propozycji last.fm? Odwiedzacie sąsiadów? A może to Wy bawicie się w polecaczy rekomendujących?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki? Z tego co pamiętam, to zarejestrowałem się na tym portalu, gdyż zauważyłem, że sporo użytkowników FA posiada tam konta - byłem ciekaw z czym to się je. Z propozycji last.fm nigdy nie korzystam; nie wiem nawet gdzie owe propozycje się znajdują. Last służy mi jako kopalnia wiedzy na temat zespołów, często przeglądam profile innych użytkowników, lubię czytać opinie na temat danego zespołu/utworu. W żadne dyskusje raczej się nie wdaję; jedynie raz na ruski rok z kimś się nie zgodzę albo coś w ten deseń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O laście dowiedziałem się z sygnatur użytkowników Adamantytowej Wieży. Byłem po prostu ciekaw, co to za program pokazujący przesłuchane piosenki. Z polecanek nigdy nie korzystałem, wolę sam odkrywać zespoły. Wielka szkoda, że albumów większości grup nie da się kupić w Polsce, ba, nawet za granicą ciężko je dostać... Takim przykładem jest Eisbrecher. Utwory, których wysłuchałem na Jutubcu, tak mi się spodobały, że odpaliłem eBaya i kupiłem obie płyty, choć to mnie dość mocno uderzyło po kieszeni... Wyszło ponad 90 złociszy za jedną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany... jaki ja zespół poznałem dzięki lastowi? ^^ To będzie cała plejada zespołów grających bluesa albo jazz. The Commitments, B.B King, Stevie Ray Vaughan, Sam & Dave, Ray Charles, Joe Cocker, Blues Traveller, Eric Clapton... wcześniej jedynie znałem Blues Brothers :tongue:

A jak poznałem last.fm? Widziałem sporo tego w sygnaturkach forumowiczów i w sumie pomyślałem - a co mi tam - i wbiłem czego absolutnie nie żałuję. Strona jest świetna i tyle :happy: Przykładowo, wiem co nie co o pewnym koncercie, na który się wybieram :wink:

Qbuś nie lubi polskiej wersji (w sumie, nie wiem dlaczego) więc leci link do profilu po angielsku - catch this!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbuś nie lubi polskiej wersji (w sumie, nie wiem dlaczego)...

Bo Qbuś od początku korzystał z wersji angielskiej i gdy tylko widzi tłumaczenia na język polski, to musi się źle robi na żołądku :happy: Sam nie wiem, czy to kwestia średniego tłumaczenia, ale ogólnie zawsze wolę być bliżej oryginału.

Sam przygodę z last.fm zacząłem z nadania współlokatora, który gdzieś tam odkrył stronę, ale używał jej tylko radiowo. Na początku też tak robiłem, ale za długo nie wytrzymałem. Dopiero po jakimś czasie wróciłem, włączyłem scrobblowanie i mnie wessało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Iskier poprosił o polecania, to może pobawmy się w zabawę znaną z wielu tematów forumowych na last.fm właśnie, czyli polecanie utworów, wykonawców, czegokolwiek autorowi poprzedniego posta (lub też innym, jeśli tylko chęć się ma). Ja na początek postanowiłem uderzyć w swojskie klimaty i polecam kawałek Anarchia w WC w wykonaniu Kazika, płyta Czterdziesty Pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...