Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fatal1tyxX

Twój obecny komputer - Konfigurator a la CDA :D

Polecane posty

To ja aż tak wysoko jestem? :happy: To podkręcę proca i grafę jeszcze bardziej i zobaczymy czy wskoczę na pierwsze :laugh:

Też osiągnąłem lepsze wyniki po podkręceniu procesora ale nie zostało to uwzględnione w rankingu (chyba że obowiązuje zasada: liczy się pierwszy test 3DMarkiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Już poprawiam, po prostu przy update czytam najnowsze posty z wynikami a tymi z pierwszych stron się nie zajmuję albo coś przeoczyłem, za co przepraszam. Ale jeśli poprawi Ci to humor i samopoczucie (i pozycję w rankingu :)) to już apdejtuje.

EDIT

I już jesteś drugi, gratulacje.

@Tarzan1009

Jak namówisz innych ze słabszymi komputerami, to zrobimy osobny ranking 3DMark03, żebyś mógł być w czołówce :).

@krzyhu

Nie mówiłem konkretnie do Ciebie, bo info o monitorze przeczytałem, tylko do ogółu :).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż na moim Tracer 4 Life HellFire bym się bał, a Ty xandi chyba też masz coś podobnego tylko 450W o ile mnie pamięć nie myli :). Wiadomo, niby to zabawa, ale nieźle motywuje do O/C i uzyskania lepszego wyniku w smarku :). I na pewno fajnie widzieć, że ma się jeden z najlepszych komputerów na forum (czego Wam trochę zazdroszczę). Wy walczycie o 16k a ja o 3,5k.

Taka moja mała prośba-jak poprawiliście wynik, to napiszcie nowego posta, bo ja na pierwsze strony tego tematu już nie zaglądam :).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące biosów ;> czy możliwe jest żeby w biosie nie było opcji "Advanced Clock Calibration"? Bo na mojej płycie tego cholerstwa nie ma ;/ (AsRock A780GXH) Wchodzę do biosu - adcanced - CPU coniguration -...i ostatnia opcja to L3 cache allocation ;/ wie ktoś jak to "naprawić"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jakiś poradnik:

LINK

LINK2

780GXH mają chyba obsługę ACC i OverDrive, więc powinno działać, poszukaj dobrze w BIOSie, bo przy flashowaniu możesz coś zepsuć :). Może tak znajdziesz tą opcję:

Advanced -> Chipset Settings -> Advanced Clock Calibration

Advanced -> CPU Configuration -> Advanced Clock Calibration

Należy odnaleźć w BIOS-ie opcję Advanced Clock Calibration i przestawić ją z Disabled na Auto. Komputer po takiej operacji może się nie uruchomić - w takim wypadku zablokowana część procesora jest niesprawna. Jeśli komputer po takiej operacji uruchomi się ale liczba rdzeni (lub ilość cache L3) nie ulegnie zmianie, to warto wykonać aktualizację do najnowszej wersji BIOS-u, a następnie spróbować ponownie. Jeśli i to nie pomoże, polecam kontakt z supportem ASRocka i poinformowanie ich o występującym problemie.

Polecam czytanie FAQ na forach komputerowych :).

Ernie zaktualizowałem Twój wynik, postaraj się jeszcze to może wkoczysz na wyższe miejsce ;).

Jeśli mielibyście czas, to ściągnijcie 3DMarka 03 i zróbcie test na swoich pierwszych (albo innych starych) i nowych, wspaniałych, megawydajnych i prądożernych komputerach. Ja postaram się policzyć ile % mocy Wam przybyło podczas tych paru lat przygody z PCtami (oczywiście to tak umownie ;]). I zrobimy ranking komu przybyło MOCY :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba jestem zielony w temacie i mam pytanie czy jest możliwość (inna niż obejrzenie faktury/rachunku ze sklepu) sprawdzenia jaką mam pamięć RAM, płytę główną, dysk twardy, obudowa (w to wątpie...) i zasilacz?

