Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozart

Warcraft 2

Polecane posty

Gość eXit_Szyszek

Na wstepie zanznaczam ze NIE kupilem cda z gra war2 poniewaz takowa mam. Jednak patrzac na to co sie dzieje na battle.necie postanowilem to napisac.

PROBLEM 1: NIE MOGE WEJSC DO ZADNEJ GRY

Najczestszym problemem jest zbyt wysoki lag ktory nie pozwala na wejscie do zadnej gry. Moze byc kilka przyczyn takiego zachowania gry:

1)Uzywanie wbudowanego w XP FireWalla

2)Zbyt wolne lacze

3)Po tzw. DROPIE masz laga.

4)Masz pewne niedzialajace (zawieszone) gry w Games List, ktore uniemozliwiaja dolaczenie

ODPOWIEDZI:

Ad.1

Wylacz domyslnego FireWalla i zainstaluj PORZADNEGO FireWalla (zone alarm pro, tiny personal fire wall)

Ad.2

Posiadajac wolne lacze osiedlowe lub sciagajac cos w tle polaczenie z battle.netem zwolni. Jesli twoj pasek (obok xywy) jest czerwony NIE WEJDZIESZ DO ZADNEJ GRY! A nawet jesli wejdziesz bedziesz straszliwie lagowal i utrudnial przez to zycie innym graczom...

Ad.3

Czasem siedzac na czacie po zalozeniu gry pojawia sie komunikat "You have been dropped from this game". W takim wypadku wyjdz z battle.netu i polacz sie jeszcze raz. Powinno rozwiazac problem.

Ad.4

Problem z zawieszonymi grami to najczestrza przyczyna lagu. Aby usunac takowe gry sciagnij ponizszy plik:

http://www.poznaniak78.webpark.pl/bn.reg

uruchom go - powinien zrestartowac twoje ustawienia (nazwy serwerow i kont).

Jesli w/w rzeczy nie pomoga - pisz do blizzarda support@blizzard.com (gwarantuje ze odpisza)

PROBLEM 2: PO ZALOZENIU GRY NIKT DO NIEJ NIE WCHODZI. DLACZEGO?

Odpowiedz jest prosta - uzywasz FireWalla, ktory najprawdopodobniej blokuje graczy i nie moga wejsc do twojej gry - pojawia im sie wtedy, ze "Latency is too high" co nie jest prawda - po prostu twoj komp nie odpowiada. Co mozesz zrobic? Wylacz FireWalla i stawiaj gry

Jesli wylaczenie FW nie pomoze sprawdz problem pierwszy i zrob wszystko co jest tam napisane. W przeciwnym wypadku - nic sie nie da zrobic

PROBLEM 3: NIE MOGE ZATRZYMAC PEONOW NA LINII KOPALNIA ZLOTA - TOWN HALL

Bardzo dobrze znany problem wszystkim graczom. Jest on wynikiem wysokiego pingu ktory posiadaja gracze. Jesli jedna osoba ma np. ping 60, ale inna 300 gra podwyzszy ping pierwszego gracza do 300 - aby gra byla fair... Tak samo z lagiem - jedna osoba laguje cierpia wszyscy... Jedynym sposobem na zatrzymanie peona jest jak najszybsze zaznaczenie go i wcisniecie guzika S (stop) na klawiaturze. Jesli nie pomoze kliknij na Options/settings/network i ustaw EXTRA HIGH LATENCY LUB LOW LATENCY - wszystko zalezy od opoznienia.

PROBLEM 4: INNI GRACZE MNIE WYZYWAJA

Problem lezy w tym ze wiekszosc z was zaczyna grac w warcrafta BEZ ZADNEGO PRZYGOTOWANIA! Gdy wchodzisz do druzyny przyjmujesz pewna odpowiedzialnosc - musisz grac jak najlepiej albo pociagniesz jak kamien innych graczy do przegranej. Pocwicz tryb singleplayer a dopiero pozniej wejdz na battle.net - nie psuj innym rozrywki. Nie dziw sie ze gracze przeklinaja - denerwuja ich tacy gracze.

PROBLEM 5: JAKIS KOLES NAZWAL MNIE NOOBEM - CO TO ZNACZY?

Zapraszam do odwiedzenia strony klanu eXit - www.exitklan.prv.pl. W dziale download znajdz INSTRUKCJE - masz tam opis wszystkich skrutow uzywanych na battle.necie. Naucz sie ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXit_Szyszek

Sluchajcie trollki, ledwo starcza mi cierpliwosci zeby 10000 raz odpowiadac na te same pytania.

