Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RamzesXIII

15 rzeczy które trzeba usunąć z gier

Polecane posty

Nie zgadzam się z punktem nt. słabych broni w grach. Wiecie, ile razy taki pistolet uratował mi za przeproszeniem d**ę w CoD 4 MW??? Co prawda na broń dodatkową można wybrać np. M4A1, ale czas jej wyjmowania jest dłuższy od takiego M9, tym bardziej teorię Ramzesa obala Desert Eagle. Poza tym, pistolety zabijają 1 strzałem w głowę. W ogóle nie wiem, jak można sobie wyobrażać grę bez pistoletów, to przecież psuje realizm.

Usunąłbym też głupie systemy takie jak Steam, i najważniejsze - piractwo, plagę PC.

Cholera mnie bierze, gdy przy wyszukiwaniu dowolnej nazwy gry w propozycjach widać dopiski crack, full, download...

Zdecydowanie kody (bo zabijają przyjemność z rozgrywki) oraz piractwo ( bo jest nielegalne i szkodzi wszystkim graczom także tym uczciwym). sleep.gif sleep.gif sleep.gif sleep.gif sleep.gif sleep.gif sleep.gif sleep.gif sleep.gif sleep.gif sleep.gif

Icecube, przecież możesz nie używać kodów...

Najważniejsze to zabezpieczenia. Kurna Ubisoft żyć nie daję tym cholernym "autopatchem" czy jakoś tak. no a teraz panie KB1. Z pistolkami sie zgadzam. Ale z jakiej racji usunąć Steam lub tym podobne platformy ? sam napisałeś kolesiowi o kodach że jak nie chce niech nie używa a na pana Steam jęczysz. Nie chcesz ? nie instaluj. I nie mów że: "wolałbym CoD'a MW2 bez Steama bo to głupie" i takie tam. Bo coś mi się zdaję że zapewne oto chodzi. A jeżeli mam rację, to pomyśl najpierw. CoD 6 i tak miał system gry multiplayer'owej IWNet ( zapewne Infinity Ward Net) więc tylko dzięki steamowi możesz grać z kumplami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam napisałeś kolesiowi o kodach że jak nie chce niech nie używa a na pana Steam jęczysz. Nie chcesz ? nie instaluj.

Przecież STEAM to taka przepustka do gry... Zainstaluję go,jeśli to jedyna droga do zagrania w dany tytuł...

A co z kodami? Nie muszę ich używać, aby zagrać w grę...

Swoją drogą, przekonuję się do Steama :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piractwo.Niby producenci nie chca,aby piraci kopiowali ich dziela.Ale moim zdaniem powinien

byc taki "oddzial" policji ktory usuwalby dowolne strony (jak to bylo z Pirate Bay).Takie moje marzenie...

Producentow zreszta pewnie takze.

PS:Powiedzcie,czy sciaganie gry ktora dawno nie jest do zdobycia (np. Carmageddon TDR 2000) jest takie samo jak

sciaganie Call of Duty Modern Warfare 2 ktore jest powszechne w sklepach z multimediami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sophi13

Zabezpieczenia antypirackie (vide Spore)

Co do punktu o każualizacji... Jak szukacie trudnej gry, to sugeruję znaleźć na aukcji konsolę PS2 i grę Devil May Cry na wspomnianą platformę. Z tego co słyszałam, to pierwszy Diabeł ma masakryczny poziom trudności - tylko DMC 3 na "peesdwójkę" jest trudniejsze... Na PC to już nie to samo.

