Skocz do zawartości

Kuchnia


Gość

Polecane posty

W międzyczasie proponuję abyście spróbowali przygotować sobie tosty z papryką, nie taką zwykła tylko w proszku, najlepiej ostrą.Mniam!

A to się sypie na tosta, czy wkłada się to do środka??? Dzisiaj bym tego posmakował, tylko pierw muszę papryke w proszku kupić w sklepie(obym znalazł;) )

Ja nieraz robię sobie"tanie danie na sucho". Wiecie co to jest??? Zupka chińska;D

1. Kupujemy w sklepie zupke chińską(i wracamy do domu;) )

2. (w domu) Gnieciemy ją całą(nie rozpakowujemy jej, pierw trzeba wszystko rozgnieść)

3. Otwieramy torebkę i wsypujemy do niej całą zawartość przyprawy

I tak oto powstały nam "chrupki o smaku kurczaka" :)

Tylko nie wsypujcie tych zielonych liści i tej wody(w niektórych torebkach takie coś jest), tylko samą przyprawę, aby makaron miał smak. Naprawdę mi to smakuje;)

Paprykę się sypie do środka, najlepiej na ser, dzięki czemu owy po wypieczeniu przybiera piękny,pomarańczowy kolorek :wink:

Później można też dodać oregano(ten zapaszek 8) ), ale żeby go nie mieszać z papryką.

Zaś tych chińskich chrupek nigdy nie jadłem, będę musiał spróbować, w końcu co nie zabije, to wzmocni xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Sirius=>>>Polecam zupki na sucho Vifona i Knorra. Najbardziej mi makaron z ich produkcji smakował :) Tylko nie wrzucaj do makaronu tej wody i zielonych liści!Tylko przyprawę;) W niektórych(zależy kto produkuje) takie coś jest. W knorze dali tylko przyprawę. Bardzo mi smakuje smak:ser i zioła, czy jakoś tak.

Nigdy nie jadłem tostów z papryką, ale trzeba ten pierwszy raz... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie przypadki, że trafiały mi się śmierdzące przyprawy, a data ważności jeszcze obowiązywała... :shock: Raz kupiłem o smaku kurczaka, a śmierdziało nie wiem czym... Tak się zdenerwowałem, że chciałem iść tam do supermarketu i im to wszystko wysypać na twarz... I tak zrobiłem;) Ale nie na twarz, tylko na podłogę w punkcie informacji ;) Ludzie nie mogli wyrobić ze śmiechu! ;) Jeszcze specjalnie rozdrobniłem makaron i wsypałem im tą przyprawę do torebki. Knorra kupuję tylko o smaku:ser i zioła. Trochę to śmierdzi/pachnie, ale wkońcu to ser;)

Vifon narazie mi nie podpadł. Mają dobry makaron i w ogóle świetnie jest:)

Ale temat ;) Zupki chińskie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś smakoszem zupek to musisz odwiedzić allegro i kupić coś żeczywiście chinskiego .

Hm gdzieś w japoni jest muzeum ramenu . Japonczycy i chinczycy robią najlepsze zupki a są ich tysiące rodzai . A pozatym Ramen-ajnie świeżutka zupka a pozatym każdy tego typu lokal ma własną odmianę zupek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle tego nie jem ;) Smakoszem nie jestem. Jak zawsze pojade do supermarketu, to wtedy kupie jedną jakąś ;) Zazwyczaj jak siedzę przy kompie, to sobie wcinam.

W Elblągu jest jedna chińska restauracja. Z ciekawości poszedłem do niej na obiad. Byłem głodny jak wilk.

Gdy dostałem menu, zobaczyłem jakąś zupe z kulkami(nie wiem co to było). Zamówiłem ją :D Po kilku minutach przynieśli mi MAŁĄ MISECZKE ZUPKI! Prawie jak salaterka... Wiem teraz dlaczego taka mała... Zjadłem połowe i mi brzuch pękał!

