Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zionc

Komputer do 2500 zł

Polecane posty

Tu się mylisz, parę gier wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie (np. GTA IV), a z biegiem czeasu będzie ich więcej, zwłaszcza, że sporo gier to konwersje z konsol. Poza tym większa ilość rdzeni niekiedy przydaje się w normalnych zastosowaniach, dzięki nim możemy np. bez przeszkód słuchać muzyki, przeglądać internet i równocześnie np. konwertować film, czy muzykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omenik to ,że ty jesteś bogaty i stać cię na zmianę procka w każdej chwili na coś mocniejszego nie znaczy ,że autor jest w takiej sytuacji i chce się mu w to bawić jak się kompa składa to raz porządnie ,żeby przynajmniej rok no 2 poszaleć bez upa.a co do 3dsmaxa 4 rdzenie do płynnego działania tego programu nie są konieczne ale przydają się.a z tym ,że żadna gra nie wykorzystuje 2 rdzeni-w jakim ty świecie żyjesz?procesor 3/4 rdzenie dla grafików teraz to oni zaczną korzystać z procesorów graficznych bo są wydajniejsze.i w 100% zgadzam się z Sevard-em.a do autora komp fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gier wykorzystujących 4 rdzenie jest jeszcze mało ale czas nie stoi w miejscu. Teraz gry potrzebują 2 rdzenie ale za kilka lat zaczną wykorzystywać 6 rdzeni. Więc warto już mieć te 4 rdzenie bo teraz coraz więcej produkcji będzie je wykorzystywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że żadna gra nie wykorzystuje w pełni 2 rdzeni - i to jest prawda. GTAIV? Jeśli by tak było, nie uruchomiłbyś jej na full detalach przy dobrych fpsach na 2rdzeniowcu - a to nie jest trudna sprawa, tu liczy się bardziej moc obliczeniowa karty graficznej.

3dsmax bardzo szybko modeluje na moim 2rdzeniowcu - używam tego programu profesjonalnie i jest to m.in. program, któremu zawdzięczam swoje dochody.

ŻADNA GRA NIE WYKORZYSTUJE 4 RDZENI!

Wiadomo, że może to nieznacznie wpływać na płynność rozgrywki - ale proszę.. nie bredźcie tak. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wnioskujesz tak tylko na zasadzie bo ja mam 2 rdzenie i wszystko działa świetnie, to przykro mi, ale tym bardziej się mylisz.

Co do GTA IV - jest dokładnie odwrotnie. Procesor jest ważniejszy od karty graficznej, zerknij do mojej sygnatury na mini-testy.... Im lepsza karta, tym lepsze detale można ustawić. Rozdzielczości nie mają dużego znaczenia - u mnie między 1280x1024 a 1600x1200 nie ma praktycznie różnicy w wydajności.

Miałem już taki przypadek na innym forum - koleś miał E8400@4GHz+GTX 260 i twierdził, że mu 4 rdzenie do GTA IV niepotrzebne. Dopóki nie wyrwał po niskiej cenie Q9550... Zmienił zdanie natychmiast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GTA 4 niestety popsuli konwersję i grafika nie jest tak ważna. Jest podobnie niestety jak na konsolach, gdzie całość napędza świetny procek a karta go tylko wspomaga. DO niedawna nie było sensu bawić się w 4 rdzenie. Dopiero w tym roku stało się to sensowniejsze. Ze względu na niższe koszta lepiej oprzeć platformę o AMD, bo sprzęt powinien być bardziej przyszłościowy ( podstawka AM2+, AM3). Tak to juz jest z tytułami multiplatformowymi, że są czasem niechlujnie przenoszne na PC vide GTA 4 i Saints Row 2 albo Mercenaries 2. Obawiam się, że by gry z konsol działały na PC jak trzeba autorzy musieliiby przerobić sporą część kodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Twoje obawy są uzasadnione. W przypadku konsol autorzy nie mają tylu możliwych konfiguracji ile w przypadku PC, co sprawia, że pisanie na nie gier jest prostsze. W przypadku PC trzeba się niekiedy mocno namęczyć, żeby gra działała na wszystkich kombinacjach komponentów, które mogą wystąpić. Poza tym konsole mają mocne procki, ale ich karty graficzne można śmiało uznać dziś za przestarzałe, co za tym idzie programiści nie wykorzystują często całej mocy, która drzemie w kartach dla PC i sądzę, że właśnie dlatego GTA IV działa tak, a nie inaczej (procek jest ważniejszy od karty graficznej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie jutro dostaje kase, będę miał ok. 2700zł wybrałem już procka tego Intel core 2 Quad 2.83 GHz chyba Q9550 :) Nad o/c sie narazie nie zastanawiam, chodź nieźle mi szło na moim P4 3,2 GHz, bo go podkręciłem do 5GHz :) Mam chłodzenie tylko podobno jakąś pastę trzeba kupić, żeby je założyć dokładnie to mam pentagrama tego o którym była mowa, ale nie wkłaałem go na P4 hehe :) No więc jakąś obudowę i płytkę tylko pod to bym poprosił, bo GF 9500 mogę nie zmienić tylko włożyć 2 GF9500 :) No w końcu technologia idzie do przodu :P:P:P Ale jak miałbym zmieniać to na Radeona HD 4850 :) A tako wezmę jakiś zasilacz i ma wszystko cicho chodzić... :P kupię ze 4 albo więcej GB ramu i tyle :) No więc mam jeszcze łącze 8mb/s więc w necie poszaleje :P

