Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Galexin

pomoc przy skladaniu komputera

Polecane posty

Witam wszystkich:) mój komputer ma wygladac nastepująco:

proc: AMD Phenom II x2 545

plyta: Gigabyte MA770T-UD3P

pamiec ram: DDR3 2x2GB 1333Mhz KVR1333D3N9/2G

dysk: Samsung 500GB 7200rpm 16MB

karta graf: HD4770 FML 512MB DDR5 PX 128BIT 2DVI BOX

zasilacz: Corsair 400W

i tu mam pytanie co myslicie o zestawie i czy ten zasilacz nie jest za slaby??

a gdybym zamienił powyższe cześci na :

AMD Phenom II 550

a karte na HD4850

RAMation 4GB (2x2GB) 1600Mhz CL7 LLK

jeśli wtedy zasilacz byl dobry.. to czy przy tych zmianach oraz podkreceniu sprzetu zasilacz bedzie nadal wystarczajacy? chodzi mi o ten co teraz jest(niepodkrecany) i o zmieniony zestaw i podkrecony z góry dzieki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD4770 to porażka w Polsce (zawyżone ceny).Jeżeli jesteś zwolennikiem ATI to bierz 4850, ja bym jednak wybrał GTS 250. Phenoma bierz II x2 550. Czy koniecznie musisz mieć płytę ze złączem AM3? Nie dość że są droższe, to jeszcze wymagają DDR3, które są też drogie. Płyta ze złączem AM2+ wychodzi taniej. Nie wiem czy potrzebujesz dysk aż 500 GB, dla mnie 320 GB to jest aż nadto. No i zasilacz - 450W będzie ok (400W może być za mało, szczególnie przy OC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyhu jak to czytam to nie wiem czy się śmiać czy płakać wiesz o czym piszesz?-jak dla mnie to raczej nie

z jednym się tylko mogę zgodzić ,że 4770 w polsce jest okropnie drogi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jeszcze się z zasilaczem zgodzę ale mobo i ram am2+ i ddr2 ??

nadeszły czasy am3 i ddr3 dlaczego droższe bo nowsze, wydajniejsze,przyszłościowe

gts250 odgrzewany kotlet nv 4850 dużo lepszy przede wszystkim nowszy i nie płacisz za grafikę z przed roku pod zmienioną nazwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gts250 odgrzewany kotlet nv 4850 dużo lepszy przede wszystkim nowszy i nie płacisz za grafikę z przed roku pod zmienioną nazwę.

No i co z tego że odgrzewany kotlet? Jego wydajność jest równa z HD4850. Zobacz sobie te wyniki testów: http://www.tomshardware.com/reviews/geforc...on,2274-16.html (podpowiem że Asus to hd4850 a Gigabyte to gts 250). Co z tego że karta jest stara, skoro konkuruje na równi z 4850, no i nie trzeba [ciach] się z "genialnymi" sterownikami ATI.

Co do AM2+ i DDR2 - dla szarych użytkowników obecnie płyta ze złączem AM2+ jest lepszym wyborem gdyż nie ma jeszcze za wiele płyt z AM3. (no chyba że zależy kolesiowi na ostrym OC i chce wydać na płytę ~600zł + 2x więcej na RAM).

Pohamuj słownictwo, misiu - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaliczasz się do tych którzy nie mieli styczności z ati genialne sterowniki ati no po prostu leje miałeś kiedyś ati usiebie w kompie to teraz nv kombinuje ze sterami a radki się trzymają.co do ddr3 to wątpię,żeby tańsze były.a potem tobie będą wypominać ,że poleciłeś jakieś mobo na am2+ a procków może za niedługo na ten socket nie być.

a i przeczytaj regulamin forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, sam Smuggler twierdzi że czasem słowo wulgarne (szczególnie że je wykropkowałem) stosownie użyte może podkreślić emocje wypowiadającego się. No i w tym przypadku tak było. Nawet na łamach AR od czasu do czasu Smuggler użyje jakiegoś wulgaryzmu.

