Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

Znaczy, że chcesz właczyć automatycznie logowanie? W takim razie polecam lekturkę:

http://support.microsoft.com/kb/315231/pl

Ale wg mnie (i z punktu widzenia bezpieczeństwa Twojego systemu) powinieneś pójść w drugą stronę i oprócz klikania w nazwę użytkownika, ustawić sobie jeszce jakieś hasło na nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pewien problem, a mianowicie przy instalacji systemu windows pomyliły mi się dyski i mam`teraz dwa systemy! Co mam zrobić by mieć jeden? Jak usunąć niepotrzebny? A drugi problem jest taki że w skutek tej pomyłki stracilem ważne dane.... programy z CDA nie znajdują utraconych plików... co mam robić? Proszę o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki system? (po podaniu systemu, temat dołączę do już istniejącego "win xp" lub "windows vista").

2. Opisz jak masz podzielony na partycje dysk, na których partycjach masz systemy (z oznaczeniem, który stary, a który nowy), który system chcesz zachować.

3. Skoro dane nie dają się odzyskać, to zostały nadpisane i w zasadzie możesz się z nimi pożegnać (możesz oddać dysk do firmy odzyskującej dane typu ontrack, ale to słono kosztuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kumpla siadł net (mówiąc krótko jakiś robal oprogramowaniu), a że ogólnie komputer zasyfiony na max to wezwał mnie ażeby zrobić formacik. No i mamy taki problem: instalator xp bootuje sie z płyty, ale potem nie wykrywa żadnego HDD,( stary windows wczytuje sie normalnie wiec to chyba nie wina sprzętu) . W BIOSie wszystkie ustawienia są domyślne (tylko oczywiście bootowanie z płyty włączone).

Parametry kompa:

Asus A7V600-X

512MB RAM

GeForce 5200

i procek chyba 2.0GHz ale nie wiem jaki.

Jest jakiś inny sposób żeby go sformatować? Bo dyski chłopak ma pełne a ręczne czyszczenie tego to istna katorga, z reszta i tak net nie działa, wiec nic by to nie dało. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka z SP2. W biosie nie za bardzo wiem co może być nie tak, bo jeśli o to chodzi, to moja wiedza ogranicza sie do tego jak włączyć boot z płyty :P. Sprobowałbym zrobić coś takiego: http://www.netsurf.pl/viewtopic.php?t=441 (sorry za link do innego forum :rolleyes: ) ale nie mogę znaleźć driverów sata do tej płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas startu systemu, wkładania płyty do napędu, instalowania jakiegoś programu wyskakuje mi takie okienko:

okienkoxa0.jpg

Wie ktoś dlaczego to się wyświetla i jak to usunąć?

Mój system to Windows XP home edition.

Ostatni raz proszę o pomoc, jeżeli nikt nie odpowie to daje sobie z tym spokój :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapcie :)

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 20:14:23, on 2008-06-16
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16674)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe
C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgtray.exe
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe
C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\Program Files\Creative\Shared Files\CamTray.exe
C:\Program Files\Gadwin Systems\PrintScreen\PrintScreen.exe
C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgwdsvc.exe
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe
C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgrsx.exe
C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgemc.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\foobar2000\foobar2000.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: WormRadar.com IESiteBlocker.NavFilter - {3CA2F312-6F6E-4B53-A66E-4E65E497C8C0} - C:\Program Files\AVG\AVG8\avgssie.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd
O4 - HKLM\..\Run: [AVG8_TRAY] C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgtray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [PD0620 STISvc] RunDLL32.exe P0620Pin.dll,RunDLL32EP 513
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKCU\..\Run: [Creative WebCam Tray] "C:\Program Files\Creative\Shared Files\CamTray.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [Gadwin PrintScreen] C:\Program Files\Gadwin Systems\PrintScreen\PrintScreen.exe /nosplash
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O16 - DPF: {0EB0E74A-2A76-4AB3-A7FB-9BD8C29F7F75} (CKAVWebScan Object) - http://www.kaspersky.pl/resources/virusscanner/kavwebscan_unicode.cab
O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/wuweb_site.cab?1210855883166
O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/muweb_site.cab?1210863650671
O18 - Protocol: linkscanner - {F274614C-63F8-47D5-A4D1-FBDDE494F8D1} - C:\Program Files\AVG\AVG8\avgpp.dll
O20 - AppInit_DLLs: avgrsstx.dll
O23 - Service: AVG8 E-mail Scanner (avg8emc) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgemc.exe
O23 - Service: AVG8 WatchDog (avg8wd) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgwdsvc.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe
O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe

