Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zionc

Komputer do 2500 zł

Polecane posty

Opłaca się teraz coś kupować? Dowiadywałem się o zestaw do 2500zł na początku lipca, ale się jednak wstrzymałem... Mam zasilacz OCZ 550W, więc mogę wydać 2,3k na kompa z monitorem i obudową. Zależy mi, żeby w szczególności nadawał się do GTAIV, ArmA 2.

A jeśli nie czekać, to co wybrać? Zamawiałbym z esc.pl, tylko nie wiem, czy sam mam składać u siebie. czy lepiej, żeby mi wysłali gotowego i sprawdzonego kompa...

Nie próbowałem nigdy OC, więc nie wiem czy zestawy do mocnego kręcenia są dla mnie, bo się bałbym coś popsuć. Dysk twardy do 300GB mi w zupełności wystarczy, a nie będzie mi przeszkadzało jeśli komputer nie będzie cicho pracował(oczywiście w granicach rozsądku). Nie mam preferencji co do producentów sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to zaczekaj. Premiera nowych radków już właściwie na dniach a co za tym idzie otworzą się nowe możliwości dla kupujących. W podobnej cenie kupisz prawdopodobnie nowe szybsze konstrukcje a starsze kupisz za mniejszą kasę. Także jak najbardziej troszkę poczekać się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 439 zł

Płyta Główna : ASRock M3A780GXH - 330 zł

RAM : Kingston 2x2GB 1333MHZ - 249 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 896MB GoldenSample - 699 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior / Asus TA-... - 115 zł

Arctic-Cooling Freezer Xtreme

Miałem brać ten zestaw... Nie za bardzo chcę czekać, bo już i tak 2 miechy nie kupowałem, a od września chciałem mieć własnego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobo proponuję takie:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=19519

przyzwoite i tanie.

Procek:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=17473

różnica nie za duża a zawsze lepiej mieć odblokowany mnożnik.

Karta graficzna:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18095

w tej cenie masz już 4890 bądź jak zamierzasz się przesiąść w niedalekiej przyszłości na nowsze radki to coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12930

Zasilacz oczywiście masz przyzwoity?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w tamtej płycie? Karta to faktycznie mi się przypomniało, że mi powercolora polecali. A zasilacz, który mi znajomy miał oddać, bo nie używa to Tagan 650W z odczepianymi kablami, a nie OCZ(mój błąd)... Więc nie wiem czy można go nazwać dobrym. Bo procek to widzę, czemu lepszy, black edycja z odblokowanym mnożnikiem i trochę nowszy model, a płyta, którą podałem staniała teraz do 285... jak część rzeczy, bo te ceny z lipca były. No i płyta ma kartę zintegrowaną, co się przyda jak szlak trafi tego radka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2,3k na sam komputer?

Procesor : AMD Phenom II X4 945 - 640 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme - 120 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 240 zł

Karta Graficzna : Galaxy GeForce GTX 260+ 896MB - 639 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3EG - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Asus TA-... - 115 zł

RAZEM : 2318 zł

Albo... Akurat sprzedaję swojego Q9400, chłodzenie i pamięci. Poprzez allegro, jakbyś chciał, mógłbym Ci te części sprzedać. Wtedy wyglądałoby to tak:

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9400 - 550 zł

Chłodzenie procesora : Pentagram Karakorum - 80 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 0 zł -> resztki ;)

Płyta Główna : MSI P45 Neo2-FR MOA - 339 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ CL4 - 170 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 699 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3EG - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Asus TA-... - 115 zł

RAZEM : 2227 zł

Miałbyś zestaw taki, jak mój (z lepszą kartą graficzną...) - ustawienia procesora mógłbym Ci wręcz podyktować, bo ta sama płyta, więc miałbyś od razu 3.7GHz. GTA IV jest płynne na takiej konfiguracji.

Wiem, nieetyczne to trochę, oferować swój sprzęt w temacie... Ale to tylko oferta, nie naciskam. Pierwszy zestaw będzie też bardzo dobry (jak podkręcisz procesor, oczywiście).

