Jump to content
Vildas

Rozwiązany: Cicha klawiatura - membrana / mechaniczna do gier i pisania

Recommended Posts

Cześć,

Szukam klawiatury zarówno do pisania jak i do gier i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii ;)

Dotychczasowa klawiatura: 

Gigabyte Force K7 "Stealth": https://www.morele.net/klawiatura-gigabyte-force-k7-619629/ - bardzo cicha klawiatura, niskoprofilowa, membranowa z "scissor-key" (krótkim skokiem). Niestety po wielu latach czas na wymianę.

Cena:

Do 350 zł - w przypadku spełnienia wszystkich dodatkowych kryteriów możliwa niewielka dopłata 50-100zł.

Zastosowanie:

Gry - FPS, strategie.

Pisanie - około 10 stron tekstu dziennie + rozmowy.

Najważniejsza cecha:

Najważniejszym kryterium wyboru nowej klawiatury jest cicha praca.

Omyłkowo kupiłem na szybko Razer Ornatę V2 testując tylko w głośnym sklepie... po przyjściu do mieszkania okazało się, że głośność jest zdecydowanie nie do zaakceptowania zwłaszcza po obcowaniu z dotychczasową wyjątkowo cichą klawiaturą.

Typ klawiatury:

Może to być membrana, hybryda lub mechaniczna ale jak wyżej maksymalnie cicha.

Jeśli jest sposób, żeby w tym budżecie znaleźć klawiaturę mechaniczną tak cichą / zbliżoną do membranowej to byłoby super ;)

Nie jestem w żaden sposób uprzedzony do membran/hybryd więc mogą też być takie.

Klawisze:

Najlepiej niskoprofilowe z krótkim skokiem.

Jeśli się nie uda to też ok - mogę się przestawić ale jednak lepiej jeśli wciskanie klawiszy nie będzie wymagało wkładania dużej siły.

Kształt:

Klasyczny

Dodatkowe przyciski:

Zależy mi na jakimkolwiek pokrętle do regulacji głośności w systemie.

Wszelkie przyciski multimedialne mile widziane.

Podświetlenie:

Dobrze jeśli jakieś będzie ale może być jednakowe na całej długości klawiatury. Nie zamierzam używać dodatkowych funkcji typu podświetlanie wybranych stref itp.

Sposób połączenia z komputerem:

Dowolny - może być przewodowa lub bezprzewodowa.

Podkładka/podpórka pod nadgarstki:

Fajnie jakby jakaś była -> ta w Razerze mnie przekonała (miękka, szeroka, wygodna ekoskóra).

Rozważam zakup:

- Corsair K55 RGB Pro

https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k55-rgb-pro.bhtml?from=ceneo&p=229.00&cr=0&t=20211123-1442&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Przekonują mnie do niej dobre opinie i cicha praca. Jestem skłonny zrezygnować z krótkiego skoku i niskiego profilu klawiszy. 

Będę wdzięczny za pomoc!

Ta Corsair co wybrałeś w swojej cenie jest w porządku. Zawsze można też podskoczyć do jakiegoś Media Markt / Euro RTV / Media Expert, często mają wystawione klawiatury - i potestować.

Jeśli może być format TKL, to obecnie za 380 zł można dostać Keychron K1 (niskoprofilowy przełącznik Gateron Red) z oficjalnego sklepu Keychron z aliexpress: https://pl.aliexpress.com/item/1005001311515028.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.1.6a144ca9WpUh5H

W przeciwieństwie do tego zastosowanego w Razer Ornata V2, przełącznik Gateron Red nie "klika" i nie jest głośny, więc jeśli naprawdę nie jesteś bardzo wyczulony na hałas - możesz być zadowolony z tego zakupu.

Dzięki za odpowiedzi! Jak troszkę się zagłębiłem w temat to widzę, że tych przełączników jest całe mnóstwo ;)

@Dirianbez wizyty w marketach się nie obędzie rzeczywiście.