Dzięki wszystkim za pomoc, jak zostanie mi kasy to sobie kupie monitor :P

http://herki.pl/index.php/produkty/show/pr...-gts250-1t-4g-v

A CO MYŚLICIE O TYM??? I5 JEST WYDAJNY I TANI :) heeh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to możesz samemu złożyć:

Procesor : Intel Core i5 750 - 730 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2 - 135 zł

Płyta Główna : Gigabyte P55-UD3 - 415 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 250 zł

Karta Graficzna : Galaxy GeForce GTX 260 896MB DDR3 - 599 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Tacens Prior - 135 zł

RAZEM : 2853 zł (esc.pl)

Otrzymujesz o wiele lepszy zestaw 150 zł taniej - z lepszą kartą graficzną i cichym chłodzeniem. W tamtym zestawie brak konkretów na temat zasilacza i chłodzenia, więc procesor jest zapewne chłodzony przez boxa, a ten cichy nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Wysokiej mocy zasilacz Mode Com 500W zapewniający stabilną pracę komputera przy największych obciążeniach,

# Narzędzie ułatwiające także Twoją naukę i pracę zawodową,

HAHAHA

Karta graficzna Gainward GeForce GTS250 512MB - ultrawydajna karta, zapewniająca pełnię doznań w najnowszych i nadchodzących grach komputerowych
to ja poproszę frytki do tego

no to znasz moje zdanie na temat zestawu^^ a i skąd ta cena?

lepszym wyjściem będzie zestaw złożony przez Gi3r3k-a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są dyski samsunga???no bez kitu.ja mam samsunga od 3 lat i nic mu nie ma ostatnio zakupiłem 750gb samsunga działa 3 miechy i też mu nic niema więc na własnych doświadczeniach popieram wybór samsunga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sory, ale dyski typu samsung są do [beeep] ja se to mogę zmienić na 1tb caviar...

Też nie rozumiem... Ostatnie serie Samsunga są naprawdę udane i mało awaryjne, w przeciwieństwie do Seagate... Jakieś stereotypy widać mają tu wpływ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsung głośny-czekaj tylko wyłączę całe chłodzenie w kompie.częściej padają?a kto tak mówi dysk działa mój od 3 lat i nic mu niema a wtedy ten co ja brałem nie był jakis super bo więcej kasy nie było,nowy kupiłem już lepszy i tez mu nic niema.

nic nie słychać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... powiedział marketingowiec WD.

Marketing i wykreowana przez niego marka stworzyły z Ciebie idealnego klienta WD - wielbi ich produkty i opluwa konkurentów... Nic to, że 3 kolejne osoby piszą inaczej - WD jest najlepsze i już...

Przykre, ale cóż poradzić. Zrobisz jak chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie miałem styczności z samsungiem, a segatem i WD miałem, a segaty mi padały jak muchy.... Więc postanowiłem wd tylko mam teraz dylemat, bo samsungi są tańsze, ale głośniejsze, a WD są droższe, ale cichsze i wydajniejsze, a taz różnica cenowa jest spora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie miał żadnych wentylatorów w kompie, to może byś usłyszał jakąś różnicę. Co do wydajności, to zależy od konkretnych testów, raz przewagę mają dyski WD, raz Samsungi, a raz Seagate'y. Reguły nie ma, w codziennych zastosowaniach różnice są tak małe, że ich nie odczujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle różnica pomiędzy tymi trzema firmami (a ściślej ich dyskami) jest, na co dzień, niezauważalna. Poza pojedynczymi wypadkami, zdarzającymi się każdemu, np. seria 7200.11 Seagate'a, i tak przez większość czasu działają identycznie. Więc stwierdzenie, że któryś z tej trójki jest gorszy, a któryś lepszy, nie ma sensu. Akurat w tym segmencie rynku komputerowego, jak w żadnym innym, panuje idealna równowaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Samsung będzie jak najbardziej dobrym wyborem. Takie stereotypy mają swój początek jeszcze w zamierzchłej przeszłości. Pamiętam jak swojego czasu zakupiłem właśnie "nieszczęsnego" Samsunga. Wtedy nie była to zbytnio popularna decyzja i kolega zaczął narzekać, że kupiłem złom i wogóle kiepski ze mnie gość bo nie wziąłem Barracudy bądź WD. Tak się złożyło, że Samsung pracował dzielnie do końca swojej przydatności w mojej konfiguracji i z powodzeniem dawał sobie radę w innym sprzęcie bez żadnego zgrzytu :) Powiem więcej przeżył te wszystkie Barracudy i WD siedzące w maszynkach kumpli. Dziś każdy z nich wybiera już Samsungi bez żadnej awersji do ich produktów. Jaki z tego morał nie trudno się domyślić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Chciałbym podziękować mi za doradzenie tego kompa :)

Po kilku tygodniach testów mogę się wreszcie wypowiedzieć :D

Komputer śmiga jak marzenie! Wyniki na najwyższych detalach full AA:

Fear 2 - nie schodzi poniżej 60fps

GTAIV - 40fps(czasem się obniża do 30)

Arma II - 50fps i wyżej

Najnowszy Riddick - 60fps i wyżej.

Wiedźmin - j.w.

Jestem zadowolony z tego zakupu! Szczególnie, że jeszcze nic nie kręciłem i już są takie wyniki w grach :D A 4 rdzenie mi się przydadzą w autocadzie jak już się na inżynierię lądową na PW dostanę :)

Do tego zestawu brakuje mi 2 rzeczy, a nie chcę zakładać oddzielnego wątku.

Monitor 19" panorama z tunerem tv(mam mały pokój i robiłby też za tv)

Dobrych głośników do grania i słuchania muzyki(jakieś 2.1 do 200zł, chyba, że możecie polecić 5.1 do 300-350zł)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...