Skocz do zawartości
sueez1

Rozwiązany: Mysz palm grip

Polecane posty

Cześć :)

- Cena: Myślę, że do 300 zł .

- Praworęczny 

-Główne zastosowanie: FPS

- Chwyt: Palm grip

- Powierzchnia: Podkładka qck

- Głośność myszy: nie ma znaczenia 

- Obecnie : Sensei ten - I tutaj powinienem wybrać mysz ergonomiczną, sensei jest dla mnie niewygodna ( nie czuje  jej dobrze w dłoni) choć sensor truemove pro ma idealny. Wcześniej miałem rival 300, dobrze leżała w dłoni, ale po 6 latach postanowiłem ją wymienić na coś lżejszego i padło na sensei ten . 

Zastanawiam się nad:

Rival 5 - jest w dobrej cenie, specyfikacja wydaję się być dobra, ale nie wiem jak wypada ten nowy sensor air względem pro.

Glorious model D - nie wiem czy chce schodzić do tak niskiej wagi 68g  :)

Rival 310 - Będę miał okazję przetestować, ale tu będzie problem z bocznymi gumami. 

razer deathadder v2 - ?

Jeśli chodzi o specyfikacje to widzę to tak: wysokość 42 mm, długość 125-128 mm.

 

Edytowano przez sueez1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivala 5 raczej nie warto rozważać, bo wygląda na to, że ten model ma problemy ze strojeniem sensora: https://www.techpowerup.com/review/steelseries-rival-5/7.html

Jakbym miał coś polecić, to właśnie Asus Gladius III lub Pulsar Xlite Wireless v2/Pulsar Xlite Wired v1.5. Asus oferuje możliwość wymiany przełączników pod głównymi przyciskami bez zabawy w lutowanie, więc to ciekawa opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bull3t napisał:

Rivala 5 raczej nie warto rozważać, bo wygląda na to, że ten model ma problemy ze strojeniem sensora: https://www.techpowerup.com/review/steelseries-rival-5/7.html

Jakbym miał coś polecić, to właśnie Asus Gladius III lub Pulsar Xlite Wireless v2/Pulsar Xlite Wired v1.5. Asus oferuje możliwość wymiany przełączników pod głównymi przyciskami bez zabawy w lutowanie, więc to ciekawa opcja.

Dzięki, może ktoś się jeszcze wypowie odnośnie razer deathadder v2(przewodowa) oraz Glorious model D. W recenzjach tego glorious'a piszą, że jest mały problem z sensorem🤔 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest konkretnie z jego montażem: https://www.techpowerup.com/review/glorious-model-d/7.html

Glorious Model D ma przełączniki Omrona, więc może być to spory minus, bo nie słyną one z trwałości, choć w tym modelu nie były przesadnie awaryjne. Lepiej wypada wersja bezprzewodowa, bo w niej zastosowano już dużo trwalsze Kailh GM 8.0.

Razer Deathadder V2 jest jak najbardziej w porządku, ale Gladius III jest staranniej wykonana.

17 godzin temu, sueez1 napisał:

Rival 310 - Będę miał okazję przetestować, ale tu będzie problem z bocznymi gumami. 

Mam ją od kilku lat i to całkiem dobra mysz, ale aktualnie są lepsze opcje (np. Gladius III). Guma na prawym boku odkleiła się jakoś po roku użytkowania, a kabel nie jest zbyt elastyczny w porównaniu do nowszych produktów. Do tego jest wyposażona w przełączniki Omrona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2022 o 12:16, Bull3t napisał:

Glorious Model D ma przełączniki Omrona, więc może być to spory minus, bo nie słyną one z trwałości, choć w tym modelu nie były przesadnie awaryjne. Lepiej wypada wersja bezprzewodowa, bo w niej zastosowano już dużo trwalsze Kailh GM 8.0.

Porównanie japońskich przełączników do tanich chińskich. Ciekawe z tym że większość graczy zawodowych wykorzystuje myszki na przełącznikach omrona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze zawodowi grają na tym, na czym muszą - sponsorzy.

Przecież Omrony też są w większości produkowane w Chinach, chyba tylko jakieś serie o sugerowanej żywotności 5 milionów kliknięć były japońskie.

Nie wiem z czym chcesz polemizować, ale Omron to aktualnie jeden z najmniej trwałych przełączników. Takie są fakty, a nie czyjeś projekcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bull3t napisał:

Gracze zawodowi grają na tym, na czym muszą - sponsorzy.

Akurat mam mysz na omronie i kailh 8.0 lepiej w CS GO gra się na omronie jego aktywacja jest o mniejszym oporze.

7 godzin temu, Bull3t napisał:

Przecież Omrony też są w większości produkowane w Chinach, chyba tylko jakieś serie o sugerowanej żywotności 5 milionów kliknięć były japońskie.

Japońskie są produkowane tak samo jak chińskie i mają do 20 mln żywotność. Jeżeli przełącznik na górze jest koloru białego to ma 20 mln.

