Skocz do zawartości
Vildas

Rozwiązany: Cicha klawiatura - membrana / mechaniczna do gier i pisania

Polecane posty

Cześć,

Szukam klawiatury zarówno do pisania jak i do gier i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii ;)

Dotychczasowa klawiatura: 

Gigabyte Force K7 "Stealth": https://www.morele.net/klawiatura-gigabyte-force-k7-619629/ - bardzo cicha klawiatura, niskoprofilowa, membranowa z "scissor-key" (krótkim skokiem). Niestety po wielu latach czas na wymianę.

Cena:

Do 350 zł - w przypadku spełnienia wszystkich dodatkowych kryteriów możliwa niewielka dopłata 50-100zł.

Zastosowanie:

Gry - FPS, strategie.

Pisanie - około 10 stron tekstu dziennie + rozmowy.

Najważniejsza cecha:

Najważniejszym kryterium wyboru nowej klawiatury jest cicha praca.

Omyłkowo kupiłem na szybko Razer Ornatę V2 testując tylko w głośnym sklepie... po przyjściu do mieszkania okazało się, że głośność jest zdecydowanie nie do zaakceptowania zwłaszcza po obcowaniu z dotychczasową wyjątkowo cichą klawiaturą.

Typ klawiatury:

Może to być membrana, hybryda lub mechaniczna ale jak wyżej maksymalnie cicha.

Jeśli jest sposób, żeby w tym budżecie znaleźć klawiaturę mechaniczną tak cichą / zbliżoną do membranowej to byłoby super ;)

Nie jestem w żaden sposób uprzedzony do membran/hybryd więc mogą też być takie.

Klawisze:

Najlepiej niskoprofilowe z krótkim skokiem.

Jeśli się nie uda to też ok - mogę się przestawić ale jednak lepiej jeśli wciskanie klawiszy nie będzie wymagało wkładania dużej siły.

Kształt:

Klasyczny

Dodatkowe przyciski:

Zależy mi na jakimkolwiek pokrętle do regulacji głośności w systemie.

Wszelkie przyciski multimedialne mile widziane.

Podświetlenie:

Dobrze jeśli jakieś będzie ale może być jednakowe na całej długości klawiatury. Nie zamierzam używać dodatkowych funkcji typu podświetlanie wybranych stref itp.

Sposób połączenia z komputerem:

Dowolny - może być przewodowa lub bezprzewodowa.

Podkładka/podpórka pod nadgarstki:

Fajnie jakby jakaś była -> ta w Razerze mnie przekonała (miękka, szeroka, wygodna ekoskóra).

 

Rozważam zakup:

- Corsair K55 RGB Pro

https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k55-rgb-pro.bhtml?from=ceneo&p=229.00&cr=0&t=20211123-1442&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Przekonują mnie do niej dobre opinie i cicha praca. Jestem skłonny zrezygnować z krótkiego skoku i niskiego profilu klawiszy. 

Będę wdzięczny za pomoc!

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być format TKL, to obecnie za 380 zł można dostać Keychron K1 (niskoprofilowy przełącznik Gateron Red) z oficjalnego sklepu Keychron z aliexpress: https://pl.aliexpress.com/item/1005001311515028.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.1.6a144ca9WpUh5H

W przeciwieństwie do tego zastosowanego w Razer Ornata V2, przełącznik Gateron Red nie "klika" i nie jest głośny, więc jeśli naprawdę nie jesteś bardzo wyczulony na hałas - możesz być zadowolony z tego zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Jak troszkę się zagłębiłem w temat to widzę, że tych przełączników jest całe mnóstwo ;)

@Dirianbez wizyty w marketach się nie obędzie rzeczywiście.

@Bull3t o ciekawa opcja ale jednak zależy mi na numerycznej więc TKL odpadają + chciałbym mieć ją jak najszybciej i móc ewentualnie szybko zwrócić/wymienić - także sklepy PL.

