Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kedzior687

Rozwiązany: Gothic 3, questy

Polecane posty

otóż mam problem z kilkoma questami w g3. gram na latwym.

Jak wyzwolić Cape Dun? mam 17lvl i umieram po zabiciu 3 orków/najemników. (dowódcę juz zabilem wczesniej).

(Faring) jak zabic trolle z Mitchem? probowalem nawet przejąc jednego trolla zaklęciem i i tak zginął mitch. (na razie użyłem kodów ale czuję się jak ostatni oszust)

ile siły potrzeba, żeby unieść młyńskie koło w zamku?

zeby wejsc do jeszcze wyzszej częsci zamku naprawdę trzeba miec reputacje u orków az 75? (mam 2 xD)

(montera) gdzie jest miejsce spotkan buntowników z ktorego trzeba wygonic najemnika orkow?

jak zabic krowy z zagrody zeby nikt się nie czepiał? zawsze jak zabiję pierwszą, to wszyscy się na mnie rzucają.

gdzie są wilki, które zjadają zwierzęta z zagrody, o ktorych mówił Dennis?

gdzie są złodzieje pszenicy? potrzebuję od nich 5 worków pszenicy dla Sanforda, bo na farmie jest tylko 10.

jak zabrac Bradleyowi listę niewolników, żeby nie widział?

(Nordmar) biegnę sobie i spotykam ktosia (nie pamieram imienia), który mowi, ze Ali ukradł mu kamien przodków. daję mu kamien i biegniemy do jakiejs pieczary. nagle koles beztrosko wbiega między nosorozce. jeden zaczyna go atakowac a ten wariat sie rzuca na wszystkie (jakies 10) nawet z jednym sobie rady nie daje.

mam jeszcze problem z uzywaniem amnezji, poniewaz połasiłem się na skrzynię Soboty, niestety obudził się i mnie teraz nie lubi :P póbuję na niego rzucać amnezję, jak spi, jak stoi, siedzi i nie dziala :P.

z góry mowię, ze gdybym mial poradnik od kolegi (bo gra pozyczona), to bym nie pisal tego tematu.

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie- jaka jest wersja gry? Jest to o tyle ważne, że z patchem 1.7 zostały wprowadzone spore zmiany do mechaniki gry.

Do koła młyńskiego potrzebujesz bodajże 250 pkt. siły.

Co do wejścia na zamek, to chodzi chyba tylko o reputację w samym mieście.

Niedaleko Montery( przy tym "tylnim" wejściu do miasta) jest taka samotna wieża, lekko zdewastowana. Najemnik siedzi przy ognisku.

Krowy można skosić z daleka z łuku.

Złodzieje pszenicy są w lesie, po drugiej stronie drogi.

Co do listy Bradleya- spróbuj w nocy, bo powinien wtedy spać.

Facet od kamienia przodków- to chyba akurat bug...

Mam nadzieję, że w niczym się nie pomyliłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha xD, akurat masz farta że ja także przechodze Gothica :D. Oto odpowiedzi:

1.) Cape Dun wyzwalasz po tym jak pogadasz z Wenzelem. Potem do szpiega najemników. Tutaj zapisz grę. Idziesz do Wenzela. Mówisz że atakujecie. Wyślij go pierwszego ( ma dużo hp przeżyje ). Potem od razu leć do łuczników i ich wybij. Dalej pójdzie z górki ( Dosłownie xD) To jest sposób gry wojownikiem.

2.) Trolle?? Ee, ja je szybciutko wybiłem na 18 lvl. Mitch podchodzi jednym się zajmuje. A ja do drugiego trolla. Jeden cios mi zadaje, potem się blokuje jak go atakuje. Potem drugi trol, a trzeci jest już łatwy do pokonania.

3.) Tak trzeba mieć 75 u orków. Nie jest to takie trudne do zdobycia. Nawet jeśli grasz z buntownikami. W tym zamku masz arenę. Za każda wygraną rept. u orków. Ale musisz najpierw wygrać na arenie w jakimś mieście na pustyni.

4.) Do młyńskiego koło 250 siły.