I nie dyskutujcie z dziewczyną. Zwłaszcza z fanką DMC. Taka rada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne są zabezpieczenia np. AC2, Spore (POP nie miał takich rzeczy a był piracony na takim samym poziomie co większość zabezpieczonych gier) i numery seryjne np. Neverwinter Nights DE trzeba wpisać 105 losowo dobranych klawiszy. Misje eskortowe w wielu grach prowadzisz chłopa który rzuca się na smoki stojące 150 km dalej a w Gothicu masz na odwrót prowadzisz nieśmiertelne postacie które nabijają ci PD. Piractwa nie trzeba komentować. DLC mogą być ale nie mają mieć wyciętych misji głównych lub kilku pierdół jak dodatki do sims 2 ale sims 3 ma duże dodatki które faktycznie coś wnoszą. A więc precz z badziewnymi dodatkami, pomysłami i zabezpieczeniami od EA i Ubikacji. Ale się rozpisałem :)

PS. Jest jakieś określenie na EA w stylu "Ubikacji" itp.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne są zabezpieczenia np. AC2, Spore (POP nie miał takich rzeczy a był piracony na takim samym poziomie co większość zabezpieczonych gier) i numery seryjne np. Neverwinter Nights DE trzeba wpisać 105 losowo dobranych klawiszy. Misje eskortowe w wielu grach prowadzisz chłopa który rzuca się na smoki stojące 150 km dalej a w Gothicu masz na odwrót prowadzisz nieśmiertelne postacie które nabijają ci PD. Piractwa nie trzeba komentować. DLC mogą być ale nie mają mieć wyciętych misji głównych lub kilku pierdół jak dodatki do sims 2 ale sims 3 ma duże dodatki które faktycznie coś wnoszą. A więc precz z badziewnymi dodatkami, pomysłami i zabezpieczeniami od EA i Ubikacji. Ale się rozpisałem :)

PS. Jest jakieś określenie na EA w stylu "Ubikacji" itp.?

Mnie wkurzył inny zabieg EA. Zamknięcie studia po tym jak tylko skończyło ono pisać grę (Pandemic/Saboteur) efekt? Gracze byli beta testerami ich najnowszej produkcji, przez 2 tygodnie na forum gry zamieszczali swoje żale i petycje. A co zrobiło EA? Przeprosiło? Wydało patcha w 18 godzin po premierze jak blizzard z wowem? Udostępniło dodatkową zawartość za darmo? Nie, nie i nie. Napisanie patcha zajęło im 14 dni, żadnego sorry chłopaki, spi******liśmy sprawę. NIC. Jeszcze mamy być wdzięczni że łaskawie wstawili link do patcha w jednym wątku na forum

Z innych rzeczy, płatne DLC które jest wyciętym fragmentem kodu. Jeżeli prace nie zostały zakończone na czas, zakończcie je po premierze gry. A potem wydajcie jako dlc. Tu się wszystko zgadza. Ale nie każcie nam płacić za własne lenistwo, za to że nie zdążyliście na czas. Zapłaciliśmy za gry więc zgodnie z EULA mamy dostęp do wszystkich funkcji gry. Nie zamierzamy kupować gry w odcinkach i za każdy odcinek płacić. Tyle

warto wymienić też niemożność zmiany ustawień graficznych w samej grze (vide Saboteur, Blacksite, i inne). Jak mam sprawdzić czy gra płynnie chodzi na maksie skoro muszę ją wyłączać (Saboteur) albo wychodzić do menu( Blacksite) choćby po to żeby włączyć HDR

Last but not Least Optymalizacja. Jest sporo gier które pójdą nawet na najgorszym złomie. Prawie wszystkie gry na Unreal Engine 3 tak mają. Ale żeby gra cięła się na każdym monstrum prędkości to jest przesada. Mój komputer udźwignął ME2, Far cry 2 I Borderlands, wszystkie na maksie w full hd. A w Crysisie pokaz slajdów. Przez 2 lata żadnych patchy?

Wiem że powyższe problemy nie dotyczą wszystkich z nas ale na pewno choć części

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last but not Least Optymalizacja. Jest sporo gier które pójdą nawet na najgorszym złomie. Prawie wszystkie gry na Unreal Engine 3 tak mają. Ale żeby gra cięła się na każdym monstrum prędkości to jest przesada. Mój komputer udźwignął ME2, Far cry 2 I Borderlands, wszystkie na maksie w full hd. A w Crysisie pokaz slajdów. Przez 2 lata żadnych patchy?