Poza tym usuwanie CAŁEGO to już chamstwo - nie mogłeś panie moderatorze po prostu usunąć tego nieszczęsnego słowa? Teraz muszę pisać wszystko od początku... albo nie, do was i tak się nie przemówi. Bez pozdrowień.

EDIT: Dobra, widzę że post został przywrócony.

no to zaliczasz się do tych którzy nie mieli styczności z ati genialne sterowniki ati no po prostu leje miałeś kiedyś ati usiebie w kompie to teraz nv kombinuje ze sterami a radki się trzymają.co do ddr3 to wątpię,żeby tańsze były.a potem tobie będą wypominać ,że poleciłeś jakieś mobo na am2+ a procków może za niedługo na ten socket nie być.

a i przeczytaj regulamin forum

Widzę kolego, że znaki przestankowe i rozpoczynanie zdań wielkimi literami to coś co cię przerasta... Radeona miałem przez 5 lat (9550) i po każdym formacie przy instalowaniu sterowników wyskakiwał jakiś błąd (a to brak pakietu .NET, a to coś innego).

A powiedzcie mi: co złego jest w odgrzewanym kotlecie, jeżeli znajduje się on na tym samym poziomie co 4850 i z nim skutecznie rywalizuje? Co z tego że Radeon ma DX 10.1? I tak póki co prawie żadne gry tego nie wykorzystują (no i trzeba mieć Vistę...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy namprawde myslisz ze przez miesiac ceny strasznie stanieja? czy tylko chcesz dac czas mi abym zmienil jeszcze czesci ;] a co do tych kart i procka chodzi mi raczej ote bez oc bo sie na tym nie znam.. a moj kumpel co myslalem ze poradzi powiedzial ze woli nie ryzykowac.. wiec co radzicie bez tego oc? i co z zasilaczem.. tylko prosze o pewne wypowiedzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny mogą się zmienić na lepsze grafiki z tanieją i może procki troszeczkę a co do OC to myślę ,że jak napiszesz na forum żeby Ci ktoś pomógł to znajdzie się parę osób które już pomagały paru osobom.

krzyhu weź wyjdź bo nie chce mi się czytać twoich zbędnych postów idź sobie regulamin poczytaj mam nadzieję ,że mi się od moderatorów nie oberwie

a dlaczego Smuggler może sobie użyć wulgaryzmu a ty nie też jest napisane w regulaminie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego Smuggler może sobie użyć wulgaryzmu a ty nie też jest napisane w regulaminie

No właśnie nie jest to jakoś uargumentowane w regulaminie. Po prostu możemy przeczytać "4/ używać słów wulgarnych, w tym także w postaci częściowo wykropkowanej".

Ale niech wam będzie, przepraszam za tamto wyrażenie.

Panie michi93, tekst

krzyhu weź wyjdź bo nie chce mi się czytać twoich zbędnych postów
na pewno nie jest inteligentną i przemyślaną wypowiedzią. Jak możemy przeczytać w NETYKIECIE "Zanim coś wymyślisz, przemyśl to. Myśl o konsekwencjach. Pamiętaj, tak Cię widzę jak piszesz." Tak więc proszę o konkretne i przemyślane argumenty przemawiające za Radeonem HD4850.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi tu o radeona tylko o to

No super, sam Smuggler twierdzi że czasem słowo wulgarne (szczególnie że je wykropkowałem) stosownie użyte może podkreślić emocje wypowiadającego się. No i w tym przypadku tak było. Nawet na łamach AR od czasu do czasu Smuggler użyje jakiegoś wulgaryzmu.
Poza tym usuwanie CAŁEGO to już chamstwo - nie mogłeś panie moderatorze po prostu usunąć tego nieszczęsnego słowa? Teraz muszę pisać wszystko od początku... albo nie, do was i tak się nie przemówi. Bez pozdrowień.