Oni to mają syte jedzenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej smakuje zupa chińska własnej roboty:

20 dkg wołowiny

20 dkg pieczarek (lub moczonych grzybów mu)

1 papryka

pędy bambusa (niekoniecznie)

2 l rosołu wołowego

sos sojowy

sos chili lub sambal oelek

przyprawa „5 smaków”

sól, pieprz, ocet, cukier

mąka ziemniaczana

1 jajko

szczypiorek

Mięso i grzyby kroimy w plasterki, paprykę w paski, smażymy to wszystko na sosie sojowym. Jeśli decydujemy się na pędy bambusa to dorzucamy je pod koniec smażenia, aby się nie rozleciały. Zalewamy to wszystko rosołem wołowym, dodajemy sosu chili (jak kto lubi, ale ostrożnie) i łyżeczkę przyprawy „5 smaków”. Gotujemy ok. 30 minut. Dodajemy łyżkę octu, łyżeczkę cukru, pieprzymy i solimy do smaku. Wlewamy łyżkę mąki ziemniaczanej rozmieszanej w szklance wody, mieszamy. Zupa powinna zrobić się taka zawiesista. Gotujemy jeszcze przez 2-3 min. Zdejmujemy z ognia i cały czas mieszając dodajemy rozbełtane wcześniej jajko. Stawiamy garnek na kuchence i ściągamy w momencie, gdy zupa zaczyna się gotować. Zupę nalewamy do misek, posypujemy z wierzchu siekanym szczypiorkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle, to się noszę z zamiarem upieczenia jakiegoś ciasta (dwie frazy - "kocham cię" i "Yenna zamierza piec ciasto" - that's the best prelude to tragedy Smile ), ale nie wiem, na jakie mam ochotę ^.^' (to sugestia, żeby ktoś coś polecił... Niziołko, liczę na Ciebie XD)
No ba :D Najlepszym ciastem, jakie mogłabym ci poradzić, jest murzynek... Najlepiej jeszcze taki z wiórkami kokosowymi, i sosem czekoladowym na wierzchu :>

Na razie nie znam przepisu, musisz zaczekać do jutra, ale powiem jedno: jest wyjątkowo prostym do zrobienia ciastem(najlepiej, gdy ma się prodiż), wobec czego nawet z niego potrafiłam zrobić zakalec :D (spytaj zresztą k0nrada, który z przerażoną miną szturchał go widelcem, przy zaciekawionych pytaniach kolegów, czy będzie się ruszał, gdy padnie na niego światło słoneczne :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niziołka==> Jeżeli chcesz, to mogę Ci podać przepis na murzynka, który ja nieraz robię ;) Nie wiem czy to taki sam, ale zobacz:

masa:

:arrow: 1,5 szkl. cukru

:arrow: 0,5 szkl. mleka

:arrow: 1 kostka margaryny (250 g)

:arrow: 3 łyżki ciemnego kakao

:arrow: 1 zapach rumowy

ciasto:

:arrow: 2 szkl. mąki

:arrow: 4 żółtka

:arrow: 1 proszek do pieczenia

:arrow: piana z 2 białek

:arrow: ewentualnie bakalie (rodzynki, skórka pomarańczowa kandyzowana, wiśnie kandyzowane)

1. Margarynę rozpuścić, dodać cukier, mleko, kakao i aromat rumowy. Całość podgrzewać (nie gotować) stale mieszająć, aż cukier się całkiem rozpuści. Zdjąć z ognia. Odlać 1/2 szklanki masy do polania upieczonego ciasta.

2. Żółtka połączyć z przesianą mąką wymieszaną z proszkiem do pieczenia, dodać masę kakaową, pamiętając by zostawić 1/2 szklanki do polania. Wszystko dokładnie wymieszać. Ewentualnie dodać bakalie.

3. Piecyk nagrzać. Podłużną formę nasmarować tłuszczem i wysypać tartą bułką.

4. Z 2 białek ubić sztywną pianę, dodać do ciasta i bardzo delikatnie wymieszać. Ciasto przełożyć do formy i piec ok. 50 minut (ale najlepiej jest sprawdzać patyczkiem) w 190 stopniach.

