Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Świat według Ludwiczka (Life with Louie) 1994-1998

Polecane posty

Chyba każdy w przedziale wiekowym około 14-25 zna ten serial :) Ja oglądałem wszystkie odcinki po kilka razy i po prostu kocham ten serial. Ale chyba największym fenomenem jest, że to wszystko(prawię) to były prawdziwe historie Louie'go Andersona z jego dzieciństwa itp. Tak naprawdę jego historia jest trochę smutniejsza niż ta przedstawiana bo on sam jest w depresji i walczy z nią od wielu lat a jego ojciec jest alkoholikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Kiedy byłem na wojnie to już o 4 rano piłem po południową herbatę'' :D Do dziś pamiętam to zdanie Andyego.A co do serialu to był w tatmych czasach wielki hit.Teraz obecnie jest emitowany na Jetix play i jak mam czas to sobie obejrzę i poprzypominam stare dobre czasy z Ludwiczkiem :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego brakuje teraz w TV. Cięte riposty Andy'ego i Ludwiczka doprowadzają do łez, a sam zwrot "Kiedy ja byłem na wojnie..." wywołuje na mnie uśmiech, którego nie wstydził by się nawet Joker. Kolęda Andy'ego ostatnio podbiła JM.

Ludwiczek: Tato, choinka się przekrzywiła!

Andy: Postaw za telewizorem, nikt nie zauważy. Za 35 baksów powinna śpiewać i tańczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Kultowa bajka. Oglądało się z wypiekami na twarzy. Do dziś mi się smutno robi, że już nie obejrzę Ludiego w naturalnym środowisku, tylko muszę kombinować. Jednak klimat serialu przebija wszystko inne, a Andy Anderson na zawsze pozostanie w moim sercu :P To po prostu klasyk i jeden z powodów, dla których cofnąłbym czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza kreskówka, która leciała na Fox Kids. Zawsze oglądałem ją z całą rodzinką, bo to była właśnie taka rodzinna bajka, z humorem i morałem. Jedyne do czego moge się przyczepić to była mała liczba odcinków - 3 sezony, 39 odinków bodajże. Niedawno Ludwiczek leciał jeszcze na Jetix Play, jak inne fajne bajki z Fox Kids np: Dzieciaki z klasy 402, ale jak podaje wiki 30 lipca 2010 roku kanał zakończył emisje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kreskówka była całkiem fajna. Ja zawsze wolałem Ed, Edd i Eddy, ale Ludwiczka też się oglądało. Te rozmowy Ludwiczka z jego ojcem....,,Kiedy ja byłem na wojnie to...`` :biggrin: Kreskówka i uczyła i śmieszyła i to było w niej dobre. Szkoda, że teraz ta stacja (której zmienili nazwę...na, jak dla mnie, kiepską) już jej nie nadaje, tylko ciągle jakieś kreskówki o walce z jakimiś super-przestępcami czy co tam jeszcze...echhhhhhh.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja mam tu powiedzieć ? Też kreskówka mojego dzieciństwa, może to dzięki Ludwiczkowi zainteresowałem się historią. :D Pamiętam jak Andy ciągle opowiadał zmyślone historie wojenne, a tak naprawdę.

Był zwykłym kucharzem !

To jest prawdą, że były tylko dwa sezony ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w dzieciństwie oglądałam Świat Według Ludwiczka. Ten serial animowany miał swój niezniszczalny urok, głównie dzięki wspaniałemu poczuciu humoru, które mogło bawić nie tylko mnie i rodzeństwo, ale i rodziców. Niektóre wypowiedzi poza humorystycznymi były też celne i mądre (jak w odcinku

ze śmiercią babci Ludwiczka albo z przyjęciem na święta kolegi z domu dziecka

, a ponad wszystko sarkastyczne.

No i niezapomniany

Ponieważ pokazuje że można stworzyć coś wciągającego i śmiesznego bez super bohaterów i gadający zwierząt.
Jak to bez superbohaterów? A Zamaskowany Szachista? :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to bajka z morałem, bardzo ją lubię i nawet w tym wieku ją oglądam. Jest fantastyczna również dla małych dzieci, pokazuje jakie jest życie i przygotowuje je. Wprowadza je w świat realny, pokazuje że nie wszystko jest takie piękne i kolorowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna bajka, zwłaszcza za sprawą ojca Ludwiczka.

Potrafiła nieźle rozśmieszyć i po prostu nie dało się od niej oczu oderwać lecz też miała jakieś przesłanie (choćby tak jak wymienił kolega u góry jak Ludwiczek zamiast prezentu zaprosił swojego kolegę z sierocińca na wigilię w swoim domu). Jeszcze najsmutniejszy moim zdaniem odcinek w całej serii i w sumie we wszystkich bajkach, śmierć babci Ludwiczka, która powodowała u mnie łzy w oczach.

Taka bajka już się nie powtórzy moi drodzy. Żałujcie Ci co jej nie widzieli, bo straciliście i to sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś pamiętam jeden odcinek ze słodkimi ziemniaczkami, które posłużyły do zaklejenia dziur w murze dookoła domu Ludwiczka. Nawet jak podrosłam to chciałam spróbować tych batatów, aczkolwiek niestety mi nie posmakowały ;D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...