Sam osobiście nie mam się co sprzętem chwalić. Moje wyniki w 3dmarku są tak czwarte czy piąte od końca w waszym rankingu. Ale mam zamiar niedługo zmienić sprzęt i chciałbym poczytać wasze rady do tego co kupić, aby uruchomić w całkiem dobrych ustawieniach nowe gierki (np. batman - najbardziej, ale też AC II i CoD MW2 i parę starszych np. Dead Space, który raczej by mi nie poszedł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KisielBB

Możesz ściągnąć programy CPU-Z, GPU-Z, Everest i tam znajdziesz wszystko. Jeśli będziesz chciał to swoją konfigurację możesz podać w tym temacie a wynik z 3DMarka dodamy do rankingu (chłopaki nie płaczą, nawet na ostatnim miejscu ;)). Zasilacz sprawdzisz odczytując nazwę i parametry z jego tabliczki znamionowej po odkręceniu i zdjęciu bocznej ścianki obudowy. Naklejka z nazwą może być gdzieś na obudowie, albo szukaj w sklepach po producencie. Jeśli będziesz chciał kupować nowy komputer do gier, także zgłoś się w tym dziale i na pewno pomożemy. Na razie się wstrzymaj, komputer kupuj dopiero w październiku, bo będzie taniej :).

@xandi

Zrób test 3DMarkiem03, będziesz pierwszy :) i to na swoim Tracerze :). A ja zrobię rano i będę drugi, też na Tracerze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to dorzucę coś od siebie:

Płyta główna: Gigabyte M55S-S3

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+

Pamięć: DDR 1GB - tylko tyle... i chyba 333 MHz

Dysk twardy: 240 GB

Karta graficzna: Geforce 7600GT 256mb - tu jest coś ważnego jeszcze?

Napęd optyczny: LG DVD-RW

Obudowa: Tracer Rubber Tro-799 4Life 400

Zasilacz: Tracer 4Life 400

Dodatkowe:

Monitor: Samsung SyncMaster 931c 19"

Klawiatura: Multimedialna (takie fajne przyciski do góry :D) Logitecha - zwie się Internet Pro

Audio: jakieś tam głośniki z subwooferem od Creative... jak widać nie jestem audiofilem

Myszka: A4 Tech SWOP-3

Modem: Motorola SBV5120E

O co chodzi?

mam go już ponad dwa lata (chyba od czerwca 2007; częściowo składany przez proline i częściowo przez znajomego), wtedy zmieniłem na obecny sprzęt coś czego komputerem chyba nazwać nie można. Nie chcę tego wspominać :D

Do czego?

do gier przede wszystkim (i nawet chodzą!), ale jak każdy korzystam też z internetu

Jak się sprawdza?

Na całkiem dobrych(tj. średnich lub wyższych na 1024x768) ustawieniach idzie i CoD 4 i CoD WaW, Bioshock, Mass Effect, Assassin's Creed i Wiedźmin, a nawet demo nowego batmana (na to czekam). Teraz najczęściej gram w piątą część call of duty (Nazi Zombies) i czasami mam chwilowe spowolnienia. Np. jak biegnę w najnowszej mapce przez otwartą przestrzeń (będąc hostem) to wszyscy mają laga (mógłbym jeszcze ustawienia obniżyć, dało by to coś?)

Najbliższe zmiany wg autora

hmmm... karta graficzna (myślałem o gtx 260, ale pisali gdzieś, żeby czekać na obniżkę cen) procesor i RAM(tj. kupując nowy, mogę zostawić starą kostkę nie?), a jak już to wymieniłem to wypadałoby też wymienić zasilacz, płytę główną i dysk twardy (no i chyba obudowę, bo pewnie trzeba będzie lepszy wentylator załatwić)

Wyniki w 3dMark 06:

3DMark Score - 3240 3DMarks

SM 2.0 Score - 1314

SM 3.0 Score - 1206

CPU Score - 1547

PS. przepraszam za duża ilość nawiasów. Jeśli napisałem coś niejasno, to piszcie a wytłumaczę się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna: Geforce 7600GT 256mb - tu jest coś ważnego jeszcze?

Sprawdź jak możesz jaką masz wersję ;). Może od Gigabyte?