@Bull3t o ciekawa opcja ale jednak zależy mi na numerycznej więc TKL odpadają + chciałbym mieć ją jak najszybciej i móc ewentualnie szybko zwrócić/wymienić - także sklepy PL.

Może orientujesz się czy jest coś podobnego ale do dostania w PL ? (domyślam się, że pewnie budżet musiałby sporo urosnąć :/ )

Trochę poszukałem i znalazłem jeszcze takie opcje:

1. Corsair STRAFE (Cherry MX Silent, Red LED) https://www.x-kom.pl/p/444625-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-silent-red-led.html

• + ciche przełączniki
  • + mechaniczna
  • - wygląd (subiektywnie)
  • - brak pokrętła do regulacji głośności
  • - wysokie klawisze
  • - starszy model
  • - cena 350 zł

2. Corsair K68 Red Led Cherry MX Red https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k68-red-led-cherry-mx-red.bhtml

• + mechaniczna
  • + są oddzielne przyciski do regulacji głośności
  • + przyciski multimedialne
  • +/- wygląd w stosunku do opcji nr 1 na plus ale do Corsair K55 RGB Pro na minus
  • +/- przełączniki MX Red niby nie aż tak głośne jak na mechaniczne (brak clicka) ale nie tak ciche jak MX Silent
  • - wysokie klawisze
  • - cena 350 zł 

3. SPC GEAR GK650K Omnis Kailh RGB Czerwony https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/klawiatura-mechaniczna-spc-gear-gk650k-omn-kailh-red-rgb

• + mechaniczna
  • + wygląd
  • + jest pokrętło regulacji głośności
  • +/- przełączniki Kailh RED lub Kailh BROWN do wyboru -> jak wyżej niby nie mega głośne ale też nie bardzo ciche.
  • +/- cena 280 zł
  • - wysokie klawisze

4. Corsair K55 RGB Pro https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k55-rgb-pro.bhtml?from=ceneo&p=229.00&cr=0&t=20211123-1442&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

• + cicha
  • + cena 220 zł
  • + przyciski multimedialne
  • + pokrętło głośności
  • + wygląd
  • - membrana
  • - wysokie klawisze

Pytania :D

1. Czy którąś z tych opcji powinienem wykluczyć z jakiegoś względu ?
  2. Nie wiem nic na temat SPC jako firmy. Jak tam wygląda jakość produktów ?
  3. Czy różnica w głośności membrana / MX Silent / MX Red / Kailh BROWN jest duża ? Pytam bo nie wszystkie są w jednym sklepie i może powinienem którąś wykluczyć od razu - oszczędzi mi to drogi ;)
  4. Czy jest sens dopłacać do mechanicznej vs membrana w  tym przypadku jeśli jednak zależy mi na komforcie gry ale jakiś wielkich turniejów w FPS itp. nie rozgrywam 😜 

10 godzin temu, Vildas napisał:

Może orientujesz się czy jest coś podobnego ale do dostania w PL ? (domyślam się, że pewnie budżet musiałby sporo urosnąć :/ )

O dziwo jest coś takiego jak Redragon K535 Apas z Outemu Red.

Czy którąś z tych opcji powinienem wykluczyć z jakiegoś względu ?

Można wykluczyć wszystkie, bo za 160 zł można dostać mechanicznego "chińczyka" z nakładkami double-shot PBT z aliexpress. :thumbsup:

Wchodząc w "szczegóły"... Corsair Strafe jest niedostępna, ale to przeciętna klawiatura. Podobnie w przypadku K68, nie ma się o czym rozpisywać. SPC Gear GK650K też niczym nie zachwyca, wersja Pudding ma chociaż keycapy PBT. Corsair K55 to membrana z RGB i oprogramowaniem Corsaira.

Żadna nie oferuje niczego nadzwyczajnego, a względem "chińczyków" są nieopłacalne.

