Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fatal1tyxX

Twój obecny komputer - Konfigurator a la CDA :D

Polecane posty

Ktoś Cię nieźle zrobił wciskając Ci 250GTS :/ To chyba największy kotlet jaki nVidia puściła na rynek

Sam wybierałem podzespoły do tego komputera. Powiadasz że to kotlet? Może i kotlet ale w większości testów wygrywa z hd4850 który jest nową konstrukcją i kosztuje tyle samo. Poza tym mam złe doświadczenia z Catalystami.

Jak możesz to sprzedaj 250GTS i kup np. 260GTX 216SP

Ta jasne, a najlepiej to żebym kupił najlepszego quada, kartę graficzną za 2000zł i zasilacz tysiąc-pięćset-sto-dziewięćset Wat. Super. Tylko za co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maka2020

Jakie temperatury procesora w idle i stresie?

IMHO 06 jest popularniejszy i ma ładniejsze scenki :).

Tutaj może znajdziesz rozwiązanie problemu:

LINK

Well I just had the dreaded OpenAL32.dll problem, and I finally found out the proper procedure for getting 06 to work on the first try with Vista 64

1. Begin installing 3DMark06 like normal

2. When the OpenAL installation box pops up, click cancel

3. Finish the 3DMark06 install.

4. Install the seperate OpenAL files from the OpenAL link in the FAQ on the first page.

5. ???

6. Profit.

If you do not follow this procedure to the letter, even if you install the OpenAL files from the creative website, 06 will continue giving you the error. You need to cancel(not install) the OpenAL files that come with 3DMark06 itself. That is where the problem is coming from.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Asus P5Q

Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 2,8ghz @ 3,3ghz (chłodziwo box, napięcie auto)

Pamięć: OCZ Reaper 2x2gb 800mhz CL5

Dysk twardy: Samsung Spinpoint 320gb 7200obr/min Sata II

Karta graficzna: Asus GeForce GTS250 512mbb GDDR3 (niekręcony)

Napęd optyczny: Samsung DVD-RW

Obudowa: CoolerMaster elite 334

Zasilacz: Chieftec 500W

O co chodzi?

Kupiony niedawno, bo w maju tego roku. Części składałem sam z pomocą ludzi na forum. (nie tym) Procka podkręciłem tak spontanicznie... Po prostu taki impuls: A czemu nie? No i poszło na 3,3ghz na napięciu auto, (myśle, że do tak lekkiego OC nie trzeba manuala) temp w stresie (pod SP2004, obciążenie 100%) poniżej 65*. Napięcie? Idle: 1,312 Stress: 1,320

Do czego?

Głównie do gier, do tego internet, muzyka...

Jak się sprawdza?

W grach superowo. Far Cry 2 na v. high i rozdziałce 1280x1024 (btw, mam monitor LG Flatron 19" 4:3) hula tak od 30-60 fps. Crysisa nie instalowałem. Oba CoJ'e na maxie przeważnie minimum 40-50 fps, czasami w wymagających momentach może zwolnić do 30-35.

Najbliższe zmiany wg autora

Póki co nie planuję. Być może jakieś nowe chłodzenie, ale kiedy to nie wiem.

PS

CYTAT

Ktoś Cię nieźle zrobił wciskając Ci 250GTS :/ To chyba największy kotlet jaki nVidia puściła na rynek

Sam wybierałem podzespoły do tego komputera. Powiadasz że to kotlet? Może i kotlet ale w większości testów wygrywa z hd4850 który jest nową konstrukcją i kosztuje tyle samo.

Mam dokładnie takie samo rozumowanie. Wreszcie ktoś, kto myśli tak samo jak ja. Uj z tego, że kotlet, jak to po prostu b. dobra karta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronex94

GTS250 jest co prawda, odgrzewanym kotletem, ale co nam do tego ? Za taką cene oferuję bardzo przyzwoitą wydajność, na poziomie R4850, nieraz go nawet przewyższając ( działa to też w drugą stronę ) Więc jesli ktoś nie przepada za AMD, NV jest dobrą alternatywą.

krzyhu

Jeżeli się tak na siłę czepiać, do lepiej zrobiłbyś biorąc GoodRam Pro 1066mhz ( 2x2gb ) Jest to w tej chwili najkorzystniejszy zakup, odnośnie pamięci.

Org

Jeśli możesz, zaktualizuj Ranking 3dMark06 ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maka

Cieszę się, teraz walcz o lepsze wyniki (i większe OC) :). Ja stresuję proca orthosem priority na max i zapuszczam pełne skanowanie Nortonem :D.

@Fatal1tyxX

Mam chwilowe problemy z forum (dokładniej edycją tekstu), ale jak wieczorem znajdę czas to będzie update).

