Jump to content

Vildas

Forumowicze
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Vildas

  1. Dzięki za pomoc Kupiłem tę K535 ale zupełnie mi nie podeszła. Dość głośna + te przełączniki RED jednak nie dla mnie (liniowe). Poszła do zwrotu. Po przygodach z przełącznikami Blue, Red i sprawdzeniu Brown uznałem, że jednak wezmę "lepszą" membranę z mechanizmem nożycowym. Padło na Logitech MX Keys --> mega wygodna, cicha, bardzo szybko się na niej pisze, niski profil + świetne oprogramowanie Można zamknąć temat. Dzięki @Bull3ti @Dirian!
  2. @Bull3tDzięki za rozbudowaną odpowiedź 😜 Już myślałem, że coś wiem a tu proszę jednak nie Nadal niestety nie chcę tego załatwiać przez aliexpress O wydaje się to być "złotą" opcją ze względu na niski profil, cenę i przełączniki bez "clicka" ;)) Z minusów to brak pokrętła od głośności. Widziałem, że Redragon ma też coś takiego w ofercie: Redragon K618 (niski profil, multimedia, pokrętło od głośności, mechanik, całkiem fajna opcja z różnymi typami połączenia) https://www.amazon.com/Redragon-Mechanical-Bluetooth-Ultra-Thin-Connection/dp/B098785CL3?th=1 Tylko niestety nie mogę nigdzie znaleźć tego modelu w sklepach PL i nie mogę tak długo czekać na dostawę. Dodatkowo kosztowo wychodzi to kiepsko Pytania: 1. Jak wygląda jakość w tych klawiaturach Redragon - jest dużo gorzej niż w tych zaproponowanych wyżej ? Warto na nie zwracać uwagę ? 2. Może jest jakiś sklep w PL, o którym nie wiem, który oferowałby właśnie tę Redragon K618 ? Jeśli z jakością jest w miarę ok, to pewnie wezmę tę K535.
  3. Dzięki za odpowiedzi! Jak troszkę się zagłębiłem w temat to widzę, że tych przełączników jest całe mnóstwo @Dirianbez wizyty w marketach się nie obędzie rzeczywiście. @Bull3t o ciekawa opcja ale jednak zależy mi na numerycznej więc TKL odpadają + chciałbym mieć ją jak najszybciej i móc ewentualnie szybko zwrócić/wymienić - także sklepy PL. Może orientujesz się czy jest coś podobnego ale do dostania w PL ? (domyślam się, że pewnie budżet musiałby sporo urosnąć ) Trochę poszukałem i znalazłem jeszcze takie opcje: 1. Corsair STRAFE (Cherry MX Silent, Red LED) https://www.x-kom.pl/p/444625-klawiatura-przewodowa-corsair-strafe-cherry-mx-silent-red-led.html + ciche przełączniki + mechaniczna - wygląd (subiektywnie) - brak pokrętła do regulacji głośności - wysokie klawisze - starszy model - cena 350 zł 2. Corsair K68 Red Led Cherry MX Red https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k68-red-led-cherry-mx-red.bhtml + mechaniczna + są oddzielne przyciski do regulacji głośności + przyciski multimedialne +/- wygląd w stosunku do opcji nr 1 na plus ale do Corsair K55 RGB Pro na minus +/- przełączniki MX Red niby nie aż tak głośne jak na mechaniczne (brak clicka) ale nie tak ciche jak MX Silent - wysokie klawisze - cena 350 zł 3. SPC GEAR GK650K Omnis Kailh RGB Czerwony https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/klawiatury-komputerowe/klawiatury/klawiatura-mechaniczna-spc-gear-gk650k-omn-kailh-red-rgb + mechaniczna + wygląd + jest pokrętło regulacji głośności +/- przełączniki Kailh RED lub Kailh BROWN do wyboru -> jak wyżej niby nie mega głośne ale też nie bardzo ciche. +/- cena 280 zł - wysokie klawisze 4. Corsair K55 RGB Pro https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k55-rgb-pro.bhtml?from=ceneo&p=229.00&cr=0&t=20211123-1442&utm_source=ceneo&utm_medium=referral + cicha + cena 220 zł + przyciski multimedialne + pokrętło głośności + wygląd - membrana - wysokie klawisze Pytania Czy którąś z tych opcji powinienem wykluczyć z jakiegoś względu ? Nie wiem nic na temat SPC jako firmy. Jak tam wygląda jakość produktów ? Czy różnica w głośności membrana / MX Silent / MX Red / Kailh BROWN jest duża ? Pytam bo nie wszystkie są w jednym sklepie i może powinienem którąś wykluczyć od razu - oszczędzi mi to drogi Czy jest sens dopłacać do mechanicznej vs membrana w tym przypadku jeśli jednak zależy mi na komforcie gry ale jakiś wielkich turniejów w FPS itp. nie rozgrywam 😜
  4. Cześć, Szukam klawiatury zarówno do pisania jak i do gier i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii Dotychczasowa klawiatura: Gigabyte Force K7 "Stealth": https://www.morele.net/klawiatura-gigabyte-force-k7-619629/ - bardzo cicha klawiatura, niskoprofilowa, membranowa z "scissor-key" (krótkim skokiem). Niestety po wielu latach czas na wymianę. Cena: Do 350 zł - w przypadku spełnienia wszystkich dodatkowych kryteriów możliwa niewielka dopłata 50-100zł. Zastosowanie: Gry - FPS, strategie. Pisanie - około 10 stron tekstu dziennie + rozmowy. Najważniejsza cecha: Najważniejszym kryterium wyboru nowej klawiatury jest cicha praca. Omyłkowo kupiłem na szybko Razer Ornatę V2 testując tylko w głośnym sklepie... po przyjściu do mieszkania okazało się, że głośność jest zdecydowanie nie do zaakceptowania zwłaszcza po obcowaniu z dotychczasową wyjątkowo cichą klawiaturą. Typ klawiatury: Może to być membrana, hybryda lub mechaniczna ale jak wyżej maksymalnie cicha. Jeśli jest sposób, żeby w tym budżecie znaleźć klawiaturę mechaniczną tak cichą / zbliżoną do membranowej to byłoby super Nie jestem w żaden sposób uprzedzony do membran/hybryd więc mogą też być takie. Klawisze: Najlepiej niskoprofilowe z krótkim skokiem. Jeśli się nie uda to też ok - mogę się przestawić ale jednak lepiej jeśli wciskanie klawiszy nie będzie wymagało wkładania dużej siły. Kształt: Klasyczny Dodatkowe przyciski: Zależy mi na jakimkolwiek pokrętle do regulacji głośności w systemie. Wszelkie przyciski multimedialne mile widziane. Podświetlenie: Dobrze jeśli jakieś będzie ale może być jednakowe na całej długości klawiatury. Nie zamierzam używać dodatkowych funkcji typu podświetlanie wybranych stref itp. Sposób połączenia z komputerem: Dowolny - może być przewodowa lub bezprzewodowa. Podkładka/podpórka pod nadgarstki: Fajnie jakby jakaś była -> ta w Razerze mnie przekonała (miękka, szeroka, wygodna ekoskóra). Rozważam zakup: - Corsair K55 RGB Pro https://www.euro.com.pl/klawiatury/corsair-k55-rgb-pro.bhtml?from=ceneo&p=229.00&cr=0&t=20211123-1442&utm_source=ceneo&utm_medium=referral Przekonują mnie do niej dobre opinie i cicha praca. Jestem skłonny zrezygnować z krótkiego skoku i niskiego profilu klawiszy. Będę wdzięczny za pomoc!
×
×
  • Create New...