O to to! Dokładnie to samo zawsze mnie zastanawiało. Wzorem dla mnie są mistrzowie z Valve którzy są wręcz wirtuozami optymalizacji, dzięki czemu taki HL-2 czy L4D potrafią chodzić nawet na sprzętach dolnej półki klasy średniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne tylko przypomniec, ze HL2 i L4D to gry oparte na starym enginie Source, ktory duzych wymagan nie ma. L4D zas wcale jakos bosko nie wyglada wiec nie ma duzych wymagan. Hl2 w czasie premiery wcale nie byl jakims pokazem swietnej optymalizacji. Nie mowie, ze cial sie na dobrym sprzecie jak niektore nowe tytuly, ale wymagania tez mial.

Moim zdaniem nalezy tez usunac niektore zbyt radykalne zabezpieczenia gier. W przeszlosci pojawilo sie wiele tytulow pokazujacych, ze gra wydana bez zabezpieczen wcale nie musi byc najbardziej piracona. A juz to co zrobilo UBI to maksymalna przesada. Rozumiem, ze bardzo glosne tytuly wymagaja zabezpieczen w przeciwnym razie firma straci kupe kasy, ale nie mozna traktowac uczciwych graczy jak potencjalnych zlodzieji. I jeszcze napisali, ze zabezpieczenia zostaly stworzone przez naszych 'przyjaciol' i, ze to po to by troszczyc sie o jakosc gry na PC. Mogliby przynajmniej napisac w prost, ze chodzi o piractwo to przynajmniej wielu graczy by sie opamietalo. Zamiast tego musieli jeszcze bardziej podjuszac publike i prowokowac do piractwa. Znam kupe ludzi chcacych spiracic nowe gry UBI tylko po to by udowdnic im, ze sa kretynami (UBI nie oni). Ja sam zas postanowilem nie kupowac gier od UBI w ogole mimo, ze bardzo szanowalem tworcow Silent Huntera i chcialbym kupic ich produkcje (chocby po to by wspierac tworcow gier z zamilowania). Potem jak zwykle w podsumowaniach roku UBI bedzie sie skarzyc na piractwo, ktore spowodowalo wielkie straty. Teraz radze im sie zastanowic nad kilkoma rzeczami:

- czy nie przewidywali, ze ich zabezpieczenia zostana zlamane?

- czy nie pomysleli, ze traktujac graczy jak kupy g**** zniechecaja ich do kupna ich gier?

- czy nie przeanalizowali ile kasy mogliby zaoszczedzic (to tak jakby zarobic) na nie robieniu tak zaawansowanych zabezpieczen skoro i tak bylo wiadome, ze zostana one zlamane?

- czy nie pomysleli, ze lepiej zmienic polityke wzgledem klientow i traktowac ich jak ludzi, nie zwierzeta?

Jest bardzo duzo punktow, ktore pokazuja, ze tworcy (szczegolnie UBI, Acti i EA) powinni zmienic swoj stosunek do graczy PC. Tutaj skoncentrowalem sie na UBi, bo to w ostatnich miesiacach najhuczniejszy przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15. Otwarty świat i sztuczne wydłużanie gier.

Co do otwartego świata nie mam absolutnie nic zakładając że będzie on sensownie zaprojektowany i wypełniony( różnorodnością też nie pogardzę). Sztuczne wydłużanie gier wnerwia raczej każdego (prawda?).

14. Słabe i bezużyteczne bronie.

Teoretycznie - jeżeli broń jest wyjątkowo słaba to tylko do zdobycia jakiejś mocnej (lub ulepszenia jej tak, że daje jakieś efekty), co do bezużytecznych zaś... są bezużyteczne :wink: jeśli nie znajdują jakiegokolwiek zastosowania to tylko zajmują miejsce. Pomijam tu bronie które teoretycznie w walce się nie przydadzą ale mogą dać graczowi niezłą radochę. Czyż zombiaczek ostrzeliwany kwiatkami nie jest słiit?

