Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

"Chłopcy z Ferajny" (1990), Martin Scorsese

Polecane posty

goodfellaspi.jpg


Bardzo dobre kino gangsterskie w gwiazdorskiej obsadzie.

Henry Hill wraz z dwójką przyjaciół, Tommym i Jamesem pracują dla mafii. Ich praca polega na wykonywaniu wszelkich zleceń. Początkowo Henry uważa swoją pracę w mafii jako jedyną która daje mu możliwość zarobienia dużej ilości pieniędzy oraz podniesienia w sobie ambicji, bo dzięki niej jest głównie szczęśliwy i bogaty. Jednakże przekona się na własnej skórze że przestępcza solidarność przeistoczy się w sadyzm, okrucieństwo oraz demoralizację.

Nic dodać i nic ując. Chłopcy z Ferajny to film godny polecenia. Niestety, ale takich filmów już się nie robi (no może poza "Amerykańskim Gangsterem" :happy: ). W czasach dzisiejszych przez ekrany kin przewija się masa kup typu "Zmierzch" - z szacunkiem oczywiście dla wszystkich fanów "Zmierzchu" :thumbsup:

"Chłopcy z ferajny"

Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Martin Scorsese
Muzyka: Pete Townshend
Obsada: Ray Liotta, Robert De Niro, Joe Pesci, Samuel L. Jackson, Paul Sorvino, Mike Starr
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 146 min.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - mówiąc o kinie gangsterskim, to ścisła czołówka. De Niro, Pesci, Liotta (wielka trójca tego filmu) - jak oni grali. Ponadto, narracja. Montaż! Mistrzowskie dialogi! No i ograna nieco, ale wciąż chwytająca za serce, obrazowość przemiany bohatera pod wpływem demoralizacji, desperacji, bezwzględności mafii. Dla fanów włoskich klimatów (nawet, jeżeli nie we Włoszech), obowiązek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w tym filmie było w porządku, fabuła, aktorzy, nie nudził, nie był przebadany, niezły klimat, ale jak dla mnie nie miał tej iskry bożej. Jeżeli miałbym jakościowo film porównać do jakiegoś innego to byłby Scarface, ale niestety, mimo braku jakiś wad, przegrywa z nim na każdym froncie. (wada może jest jedna - nic w tym filmie nie wybija się, nic nie jest rewelacyjne).

Naturalnie ktoś nie widział - zobaczyć powinien

9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem klimatów gangsterskich i Chłopców z Ferajny nie mogłem odpuścić, nie oglądając ich. Świetna kreacja Joe Pesci- scena w której z żartu przeradza się masakra czyli

Pesci zabijający kelnera w pubie

miazga. Ogólnie był on najbardziej charakterystcznym aktorem w tym filmie z całym szacunkiem dla De Niro i Liotty którzy odegrali swoje rolę równie dobrze. Ogólnie zabrakło mi tylko w filmie wątku który moim zdaniem powinien zostać poprowadzony dalej, czyli po

zabiciu przez De Niro i Pesciego jednego z bossów włoskiej mafii, zakopują go w lesie, lecz potem tylko jest wzmianka że policja tym się interesuję.

A brakowało mi wtedy jakichś

odwetów Włochów. Bo na dobrą sprawę to tylko Pesci "zapłacił cenę" za swoje poczynania.

Jednak bez dwóch zdań czołówka filmów gangsterskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie jeden z moich ulubionych filmów. Bardzo podobała mi się fabuła. Oglądając czuło się ten gangsterski klimat. Cała obsada trzymała wysoki poziom, szczególnie podobała mi się rola Joe Pesciego oraz Lorraine Bracco w roli Karen Hill. Film godny polecenia i zapamiętania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jest dopiero zacna produkcja, kiedyś na... TCM oglądałem. Mówię pewnie mi się nie spodoba, ale jakoś dałem się namówić, bo rodzice oglądali. Nie żałuję, chyba na faktach był, ale scenariusz i tak genialny. Klimat mnie urzekł, dialogi niezłe, rozwój akcji mniam. W sumie tak wymieniam i wymieniam, całość jako spójność ma to coś. Ode mnie 8+/ 10 i polecam!wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...