Najbliższe zmiany wg autora

hmmm... karta graficzna (myślałem o gtx 260, ale pisali gdzieś, żeby czekać na obniżkę cen) procesor i RAM(tj. kupując nowy, mogę zostawić starą kostkę nie?), a jak już to wymieniłem to wypadałoby też wymienić zasilacz, płytę główną i dysk twardy (no i chyba obudowę, bo pewnie trzeba będzie lepszy wentylator załatwić)

Najlepiej zbieraj kasę i od razu kup nowy komputer, w tego nie opłaca się imho ładować pieniędzy. Płyta główna na AM2, procesor taki sobie :). Złożysz 1500-2000 zł i masz o wiele lepszy sprzęt na AM2+/AM3. A na razie czekaj, bo spadną ceny ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się rozrósł więc też się dopiszę:)

Płyta główna: Asus P5N-E SLI

Procesor: Intel Core2Quad Q6600 Rev. G0

Pamięć: 2x2x1GB GeIL Dual 800Mhz 5-5-5-15

Dysk twardy: Samsung 160GB 7100rpm

Karta graficzna: Asus ENGTS 250 DK TOP

Napęd optyczny: LG DVD-RW

Obudowa: Jakiś MODE-COM

Zasilacz: Chieftec (CFT-650-14C) 650W

MonitorLG Flatron L1730S

Dodatkowe:-Logitech Deluxe Keyboard

-A4Tech X7 XL750 BF

-Speedlink Strike2 SL-6535

O co chodzi?

Komputer kupiony pod koniec stycznia 2008. Głównie z tego powodu, że stary wysłużony Pentium 4 splajtował. Pozostał do tej pory bez większych zmian. Tylko karta 8800gts 512 Gigabyte z racji spalenia została wymieniona na obecną.

Do czego?

Do grania w rozdzielczości 1280x1024 ;) Dużo grzebię też w Gimpie, a jeszcze więcej siedzę na necie.

Jak się sprawdza?

Dla mnie sprawdza się nadspodziewanie dobrze. Z racji monitora większej rozdzielczość niż 1280x1024 nie użyję więc w tej rozdziałce zawsze mogę włączyć wysokie detale i inne bajery. GTA 4 o dziwo też hula na całkiem wysokich detalach i to dość płynnie. Jestem bardzo zadowolony. Zastrajkował tylko raz - 8800GTS G92 się spalił.

Najbliższe zmiany wg autora

Jeśli kupię nowy monitor to wymienię bankowo kartę graficzną. Najpewniej na jakiś nowy układ ATI. Dokupuję chłodzenie na procesor Pentagram Karakorum i 3-4 wentylatorki do obudowy. Pod koniec roku zrobię modding obudowy. Boczna ściana z plexy, katody itp. Przydałoby się też zmienić płytę główną, ale nie mam wystarczających funduszy niestety;/ Quad na standardowych taktach się trzyma, a i na 2.8ghz chodził na tej płycie nieźle, więc jest dobrze.

Wyniki w 3dMark 06:

Było coś koło 14,5k. Dokładnie nie pamiętam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nawet na stockowym chłodzeniu możesz nieźle kręcić procka, bo masz dobrą rewizję. A na karaku 3.6 GHz możesz zdobyć :). Opłaca się robić modding obudowy ModeComa? Ona nie jest zbyt cienka (dosłownie i w przenośni)? Spisz dokładny wynik z 3DMarka, będziesz w ścisłej czołówce rankingu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldo

Cóż dodać do twojego sprzętu ? Moim skromnym zdaniem ( nie będę uzywał IMHO bo źle mi się kojarzy ;d ) zestaw jest jak najbardziej ok. Gdy grasz w rozdzielczości 1024x768 zadna gra nie jest straszna takiemu zestawowi ( wiem to, bo mam podobny sprzęt ) aczkolwiek jeśli już bym coś wymieniał w tym zestawie byłaby to pewnie karta graficzna. Myśle, że reszta podzespołów nie blokowałaby np takiego GTX260.

Aha jescze jedno. Co daje wymiana biosu na Golden sample ? Korzyści w wydajności, czy może raczej zmniejszone zapotrzebowanie na energie ? Bardzo mnie to ciekawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to jest tak, że nVidia (podobnie jak AMD) nie sprzedaje kart pod własnym szyldem, robią to za nią inne firmy, np. Gigabyte, EVGA, Gainward, Asus ;). Czasami dodają oni inne od "zwykłych" (referencyjnych) chłodzenia, albo wypuszczają na rynek fabrycznie podkręcone edycje kart. Ja mam np. Gigabyte (producent) nVidia 7600 GT (model) Silent Pipe 2 (model chłodzenia niereferencyjnego). Tak to się mniej więcej przedstawia.

Pozdrawiam ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...