Skocz do zawartości
bobsonrobson

Laptop HP z GTX 1050 / Spadek FPS

Polecane posty

Witam, dziś rano pojawił się dziwny problem z laptopem.

Laptop jest na I5 + 8Gb Ramu + dedykowana GTX 1050 4Gb wszystko chodzi na Win 11.
Korzystam z dwóch wyświetlaczy tj. wbudowany wyświetlacz w laptopie + dodatkowy monitor podłączony przez HDMI.
Taki config mam już od dłuższego czasu i zawsze wszystko śmigało jak trzeba.

Jak trzeba czyli tak. Wiedźmin 3, Vampyr, DOOM to przykładowe tytuły w które grałem ostatnio.
Ustawienie na full detal, FPS przy takich ustawieniach to 40-50 klatek, temperatura w zależności od gry 77-89 stopni.

Gram też z przerwami w SWTOR, gra nie ma specjalnych wymagań i na full detalu ładnie śmiga w 60 klatkach przy temperaturze max 82 stopnie.
Tak było wczoraj też, dziś natomiast odpalam laptopa i na dzień dobry widzę nie czytelną czcionkę - coś z Hz przy wyświetlaczach sobie myślę, sprawdzam ustawienia i wszystko gra na jednym i drugim 60 Hz.

Po resecie wszystko wróciło do normy jeśli chodzi o czcionkę. Odpalam grę i już widzę po danych jakie wysyła mi RivaTuner że coś jest nie tak. Klatki spadły do 30 a temperatura do max 66. Sprawdzam ustawienie w grze wszystko tak jak było czyli max, jak nic sie nie dzieje na monitorze to klatki rosną do 44 a jak zaczyna się walka potrafią spaść do 19 FPS. 

Bawiłem się ustawieniami i np. na minimalnych i wysokich nie ma różnicy jak by karta nie reagowała cały czas trzyma jakby jeden poziom wydajności.

Odinstalowałem kartę graficzną tego GTX zainstalowałem na nowo z nowymi sterownikami, przejrzałem ustawienia systemu, gdzie mogłem powróciłem do ustawień fabrycznych/domyślnych. 

Nic co robiłem nie pomogło dalej jest ten problem na wszystkich grach jakie sprawdzałem to nie tylko ten SWTOR. Wygląda to jakby karta była ograniczona do temperatury 66C. Na necie nie znalazłem rozwiązania. Nie wiem co jest ostatecznie zrobię formata jak się poddam :P

Nie wiem co jest ale tak jak pisałem karta zachowuje się jak by była ograniczona wydajność, ograniczona temperaturą bo max jest 66 stopni. Karta w ogóle nie chce się rozpędzić  zanim pojawił się ten dziwny przypadek grzała się do 90c nawet a teraz zrobiła sobie wolne :P

Mam nadzieję że razem coś wymyślimy :) Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tego nie ustawiałem sam, jeśli chodzi o jakieś limity w MSI i Riva. Zanim napisałem sprawdzałem też wszystkie opcje tych programów i nigdzie nie znalazłem nic co by wskazywało na ów problem. Idąc twoim tropem, odinstalowałem te dwa softy i wszystko wróciło do normy, jest pełna moc karty.

Dziękuję za podpowiedź :)

Edytowano przez bobsonrobson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna się przegrzewa a FPS zalicza spadki aby utrzymać temperaturę. Chwilowo pewnie łapie za wysoki pułap temperatury [pewnie nie do odnotowania] ale wystarczy aby obniżyć taktowanie. Proponuje podstawkę chłodzącą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...