Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Pogromcy Mitów

Polecane posty

Wiem... Przecież po co lecę robić lekcje punkt czwarta po obiadku? A co do nowych odcinków -> ciągle robią nowe, ale jakoś nikomu nie chce się ich tłumaczyć na nasz piękny język... A szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogromcy mitów :) niektóre mity są naprawdę fajne no i ekipa :) naprawdę zabawna, nie wiem dlaczego Polacy nie potrafią zrobić takiego programu, nie rozumiem. Ale dobrze, że przynajmniej lektora dodali :).

Poprawka potrafili.

Próba zrobienia kopi pogromców była na TVN turbo. Dwóch prowadzących na prochach i nuda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miał bym szczerą prośbę by ludzie nie tworzyli badziewnych plagiatów genialnych programów, bo po obejrzeniu czegoś takiego chce się tylko schować pod kołdrą i płakać nad niedolą swego narodu. Zawsze szerokim łukiem staram się uciekać od czegoś co w jakimś stopniu mi się z Mithbusters kojarzy, bo jest absolutnie pewne, że nawet do paznokcia małego palca u lewej stopy nie dorówna to pierwowzorowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najwłaściwsze podejście. Szkoda psuć sobie wyobrażenie tego co jest dobre, oglądając jakąś marną kopię, której normalnie nie chciało by się nawet słuchać przez ścianę.

A tak właściwie to wczoraj na discovery zobaczyłem reklamę wedle, której na discovery Science też puszczają Mythbusters. wie ktoś czy to jakieś inne (nowsze?) odcinki, czy może to samo co leci na zwykłym discovery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogromcy są super! Lubię ich oglądać! Dość często oglądam Discovery. Trochę Humoru i oczywiście dużo nauki. Ale coś ostatnio zdarza mi się oglądać powtórki (być może obejrzałem wszystkie odcinki :)). Trochę wkurza mnie jeden z lektorów który próbuje symulować głosy pogromców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogromców najlepiej ogląda się po angielsku wtedy naprawdę można się pośmiać jak to powiedziała Keri w jednym z odcinków "Since is fun when you have a big gun"

Wolał bym aby Polskiej wersji programu nie było, bo to może się źle skończyć niby co będą robili powtarzali mity z ostatnich 8 lat w gorszej wersji ? Jakoś tego nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mythbusters to zaraz obok Braniac to najlepszy program naukowy przy którym można się też nieźle uśmiać, jeśli można zacytować to w którymś odcinku Adam powiedział coś takiego "Odrzucam rzeczywistość i tworze własna" strasznie fajne powiedzonko i właśnie ich program to pokazuje, nie tylko robią totalną rozpierduchę ale też potrafią wiele nauczyć, coś ostatnio wzięła mnie ochota na powtórek ze strych sezonów i tak sobie zacząłem oglądać na youtube stare odcinki. Co do Polskiej wersji pogromców mitów to czemu by nie, jest wiele mitów krążących wokół naszej społeczność a które pewnie w Mythbusters nie zostaną pokazane, tak chociaż na próbę, może wyjdzie z tego [beeep] jak zwykle ale zawsze warto próbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Pogromcy wymiatają. Mój ulubiony to Buster :smile:. Brianiac powstaje bardziej dla zabawy, niż nauki, ale zgodzę się, że to jedne z najlepszych programów Discovery.

Pogromcy też mają bezcenne cytaty, oto kilka:

Kari: "...Ty smarkaczu"

Adam: " Nazwałaś roślinę smarkaczem??"

Kari: "Skończyły mi się pomysły"

Adam: Przecież ta lodówka jest strasznie brudna!

Sprzedający: Wystarczy trochę podczyścić i już bezie dobrze.

Adam: Nie trzeba, my wyczyścimy dynamitem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mythbusters to zaraz obok Braniac to najlepszy program naukowy przy którym można się też nieźle uśmiać, jeśli można zacytować to w którymś odcinku Adam powiedział coś takiego "Odrzucam rzeczywistość i tworze własna"

Ja osobiście stawiam Pogromców ponad Braniaca, którego forma czasem charakteryzuje się aż zbyt angielskim humorem.