TO NIE JEST WINA BATTLE.NETU ZE NIE MOZECIE WEJSC DO ZADNEJ GRY ANI ZBYT WOLNEGO LACZA/WYSOKIEGO PINGU. TO WINA WASZEGO KOMPA, DURNYCH SMIECI KTORE INSTALUJECIE, NIESKONFIGUROWANYCH FIREWALLI. B.NET NIGDY NIE JEST PRZECIAZANY, MAJA TAM WYSTARCZAJACO DOBRE SERWERY. NA MODEMIE 56K BEZ PROBLEMU MOZNA ZAGRAC I POSTAWIC GRE. BOZE...

Conic-> Ty mi tutaj "szpeca" nie udawaj, bo nawet nie wiesz co gadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie trollki, ledwo starcza mi cierpliwosci zeby 10000 raz odpowiadac na te same pytania.

TO NIE JEST WINA BATTLE.NETU ZE NIE MOZECIE WEJSC DO ZADNEJ GRY ANI ZBYT WOLNEGO LACZA/WYSOKIEGO PINGU. TO WINA WASZEGO KOMPA, DURNYCH SMIECI KTORE INSTALUJECIE, NIESKONFIGUROWANYCH FIREWALLI. B.NET NIGDY NIE JEST PRZECIAZANY, MAJA TAM WYSTARCZAJACO DOBRE SERWERY. NA MODEMIE 56K BEZ PROBLEMU MOZNA ZAGRAC I POSTAWIC GRE. BOZE...

Conic-> Ty mi tutaj "szpeca" nie udawaj, bo nawet nie wiesz co gadasz.

Exit- > nie pisze sie dwu postów pod rząd, a do tego

nie sądzę aby to komp winił, a w szczególności programy zainstalowane, a to z jednego powodu, musiałem zrobić wczoraj reinstalkę systemu i na

win XP + DX 9.0b z kompem Duron 1Ghz+ GF2MX400 64Mb + 256MbRAM i łącze 256Kbps nie mogłem się podłączyć do żadnej gry, ani założyć serwera, zaś wcześniej na totalnie zaśmieconym kompie który chodził jak ruski traktor, gra na BN chodziła pięknie :D i jakoś nie widzę związku między softem a BN po prostu wszystko zależy od dnia, fazy księżyca i nastroju wodza jednego z plemion w Timbuktu (jest losowe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak problemy to problemy :)

Chodzi o to, że w grze jest ciemno jak...no właśnie ;) Jak tą gre rozjaśnić ? W sterach karty nie da rady(FW 56.74), więc czym ? Wogóle czy sie da, bo gra jak wiadomo jest pod DOS'a i takie rzeczy z windy mogą jej nie obejmować..Mam WinXP, monitor Hyundai DeluxScan 5870(6 lat stary ma :D), karta grafiki GeForce 4Ti 4600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dixy

Gdzie można znaleźć jakiś patch polonizacyjny do W2?

W singlu można grać z podziałem na drużyny(np 4 na 4) ja w trójce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek -> o tym już ktoś pisał, aby używać np. powerstripa i opcja "gamma" idzie w góre :D

Dixy -> można tak zrobić w opcji "custom scenario" i już tylko wczytaj się w to

i nie nie ma polonizacji do W2BNE a to z tego powodu że przy próbach połączenia innej niż angielska wersja z BN on nie działał z jakichś kosmiczno-tchórzofretkowych powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXit_Szyszek

ZNALAZLEM TO NA ZAGRANICZNYM FORUM. TO MUSI POMOC! NAPISANE ORYGINALNIE PRZEZ Gunslingera. WSZYSTKO JEST SKOPIOWANE. JESLI NIE ROZUMIESZ TEGO TEKSTU TO POSTARAM SIE GO SPOLSZCZYC JESLI TYLKO POJAWI SIE TAKA POTRZEBA. GOSC PISZE O STARCRAFCIE, ALE DZIALA TAKZE Z WARCRAFTEM.

Ok. I have found a way to eliminate the "latency too high" (we'll call it that for the technically inept) issue under Windows 2000. I have not yet tested it under Widows XP, but I will post here with the results after I do - or if anyone else wants to, feel free.

Anyway.

First off, you must have administrator capabilities on your 2000 workstation. To prevent Windows 2000 from sending ICMP port unreachable errors, you need to disable QoS in your services.

Here's how to get there:

First get to the control panel - this can be accessed by clicking the start button, choosing "settings", and then choosing "control panel".

From there, go to "Administrative Tools"

From there, go to "Services"

In the program that opens, you will find a long list of services. Look alphabetically for the one called "QoS RSVP". Right click it and choose properties.

In the first tab available "general", find the setting "startup type". In this menu, change the setting to "Disabled". Then, click ok, and exit out of services.

This change will not require a reboot.

NOTE: And this is a very big note, before you come back screaming claiming that this fix does not work. This issue with Starcraft is a two way street. If the fix is applied to your system, but not to the system of someone who hosted a game, then you will still not be able to join - and will still receive the "latency too high error". It takes two to tango, so to speak. Keep in mind, this allows your end of the deal to be rectified. If the host of the game hasn't fixed it, then you will still not likely be able to join. Also, if someone trying to join your game has not fixed it for themselves, then the same is also true.

