Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fatal1tyxX

Twój obecny komputer - Konfigurator a la CDA :D

Polecane posty

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-ES3G.

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 2,5Ghz@3,75Ghz.

Pamięć:GoodRAM 2x2Gb 800Mhz dual channel

Dysk twardy: Samsung 500GB 5400obr/min Sata II

Karta graficzna: HIS Radeon 4850 625@650Mhz / 993@1050Mhz

Napęd optyczny: LG SuperMulit DVD-R/RW

Obudowa: Cooler Master Centurion 590

Zasilacz: Topower SilentEZ 400W

Dodatkowe: klawiatura (Media Keyboard 600) i mycha (G1) Logitecha? :tongue:

O co chodzi?

Komputer kupiony w te wakacje. Obudowa na początku trochę przeraziła mnie rozmiarami, ale po włączeniu komputera jest cicho i chłodniutko. Do tego jeszcze miejsca na 4 wentyle (max 140x140mm), które planuję kupić już niedługo + wymiana BOXowego chłodzenia na procu i walczę o więcej niż 4Ghz bo wiem, że mój model może to wycisnąć :)

Do czego?

Do gier, Internetu i oglądania filmów. Monitor 22" (LG FLATRON W2252TQ) bez problemu służy mi jako kino domowe, żałuję tylko swojego błędu przy zakupie, bo za 50zł więcej mogłem mieć model z HDMI..

Jak się sprawdza?

Do tej pory wszystkie gry na full, GTA IV jeszcze nie zainstalowałem bo zawieruszyła mi się gdzieś płytka (oryginał a co :P). Spodziewam się, że dopiero tam karta zacznie się trochę dławić.

Najbliższe zmiany wg autora

Jak pisałem: dokupienie 4 wentylatorów + zmiana chłodzenia na procku. Następnie kupno porządnych głośników 2.1 (teraz mam jakieś noname 2.0) oraz karty dźwiękowej (lubię dobrą jakość muzyki). W dalszej przyszłości - rewolucję zacznę pewnie od zmiany zasilacza, bo te 400W do mojej konfiguracji starcza, ale bałbym się puścić na nim coś mocniejszego.

3dMark Score : wkrótce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

Ja to jestem prawie pewien, że do kart dołączają Advanced a nie Professional. No ale może ernie1979 pracuje dla jakiegoś internetowego serwisu sprzętowego: Tom's Hardware czy inny AnandTech;)

Fatal1tyxX

A gdybym ja tu wpisał swój komp, to mógłbym użyć 3D Marka 99? Bo z nowszymi to mogą być problemy;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lomelindi

To pewnie jacyś recenzenci :). Użyj tego 3DMarka 99, zrobi się dla Ciebie specjalny ranking (taki dla oldschoolowych PC :D). Ja postaram się nim przetestować mojego poczciwego Calerona 1,7 GHz :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: ASUS P5B Deluxe

Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2,4Ghz@2,86Ghz. Poprawię się na dniach :thumbsup:

Pamięć: Adata Game Series 2x2Gb 800Mhz CL 5

Dysk twardy: Seagate Baracuda 500GB 7200obr/min Sata II, oraz zamienny Samsung 250GB ATA

Karta graficzna: HIS Radeon HD3870 512mb 780Mhz / 1130Mhz

Monitor: Gateway FPD2485W 24"

Napęd optyczny: LG SuperMulit DVD-R/RW

Obudowa: Antec Nine Hundred 900

Zasilacz: OCZ GameXtreme 600W

Karta dźwiękowa: SB X-fi Extreme Gamer 5.1

Głośniki: Creative 2.1 T3100

Słuchawki: Lognet Media Aero 5.1

Klawiatura: Razer Lycosa

Mysz: Logitech MX Revolution (zamiennik A4tech evolution)

OS: XP HomeEdition sp2

O co caman?

To mój drugi komputer, oraz (od dwóch lat) pierwszy który złożyłem osobiście po półrocznym zbieraniu pieniążków.

Do czego?

Do gier, internetu i muzyki.

Jak się sprawdza?

Jakiś roczek temu po nieudanej lekcji OC spalone pamiątki Adata 2x1GB Vitesta, po zmianie na 2x2GB Adata Game Series na razie spokój. Do tej pory wszystkie gry na full-detal oprócz Cryostasis, przechodzi się w niej w ciemnych i ciasnych korytarzach a chodzi na medium-detal oraz Crysyf i tu ciekawostka, jedynka pomimo mocnej grafiki chodzi ładniej i płynniej od Crysyf Warhead

Najbliższe zmiany wg autora.

Na dniach zajmę się kręceniem procka, nie będę przesadzał, granica 3.2GHz mi absolutnie wystarczy. Nie zamierzam kompa modyfikować, a powoli składam kolejną maszynę tym razem pod AMD i ddr-3, myślę że za jakiś roczek będzie pierwsze wstanie.

3dMark Score: wkrótce po OC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja z moją turbo, mega, pr0 machiną dzięki której nie mogę w nic pograć.