5. Po upieczeniu odczekać 10 min. i wyjąć ciasto z blachy i na jego bokach oraz górze pędzelkiem rozprowadzić pozostawione 1/2 szkl. polewy kakaowej. Polewa ma być rzadka- musi trochę wsiąknąć w ciasto.

Racja, murzynek jest bardzo dobry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Że jak? Chili? o.o Wygląda groźnie, nie wiem, czy warto marnować takie dobre skłarniki na tak dziwno eksperyment :P Rozumiem - herbata ze śmietanką, kakao ze śmietanką, nawet kakao z herbatą... ale kakao i chili mi się w głowie nie mieści o.o

Bluźnisz spróbuj a zobaczysz to jest naprawde pyszne co do zupy to rosolik jest najleprzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie jedzcie żadnej ostrj zupki w proszku na sucho, ja raz tak spróbowałem z jakąśtam ostrą zupą pomidorową knorra i się ciesze, że nie zwymiotowałem, najlepsza zupka na sucho to wifon kurczakowa

Jeżeli kupuje, to tylko z Vifona ;) Fajnie się kruszy ich makaron i mają bardzo dobrą przyprawe, czyli kurczak curry. Pomidorowej z Knorra nie jadłem, więc nie wiem jaki ma smak ;)

Jutro dam wam przepis na dobre ciasto ;) Chcecie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupki są spoko, ale jem na ogol nie jem ich na sucho- tylko jak zrobie sie glodny na dworze. Jesli chodzi o marki, to wole te trv chinskie w stylu Vifona :D Knorr ujdzie(diabolo pomidoro), ale najbardziej nie lubie Amino. Z oporami móglbym zjesc zwykly rosól(z duza iloscia sosu sojowego), ale inne smaki sa dla mnie niejadalne. A snuffowaliscie kiedys tą przyprawe z torebki? o_O Pozdrawiam Milosza :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to na ogół nie jem zupek w proszku, tylko na obozach i rajdach harcerskich jak nie ma akurat wrzątku i jestem głodny to i to jem. Chociaż zawsze wolę z wodą na ciepło(stwierdziłem to po tym jak po nalaniu wody na makarony zwiększył się trzykrotnie, ech, ciekawe co musi się dziać w załądku..) 8)

Ale na sucho only vifon. Powiedcie jeszcze co lubicie jeść na sucho innego. Ja lubię budyń. Nie lubię kisielu(w ogólenie lubię kisielu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budyniu na sucho nigdy nie jadłem :) Kiedyś spróbowałem kakao na sucho. Złe nie jest ;) Ale trzeba wsadzać jęzor do salaterki :P

My tu ciągle o zupkach gadamy. Trzeba zacząć rozmawiać o innych rzeczach ;) Jakie najbardziej lubicie surówki, sałatki itp. ? Moja to kiszona kapusta :D A surówka to taka z różnymi warzywami: kukurydza, ogórek, jabłko i marchewka(i coś tam jeszcze). To wszystko miesza się ze sobą, a potem majonezem polewa, czy jakoś tak. Potem dam wam przepis od mojego staruszka ;) Pycha!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza sałatka to serowa. Starty żółty ser , groszek , kukurydza , majonez + przyprawy . Pycha przekąska.

Śledź w sosie śietanowo -jabłkowym też jest niezły.

Hm w Polsce jemy trochę za mało rybek , inna sprawa to że te które dostajemy są raczej nie najlepszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza sałatka to serowa. Starty żółty ser , groszek , kukurydza , majonez + przyprawy . Pycha przekąska.

Śledź w sosie śietanowo -jabłkowym też jest niezły.

Hm w Polsce jemy trochę za mało rybek , inna sprawa to że te które dostajemy są raczej nie najlepszej jakości.