Nie wiem nic na temat SPC jako firmy. Jak tam wygląda jakość produktów ?

Zależy od produktu. Mysz GEM Plus jest całkiem solidna. Klawiatury mają przeciętne.

Czy różnica w głośności membrana / MX Silent / MX Red / Kailh BROWN jest duża ?

Membrana jest wyraźnie cichsza niż przełączniki mechaniczne, ale choćby pisanie jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące na klawiaturze mechanicznej. Przełączniki Cherry MX Silent Red są cichsze niż Kailh Brown i MX Red, ale mogą być odbierane jako "gąbczaste".

Czy jest sens dopłacać do mechanicznej vs membrana...

Jeśli jesteś w stanie zaakceptować głośniejsze działanie, to jak najbardziej.

@Bull3tDzięki za rozbudowaną odpowiedź 😜 Już myślałem, że coś wiem a tu proszę jednak nie :D 

16 hours ago, Bull3t said:

Można wykluczyć wszystkie, bo za 160 zł można dostać mechanicznego "chińczyka" z nakładkami double-shot PBT z aliexpress. :thumbsup:

Nadal niestety nie chcę tego załatwiać przez aliexpress ;)

16 hours ago, Bull3t said:

O dziwo jest coś takiego jak Redragon K535 Apas z Outemu Red.

O wydaje się to być "złotą" opcją ze względu na niski profil, cenę i przełączniki bez "clicka" ;))

Z minusów to brak pokrętła od głośności.

Widziałem, że Redragon ma też coś takiego w ofercie: 

Redragon K618 (niski profil, multimedia, pokrętło od głośności, mechanik, całkiem fajna opcja z różnymi typami połączenia)

https://www.amazon.com/Redragon-Mechanical-Bluetooth-Ultra-Thin-Connection/dp/B098785CL3?th=1

Tylko niestety nie mogę nigdzie znaleźć tego modelu w sklepach PL i nie mogę tak długo czekać na dostawę.

Dodatkowo kosztowo wychodzi to kiepsko :/

Pytania:

1. Jak wygląda jakość w tych klawiaturach Redragon - jest dużo gorzej niż w tych zaproponowanych wyżej ? Warto na nie zwracać uwagę ?

2. Może jest jakiś sklep w PL, o którym nie wiem, który oferowałby właśnie tę Redragon K618 ? ;)

Jeśli z jakością jest w miarę ok, to pewnie wezmę tę K535.

Edited by Vildas

6 godzin temu, Vildas napisał:

1. Jak wygląda jakość w tych klawiaturach Redragon - jest dużo gorzej niż w tych zaproponowanych wyżej ? Warto na nie zwracać uwagę ?

Nie ma dużych różnic względem wspomnianych przez Ciebie modeli.

2. Może jest jakiś sklep w PL, o którym nie wiem, który oferowałby właśnie tę Redragon K618 ?

Obawiam się, że nie. W każdym razie, ja nie znalazłem.

Jeśli z jakością jest w miarę ok, to pewnie wezmę tę K535.

Jeśli zaakceptujesz głośność (mniemam, że jakoś tak będzie to brzmieć), to wydaje się całkiem w porządku.

Budżet i wymagania są niestety takie, że ciężko znaleźć coś w 100% odpowiadającego oczekiwaniom. Trzeba pójść na jakieś ustępstwa.

Dzięki za pomoc :)

Kupiłem tę K535 ale zupełnie mi nie podeszła.  Dość głośna + te przełączniki RED jednak nie dla mnie (liniowe). Poszła do zwrotu.

Po przygodach z przełącznikami Blue, Red i sprawdzeniu Brown uznałem, że jednak wezmę "lepszą" membranę z mechanizmem nożycowym.

Padło na Logitech MX Keys --> mega wygodna, cicha, bardzo szybko się na niej pisze, niski profil + świetne oprogramowanie :)

Można zamknąć temat.

Dzięki @Bull3ti @Dirian!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...