Może orientujesz się czy jest coś podobnego ale do dostania w PL ? (domyślam się, że pewnie budżet musiałby sporo urosnąć :/ )

Trochę poszukałem i znalazłem jeszcze takie opcje:

1. Corsair STRAFE (Cherry MX Silent, Red LED) https://www.x-kom.pl/p/444625-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-silent-red-led.html

  • + ciche przełączniki
  • + mechaniczna
  • - wygląd (subiektywnie)
  • - brak pokrętła do regulacji głośności
  • - wysokie klawisze
  • - starszy model
  • - cena 350 zł

2. Corsair K68 Red Led Cherry MX Red https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k68-red-led-cherry-mx-red.bhtml

  • + mechaniczna
  • + są oddzielne przyciski do regulacji głośności
  • + przyciski multimedialne
  • +/- wygląd w stosunku do opcji nr 1 na plus ale do Corsair K55 RGB Pro na minus
  • +/- przełączniki MX Red niby nie aż tak głośne jak na mechaniczne (brak clicka) ale nie tak ciche jak MX Silent
  • - wysokie klawisze
  • - cena 350 zł 

3. SPC GEAR GK650K Omnis Kailh RGB Czerwony https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/klawiatura-mechaniczna-spc-gear-gk650k-omn-kailh-red-rgb

  • + mechaniczna
  • + wygląd
  • + jest pokrętło regulacji głośności
  • +/- przełączniki Kailh RED lub Kailh BROWN do wyboru -> jak wyżej niby nie mega głośne ale też nie bardzo ciche.
  • +/- cena 280 zł
  • - wysokie klawisze

4. Corsair K55 RGB Pro https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k55-rgb-pro.bhtml?from=ceneo&p=229.00&cr=0&t=20211123-1442&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

  • + cicha
  • + cena 220 zł
  • + przyciski multimedialne
  • + pokrętło głośności
  • + wygląd
  • - membrana
  • - wysokie klawisze

Pytania :D

  1. Czy którąś z tych opcji powinienem wykluczyć z jakiegoś względu ?
  2. Nie wiem nic na temat SPC jako firmy. Jak tam wygląda jakość produktów ?
  3. Czy różnica w głośności membrana / MX Silent / MX Red / Kailh BROWN jest duża ? Pytam bo nie wszystkie są w jednym sklepie i może powinienem którąś wykluczyć od razu - oszczędzi mi to drogi ;)
  4. Czy jest sens dopłacać do mechanicznej vs membrana w  tym przypadku jeśli jednak zależy mi na komforcie gry ale jakiś wielkich turniejów w FPS itp. nie rozgrywam ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Vildas napisał:

Może orientujesz się czy jest coś podobnego ale do dostania w PL ? (domyślam się, że pewnie budżet musiałby sporo urosnąć :/ )

O dziwo jest coś takiego jak Redragon K535 Apas z Outemu Red.

10 godzin temu, Vildas napisał:

Czy którąś z tych opcji powinienem wykluczyć z jakiegoś względu ?

Można wykluczyć wszystkie, bo za 160 zł można dostać mechanicznego "chińczyka" z nakładkami double-shot PBT z aliexpress. :thumbsup:

Wchodząc w "szczegóły"... Corsair Strafe jest niedostępna, ale to przeciętna klawiatura. Podobnie w przypadku K68, nie ma się o czym rozpisywać. SPC Gear GK650K też niczym nie zachwyca, wersja Pudding ma chociaż keycapy PBT. Corsair K55 to membrana z RGB i oprogramowaniem Corsaira.

Żadna nie oferuje niczego nadzwyczajnego, a względem "chińczyków" są nieopłacalne.

10 godzin temu, Vildas napisał:

Nie wiem nic na temat SPC jako firmy. Jak tam wygląda jakość produktów ?

Zależy od produktu. Mysz GEM Plus jest całkiem solidna. Klawiatury mają przeciętne.