Nie powiem, ale śledzika to Ja lubię, a serowej sałatki muszę spróbować. A moja ulubiona sałątka to grecka, albo z kapusty pekińskiej, papryki pomidorów, ogórków i cebulki z sosem ''winegre'' :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu uwielbiają jak coś przygotuję. Moimi specjalnościami są schabowe z ziemniaczkami i sałatą z sosem vinegre i śmietaną, lecho i zapiekanki makaronowe. Niby nikt w domu nie trawi szpinaku (ja powoli zaczynam się do niego przekonywać), ale jak zrobię zapiekankę ze szpinakiem, to proszą mnie o dokładkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o sałatki chodzi, to macie przed sobą fana, a wręcz fanatyka sałatki greckiej. 8) Nie trzeba do niej wielu składników, szybko się ją przyrządza, a smakuje doprawdy przepysznie! Kto zna, ten wie...

SKłADNIKI:

- Sałata zielona (lub pekińska, wedle uznania)

- Pomidorki

- ser feta (koniecznie!)

- czarne oliwki (mogą być też zielone, ale czarne są bardzie trve ;])

- sos (vinegre, najlepiej taki specjalny w słoiczku, ale można też zrobić własny)

Można dodawać jeszcze ogórki, paprykę czy inne składniki, kto co lubi, ale ja preferuję taką najbardziej precyzyjną. Do tego czerowne wino, aczkolwiek można też ową sałatkę potraktować jako dodatek do np. pizzy czy innego obiadu. Tak czy inaczej - smakuje wspaniale! Smacznego.

:thumright: :thumleft:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w szkole był "konkurs sałatkowy dla chłopaków". Każda klasa miała wybrać swojego kucharza ;) Koledzy "dla jaj" wybrali mnie... Nie umiałem wtedy zrobić żadnej sałatki. Koleżanki mi doradziły właśnie sałatke grecką. Tak mnie nauczyły ją robić, że na konkursie zająłem 3 miejsce ;) Łatwo się ją przyrządza i jest smaczna.

A co do schabowych z ziemniaczkami i surówką. PYCHA!!! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w szkole był "konkurs sałatkowy dla chłopaków". Każda klasa miała wybrać swojego kucharza ;) Koledzy "dla jaj" wybrali mnie... Nie umiałem wtedy zrobić żadnej sałatki. Koleżanki mi doradziły właśnie sałatke grecką. Tak mnie nauczyły ją robić, że na konkursie zająłem 3 miejsce ;) Łatwo się ją przyrządza i jest smaczna.

A co do schabowych z ziemniaczkami i surówką. PYCHA!!! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna bardzo dobra, i bardzo prosta do przyrządzenia sałatka:

-połowa świeżej, czyściutkiej kapusty pekińskiej

-papryka(może być kilka różnych kolorów)

-słodka kukurydza z puszki

-odrobina pietruszki i szczypiorku

-majonez

-ogórki(zwykłe)

+opcjonalnie:

-trochę pokrojonych w malutką kosteczkę kawałków żółtego sera i wędliny

Wszystko kroimy dosyć drono - aby kapusta nie zwisała z widelca, i aby naraz dało się czuć smaki wszystkiego. Majonezu polecam dodawać zgodnie z gustem :)

Proponuję także coś w rodzaju pasty rybnej, przepysznej :>

-dwie puszki tuńczyka

-szczypiorek

-pietruszka

-majonez

-sól i pieprz

-opcjonalnie: kukurydza słodka, z puszki

A więc: odsączamy sos z tuńczyka i wylewam go, rybcię wkładamy do jakiejś miski, po czym rozdrabniamy widelcem. Dodajemy szczypiorku i pietruszki w stosunku 1:2, trochę solimy, dodajemy trochę pieprzu(mogą być też ulubione zioła), a majonezu dodajemy tyle, aby dało się tym przyjemnie smarować ^_^ Wtedy możemy dodawać jeszcze kukurydzę, ale również polecam wcześniej odsączyć z niej soki :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...