Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozart

Warcraft 2

Polecane posty

Gość KaKa

Jeszcze jedno pytanie: co zrobić, żeby po każdorazowym wyłączeniu gry Warcraft 2 tapeta pulpitu nie zmniejszała się do wielkości ok. 1/4 ekranu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXit_Szyszek
Czy po odinstalowaniu Warcrafta 2 z mojego komputera mogę, instalując go ponownie, użyć tego samego CD-Keya???

n/c

Jeszcze jedno pytanie: co zrobić, żeby po każdorazowym wyłączeniu gry Warcraft 2 tapeta pulpitu nie zmniejszała się do wielkości ok. 1/4 ekranu?

Zmniejsz rozdzielczosc. Buahahahahaha! Cos masz skopane z windowsem jak tak masz.

Raczzej tak ale po co ci to??Cd-key może robić problemy tylko z battlenetem.

Say what?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa

Windowsa mam 2000 i dlatego chcę zmienić system na inny. toteż pytałem, czy po ponownym zainstalowaniu W2 bedę mógł grać na tym samym kodzie do Battle.Netu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dosyć irytujący problem. Zainstalowałem W2 z CDA. I teraz kiedy wchodze w menu główne-->multiplayer-->enhanced-->klikam raz na BN (wybór sposobu łączenia, znaczy się ipx, BN, itd) i pojawia mi się to okienko po prawej stronie z nagłówkiem "Select Gateway". Z tego co rozmawialem z kolesiami to oni mają tam wybór Europe itd, zadnych numerków, tymczasem u mnie jest wpisane: "Custom Server 212.244.57.91", którego w dodatku za cholerę nie można zmienić :cry: . Gdy wejdę już na właściwy BN to nie widze zadnych ludzi, serwerów...

Gra jest spatchowana do 2.02.

Tutaj jest moj plik BNetLog.txt może to coś pomoże:

5/26 19:12:26.452  Connecting to Battle.net...

5/26 19:12:26.522      querying gateway

5/26 19:12:26.532      searching for the fastest server

5/26 19:12:26.582      connected to server

5/26 19:12:26.582  Connected to server 212.244.57.91

5/26 19:12:26.582      Validating ID

5/26 19:12:26.592  Checking for the latest version

5/26 19:12:26.692      client acknowledged

5/26 19:12:26.872      logon acknowledged

5/26 19:12:26.872      requesting latest version

5/26 19:12:30.938      user has latest version

5/26 19:12:30.938  Get latest battle.net icons

5/26 19:12:30.938  Verifying CD key

5/26 19:12:31.048      cd-key acccepted

5/26 19:12:31.048  Returning ping data to server

5/26 19:12:31.048      Get player profile

5/26 19:12:34.403  Connected to Battle.net

5/26 19:12:39.500  Disconnecting from server

Jak ktoś wie o co chodzi to proszę o pomoc. (najlepiej w miarę szybko :D )

..:Edit:

Grę reinstalowałem już kilka razy, na różnych dyskach. Mam win2kProf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz proxy w sieci, sprawdź adres proxy i włącz konsolę (uruchom i wpisz "cmd") a następnie zpingój to proxy (ping -?, przeczytaj modyfikatory i wpisz potem coś takiego "ping http://twoje.proxy.pl:port" i zobacz czy to nie jest ten sam IP co na BNie

EDIT >>> KaKa sory że mnie nie było ale net mi nie działa i nie moge wejść na 50% tego fora i nie działa mi gg :( trza to przełożyć :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz proxy w sieci, sprawdź adres proxy i włącz konsolę (uruchom i wpisz "cmd") a następnie zpingój to proxy (ping -?, przeczytaj modyfikatory i wpisz potem coś takiego "ping http://twoje.proxy.pl:port" i zobacz czy to nie jest ten sam IP co na BNie

Albo ja jakiś tempy jestem, albo cos z moim widows jest nie tego i ta twoja metoda nie wchodzi. :D A tak wogóle to pytałem starego bo mamy neo 320kb/s na 2 osoby (ja i ojciec) i mówi ze proxy u nas nie ma. Poza tym StarCraft mi działa bez problemu a to też BN przecież, więc cos z W2 musi być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Conic

Byc moze miales wczesniej zainstalowanego W2 pewnymi modyfikacjami (inne pirackie serwery). W jdenym pliku (albo w rejestrze) powinny byc zapisane nazwy i adresy serwerow. Byc moze tam tkwi problem. Wystarczy pozmieniac je na wlasciwe albo usunac wszystkie pliki W2 i informacje z rejestru (polecam RegCleaner) i zainstalowac od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W2 nigdy wcześniej nie miałem, tym bardziej pirackiego, ale (nie bić każdy ma zakręty w życiu :D ) kiedyś do SC używałem Sloadera - teraz mam oryginał, żeby nie było. ALe, dobra, spróbuje.