Oznaczenia na switchu D2F (japoński) vs D2FC (chiński).

Japońskie modele mają dużo ładniejsze wnętrze, lepsze tolerancje, lepsze metale, mocniejszą ramę i są lepiej uszczelnione przed brudem i wilgocią. Są również nieco wyższe (0,08 mm) i mają krótszą odległość aktywacji.

7 godzin temu, Bull3t napisał:

Nie wiem z czym chcesz polemizować, ale Omron to aktualnie jeden z najmniej trwałych przełączników. Takie są fakty, a nie czyjeś projekcje.

Chińskie omrony są zawodne ale japońskie omrony mają podobną trwałość co kailh 2.0 ale nie porównywalną z kailh 4.0 czy 8.0 (należy pamiętać że są to rewizje w miarę nowe więc czas pokaże)

Z tym że niewiele myszy wykorzystuje kailh a głównie nie topowych marek. Reszta posiada własne konstrukcje.

Większość problemów to pewnie podwójne kliknięcie wynika ze słabego metalu wewnątrz przełącznika. Zapewne większość wtedy wymienia taki przełącznik na inny ja z kolei naprawiam bez wymiany.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. W ostatnim czasie miałem okazję przetestować w sklepach/u znajomych parę myszy - od genesisa za 80 zł do logitech gpxs i najbardziej komfortową wydaje się być g703, wygodniejsza nawet od Asusa. Znajomy stwierdził, że warto jeszcze sprawdzić nowe zowie seria C. Dla mnie osobiście np. taka ec2-c jest na plus, bo jest lżejsza od tych z logitecha, glosność scrolla jest dla mnie nieistotna, aczkolwiek w tych nowych wersjach podobno nie jest taki głośny. Miałem dylemat co do recenzji ec3-c na rtings, chodzi o click latency, ludzie np. na reddit twierdzą, że są niepoprawne 🤔i mam sugerować się tym https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-QI7-LY9Ul_DsVE4ZOqBQxqqqqrdJ04Ite8IY3AQMds/htmlview?pli=1  testy z techpowerup. 

Edytowano przez sueez1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sueez1 napisał:

Miałem dylemat co do recenzji ec3-c na rtings, chodzi o click latency

Jeżeli tak bardzo szczegółowo podchodzisz do wyboru myszy to wybór na kablu będzie najlepszy. Nawet najlepsze myszki bezprzewodowe jakkolwiek producent by się nie zapierał ich opóźnienie jest większe względem myszki z kablem.

 

Najlepszym wyborem pod palm gripa będzie mysz Xtrfy MZ1 - Zy’s Rail (jej unikalny kształt jest najlepszy nie ma na rynku myszki o podobnym kształcie) sam mam taką i posiada przełączniki kailh 8.0. Jest to mysz również z najlepszym podświetleniem RGB za co odstaje od konkurencji. Posiada świetne ślizgacze. Jedyny feler tej myszy to 2ms przez przełączniki klik z dużym oporem.

Najlepsza mysz bezprzewodowa: Final Mouse Starlight-12 w wersji S (41g) lub M (46g) - metalowa konstrukcja - 160 godzin pracy. Logitech'y czy Razery są przereklamowane pomimo małej wagi w ręce są jak zabawki.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cali napisał:

Jeżeli tak bardzo szczegółowo podchodzisz do wyboru myszy to wybór na kablu będzie najlepszy. Nawet najlepsze myszki bezprzewodowe jakkolwiek producent by się nie zapierał ich opóźnienie jest większe względem myszki z kablem.

Byłem po prostu zdziwiony, że zowie na rtings ma takie duże opóźnienie.

 

5 godzin temu, cali napisał:

Najlepszym wyborem pod palm gripa będzie mysz Xtrfy MZ1 - Zy’s Rail (jej unikalny kształt jest najlepszy nie ma na rynku myszki o podobnym kształcie) sam mam taką i posiada przełączniki kailh 8.0. Jest to mysz również z najlepszym podświetleniem RGB za co odstaje od konkurencji. Posiada świetne ślizgacze. Jedyny feler tej myszy to 2ms przez przełączniki klik z dużym oporem.

 

Dla mnie priorytetem są wymiary myszy, tak jak pisałem wyżej min wysokość 42 długość 123- 128 (mysz musi mieć coś w stylu garba, nie wiem jak to poprawnie nazwać )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cali napisał:

Zowie ma unikalny kształt. Podobna myszka to SteelSeries Prime.

Rozumiem, że chodzi tylko o kształt, bo myszy SteelSeries to była zawsze przepaść względem zowie. 

A jeszcze jakbyś mógł doradzić g403 czy g703 ? Ta 703 bezprzewodowa faktycznie robi taką różnicę w opóźnieniu ?

Edytowano przez sueez1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam G703 od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do G403 (znajomy posiada) to G703 jest lepiej wykonana i dłużej trzyma na baterii. W działaniu jakichś większych różnic nie widzę jak się bawiłem jego G403, ale może jakby jakieś konkretne testy zrobić to by się coś tam znalazło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...