@krzyhu

Z Twoim Phenomem można by nieźle pobawić się z OC (nawet odblokowanie ACC by coś dało, ale mobo chyba nie ma tej opcji-patrzyłem tutaj)

@Tarzan1009

Może zrobimy osobną kategorię dla starszych komputerów i przetestujemy je starszymi smarkami? Pewnie parę osób ma w domu jakąś starą "maszynę do pisania" z 2001 roku :). Sam spróbuję zrobić test na starym kompie i laptopie (odpowiednio MX440 i Radeon 7500)

Z GTS250 sprawa jest taka-to kotlet od nvidii, ale skoro zrobili dobry układ graficzny, który do dziś daje radę przy dobrych grach, to czemu mają nie korzystać? To jest biznes, dla nich liczy się kasa. Gry działają na średnich/wysokich detalach, a na razie nie ma co pakować się w lepsze karty (w końcu spadną ceny po premierze Cypressów AMD). To wcale nie jest zły wybór, lepszy taki kotlet niż 9500 z 1GB RAM :). Za takie pieniądze wydajność GTS250 jest dobra, a przecież nie każdy wydaje 1000 zł na kartę graficzną...

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy go w nowym temacie, czy tutaj (imho lepiej w nowym, bo tu już jest trochę "brudno"). I jakim 3DMarkiem? Może użyjemy wersji 99 (powinna ruszyć na tych zabytkach :D)?3DMark 99 download; uwaga duży plik 18 MB :). Albo zrobimy test 99 na starym i nowym komputerze (jeśli na nowym zadziała) i porównamy wydajność (ile % przybyło przez te parę lat)? Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , 250GTS wciąż jest wydajny za te 400zł ale w większości gier Radeon ma lepsze wyniki. Ale dobra , jeśli GTS Ci (Wam) odpowiada to ja już się nie wtrącam ale dokładając ok. 150zł masz wydajniejszą kartę (260) ale owszem , na tym 250GTS możesz pojechać jeszcze te pół roku czekając na 3xx i gry Ci pójdą na średnich/wysokich detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG teraz zacznie się flejm czy Radeony<GeForce itp.? Zróbcie sobie temat o kartach graficznych i róbcie testy, tu jest konfigurator. Za 360 zł masz GTS 250 (za 380 zł 4850), która jest jednym z najlepszych rozwiązań do tanich komputerów, GTX 260 raczej będzie do nich zbyt drogi. I tak teraz kupno karty graficznej jest nieopłacalne, chyba, że ktoś bardzo lubi przepłacać. Drugi z moich ulubionych tekstów (pierwszy jest o PDC E5200 i zasilaczu 600W) to powoływanie się na testy albo gry; prosiłbym w takim razie o linki do tychże testów albo najlepiej do wykresów z wydajnością. Nie każdy jest graficznym onanistą i musi mieć grę w full detalach (kolejny durny tekst-gra w full detalch, oj, chyba zapomniałem dodać, że w 800*600...); do najnowszych gier GTS250 jest nienajgorszym rozwiązaniem i nie sądzę, aby to się miało tak drastycznie zmienić w ciągu najbliższych miesięcy. Nie ma co psioczyć na nVidię, mają swoją politykę i nazewnictwo (dość mylące nazewnictwo, warto dodać), ale jednym chipsetem mogą wciąż rywalizować z AMD. Ci drudzy muszą walczyć o klienta niską ceną i wydajnością, ale gdyby mieli taką pozycję jak "zieloni" na pewno by się to zmieniło. Póki co nVidia sprzedaje kotlety, a AMD konkuruje stosunkiem jakość/cena. Może przy premierze Dx11 się to zmieni (w co wątpię).

Pozdrawiam.

PS. Nie działa mi smark 99 :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny durny tekst-gra w full detalch, oj, chyba zapomniałem dodać, że w 800*600...

Pisałem że mam monitor 22'', dla mnie to było oczywiste że korzystam z rozdziałki 1680x1050. Niech sobie HD4850 będzie nawet wydajniejszy, i tak nie chce mi się pieprzyć (ładnie mówiąc) z Catalystem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo spoko...

Płyta główna: AsRock ALive NF6G

Procesor: AMD Sempron 3200+ 1,8GhZ

Pamięć: 2x Kingston 1GB DDR2 566MhZ+512MB GoodRam

Dysk twardy: Samsung 160GB 7200rpm+Segagate 80GB 7200rpm/ 16 MB

Karta graficzna: ATI Readeon HD 4350 512 MB

Napęd optyczny: Nagrywarka Samsung DVD-R/+R czy jakoś tak

Obudowa: Black Dragon tak wyczytałem ale nie ma firmy.