--
End of file - 5537 bytes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze czarna dziura ? Wziela i wsysla pasek startu.

A moze cos zakrzywia czasoprzetrzen i poprostu nie widzisz paska bo swiatlo leci gdzie indziej ?!

Ktoz to moze wiedziec jaka jest przyczyna.

Ja bym zaczal od podania jakichs detali, moze screen, moze skan anty virusowy/spyware'owy. A moze Ci ktos poprostu wzial i schowal pasek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolejny problem otóż aktualizacje dla systemu nie chcą mi się pobrać instalują się a potem pisze że nie mógł tego zainstalować... mam dwa systemy i nie wiem może to powoduje problem.... aha i wiecie może jak uruchomic płyte cd z rozruchu bo za nic mi to nie idzie... klawiatura niedziała przy otwieraniu systemu i jak klikam ten dowolny klawisz to nic sie nie dzieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacje dla systemu nie chcą mi się pobrać instalują się a potem pisze że nie mógł tego zainstalować
No to sie pobieraja, czy nie ??

Jesli jest to klawiatura usb, to pewnie trzeba wlaczyc w biosie.

Jakie dwa systemy ? Na obu sie nie pobieraja, nie instaluja ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak mam to zrobić w biosie? del przy włanczaniu kompa i co dalej?? pobierają się a po 5 sekundach wyskakuje że nie pobrało czyli są w trakcie pobierania i nagle mi mopwi ze nie moze zainstalowac... jedn system jest stary wiec na nim juz sa ale proszę o wytłumaczenie jak tą klawiaturę włączyc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak mam to zrobić w biosie? del przy włanczaniu kompa i co dalej?? pobierają się a po 5 sekundach wyskakuje że nie pobrało czyli są w trakcie pobierania i nagle mi mopwi ze nie moze zainstalowac... jedn system jest stary wiec na nim juz sa ale proszę o wytłumaczenie jak tą klawiaturę włączyc

Opcja w BIOSie nazywa się bodaj USB Legacy Support, w tej chwili nie pamiętam w której jest sekcji, zresztą może się to róznić w zależności od BIOSu. Ustawić na Enabled, F10, yes i powinno hulać. (o ile to jest klawiatura usb). Jeśli system dalej nie reaguje na klawiaturę - sprawdź, czy działają jej kontrolki (Caps Lock, Num Lock, Scroll Lock). Jeśli tak, to problem tkwi w czym innym, nie w klawiaturze raczej. Jeśli nie - problem może być w samej klawiaturze, kablu albo porcie usb komputera (sprawdź inne porty).

Co do bootowania z CD - w BIOSie (sekcja Advanced Bios Features lub coś w ten deseń) ustawiasz First Boot Device na CD-ROM. F10, yes. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie bardzo wiem, czy to pytanie akurat na ten temat (a nie na ten o piractwie), w razie czego poproszę o przeniesienie postu.

Dwa pytania:

1. Czy mając legalny system (Windows XP), ale z uszkodzoną płytą, mogę legalnie ściągnąć z Internetu obraz tejże, nagrać i zainstalować?

2. Czy skorzystanie z cudzej przeróbki systemu (np. Windows MX) jest legalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...