Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Pogromcy Mitów

Polecane posty

Oglądamy już długo, z przerwami oczywiście, ale prawie trzy lata. Znakomita pora nadawania, ciekawy pomysł, no i Adam&Jamie i ich, wyreżyserowane, ale zawsze, utarczki. Niby świeża idea, ale tak jakby nieco ściągnięta z Brainiaca. Mimo to naprawdę warty oglądania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobał się ten odcinek o rzekomym sfałszowaniu lotu na księżyc. Rzeczywiście jak powiedzieli NASA ma te wszystkie teorie spiskowe gdzieś w czterech literach (i to nie byle jakich, bo kosmicznych!). Wyjaśnili to dość dokładnie, ale myślałem że na początku się trochę zachwieją. Pokazali, że nie wolno wierzyć spiskowcom i przy tym jak zwykle pokazali klasę i dobry humor. Szczególnie kawał Adama o wąsach Jamie'go że nie potrzebuje maski, bo ma wąsy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też oglądałem codziennie. W dodatku przez jakiś czas było tak, że na Discovery Chanel, Discovery HD Showcase i Discovery Science leciały inne serie. I to wszystko naraz oglądałęm. Doprowadziło to do tego, że teraz nie ma już chyba odcinków, których nie widziałem. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do forumowych zboczencow: Tez was rajcuje Kary ? wink_prosty.gif

To zależy co rozumiesz przez "rajcowanie". Ale zakładam, że mieszczę się w definicji tego słowa - podoba mi się ta dziewczyna, zwłaszcza jak w niektórych odcinkach występuje w bluzkach Iron Maiden :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.W dodatku przez jakiś czas było tak, że na Discovery Chanel, Discovery HD Showcase i Discovery Science leciały inne serie. I to wszystko naraz oglądałęm.

Ja tak teraz mam z: Discovery Science, World i normalnym Channel :D

@jaskier95

Tak dokładnie to rozumiem przez to pojecie ;) Ale tak BTW to jeszcze nie widzialem jej we wdzianku z logo Maidenow.

Byl podobno jakis jubileuszowy odc. gdzie pogromcy badali mity telewidzow. Ale robili to bez selekcji i tak np. Adam i Jamie musieli sprwdzic jak latwo jest zabrac dziecku lizaka :D. Z tego co mi brat mowil to akcja byla przekomiczna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Ja też. Jest to jeden z niewielu programów, który oglądam na Discovery (wolę coś o wojnie), ale Pogromcy Mitów to mój ulubiony program. Dzięki programowi wiedziałem niekiedy jak na fizyce wytłumaczyć jakieś zjawisko. Duet Adam i Jamie jest świetny i szalony. Samo polerowanie kupy jest tego dowodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przegapiłem wczorajszy odcinek o 21. Czy ktoś może wie kiedy są powtórki, bo nigdzie nie mogę znaleźć, a jest to mój ulubiony program. Jeżeli ktoś wie , to proszę o podanie godziny i kanału, na którym leci powtórka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent ten stosują również w przypadku Fanów 4 kółek, Szkoły przetrwania i paru innych programów. Osobiście kiedyś bardzo chętnie oglądałem kolejne odcinki Pogromców ale Discovery zaczęło gonić w piętkę i puszczać ciągle te same odcinki, co trochę mnie do programu i całego kanału zniechęciło (i zniechęca nadal). Niemniej jednak - program jest ciekawy niektóre mity naprawdę interesujące (wspomniane polerowanie kupsztala ;)). Szkoda tylko, że dosyć często zdarza im się podchodzić do zagadnienia w mocno prostacki sposób nie uwzględniając pewnych mniej lub bardziej ważnych aspektów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo lubię ten program, ale oglądam tylko starsze odcinki. Domownicy uważają ten program za głupotę i jakoś nie potrafią się w niego wczuć. Nie znają się i tyle ;) Dla mnie to jeden z lepszych programów na Discovery i zawsze śmieję się gdy go oglądam. Szkoda, że nowe odcinki lecą wieczorami a nie np o 18:00.

Nie mam jakichś ulubionych odcinków, ale na pewno na wyróżnienie zasługuje startujący w niebo bojler na wodę i wybuchająca betoniarka :D Ogólnie najbardziej podobają mi się sytuacje kiedy coś wybucha (gaśnica w ognisku, butla z gazem jako rakieta, środki chemiczne wrzucane do wanny lub sedesu) i chwile gdy prowadzący robią sobie krzywdę (np. Tory spadający z roweru twarzą na beton lub "Am I missing an eyebrow" :D).

Podoba mi się też zaangażowanie z jakim podchodzą do testowania mitów. Wiedzą, że zrobią demolkę (nawet z tym bojlerem), ale zawsze wszystko musi był ładnie przygotowane, pomalowane, nazwane (Mythanic, Decapitruck) i dopiero potem BUM! I jak czasem zdarzają się programy, że któregoś prowadzącego lubi się bardziej lub mniej tak tutaj trudno wybrać tego najlepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie jakoś ten program tak nie przemówił. Znaczy lubie obejrzeć od czasu do czasu, ale nie wychwalam go za bardzo. Bo mam większość takich programów jak Discovery czy National itp. więc na liście jak kładę się na kanapie jest w tyle za innymi. No cóż takie życie.trollface.gif Jednym pasuje bardziej, drugim mniej.wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajni prowadzący- połączenie nauki z sympatycznym klimatem programu.

Wszystko jest pokazane w przyjazny sposób dla widza- mity zostają obalone lub potwierdzone w sposób, ktory zwykły Kowalski to zrozumie. I te efekty specjalne- zawsze jest widowiskowo, fajne są tez docinki głównych prowadzących i ich rywalizacja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla tego programu zakupiłem Telewizję na Kartę :P

Program jest wart oglądania, tłumaczą wiele mitów i dlaczego jest tak, a nie inaczej. Choć czasami mam wrażenie, że gdy tłumaczą konkretnie na wzorach co i jak sami z tego niewiele rozumieją ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię tę serię z dwóch powodów.

Po pierwsze mimo, iż program uchodzi za pseudonaukowy, to robiony jest z jajem i pomysłem. Sama forma, jak i prowadzący są bardzo przyjemni i dobrze się to ogląda.

Po drugie spotkałem się już z opiniami, że za sprawą tego programu ludzie zaczęli interesować się zagadnieniami z pod szerokiego pojęcia jakim jest nauka.

Osobiście, mimo że zacięcie techniczne mam już od dzieciństwa, a aktualnie tułam się po politechnice, z chęcią oglądnę program. Nawet jeśli "naukowe" wytłumaczenia są wg. mnie trochę zbyt pobieżne lub niekoniecznie się z nimi zgadzam, to jednak prowadzący dostarczają mi wiele inspiracji do rozmyślań i pomysłów, które wykorzystuję przy majsterkowaniu icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...