If you read previous posts about a firewall blocking ICMP port unreachable errors, that will still work, but this is far easier.

I hope this helps a lot of you. It has worked very well for me.

Thanks to Proman911 for helping me with this fix. Credit where credit is due, yanno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXit_Szyszek

To znowu ja :D Kolejne rozwiazanie lagu w warcrafcie znajdziecie tutaj:

http://war2.warcraft.org/online.shtml

Jest na samym dole (sora ze nie dalem bezposredio linka, ale w tym momencie serwer im sie popsul).

Wazna sprawa: Jakis router blokuje pule ip 83.x co mniej-wiecej oznacza ze uzytkownicy neostrady NIE BEDA MOGLI WEJSC NA TA STRONE! Jedeynym rozwiazaniem jest polaczenie sie przez proxy (w internet explorer: narzedzia/opcje internetowe/polaczenia/ustawienia/tabelka ustawienia proxy. Adres proxy (najlepszy) w3cache.tpnet.pl port 8080.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaKa

Wytłumacz o co chodzi w tej notce. Wydaje mi się, że piszą o tym, że host też musi zrobić to samo co ty (czynności opisane wyżej). popraw mnie jeśli się mylę. Będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXit_Szyszek

KaKa -> zalezy o jaka notke ci chodzi - w pierwszej wylaczasz odpowiednia usluge w panelu administratora, a w drugiej blokujesz pakiety ICMP, ktore powoduja nieistniejace "lagi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampek

Ja mam problem z grą sieciową. Łączę się z serverem, loguję się jako Vampek itd., ale kiedy chcę dołączyć się do jakiejś gry, to na 9 przypadków na 10 nie mogę się połączyć! Gadałem z innymi- ten sam problem. Znacie jakąś stronę, z której mogę ściągnąć patch? (chodzi mi o sam odnościk, a nie np. www.blizzard.com )

PS. Mam wersję 2.0.2.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eXit_Szyszek
WIECIE NA CZYM POLEGA WASZ PROBLEM? JESTESCIE TOTALNYMI TROLLAMI I NAWET GDYBYM DAL WAM 100000 LINKOW NIE SKORZYSTALIBYSCIE Z ANI JEDNEGO! NIE POTRAFICIE WEJSC NA GOOGLE I SAMI POSZUKAC TO WASZA SPRAWA! WIECEJ NIE BEDE SIE WYPOWIADAL NA TYM FORUM, 99% Z WAS TO ZWYKLE LAMY. MAM NADZIEJE ZE CDA NIGDY WIECEJ NIE WYDA GRY MULTIPLAYEROWEJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exit skoro tak sie wypowiadasz to chyba sam jesteś lamą (więc plujesz a fe) bo ten link który podałeś jest dobry, ale jeśli chcemy sobie kompa zabezpieczyć bo jakoś jak nie mogłem grać tak po ustawieniu tego Tiny personal... grać nie mogę, a co do tej dłuuugiej rady to ktoś już na tym forze to opisał w języku Kochanowskiego czy Mickiewicza, tyle że chyba na gramy w sieci. a co do multików w cda to są fajne (np MF czy kiedysiowe ET)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam dość W2 na XPku czy ktoś wie jak zainstalować i skonfigurować W2 na "wine" pod Auroxem 9.2 lub Debianem 3.0r2 lub Mandrake 9.2 lub Mandrake 8.1 ? (wina 98 nie moge zainstalować bo nie mam żadnej wolnej partycji podstawowej ale linux może działać na rozszerzonej) :?: jak tak to proszę o info - jutro instaluję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwy, ludzie, dziwy wszelakie... a to dlatego, że u mnie na win XP pod Radeonem i procesorkiem 2,4 GHz wszystko ładnie chodzi, nie jest za szybko, nei jest za ciemno, na Battle.Net wchodzę bez problemu... Czyżbym był po prostu szczęściarzem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwy, ludzie, dziwy wszelakie... a to dlatego, że u mnie na win XP pod Radeonem i procesorkiem 2,4 GHz wszystko ładnie chodzi, nie jest za szybko, nei jest za ciemno, na Battle.Net wchodzę bez problemu... Czyżbym był po prostu szczęściarzem?

No, no, mam też Radeona (9100 lub 9200) i procek 2,6 (lub 2,8) Pentium. A może to wina providera net'a ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytor map ? znamy znamy, i polecamy zainstalować ponownie W2 powinno pomóc i wtedy sprawdź czy działa przed zainstalowaniem łatki, jak nie to masz zrabana plyte jak tak to zainstaluj patcha i musi działać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...