Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomasz2028

Zestaw!

Polecane posty

Witam!!

Mam taki problem noszę się z zamiarem kupna kompa (składaka)

Procek: AMD Phenom II Quad-Core 810 BOX

Pamięć: OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

Grafika: Radeon 4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Glaciator Fan

Dysk: Seagate 320 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)

Buda: Tracer TRO-403 TORNADO - bez zasilacza

Zasilacz: Chieftec (GPS-500AB-A) 500W bulk

I mam taki problem potrzebuje do tego dobrą płytę główną,oraz opinie co sądzicie o tym zestawie.

Z góry dzięki za pomoc!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj w komputroniku, chyba ze wolisz przeplacac.

Oto moja propozycja:

AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black - 439

Gigabyte MA770T-UD3P - 290

GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9 - 260

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 195

Asus seria TA-8xx - 115

Fortron FSP500-60GLN 500W 80 Plus - 230

Sapphire Radeon HD4730 512MB DDR5 - 320

naped Samsung SH-S223B SATA (black) - 95

LG W2042T-PF (5ms, DVI, Black) - 605

Calosc 2549 z esc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz SQuadaka ?

Jak nie dam ci link na allegro do SUPeR kompa . kosztue malutko !

http://allegro.pl/item723111746_monster_dl...super_cena.html

^^^^Masz 7 godzin jak sie skończy ( bardzo prawdopodobne) poszukaj w wyszukiwarce RESET .

3I szukaj w tytulach i opisach albo tam dobra dam ci link do ich wszystkich kompów ; l RESET

Szukaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten

GeForce? 9500 GT ? najlepszą inwestycją zapewniającą żywe zdjęcia, płynne wideo i bardziej realistyczną rozgrywkę
i
specjalnie dobrany mocny i cichy zasilacz z 12cm wiatrakiem
to kompletna poracha :/ Zasilacz pewnie jakiś Feel albo inny no-name a o karcie to się nie wypowiadam :/ Warto dodać też coś o pamięciach - jakby napisali model i firmę to można by coś o nich powiedzieć a tak pozostaje tylko - nic nie warty złom.

Za takiego MONSTERA DLA GRACZY to bym nie dał nawet 500zł :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Feel to nie jest (nie ma wersji 420W Feela). Biorąc pod uwagę znaczek na obudowie, to jest to zasilacz znanej i lubianej firmy produkującej materiały pirotechniczne (które dla niepoznaki nazywają zasilaczami i zamykają w metalowej obudowie, dołączając do tego kabelki) Logic. Feel przy takim wynalazku, to naprawdę porządny sprzęt.

A i jeszcze nikt nie napisał nic o płycie głównej, no więc jak dla mnie jest to dno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie najlepsze to są opisy poszczególnych podzespołów :laugh: Na przykład opis grafy :

Twój PC jest teraz wizualny bardziej niż kiedykolwiek dotąd. Podkręć swoje wrażenia graficzne z procesorem graficznym NVIDIA? GeForce? 9500 GT ? najlepszą inwestycją zapewniającą żywe zdjęcia, płynne wideo i bardziej realistyczną rozgrywkę( Ten kto to wymyślił - nie wiem co gość bierze ale ja bym zmienił "dostawcę" :tongue:.

A tutaj podobny "specjalistyczny" opis: http://allegro.pl/item723115593_4game_x4_q...b_drw_550w.html

Doświadcz w swoich grach doznań głębszych niż kiedykolwiek za sprawą układów NVIDIA? GeForce? GTX 260 GPU. Z procesorami graficznymi NVIDIA GeForce GTX 200 zarówno wydajność, jak i doznania mają wymiar absolutny.

i co najlepsze w tym opisie

Zobacz niezwykle szczegółowe światy, realistyczne postaci i siły natury tak potężne, że twoje dłonie zaczną się pocić, a serce bić będzie szybciej niż kolejne klatki wyświetlanego obrazu. Oprócz gier, oglądaj filmy Blu-ray i dekoduj wideo do 7x szybciej niż tradycyjne CPU1.

Woha :teehee: . "Siły natury" w kartach nvidii, o tym to jeszcze nie słyszałem. Pewnie to jakaś nowa super technologia, gdzie z wrażenia aż, się "dłonie pocą"(inie tylko:) :biggrin:

A tak po zatym to sorry za :spam:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinni zwalniać tego, który stworzył to zdanie, bo dzięki temu możemy się trochę pośmiać. Poza tym Google Translate naprawdę bywa przydatne, tylko trzeba umieć z niego korzystać z głową (firmy z zagranicy sprzedające gnioty, które nazywają komputerami, przeważnie tego nie potrafią i efekty są widoczne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to u was jest ale u mnie w okolicy (czyli w promieniu 20km) mam około 15-20 sklepów ze sprzetem komputerowym (nie licząc marketów.Mimo że to okolica nie zbyt majętna te pseudo sklepy nadal funkcjonuja.

Dlaczego?