5.) Jak jest świątynia, i tam są niewolnicy. To wychodzisz wyjściem tak jakby lekko na dół dróżką. Skręcasz w lewo w zarośle i tam są buntownicy.

6.) Krowy zabijasz w nocy. Jest najmniej wtedy najemników. Bardzo dobrze by było jeśli używasz także łuków. Przynajmniej aby zabić jednym strzałem krowę. ( W jednym miejscu są 3, jak jedną zabijesz to wszystkie uciekną :/ Wtedy trzeba je szukać, lepiej je zabić szybciutko z łuku.

7.) Wilki są w jaskini tam gdzie miecz wenzela. Piąty mój podpunkt. Zamiast w zarośla idziesz dalej prosto drogą a potem w lewo. Tam jest jaskinia.

8.) Pszenica jest na farmie. A reszta jest tam gdzie są złodzieje zboża. Idziesz drogą koło farmy prosto. Potem w lewo las. Tam stoi chyba dzik. I idąc trzymasz się tej "ściany". Jaskinia jest kawałek dalej.

9.) Bradley po pewnym czasie wychodzi z chaty i wtedy możesz zabrać tę listę.

10.) Zostaw tą misję na później. Albo alternatywnie idź do i zabij te potwory. Taktycznie albo i nie. Podchodzisz ubijasz dwa, uciekasz i powtarzasz akcję. :D

11.) Po co ci ten Sobota ? xD On ci nic nie daje. Tylko masz misję z nim o tych niewolnikach :).

Mam nadzieję że pomogłem. Jak masz problem, pisz ! :)

//edit pisałem na szybko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... krowy koszę z łuku i dalej mnie atakuja. raz sie udało, bo z niewiadomych przyczyn jeden buntownik wstał i poszedł na farme teraz sie nie da. z trollami nie idzie tak latwo. przejmuje pierwszego oswajaniem, i biore sie za drugiego w tym czasie Mitch umiera xD. Co do miecza wenzela, to jeszcze nie mam tego questa (zapewne pojawia się dopiero po wyzwoleniu Cape Dun?). Jeszcze przypomniało mi się jedno - gdzie ukrywa się Ortega i skąd wziąć tą oliwę do lamp dla Ardei? towaru Urksassa były niedaleko "farmowego" patrolu orków, a w poszukiwaniu Ortegi poszedłem z Cyrusem i odpuscilem, jak zobaczylem Vengard xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortega jest niedaleko Ardei, wychodząc z niej jest takie jakby zejście na dół ( Trochę dalej od miasta) Tam jest kilka wilków i rzucają się w oczy skrzynki. Jak do nich podejdziesz to widać jaskinię. Tam siedzi Ortega i tam są skrzynie do lamp.

Dokładnie, misja z Wenzelem pojawia się po wyzwoleniu Cape Dun.

Co do krów ja także się nad tym męczyłem. Ale tak zrobiłem: Noc, łuk. Strażnicy odeszli od trzech krów. Szybko je wystrzeliłem. Potem podszedłem do świni. Za nią chyba są dwie kolejne krowy. Strażnicy się nawet nie patrzą, więc spokojnie je załatw. Potem do Dennisa ( Tam gdzie zawsze stoi ). Zauważ, że w pewnym momencie strażnicy się zmieniają wartami i nikt nie patrzy na krowy. Teraz załatw tą krowę. Ostatnia jest najtrudniejsza musisz wyczuć moment.

Tą misję nie trzeba teraz wykonywać. Podbij Monterę i zamiast do Sanforda idź zabij krowy. A potem wróć do niego.

Jeśli chodzi o Mitcha, to sprawa jest utrudniona. Bez patchy jest on słaby. Sam zainstalowałem wszystkie patche i te postacie które " służą do misji" są znacznie wytrzymalsze. Ja po prostu podszedłem do troli. Mitch się zajął dwoma. A ja po kolei je załatwiałem. Stracił on niecałe pół hp. Więc radzę zainstalować patche. Albo je masz to ja już nie pomogę. :/

Link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także przechodzę Gothic III :)

I tak jak poprzednicy wszystko popieram.