Zasilacz: Pentagram 400W chyba nie znam się :) na zasilaczach

Dodatkowe: Game Pad media-tech bezprzewodowy PRAETORIAN RF

Monitor: Dell P7500 1024x768 32bit 21"

O co chodzi?

Komp kupiony we styczniu 2005, Dokupiony Ram i karta.

Do czego?

Gry/filmy/Net

Jak się sprawdza?

Bardzo dobrze..trochę się ciął zanim dorzuciłem Ramu ale tak to świetnie.W grach nie chodzi o procek tylko gł. o karte.

Najbliższe zmiany wg autora

Wymiana monitora na płaski LCD jakieś 24" i nowy procek AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.6GhZ

Wynik 3D Mark06 :Wyszło mi jakoś na zielono na górze 196 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowy Ranking 3DMark 06

Pozycja/Nick/Punkty
1.andreasaa 16165 pkt. -
2.Sting1983 15676 pkt. 489
3.Dworak 14982 pkt. 1183
4.luq92 14436
5.Edge 14286 pkt.
6.ernie1979 13787 pkt.
7.Kalten 13544
8.Bronex94 13027 pkt.
9.Mack 12979 pkt.
10.SAMEdi 12881 pkt.
11.maka2020 12844 pkt.
12.fillipbawol 12507 pkt.
13.michi92 12346 pkt.
14.Arnoldo 12169
15.B2Kwojc 11407 pkt.
16.ciucio 11238 pkt.
17.xandi 9656 pkt.
18.Fatal1tyxX 9386 pkt.
19.Hackerboss 9089 pkt.
20.Frashoot 9031 pkt.
21.Kris1104 8788 pkt.
22.Pawlo94 7100 pkt.
23.org 3329 pkt.
24.KisielBB 3240 pkt.
25.xirgan 3128 pkt.
26.matidop 196 pkt.
27.Tarzan1009 109 pkt.

UDPATE 01.09.09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojadę z moim sprzętem. :happy:

Płyta główna: Foxconn P35A-S (bios P38)

Procesor: Intel Core 2 Duo E4600 2,4GHz@3,0GHz

Pamięć: PDP Patriot 2GB (2x1GB) LLK 800MHz@833MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) (niestety płyta nie pozwala na zmianę alfa timingów)

Dysk twardy: MAXTOR STM3250820AS SATA II 250GB

Karta graficzna: NVIDIA Gainward GeForce 9600 GT 512MB (650/1625/1800)@(700/1750/200) - Podmiana biosu na wersję Golden Sample.

Karta dźwiękowa: Creative SB Audigy SE (choć to nic nadzwyczajnego, to lepsze od jakiegokolwiek zintegrowanego badziewia)

Napęd optyczny: LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10N

Obudowa: Modecom Feel 307 silver

Zasilacz: Tacens Valeo 460

Dodatkowe: Arctic Freezer 7 Pro. (kupiony z procesorem, boxowy wentyl nawet nieruszany), głośniki: Creative Inspire 6060 (5.1), kierownica: LOGITECH MOMO Racing Force, klawiatura, mysz, monitor (standard: CRT 17'', klawa chicony 12 letnia - naprawdę nie ma lepszej :tongue: , mysz kulkowa)

Wszystko pod kontrolą Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp.050301-1521)

O co chodzi?

O nic nie chodzi. :tongue: Zwyczajnie ponad rok temu w maju 2008 zmieniłem kilka części. Stary procesor był zbyt słaby do karty, więc wybór padł na Intela. Szukałem dobrej płyty, dającej spore możliwości OC za niewielkie pieniądze - najlepszym wyborem był Foxconn. No i ma LPT, którego stale używam :wink: Ten zakup obejmował tylko płytę i procesor. Inne części miałem już wcześniej.

Do czego?

Standardowo. Gry, filmy, muzyka, internet.

Jak się sprawdza?

Idealnie. Na tyle dobrze w każdym razie, że w najbliższym czasie starczy do wszystkiego. W większości gier, w które gram mogę ustawić najwyższe detale. A fakt, że używam rozdzielczości 1024x768 sprawia, że jeszcze długo będę mógł się cieszyć płynnością.

Najbliższe zmiany wg autora

Nie takie znowu najbliższe, ale jeśli już to:

Większy dysk i 4GB pamięci, żeby można było się przesiąść na nowszy system, 7 np. Poza tym chciałbym mocniejszy zasilacz celem większego OC. Bardziej odległe plany to pewnie procesor i karta. Te są jednak na tyle odległe, że nie jestem w stanie powiedzieć co bym chciał do kompa wstawić. Pewnie będą już wtedy jakieś nowe generacje grafiki.

3dMark 06 - Wyniki

79e9ed47167122.gif

Tu po prostu obrazek. Rozpisywać się nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...