Ano bo mimo krzyków, błagań i jęków są w śród nas tacy co to czytając czy widząc reklamę gdzie MB walają się tu i tam a konkretne parametry są skrzetnie ukryte, rzucają się w wir marketingowego szaleństwa i zakupują cuda (nie mylić z CUDA od nvidi :) ) które bardzo szybko dają znać "zakupożercom" ile są warte.

Masz wielkie szczęście brachu Tomasz2028 żeś poszedł po rozum do głowy i przed zakupem Mega Wypasu rodem z MM postanowiłeś zasięgnąć rady tych co to mają jakieś pojęcie o sprzęcie.

Wracając do wcześniejszej myśli,chcę tylko dodać że kiedyś tak dla checy :) z nudów połaziłem sobie po tych "okolicznych" sklepikach z kartką gdzie widniała konfiguracja kompa którego mam obecne i gdzie napisałem dużymi literami granicę do jakiej kwoty ma być sprzęt (ok 5000zł) i co się okazało?

Śliniący sie na widok klienta z zasobniejszym portfelem sprzedawcy szybko ostudzili swoje rządze na wieść o konfigu który mnie interesuje.

Prawda jest taka że z tych kilkunastu sklepów tylko jeden dał radę załatwić wypisane podzespoły a reszta albo próbowała namówić mnie na "ich" zdaniem lepsze (oczywiście magazynowe) podzespoły,albo od razu oznajmiła ze nie da rady tego załatwić.Pominę tutaj kwestie zakupów w sklepie dla idiotów i inne tego typu miejsca jak również zestawy Allegrowe.

Co do zestawu dla Ciebie kolego Tomasz2028 to moja propozycja jest następująca:

C2D do 400zł (nawet jak nie kręcisz to i tak bije amd a 4 rdzenie w ogóle sa ci nie potrzebne).

Pamięci niezłe (te z twojego zestawu) mozesz zostawić albo kupić Patriot 2X2GB 800MHZ LLK CL5 lub OCZ 2X2GB 800mhz CL5 od 180zł (czy to będą 800-setki czy 1066 i tak różnicy nie zauważysz).

Płyta to moze coż z p45 np:

Foxconn P45A 330zł lub Gigabyte GA-EP45-DS3L 320zł ewentualnie DFI Blood Iron P45-T2S 340zł

Dysk 1TB WesternDigital lub Seagate 1tb z 32mb,7200 obr na sata2 ok 300zl.Mniejszych nie ma co kupować (no moze 750 gb) bo różnica w cenie nie wielka.

Grafa Sapphire 4850 z 1gb ram ddr3 ok 420zł,chyba że przystajesz przy tej swojej.

Zasiłka Mode Com MC-530 Carbon za ok 160zł lub Ocz StealthXStream 500W 230zł ewentualnie Fortron Blue Storm II 500 ok 240zł.

Buda Raidmax Ninja za 220zł lub Saggitarius za 230zł.

RAZEM: od 2000 - 2200zł, z monitorem nie całe 3000zł.Jak możesz zaplać ile dasz rady a reszta na raty i po sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie zgodzę się z Tobą że 4 rdzenie nie są potrzebne - jeśli autor będzie chciał sobie pograć w GTA4 to będzie miał większy komfort przy 4 rdzeniach niż przy 2 a takie produkcje jak GTA4 zaczną pojawiać się coraz częściej więc lepiej złożyć coś z 4 jajami.

Nie wiem jak Ty ale dla mnie 500GB to bardzo dużo i sam nie wiem kiedy to zapełnię więc takie 500GB z pewnością autorowi starczy. Chyba że za te samą cenę można mieć 500GB albo 1TB ale liczy się też jakość wykonania i niezawodność.

Zasiłka raczej OCZ - do mnie jakoś ModeComy nie przemawiają :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie zgodzę się z Tobą że 4 rdzenie nie są potrzebne - jeśli autor będzie chciał sobie pograć w GTA4 to będzie miał większy komfort przy 4 rdzeniach niż przy 2 a takie produkcje jak GTA4 zaczną pojawiać się coraz częściej więc lepiej złożyć coś z 4 jajami.

Tylko ze gdy będzie mozna tak konkretnie wykorzystać 4 jaja to i nowsze modele (czyt:wydajniejsze) sie ukażą i wybór będzie większy.

Co do tego GTA4 to akurat dla tej gry 4 rdzeni bym nie kupił,dla mnie szmirą byłą jest i będzie ta gra.A wysokie wymagania to wcale na jakośc tego tytułu sie nie przekładają, wystarczy na grafikę popatrzeć.

@upNie wiem jak Ty ale dla mnie 500GB to bardzo dużo i sam nie wiem kiedy to zapełnię więc takie 500GB z pewnością autorowi starczy. Chyba że za te samą cenę można mieć 500GB albo 1TB ale liczy się też jakość wykonania i niezawodność.

A Seagate to niby co zawodne?Kup sobie samsunga to pogadamy.Po za tym 1TB bardziej się opłaca a miejsca nigdy za wiele,ani sie obejrzysz jak ci sie 500gb skórczy do 5gb wolnego miejsca.