Natomiast pisać miałem w innym celu :>. Prawdopodobnie ulubionym członkiem zespołu Pogromców Mitów (oczywiście obok Adama Savage?a i Jamiego Hynemana :P) dla męskiej widowni jest Kari Byron. Na Joemonster pojawił się inny naukowy filmik z Kari w roli głównej: http://www.joemonster.org/filmy/27739/Oto_...ogromcow_Mitow_ ^^ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam i kiedyś oglądałem nawet kilka odcinków :D Całkiem fajny program z ciekawymi prowadzącymi oraz zasobem niezłych mitów, które można obalić. Szczególnie pamiętam dwa... Pierwszy to wysadzenie drzwi od sejfu ciśnieniem wody jak zrobione to zostało w pewnym filmie :P oraz "wysadzenie" paczki chipsów tak aby te ułożone w pionie nie zawaliły się. Za którąś tam próbą było blisko, ale chyba ten mit zdołali obalić ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Pogromcy Mitów. Dużo by mówić na temat tego programu, ale ja postaram się streścić, by widząc mojego posta nikt nie musiał jęczeć 'czytać, nudzić się czy nie czytać i odpisać, wychodząc na ignoranta?'. Sama miałam takie sytuacje niekiedy, lecz jeśli omylnie oceniłam osobę, która napisze po mnie, to z góry proszę o wybaczenie ;)

Myth Busters to moim zdaniem jeden z najlepszych programów emitowanych na Discovery, jak i ikona tejże stacji, obok Szkoły Przetrwania z Bearem w roli głównej. Nie dość, że sporo można się z niego dowiedzieć, to często... Prawie zawsze wręcz zdarza się moment, gdy ręce opadają w napadzie śmiechu. Ekipa jest świetna, każdy z jej członków, łącznie z Busterem, ma indywidualny styl oraz charakter, który czyni go unikatem wśród tych wszystkich scenicznych, sztucznych postaci. Zaznaczam to, gdyż często w programach, już nie mówię o samym Discovery, zdarzało mi się widzieć ekipę, która miała na twarzy wymalowane sztuczne, reprezentacyjne uśmiechy, lub kilku członków nie wykazywało żadnych dowodów na to, iż nie są jedną istotą sklonowaną, bądź rozszczepioną w jakiś wymyślny sposób. Po prostu jest to grupa zgrana i naturalna, co sobie cenię u nich.

Według mnie, jeśli już muszę wybierać ulubioną postać, to... Jest to dosyć trudne. Każdego tam na swój sposób wielbię i z wyczekiwaniem siedzę, śledząc ich poczynania. Pomijając Jamie'go i Adama, to wybrałabym jednak, na dzień dzisiejszy, Tory'ego. Pewnie za niezwykłe poczucie humoru, lecz może to działają uczucia u kobiety, którym żadna przeciwstawić się nie potrafi - po prostu to działa w głębi naszego mózgu. Niektóre nawet nie są tego świadome. Mówię tutaj o wybraniu osoby, która spełnia choć jeden wymóg więcej do stania się ideałem faceta niż reszta, w tym przypadku Grant, bo Adama i Jamie'go już w spokoju świętym zostawiam. Ale dobrze, miało być krótko, więc skończę, bo jeszcze się nakręcę, jak lalka, i będę nawijać do utracenia władzy w palcach. Podsumowując - program jeden z najlepszych, a obejrzenie go jest zbrodnią ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy odcinek to zgilotynowane palce stóp przez buty ze stalowym noskiem. Od tamtej pory pokochałem ten program (tak bardzo, że dostał, jakże zaszczytne, miejsce w moich userbarach) za naukowe (w większości) podejście do mitów i za humor, chociaż zdarzają się mity, których wyjaśnienie pozostawia wiele do życzenia (na tą chwilę sobie nie przypomnę, ale na pewno kilka było). Razem ze "Szkołą Przetrwania" i "Historią Oręża" mój ulubiony program TV ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok Szkoły przetrwania drugi najlepszy program na Discovery. Świetne eksperymenty, często sprawdzają te mity, które kiedyś mi po głowie krążyły (czy to prawda? czy tak sie da?) i to bardzo cieszy. Na dodatek dzięki niektórym odcinkom łatwiej zrozumieć prawa fizyki itd ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbój ogarnąć program, może nadaży się powtórka. Ogólnie ten odcinek TOP 25 naprawdę dobry. Były pokazywane nie tylko poszczególne mity w tym zestawieniu, ale i wypadki przy różnych eksperymentach, największe zaskoczenia(jak np. mit dotyczący słoni lub byków w składzie porcelany który okazał się bujdą gdyż... wpuścili do ciasnej zagrody 3 lub 4 byki 8 stojaków z zastawą porcelany a nawet 1 segment się nie przewrócił) pozatym były też same rozmowy z pogromcami. Najlepszy moment to chyba użyczanie swoich pośladków do jakiegos eksperymentu przez Cari Byron :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przegapiłam ten odcinek TOP 25, po prostu wyleciało mi z głowy. Nawet pomimo tego, że strasznie się na niego nastawiałam.