...:Edit:

Dalej nic z tego. Ciągle ten głupi numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wajsik

Sorki za powtórkę posta ale na mój poprzedni nikt nie odpowiedział... więc próbuję jeszcze raz :wink:

Chcę pograć z kumplem w nowy nabytek z CDA. Kumplowi "zaszczepiłem" gierkę poprzez SPAWNING. Jeśli dobrzez zrozumiałem powinniśmy wykorzystać opcję IPX (jeśli nie to mnie poprawcie) ale wyskakuje "unable to locate IPX.."

Mój admin zapytał na jakim porcie chodzi gra... ja mu odpowiedziałem że problem multiplayera ma coś wspólnego z IPX. A on na to że IPX nie jest rutowalny... o co chodzi ? CO ROBIĆ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXit_Szyszek
Ja mam dosyć irytujący problem. Zainstalowałem W2 z CDA. I teraz kiedy wchodze w menu główne-->multiplayer-->enhanced-->klikam raz na BN (wybór sposobu łączenia, znaczy się ipx, BN, itd) i pojawia mi się to okienko po prawej stronie z nagłówkiem "Select Gateway". Z tego co rozmawialem z kolesiami to oni mają tam wybór Europe itd, zadnych numerków, tymczasem u mnie jest wpisane: "Custom Server 212.244.57.91", którego w dodatku za cholerę nie można zmienić . Gdy wejdę już na właściwy BN to nie widze zadnych ludzi, serwerów...

Gra jest spatchowana do 2.02.

Dziwny problem. Jesli masz w Gateways takie ip sprobuj cos takiego:

1.Odpalasz rejestr

2.Klucz HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/Battle.net/Configuration/Battle.net Gateways

3.Kliknij dwa razy na niego i przekopiuj tutaj jego zawartosc.

4.Skasuj klucz HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/Battle.net/

Wydaje mi sie ze powinno pomoc. Wszystko powinno wygladac tak:

skrin.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXit_Szyszek
Chcę pograć z kumplem w nowy nabytek z CDA. Kumplowi "zaszczepiłem" gierkę poprzez SPAWNING. Jeśli dobrzez zrozumiałem powinniśmy wykorzystać opcję IPX (jeśli nie to mnie poprawcie) ale wyskakuje "unable to locate IPX.."

Mój admin zapytał na jakim porcie chodzi gra... ja mu odpowiedziałem że problem multiplayera ma coś wspólnego z IPX. A on na to że IPX nie jest rutowalny... o co chodzi ? CO ROBIĆ??

Jesli dobrze zrozumialem to nie zagrasz sobie na tej sieci przez ipx. Problem polega na tym ze wasze komputery "nie widza" sie wzajemnie przez siec (ipx nie jest routowalne czyli nie jest "trasowane" (od angielskiego - route - trasa) ). Czyli co bys nie zrobil nie zagrasz przez ipx. Moge byc w bledzie, pogadaj z kims madrzejszym niz ja :D Zawsze pozostaje gra przez battle.net, ale do tego potrzebne sa 2 cd-keye.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pozmieniac je na wlasciwe albo usunac wszystkie pliki W2 i informacje z rejestru (polecam RegCleaner) i zainstalowac od nowa.

Niestety ani tym programem, ani RegClean, ani RegSupreme nie dało się tego zrobić.

Dziwny problem. Jesli masz w Gateways takie ip sprobuj cos takiego:

1.Odpalasz rejestr

2.Klucz HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/Battle.net/Configuration/Battle.net Gateways

3.Kliknij dwa razy na niego i przekopiuj tutaj jego zawartosc.

4.Skasuj klucz HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/Battle.net/

Trochę za późno to przeczytałem ale dzięki. Udało mi się to zrobić troszkę przerobionym sposobem który podał mi Conic. Ręcznie w rejestrze wyszukałem ten numer na który mi się łączyło (tzn. wpis z nim) i go wywaliłem, teraz już jest wszystko ładnie. :D A ten adres okazał się być ip serwera NetCraft na którym grałem kiedy miałem SC :oops: oryginalne inaczej :oops: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za powtórkę posta ale na mój poprzedni nikt nie odpowiedział... więc próbuję jeszcze raz :wink:

Chcę pograć z kumplem w nowy nabytek z CDA. Kumplowi "zaszczepiłem" gierkę poprzez SPAWNING. Jeśli dobrzez zrozumiałem powinniśmy wykorzystać opcję IPX (jeśli nie to mnie poprawcie) ale wyskakuje "unable to locate IPX.."

Mój admin zapytał na jakim porcie chodzi gra... ja mu odpowiedziałem że problem multiplayera ma coś wspólnego z IPX. A on na to że IPX nie jest rutowalny... o co chodzi ? CO ROBIĆ??