@upZasiłka raczej OCZ - do mnie jakoś ModeComy nie przemawiają :/

Nie muszą nie od tego są by przemawiać :) Mam i nie narzekam, OCZ też dobry tylko po co przepłacać skoro za mniej mogę mieć to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jak mam teraz kupować nowego kompa do gier( i nie tylko) to raczej warto zainwestować w cztery rdzenie( no chyba że mamy bardzo ograniczone środki). I nie mam na myśli tylko GTA 4,( to że ta gra ma "skopaną" konwersje to inna droga) bo w ostatnim czasie pojawiło się kilka gier które potrafią skorzystać z potencjału czterech jajek( np.Prototype, Arma II ) i będą się pojawiać nowe. Z reguły komputer kupuję się na "lata" tak więc "pitolenie" w stylu - "kup teraz dwurdzeniowca a potem wymienisz na cztery rdzenie jak z tanieją, czy będą w większej mierze wykorzystywane" - do mnie nie dociera. Bo prędzej kupimy nowy komputer, niż coś wymienimy\zmienimy w starym( mam na myśli przeciętnego użytkownika kompa, a nie "hardkora" który musi mieć zawsze najwydajniejszy sprzęt).

Jeżeli chodzi o HDD - to samsung i segate w ostatnim czasie zaliczyli parę "wpadek"w postaci wadliwych serie zasilaczy. Co oczywiście nie oznacza że produkują szmelc, bo jak wiadomo wpadki zdarzają się najlepszym. Co do pojemności dysku - mi starcza 250 GB, a jak ktoś potrzebuje więcęj to jego sprawa.

Zasilacze firmy modecom ogólnie nie są złe ( oczywiście poza seria feel) , ale do najlepszych to im "sporo" brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marecki za wciskanie takiego kitu i wprowadzanie innych użytkowników w błąd,i wydaje mi się ,że reklamę to powinieneś przynajmniej warna dostać.

a co do jajek to już tylko 4/3 dwa niech zostaną w biurach ale w kompach dla graczy powinny czaić 4 jajka.Modecom wybacz ale jak jest kasa to nie proponował bym się w pchanie w tą firmę.zestaw Diggera jest jak najbardziej na miejscu.może coś na i5 ale to za chwilę coś napiszę

EDIT- niestety z i5 i monitorem w tej cenie się nie da zmieścić chcąc utrzymać jakiś poziom(no chyba ,żeby szukać w kilku różnych sklepach ale to może być różnica 10zł)

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

165zł

Liteon iHAS124 SATA (black)

99zł

Asus TA-8H3 (Black)

115zł

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

730zł

OCZ 2GB (2x1GB) 1600MHz CL8 Gold

220zł

Fortron FSP500-60GLN 500W 80 Plus

230zł

PowerColor Radeon HD4730 512MB DDR5 /128bit/ DVI

285zł

Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/

415zł

Benq G922HDA (5ms) Benq G922HDA (5ms)

430zł

Razem: 2689zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko pozazdrościć dobrego samopoczucia. My się nie znęcamy nad tym, kto zmajstrował tego "potwora" tylko dlatego, że tak trzeba (bo np. nikt nas nie zapytał o zdanie, jak powinien wyglądać idealny zestaw za tą kasę (cham, jak on w ogóle śmiał ;) ), czy też dlatego, że nie lubimy Allegro), ale dlatego, że ten komp jest słaby i niebezpieczny dla samego siebie oraz dla danych, które ktoś na nim trzyma.

P.S. Jak się coś będzie działo np. komp nagle przestanie działać, pójdzie jakiś dymek z tyłu obudowy, czy też poczujesz swąd spalenizny lub ewentualnie komp zacznie się bez powodu resetować, to nie zakładaj tematu. Z 90% pewnością powiem Ci, że to wina zasilacza, pozostałe procenty rozdziel pomiędzi pamięci i kartę graficzną, no może zostaw 1% na tzw. przypadki dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że na monitor wydasz ok. 700 zł i nie możesz wyjść poza swój budżet 2500 zł, wybrałbym taki zestaw:

Procesor:

AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

315 zł

Płyta główna:

AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

280 zł

Pamięć RAM:

A-Data 2GB 1333MHz CL9

125 zł

Dysk twardy:

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

190 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

615 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 333 (Black)

149 zł

Zasilacz:

Fortron FSP500-60APN 500W

1843zł brutto

Monitora wybrać nie pomogę, bo się na nich nie znam. Możesz dołożyć 10 zł i mieć mobo od Gigabyte 770T UD3P. RAMu "tylko" 2GB, bo w tym przedziale cenowym więcej trudno byłoby wybrać nie oszczędzając na innym podzespole, a zawsze w przyszłości będziesz mógł dokupić drugą kostkę 2GB (jeśli masz 64-bitowy system :E). Wstrzymując się miesiąc z kupnem możesz trochę oszczędzić :).

@Marecki

Gratuluję "udanego" komputera, nie ma to jak kupić PCta na allegro od użytkownika RESET zarejestrowanego na Cyprze. Tylko jak Ci się coś spali, to proszę nie pisz na forum. Oddaj na gwarancję (jeśli przyjmą, bo mają podobne praktyki co bachcomp) :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...