Widzę kolego, że znaki przestankowe i rozpoczynanie zdań wielkimi literami to coś co cię przerasta.

powiedział bym CI coś ale dostał bym kolejne % więc nie będę ryzykował,myślę ,że Gofer da sobie z tobą radę

a co do 9550 to widzę ,że jesteś na czasie -oby tak dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeona miałem przez 5 lat (9550) i po każdym formacie przy instalowaniu sterowników wyskakiwał jakiś błąd (a to brak pakietu .NET, a to coś innego).

NET-a wystarczy sobie zainstalować...I problem znika.

A powiedzcie mi: co złego jest w odgrzewanym kotlecie, jeżeli znajduje się on na tym samym poziomie co 4850 i z nim skutecznie rywalizuje?

Choćby to, że nie wszyscy lubią być robieni w przysłowiowego konia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 9550, to jest "świetny" przykład... Zwłaszcza, że wwl1 podał już rozwiązanie Twojego problemu. A Vistę / 7 x64 ma chyba każdy z RAM powyżej 3GB. Ja np. mam 7GB RAM (ale używałem Visty już na 3GB) i chodzi ona u mnie szybciej, niż XP.

Z tego powodu, iż jestem redaktorem na PurePC, jak i moderatorem na tamtejszym forum, to mogę Ci dać bardzo rzeczowy argument, a konkretnie jeden z nich - pobór mocy znacznie większy w przypadku GTS 250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze duzo piszecie ale dlaczegonie chcecie odp co z tym zasilaczem? czy w pierwotnym skladzie podzespolow kompa wystaczy napewno? a jezeli pozamieniam i podkrece to juz nie ? a i jeszcze jak sie sprawuje wypisany przezemnie zasilacz cichy glosny to mnie jeszcze interesuje..;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówiłem coś że 9550 jest na czasie? Po prostu mówię, że mam złe doświadczenia ze sterownikami ATI (no i czytałem też trochę na różnych forach, sporo użytkowników skarżyło się na te sterowniki) dlatego wybrałem GTs-a. A że wydajnością stoi na poziomie HD4850 to się nie wahałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bym wziął Fortrona 500W z serii GLN.

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=2422

@krzychu

I dzięki temu migracja pomiędzy firmami się kręci. Ktoś ma problem ze sterownikiem NV, bierze ATI i odwrotnie. Na HD4850 przesiadałem się z 8800GS i różnicy nie zauważyłem, jeżeli chodzi o sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Vistę / 7 x64 ma chyba każdy z RAM powyżej 3GB.
Ja mam 4 Gb RAM-u i mam XP... i jest mi z tym dobrze.

Co do poboru mocy - w sumie masz rację. Dla mnie to jednak nie ma żadnej różnicy (zasilacz i tak czy siak brałem 450 Wat).

Choćby to, że nie wszyscy lubią być robieni w przysłowiowego konia.

Mi to nie przeszkadza, wiedziałem od początku że jest to dość stara konstrukcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Ci z tym dobrze. Brawo. 0,75GB RAM jest w tej chwili nieużywane w Twoim systemie.

Też kiedyś byłem fanatykiem XP, ale Vista nie jest tym, czym była na początku.

GTS 250 ma mniejsze możliwości OC, przez co po OC obu układów HD4850 jest szybsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat GTS250 ma nieco wieksze mozliwosci OC, wiele zalezy od konkretnych modeli, oglonie tak po OC jak i bez niego sa to uklady calkowicie porwnywalne, 4850 ma wsparcie dla DX10.1, Havoc'a{dosc fajnie dziala w nowym Wolfenstein'nie}, Stream'a. GTS ma CUDA i inne AO, PhysX'y, oraz tradycyjnie wiecej gier i programow optymalizowanych dla ukladow NV, dzisiejsze zalety jednej i drugiej moga sie tak czy siak okazac ostatecznie funta klakow warte. Sterowniki nie sa juz duzym problemem ATI, sam mam HD serii 4 w PC, mialem HD3 w lapku, nie sprawia/sprawial mi w tym wzgledzie zadnych problemow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...