Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Galexin

pomoc przy skladaniu komputera

Polecane posty

To ja się wtrącę, jeśli można. Co do wymagań Windowsa Seven x64, to 2GB mu za świat wystarczają do sprawnej pracy (testowane), aczkolwiek z pamięcią tak już jest, że im więcej tym lepiej.

Co do ATI i nVidii, to widzę, że święta wojna trwa. Nie ukrywałem na tym forum, że nie lubię nVidii, ale chyba nigdy nie napisałem dlaczego. Po pierwsze wnerwia mnie i ch podejście do klienta (mają graczy za idiotów wciskając im co rok to samo, tylko pod inną nazwą), a po drugie owe osławione sterowniki, które działają podobno dużo lepiej niż stery ATI. Jeśli chodzi o stery, to ATI święte nie jest, miałem drobne przejścia po instalacji ich sterów na GNU/Linuksie, ale było to tuż po przejęciu ATI przez AMD, a problem (spory wyciek pamięci) został dosyć szybko naprawiony. Od tego czasu te sterowniki mocno się zmieniły i już nie sprawiają problemów, natomiast z grami pod Windowsem nie miałem jeszcze przejść (aczkolwiek może to wynikać z mojego gustu dotyczącego gier). Natomiast gdy używałem karty nVidii, to niejednokrotnie musiałem dobierać sterowniki pod grę, nie wiem jak to dokładnie wygląda teraz, ale z opinii różnych ludzi wychodzi mi, że za bardzo to się nie zmieniło.

Jest w sumie jeszcze jedna rzecz, a natomiast to, że nVidia nie umie się przyznać do własnych błędów, gdy tylko pojawi się jakiś problem natychmiast starają się go zatuszować, a teraz np. posiadacze wadliwych kart serii 8000 klną, bo im karta padła z powodu przegrzania (dotyczy sporej części kart mobilnych i dosyć małej części kart desktopowych).

Co do zasilacza, to weź lepiej 500W, będziesz miał większe pole jeśli chodzi o rozbudowę (np. gdybyś chciał włożyć czterordzeniowy procek i mocniejszą kartę), aczkolwiek tak na oko ta 400-setka też powinna starczyć, jeśli nie planujesz OC i wymiany jakichś komponentów, ale wtedy zasilacz mógłby pracować przez dłuższy czas pod dużym obciążeniem, a to nie jest dobre dla zasilacza. Co do karty, to ze względu na cenę i wydajność brałbym HD4850.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale bym zapomnial zapytac.. kto z was wie na pewno czy po zmianie podzespolow na lepsze bedzie wszystko dzialac? chodzi mi o pamiec ram ktora pracuje na 1600Mhz. Płyta główna pracuje na tym Mhz dopiero po podkreceniu.. a zakladajac ze nie podkrece go to wcale nie bedzie wykrywalo ram czy bedzie poprostu dziala jak by miala 1333Mhz ?? kto wie jak todziala??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz czekać to chyba takie oś CI tylko zostaje

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

165zł

Liteon iHAS124 SATA (black)

99zł

Asus TA-8H3 (Black) Asus TA-8H3 (Black)

115zł

Asus M4A785TD-V EVO /AMD 785G, DDR3/

345zł

AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

315zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

260zł

Fortron FSP500-60GLN 500W 80 Plus

230zł

PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

515zł

Razem: 2044zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i GTS 250 potrafi pracować na wyższych taktowaniach, ale zauważ, że domyślnie jest już ustawionych na wyższych. A więc większy zapas na OC zostaje dla HD4850.

GTS ma takie same takty jak poprzednik, nie jest jeszcze wyzylowany, przykladowo standardowy GTS250 Gigabyte z Zalman'em, robi sporo ponad 100MHz na rdzeniu, topowy Asus Matrix 4850 wyciaga tylko 20MHz wiecej, standardowe 48 kreca sie zazwyczaj nizej od 250. Niezmienia to faktu ze roznice w wydajnosci, zazwyczaj na plus GTS'a, sa bardzo male i jak cos sie bedzie cielo na jednej to na drugiej tez sie nie pogra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...