13. QTE

Jeżeli są poprawnie zaimplentowane, nie mam nic przeciwko. Pewną wadą jest zbytnie ich skomplikowanie. "Przyciśnij Esc i Num Lock kręcąc myszką koło 360 stopni. W Dead Space np. jeśli dopadną cię takie małe cuśki to możesz je strząsnąć wciskając szybko E. Szybko, a nie jak struś Pędziwiatr.

12. Tworzenie gier w nieskończoność.

Jeśli będą dobre, a z każdą odsłoną wniosą powiew świeżości to czemu nie?

11. Zabezpieczenia gier

Wbrew opiniom nie ma na świecie zabezpieczeń absolutnych. Mając odpowiednie środki i grupę ludzi z głową na karku, można spokojnie złamać każdy zamek i szyfr.połączenie z serwerami Ubi zostało złamane, piraci mogą grać off-line a gracze są skazani na każdą małą awarię to coś jest nie tak. A swoją drogą Ubi ma dziwny plan. Wydaje PoP bez żadnych zabezpieczeń a potem AC2 z takimi że głowa mała.

10. Wojny Klonów

Zależy od rozmiaru gry. Nie oczekuję że w Hack'N'Slash każdy potwór będzie miał swoją własną, głęboką osobowość i inny "imydż".

9. Misje Eskortowe

Jeżeli nasi towarzysze potrafią się odgryźć przeciwnikowi, a nie patrzą w naszą stronę błagalnym wzrokiem i jęczą: "Mam tylko 8HP zabij go po ja nie chcę sobie rączek pobrudzić".

HL2:EP 1 przeprowadzanie ludzi przez ulicę pod kontrolą Kombinatu. Większość była uzbrojona, podążali wiernie, medyczka mnie uleczała, zwykli cywile dziękowali za ochronę. I było fajnie.

8. Sequele

Jeżeli historia nie została zamknięta, to jak najbardziej. Jeśli twórcy próbują na siłę władować nam nowy epizod, żeby wyciągnąć trochę kaski to mogą się wypchać.

7. i 6.

Jak wiele osób wcześniej, zgadzam się i pomijam.

5. Odblokowywanie

Ja jestem zadowolony gdy za wykonanie efektownego combosa twórcy nagradzają mnie nowym wdziankiem dla postaci. To takie zbieranie pokemonów ale w wersji dla graczy - mimo że może wnerwiać, to dostanie nowego zawsze cieszy.

4. Spin-offy

Z wielkim utęsknieniem wyczekuję chwili gdy ktoś wpadnie na pomysł DoW 40,000k w konwencji MMORPG lub FPS. I to tyle..

3. Upraszczanie gier.

Można, ale nie trzeba. Przeszedłem CoD MW2 na weteranie, a potem zainstalowałem pierwszego Half-Life. Poziom łatwy to taki podwójny Weteran z CoD. Czyli coś w tym jest, ma to pewnie związek z regeneracją życia. W pełni jestem za segmentami jak w MoH:Airborn gdzie po zranieniu odnawia się tylko część, a żeby przywrócić resztę jest potrzebna apteczka. (MoH:A Taki mój typ na pełniaka nie wiedzieć czemu)

2. Klonowanie gier.

Jeśli dane rozwiązanie jest wyjątkowo dobre i sprawdza się w ramach gatunku, to powinno być przekazywane. To jak z edukacja w szkole, uczą nas tego co sami wiedzą.

1.

Zgadzam sie i pomijam.

PODSUMOWANIE:

Jeżeli coś jest dobre/ dobrze zaimplementowane to jestem za. Wszystko się może spodobać w odpowiednim wykonaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...