Skocz do zawartości

Counter Strike (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Jak dla mnie jest to najlepsza gra online... Dużo akcji, sporo map, dużo broni. Szkoda, że 1.6 ma już troszkę niedzisiejszą grafikę ale nadal jest świetny. Ja aktualnie gra w Source'a. Jest troszkę lepszy od poprzednika. Szkoda tylko, że słabo z anty cheatami. Ludzie używający cheat'ów psują całą zabawę z rozrywki innym, uczciwym graczom...

W 1000% zgadzam się z Professor00179. CS jest naprawdę dobrą grą. Międzyinnymi dlatego, że każdy, kto ma połączenie internetowe, lubi szybkie akcje z karabinu może sobie w CS'a pograć. Porównaj wymagania CS;S a CoD4. CS ruszy wszędzie i biorąc stosunek wymagań do grafiki wygląda wspaniale. Kosztuje ok 80zł i wymaga przeciętnych umiejętności od gracza. :happy:

Jednym słowem-> grać.

^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Dla mnie CSS jest lepszy od 1.6. A czemu? Bo jest ragdoll, krew wygląda normalniej, mapy i modele postaci są piękniejsze, oraz jest wiele modów, a nie wszystkie z nich są w 1.6. Tak samo w Half-life do jego drugiej części ma się biednie :P

A co do realizmu CSS jest w tym lepszy, granaty potrafią wyrzucić wroga w powietrze. O broni to powiem tak, w 1.6 AK47 ma taki sam zasięg wystrzału przy strzale serią, tylko nam się wydaje, że odstrzał jest mniejszy bo broń się tak nie rusza jak w jedynce.

Co do anty-cheatów to wszystko zależy od adminów, jak dostaną od systemu cynka o cheaterze, to ich obowiązkiem jest wysłać te dane do Supportu, ale czy tak robią to nikt nie wie ;o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaga przeciętnych umiejętności od gracza.

A od kiedy? Bo ja zawsze od kiedy gram w CS'a nie widziałem, żeby nie wymagał od gracza dużych umiejętności. No chyba że wolisz ginąć 15 sekund po respawnie i potem czekać 2 minuty na koniec rundy. :) CS stawia bardzo trudne wyzwania dla nowych graczy i właśnie przez to bardzo często przestają oni grać i mówią że Counter Strike jest bee. W porównaniu do takiego Call of Duty to CS jest strzelanką hardkorową i wymagającą dużego wysiłku zanim porządnie nauczysz się grać. Wcześniej obrywasz baty, ale trzeba przez to przejść jeżeli chcesz się nauczyć grać. Natomiast w takim CoD 4 właściwie po pierwszym włączeniu gry jakoś idzie (przynajmniej mi).

@Shaker

Jest też wiele modów w 1.6 których nie znajdziesz w S. Tak samo granaty również mogą wyrzucić wroga w powietrze w 1.6. Wbrew pozorom różnice między tymi dwoma grami są bardzo małe, różnią się głównie grafiką. Tyle tylko że jednak CSS jest mimo wszystko grą prostszą. Pewnie w dużej mierze dlatego, że niektórzy gracze grający w 1.6 mogą w to grać od powiedzmy 7 lat, Source wyszedł nieco później, a do tego 1.6 nie jest na tyle uproszczone co Source (nie mówie że Source jest dla każuali, nie odbierajcie tak tego ^^). A jeżeli chodzi o cheaterów to tak naprawde wszystko zależy od adminów a nie jakichś Valve Antycheat czy czegoś tam. Jest admin - jest porządek. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie CSS jest lepszy od 1.6. A czemu? Bo jest ragdoll, krew wygląda normalniej, mapy i modele postaci są piękniejsze, oraz jest wiele modów
Ragdoll - prawda :=) Ładnie postacie latają gdy granat wybuchnie im pod nogami, ale jak widziałem to średnio potrzeba dwóch, żeby załatwić gracza (w CoD4 jeden granat i kaput!) a czasami miałem śmieszne sceny gdy bot (akurat z nimi grałem sobie na customowej mapie) oberwał z AWP a właśnie wyskakiwał w górę... Efekt był taki, że ściągnęło go do ziemi z taką siłą, że potem wybił się jeszcze z dwa-trzy metry w górę ;P Co nie zmienia faktu, że świetnie to wygląda gdy ciało przelatuje przez barierkę bogatsze o kilka gramów ołowiu albo gdy przelatuje przez szybę po eksplozji granatu... A mimo to dawno w edycję Source nie grałem.