Może nie oglądam tego programu jakoś bardzo nałogowo, ale wydaje mi się być jednym z ciekawszych w pakiecie Discovery. :thumbsup:

Powiem tak - fajna rzecz, ogólnie dużo nowych (i zaskakujących) rzeczy można się dowiedzieć. No i nie da się ukryć, że Jamie jest bardzo, hmm, charakterystyczny. Automatycznie kojarzę sobie jego twarz z tym programem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w ten poniedziałek startuje nowa porcja odcinków Pogromców Mitów. W reklamie, widać Baracka Obamę mówiącego o tym jak to lubi to program Mythbusters i że ma 1 mit do sprawdzenia. Dotyczy on promieni słonecznych Archimedesa. I bardzo się zdziwiłem bo z tymi promieniami które miały zapalić jakąś łajbę były ze 2 odcinki napewno. Widać też w urywakach jak Adam i Jamie oraz ich pomocnicy kierują lustra na jakiś cel. I jest bardzo ciekawy czy to jednak będzie coś innego, bo nie wieże żeby Pogromcy kropka w kropkę robili to samo co kilka lat temu z tym samym mitem o Archimedesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i specjalny odcinek już za nami. Okazało się że tym szczegółem była liczebość wojska. Do współpracy Adam i Jamie zaprosili 500 dzieciaków z okolicznej szkoły, ale i to nie pomogło. Płutno żagla mimo wysokiej temperatury nie chciało się zapalić.

Cieszę się za to że w programie nie ma w miejsce Cari Byron pewnej drobnej blondynki którą w jednym z nowszych odcinków widziałem. Kompeletnie nie przypadła mi do gustu, także tym bardziej się cieszę że Cari dalej działa w PM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcydzieło w czystej postaci. Program w świetny sposób łączy zabawę z humorem co w zupełności wystarczy by przyciągnąć widzów, a kiedy doda się do tego dwóch prowadzących o zupełnie różnych charakterach mamy 250 kg Amfo rozwalających betoniarkę na strzępy. Co ciekawe na początku program miał prowadzić sam Jamie ale uznał, że sam byłby zbyt nudny, więc zaprosił swojego przyjaciela Adama. Adama lubię za humor i umiejętność robienia sobie krzywdy, tak samo jak Tory. Jamiego za to, że urósł do rangi półboga-cyborga. Reszta ekipy strasznie lubi nabijać się z jego wąsów, oraz wymyślać historię z przeszłości tego mitycznego stworzenia jakim jest Jamie Hyneman.

ulubione mity:

1. Ucieczka z Alcatraz

2. Wszystkie z piekielnymi wynalazkami np. Kurczakowe działo, Parowy karabin maszynowy, Pneumatyczna armata, Maszyna Goldberga, Konfederacka Rakieta, Szybkostrzelna balista, Rakietowe Sanie, poduszkowiec z odkurzaczy, jetpack, wielka proca, armata parowa

3. Udowadniające że niemożliwe jest możliwe: Szybowiec z betonu, Balon z ołowiu, podnoszenie statku za pomocą piłek ping-pongowych, łódka z taśmy, łódka z pykretu, armata ze skóry, armata z taśmy, papierowa kusza

4. Improwizowana amunicja w specjalnym odcinku o piratach

5. Jadący samochód jest szybszy od spadającego

6. Mity z bronią. Najbardziej "to łatwe, jak zabicie ryby w beczce" w której użyli prawdziwego miniguna na supertajnym poligonie.

7. Filmowe włamania

8. Bojlerowa rakieta

8. MacGyver special

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...