Nie masz zainstalowanych protokołów IPX... Jeśli jesteście z kumplem w jednej sieci lokalnej i nie ma ona jakiejś dziwacznej konstrukcji to wystarczy zainstalować protokół IPX. Jak chcesz mogę powiedzieć jak to zrobić, musze tylko wiedzieć jakiego masz windowsa... Inna sprawa to to że nie do końca wiem jak wszystko się konfiguruje, ale chyba wystarczy zaintalować protokoły reszta sama się zrobi, ponieważ nigdy nie musiałem nic dodatkowo ustawiać w Windowsach, a z IPXa korzystam często w starych gierkach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wajsik
Jak chcesz mogę powiedzieć jak to zrobić, musze tylko wiedzieć jakiego masz windowsa...

Mam Okienka XP Ale chyba udało mi sie to zainstalować... co prawda robiłem po omacku, po drodze coś zepsułem (utworzył mi sie mostek sieciowy?) ale teraz jest ok.

Jeśli poradze sobie z tym u kumpla to nie będę miał więcej pytań.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PaWeLoS

Co mam zrobić w pierwszej misji aktu II (obojętnie, czy ludźmi, czy orkami - takie same są cele tej misji)? Pozabijałem już wszystkich przeciwników, rozwaliłem wszystkie ich budowle, odkryłem całą mapkę, a żadnego tol barad, czy jakoś tak i tego drugiego nie znalazłem:(.

Pozdrowienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wprowadzac w błąd ale czy to nie była ta misja gdzie na takiej wyspie trzeba było postawić fortecę i stocznię ?? Powinien być gdzieś na mapie znak na ziemi... taki glif, zaznaczony również na mapie, na zółto chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kliknąc ikonęlupy na pasku lub wybrac opcję select z menu tool

A miałem na myśli minimapę.... :D.... znak jest zaznaczony tym samym kolorem co kopalnie, czyli żółtym.... Ale faktycznie, sam glif (albo punkt mocy jak to określali twórcy) jest czerwony. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to nie problem z battle netem mam.

mianowicie są pewne interesujące kody do w2 w stylu szybkiego ścinania. były obok recki w 100 numerze cda. jakoś mi to jednak nie działają te kody. co jest?

edit1:

Co mam zrobić w pierwszej misji aktu II (obojętnie, czy ludźmi, czy orkami - takie same są cele tej misji)? Pozabijałem już wszystkich przeciwników, rozwaliłem wszystkie ich budowle, odkryłem całą mapkę, a żadnego tol barad, czy jakoś tak i tego drugiego nie znalazłem:(.

Pozdrowienia.

Nie chcę wprowadzac w błąd ale czy to nie była ta misja gdzie na takiej wyspie trzeba było postawić fortecę i stocznię ?? Powinien być gdzieś na mapie znak na ziemi... taki glif, zaznaczony również na mapie, na zółto chyba.

nie. ta misja to już 3 akt. przeszedłem ją. ale wróćmy do pytania PaWeLoSa. słuchaj, sprawdź podczas gry menu/scenario objectives. tam masz różne zadania do wykonania. możliwe że jest to coś związane z wybudowaniem określonego budynku lub coś takiego. opisz mi dokładnie tę misję to ci powiem co trzeba zrobić. podaj czy śnieżna, gdzie jest przeciwnik, czy masz jakieś bydynki na początku itp. ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek
a ja to nie problem z battle netem mam.

mianowicie są pewne interesujące kody do w2 w stylu szybkiego ścinania. były obok recki w 100 numerze cda. jakoś mi to jednak nie działają te kody. co jest?

:arrow: A czy przed ich wpisywaniem klikales enter? ^_^

edit1:

Co mam zrobić w pierwszej misji aktu II (obojętnie, czy ludźmi, czy orkami - takie same są cele tej misji)? Pozabijałem już wszystkich przeciwników, rozwaliłem wszystkie ich budowle, odkryłem całą mapkę, a żadnego tol barad, czy jakoś tak i tego drugiego nie znalazłem:(.

Pozdrowienia.

:arrow: chodzi ci o tę kampanię 2 czy 1 kampanię, ale akt jakiś inny? Bo nie wiem ktora kampania (z pierwszej edycji W II, czy z tej dodatkowej, ktora byla juz w battle net edition)?

tu pisał juz kurson ^_^ Nie potrafilem tego lepiej zrobic, wiec mowie ze dalej juz nie pisalem ;)

Nie chcę wprowadzac w błąd ale czy to nie była ta misja gdzie na takiej wyspie trzeba było postawić fortecę i stocznię ?? Powinien być gdzieś na mapie znak na ziemi... taki glif, zaznaczony również na mapie, na zółto chyba.

nie. ta misja to już 3 akt. przeszedłem ją. ale wróćmy do pytania PaWeLoSa. słuchaj, sprawdź podczas gry menu/scenario objectives. tam masz różne zadania do wykonania. możliwe że jest to coś związane z wybudowaniem określonego budynku lub coś takiego. opisz mi dokładnie tę misję to ci powiem co trzeba zrobić. podaj czy śnieżna, gdzie jest przeciwnik, czy masz jakieś bydynki na początku itp. ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...