O, z Wawy jesteś... Mam niedaleko :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w dodatku Gigabyte MA770T-UD3P ma trochę lepszą sekcję zasilania, co ma znaczenie przy OC. Bez integry zaś da się żyć :wink: .

Gi3r3k ja w sumie też mam niedaleko, może mamy do Wawy po drodze :)

Niewykluczone :wink: . Studiuję tam, więc bywam dość często.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC Freezer Xtreme ma nałożoną pastę na spód radiatora, więc tylko zakładasz chłodzenie na procesor...

No chyba, że masz na myśli mój zestaw z Karakorum i AS5 :wink: .

Pastę nakłada się bardzo łatwo - ziarnko ryżu i rozsmarowywujesz palcem równo po całej powierzchni.

Tagan będzie dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta obudowa się nada?

[url="http://www.thermaltakeusa.com/XaserCase/xaser2/5000plus.htm

Mam ją, a w niej coś takiego:

ABIT IC7-G,

Pentium 4 HT 2.8Ghz,

Geil 2048 RAM DDR Dual Channel,

Galaxy GeForce 7600GS Zalman edition,

SEAGATE Barracuda 250 GB,

zasialacz Q-tec 650W

Czy do tego kompa:

Procesor : AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/ - 459zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ - 290zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 240 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out - 699zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Zasilacz : Tagan 650W

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme - 120 zł

Razem: 2100zł

Nada się ta thermaltake obudowa? (mam w niej 5 wiatraków- po 2 tył/przód i 1 boczny)

I jeśli tak, to jaka będzie najtańsza obudowa do tego górnego zestawu, tak, żeby się nie grzał przy pracach biurowych i simsach? (Chcę zabrać obudowę z kompa, który dzielę z siostrą i dać jej najtańszą, tak, żeby stabilnie było).

Potrzebuję jeszcze sieciówkę bezprzewodową- router d-link dir-300(nie wiem czy wew., czy zewnętrzny adapter usb) i monitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się.

Obudowa jakaś Asusa z serii TA-... wystarczy.

Osobiście wybrałbym D-Link DWL-G510 na PCI za 90 zł.

Na Twoim miejscu dopłaciłbym do X4 945. Oczywiście możesz liczyć na odblokowanie 4 rdzenia w X3 720, ale jeśli się nie odblokuje, GTA IV nie będzie płynne. Ta gra uwielbia 4 rdzenie i wysokie taktowanie CPU, więc kręcenie procesora jest wręcz konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/ 660 zł

Wentylator: Arctic-Cooling Freezer Xtreme (socket 939,AM2, AM2+, LGA775) 120 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ 290 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 240 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F3EG 179 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 699 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA (black) 95 zł

Karta sieciowa: D-Link DWL-G510 90 zł

Obudowa: Thermaltake Xaser II

Zasilacz: Tagan 550W

Suma:

2373 zł brutto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o przyzwoitym o/c to jak najbardziej jest to uzasadniony zakup. BOX-a można zastosować wtedy gdy sprzęt nie będzie podkręcany bądź będzie to robione w niewielkim stopniu. Problem w tym, że grzechem byłoby dobrze nie wykręcić tej maszynki stąd też lepsze chłodzenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem:) bawic sie nie bede w kręcenie bo nigdy za to mnie nie bralo ale kto wie:P Jak bd chcial krecić wtedy go dokupie:) Dziekuje za odpowiedz

aha mam pytanie co do ramów tzn firm, poniewaz slyszałem ze Goodramy nie sa zbytnio dobre, wiec jakie polecacie oprocz Kingstonow bo one sa troche za drogie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, ludzie!

3-4 rdzeniowce? Naprawdę..? ;f

Przecież on nie siedzi w 3dsmaxach, autocadach i w innych zasobożernych programach.

Żadna gra nie wykorzystuje w pełni 2 rdzeniowego procesora - a myślenie na przyszłość jest w tej dziedzinie idiotyczne.

Co rusz wychodzą nowe technologie - ale jeśli o procesory to 3-4 rdzenie przeznaczone są dla wymagających grafików, etc...

No nic.

Kup sobie adapter zewnętrzny na Atherosie [chipset].

Sprawdź markę Tonze..

Pozdrawiam -.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...