10 godzin temu, Vildas napisał:

Czy różnica w głośności membrana / MX Silent / MX Red / Kailh BROWN jest duża ?

Membrana jest wyraźnie cichsza niż przełączniki mechaniczne, ale choćby pisanie jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące na klawiaturze mechanicznej. Przełączniki Cherry MX Silent Red są cichsze niż Kailh Brown i MX Red, ale mogą być odbierane jako "gąbczaste".

10 godzin temu, Vildas napisał:

Czy jest sens dopłacać do mechanicznej vs membrana...

Jeśli jesteś w stanie zaakceptować głośniejsze działanie, to jak najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3tDzięki za rozbudowaną odpowiedź ? Już myślałem, że coś wiem a tu proszę jednak nie :D 

16 hours ago, Bull3t said:

Można wykluczyć wszystkie, bo za 160 zł można dostać mechanicznego "chińczyka" z nakładkami double-shot PBT z aliexpress. :thumbsup:

Nadal niestety nie chcę tego załatwiać przez aliexpress ;)

16 hours ago, Bull3t said:

O dziwo jest coś takiego jak Redragon K535 Apas z Outemu Red.

O wydaje się to być "złotą" opcją ze względu na niski profil, cenę i przełączniki bez "clicka" ;))

Z minusów to brak pokrętła od głośności.

Widziałem, że Redragon ma też coś takiego w ofercie: 

Redragon K618 (niski profil, multimedia, pokrętło od głośności, mechanik, całkiem fajna opcja z różnymi typami połączenia)

 https://www.amazon.com/Redragon-Mechanical-Bluetooth-Ultra-Thin-Connection/dp/B098785CL3?th=1

Tylko niestety nie mogę nigdzie znaleźć tego modelu w sklepach PL i nie mogę tak długo czekać na dostawę.

Dodatkowo kosztowo wychodzi to kiepsko :/

 

Pytania:

1. Jak wygląda jakość w tych klawiaturach Redragon - jest dużo gorzej niż w tych zaproponowanych wyżej ? Warto na nie zwracać uwagę ?

2. Może jest jakiś sklep w PL, o którym nie wiem, który oferowałby właśnie tę Redragon K618 ? ;)

Jeśli z jakością jest w miarę ok, to pewnie wezmę tę K535.

Edytowano przez Vildas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vildas napisał:

1. Jak wygląda jakość w tych klawiaturach Redragon - jest dużo gorzej niż w tych zaproponowanych wyżej ? Warto na nie zwracać uwagę ?

Nie ma dużych różnic względem wspomnianych przez Ciebie modeli.

6 godzin temu, Vildas napisał:

2. Może jest jakiś sklep w PL, o którym nie wiem, który oferowałby właśnie tę Redragon K618 ?

Obawiam się, że nie. W każdym razie, ja nie znalazłem.

6 godzin temu, Vildas napisał:

Jeśli z jakością jest w miarę ok, to pewnie wezmę tę K535.

Jeśli zaakceptujesz głośność (mniemam, że jakoś tak będzie to brzmieć), to wydaje się całkiem w porządku.

Budżet i wymagania są niestety takie, że ciężko znaleźć coś w 100% odpowiadającego oczekiwaniom. Trzeba pójść na jakieś ustępstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :)

Kupiłem tę K535 ale zupełnie mi nie podeszła.  Dość głośna + te przełączniki RED jednak nie dla mnie (liniowe). Poszła do zwrotu.

Po przygodach z przełącznikami Blue, Red i sprawdzeniu Brown uznałem, że jednak wezmę "lepszą" membranę z mechanizmem nożycowym.

Padło na Logitech MX Keys --> mega wygodna, cicha, bardzo szybko się na niej pisze, niski profil + świetne oprogramowanie :)

Można zamknąć temat.

Dzięki @Bull3ti @Dirian!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...