Płyta główna: MSI MS-6712

Procesor: AMD Athlon XP 1800+ @ 1,53 GHz

Pamięć: 256 MB DDR

Dysk twardy: 80 GB

Karta graficzna: nVidia GeForce4 MX 440

Monitor: LG Flatron 795TF Plus

Napęd optyczny: LG SuperMulti DVD-R/RW

Obudowa: nieznanego pochodzenia

Zasilacz: jakiś skośnooki

Karta dźwiękowa: zintegrowana

Głośniki: 2x Tonsil Alton 110 + Amplituner Pioneer VSX-D714

Słuchawki: Steel 3H

Klawiatura: iBOX k100

Mysz: A4Tech XL-750BF Fire

O co chodzi?

Komp kupiony w średniowieczu. Kocham go za jego wydajność i szybką pracę.

Do czego?

Do niczego...

Jak się sprawdza?

Yyy...

Najbliższe zmiany wg autora

Nowy komputer!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Kto jest harqrem? Jakbym podał konfig pierwszego komputera, padlibyście z śmiechu. Nie da się na nim nawet oglądać filmików na YouTube...

Proponuję przypiąć ten temat, żeby każdy mógł go łatwo znaleźć. Jakby jakiś mod tu wpadł to mógłby się tym zainteresować.

michciko - jak twój był kupiony w średniowieczu, to mój pierwszy kiedy? W epoce kamienia łupanego?

Aha, a ten mój pierwszy komp nadal stoi w biurze mamy. Ma już chyba 10 lat! I nadal wiernie służy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2L

Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 2.80GHz

Pamięć: DDR2 Dual 2x2048MB PC800 Geil CL5 BL

Dysk twardy: Seagate 500GB

Karta graficzna: Geforce 8800gtx 768MB/384bit/GDDR3

Monitor: LG Flatron ez T710PH

Napęd optyczny: DVD LG

Obudowa: IBOX Lynx 706LK

Zasilacz: Chieftec 450W

Karta dźwiękowa: jakaś tam nie pamiętam nazwy :cool:

Głośniki: 2x Dibeisi 350W i Subwoofer Alphard 400 W

OS: Windows xp sp2

O CO CHODZI ?

To mój drugi komp kupiłem go w lutym tego roku za własnoręcznie zarobioną kase

DO CZEGO ?

Do gier i filmów

JAK SIĘ SPRAWDZA ?

Wyśmienicie wszystko śmiga na najwyższych detalach :laugh:

NAJBLIŻSZE ZMIANY WG. AUTORA

Gdy wydajność mi nie wystarczy to kupie nową płytę główną i podkręcę procka do ok 3500 MHz i ewentualnie trochę karte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vantage jest nowszy; wcześniej 3DMarki nazywały się 06, 05, 03 etc., w 2008 r. Futuremark postanowił zerwać z tą metodą i zamiast kolejnej cyferki dodał Vantage. Zgodnie z tym starym nazewnictwem, ta wersja nazywałaby się chyba 3DMark 08. Lepiej testujcie wszyscy w 06 :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernie1979

Wy macie jakieś lepsze wersje, ale robimy z domyślnymi ustawieniami dla wersji najsłabszej, czyli chyba:

1280*1024

AA None

Filtering Optimal

3_0

3_0

Przynajmniej u mnie tak jest, ale ja mam 7600 GT :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie działa Ci 3DMark? Postaraj się zrobić ten test, jestem ciekawy jak wypadnie i7 :).

Nie, po prostu to było jak wtedy gdy go zainstalowałem. Ale dla ciekawości i dla tego tematu właśnie spróbuję go pobrać jeszcze raz i zobaczyć ile pkt będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronex94

Mnożnik jest 9x, przy dobrej rewizji będzie FSB 334 MHz, FSB:DRAM 2:3 i RAM nawet w 5-5-5-15 2T. Za to nie wiem jak z napięciami :dry:.

@andreasaa

Lepsze wersje 3DMarka, a czego? Do mojego staruszka nie dawali kodów na Vantage :).

@Fatal1tyxX

Ogr? Wypraszam sobie :). A co do wyniku-byłbym chyba przedostatni, bo imho będzie się wahał w granicach 3-3,2k punktów. Jakbym dostał Corsaira 400W i Karakorum (a może i niebieski Zalman i Ceramique...) to byłoby więcej, ale muszę czekać. A jak już będzie to obowiązkowo v-mod na 7600 GT (teraz się już tak nie grzeje, bo wieje na nią Zephyr 12*12cm, wcześniej po 4h grania przekraczała 90*C :laugh: )

Może jutro z rana włączę smarka :cool:.

@Opti

Czekam z niecierpliwością, ciekawe porównanie do Q9550, E8400 i Q6600. W jakiej rewizji masz swojego Nehalemka? Podobno najlepsze do kręcenia są D0 :).

@down

On ma Alpaye :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz naprawdę dobry procek!!!. Q6600 jest niesamowicie podkręcalnym prockiem. Na boxowym coolerze można go podkręcic do 3,2 ghz. Ja miałem go kupić, ale w niesamowicie promocyjnej cenie ukazał się Q9550. Tak więc kręć go spokojnie do 3,0. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...