A co do walki i przejęcia wsi :P to mam ,,Swój Sposób"

Otóż jak wiadomo , gdy walczysz z wieloma wrogami, to nie masz z nimi szans, no chyba że masz wysoki poziom i umiejętności :P

Ale do tematu.

Jak już walczysz o wyzwolenie wsi, lub nie radzisz Sobie z kilkoma przeciwnikami, to podejdź do nich i powoli uciekaj, w Gothicu III zauważyłem że za każdym razem gdy uciekasz, to po jakimś czasie goni cię tylko jeden z wrogów, reszta cofa się nazad i wtedy możesz go spokojnie zabić, tak rób z każdym, czasami za Tobą może zostać Dwóch wrogów, ale też łatwo z nimi idzie, mi to pomaga i se jakoś radzę, a gram na średnim poziomi xD :)

Albo podczas walki wejdź do jakieś Chaty, wtedy po kolei będą Tobie orkowie wchodzili a Ty ich będziesz po kolei siekał xD :P

Co do Worków z pszenicą też miałem problem, ale po kręciłem się i poczytałem dokładnie i skapowałem się ze jak są złodzieje, to coś musieli ukraść i że wraz z znalezieniem ich, odzyskam resztę worków :)

PoZdRo i myślę że troszkę pomogłem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze mam podobne rady do gry. Jak będziesz wyzwalać Monterę to zabezpiecz się najpierw w dobry łuk i sporo strzał. Ja zawsze tak robię. W monterze w domu wodza wszedłem na jego kominek xD. Dostałem raz od jakiejś broni i mnie zepchnęło do tyłu. Tutaj nikt już nie mógł trafić. Teraz pozostaje tylko wybić łuczników a potem po kolei wojowników. Tak samo w Vengardzie. Są jakieś szczątki murów. To ty na nie wchodzisz i atakujesz najpierw łuczników i szamanów :). A w Cape Dun możesz wejść na jakiś dach to wtedy bez problemu ich pokonasz. Masz dużo miejsca do manewru ochronnego przed łucznikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo się wyzwolic cape dun i monterę, zuzylem z 50 mixtur i z 500 strzal, wczesniej nauczylem sie kuli ognia xD. vengard tez jakos oczyscilem, tylko gdzie jest ten zaginiony paladyn? ktos mi powiedzial, ze na wschodzie, a na wschodzie jest zamek rhobara xD. w silden jest quest na "brak ludzi" trzech orków skierowalem na wartę ale quest się nie skonczyl. jest jeszcze jeden ork ktory się nadaje, ale mowi, ze jego halabarda zniknęła, "nie ma strażnika bez halki i tyle" gdzie jest jego halabarda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaginiony paladyn w Vengardzie jest: xD. Musisz dojść do drugiego wejścia do obozu ludzi, ( czyli to wejście które nie jest zasypane). Ustań tyłem do niego i idź prosto. Przed tobą powinna być wieża. Wejdź na nią, tam jest paladyn.

Halabarda orka jest jednej z trzech rybackich chat. Musisz wejść po kolei do nich, i poszukać. Jest ona powieszona na ścianie. Na pewno ją znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z poprawkami cały obóz się na ciebie rzuci :P. Najlepiej wyzwolić Monterę, a potem zamiast do Sanforda idź wybij krowy. (Z patchami NIE MA innej możliwości, albo dasz się po zabiciu krów, pobić orkom.) Sztabkę magicznej rudy dostaniesz od : Kertha - Za wyzwolenia Nordmaru. Druga jest w skrzyni w Vengardzie. ( Bodajże jest to skrzynia w domu ostatniego z pięciu przywódców orków ).

Ja znalazłem jeszcze dwie. Ale są one generowane losowo w skrzyniach o nazwach "Stara Skrzynia", "Ciężka Skrzynia". Nie jestem jeszcze pewien, ale jedna jest w Wielkiej Kuźni w Nordmarze. Ale musisz ją najpierw wyzwolić. (Klan Młota)

//edit

Nie będę spamował, więc napisze swoje pytanie w tym poście ;).

Znalazłem taki ciekawy napis w grze, o co w nim chodzi xD?

Kliknij tutaj - Obrazek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...