No chyba że wolisz ginąć 15 sekund po respawnie i potem czekać 2 minuty na koniec rundy. :) CS stawia bardzo trudne wyzwania dla nowych graczy
Fakt, muszę się niestety z tym zgodzić, ale z jednym zastrzeżeniem - jak wpakujesz się na serwer gdzie gra kilku zawodowców/klanowiczów to jest umarł w butach. Bo tu nie chodzi o to czy będziesz mega-super ostrożny i miał oczy z tyłu głowy, ale znał silnik gry (mówię tutaj o 1.6). Jak wie się dokładnie jaki rozrzut ma broń, gdzie celować gdy wychodzi się zza rogu, żeby od razu, pierwszą kulą, wpakować head'a to ostrożność mało pomaga. Przy okazji, sprzęt i pingi też wpływają na reakcję gracza - raz czy dwa miałem wrażenie, że to ja pierwszy dostrzegłem cel, zacząłem strzelać a tutaj padam trupem ;P Nie wiem, Source, mimo, że IMO wcale tak bardzo prostszy nie jest - podpadł mi bardziej. Może dlatego, że znalazłem z dwa fajne serwery typu TDM gdzie respawnuję się zaraz po śmierci...

wszystko zależy od adminów a nie jakichś Valve Antycheat czy czegoś tam. Jest admin - jest porządek. :P
True. VAC nie jest i nie będzie idealnym narzędziem. Sam byłem świadkiem jak na jednym serwerze właśnie z włączonym VACiem radośnie paradował sobie koleś bezczelnie zabijający przy użyciu aimbota. Widziałem jak nienaturalnie odskakuje mu broń a poza tym - zasadzał prawie same heady a mało kto mi powie, że jakiś zawodowiec jest w stanie robić tak przez dłuższą chwilę kilka razy pod rząd :=) Poza tym, cheaterzy są beznadziejni - jeszcze potem wrzucają, że sam masz jakieś programy typu wallhack włączone. Żal naprawdę tych ludzi. I żal ogólnie cheaterów w multi :=)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do takiego Call of Duty to CS jest strzelanką hardkorową i wymagającą dużego wysiłku zanim porządnie nauczysz się grać. Wcześniej obrywasz baty, ale trzeba przez to przejść jeżeli chcesz się nauczyć grać. Natomiast w takim CoD 4 właściwie po pierwszym włączeniu gry jakoś idzie (przynajmniej mi).

Gadasz głupoty.Nie wiem,skąd ci się to wzięło,że CS=hardkor,a CoD4=dla tych co tylko w niedziele wchodzą na kompa na NK i przy okazji coś odpalą.Jest odwrotnie...

Lord-to już nawet za złe postawienie spacji mogę dostać ostrzeżenie?Głupota.Piszę tak z przyzwyczajenia,i przyzwyczajeń swoich nie zmienię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo osob w to gra wiec ja postanowilem sprawdzic. Zaluje. Gra jest niesamowicie slaba. Czemu? Pomijajac grafike , ktora nie jest najwazniejsza warto wspomniec o kickach ktore sie dostaje za nic. Lacze sie z serwerem i juz kick. Jeszcze nie wybralem w jakiej druzynie gram i juz - nara. Duzo bugow , n00bow , i ogolnie o wiele lepszy jest CoD 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do takiego Call of Duty to CS jest strzelanką hardkorową i wymagającą dużego wysiłku zanim porządnie nauczysz się grać. Wcześniej obrywasz baty, ale trzeba przez to przejść jeżeli chcesz się nauczyć grać. Natomiast w takim CoD 4 właściwie po pierwszym włączeniu gry jakoś idzie (przynajmniej mi).

Gadasz głupoty.Nie wiem,skąd ci się to wzięło,że CS=hardkor,a CoD4=dla tych co tylko w niedziele wchodzą na kompa na NK i przy okazji coś odpalą.Jest odwrotnie...

Lord-to już nawet za złe postawienie spacji mogę dostać ostrzeżenie?Głupota.Piszę tak z przyzwyczajenia,i przyzwyczajeń swoich nie zmienię.

Oj w sumie jest troche racji w tym co on napisal. W COD4/WaW gdy wszedlem na pierwszy lepszy serwer to bylem (na S&D) w pierwszej piatce. Mimo, ze nie znalem mapek to gracze, ktorzy je znaja czesto nie korzystaja z tej wiedzy. Owszem to nie jest prawda, ze CS=Hardcore CoD=casual, ale jesli oceniac OGOLNY poziom (bo takich opinii nie wystawia sie na podstawe tego co sie dzieje w profesjonalnych klanach - to ogolne podsumowanie gry nie jej mniejszosci spolecznosciowych) to CS wymaga znacznie wiekszego doswiadczenia aby osiagac cokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Nie zgodzę się.A jako,że admini mają skłonności do ostrzeżeń za bycie "innym",to streszczę to w miarę krótko-wejdź sobie z 1 poziomem na pierwsze lepsze HC S&D albo TDM,a co dopiero DM.I wtedy zacznij się wypowiadać co do potrzeby zaawansowania w CoD4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty.Nie wiem,skąd ci się to wzięło,że CS=hardkor,a CoD4=dla tych co tylko w niedziele wchodzą na kompa na NK i przy okazji coś odpalą.Jest odwrotnie...

Legendary, co do twoich ostatnich postów (i przede wszystkim właśnie tego zacytowanego) mam jedno stwierdzenie - ocb? Właściwie to skąd wywnioskowałeś z moich wypowiedzi, że według mnie CS=hardkor, a CoD4=każual? Ja sam godzinami zagrywam się w CoD'a 4 i uważam że jest to wspaniała gra. A powiedziałem tylko tyle, że CS jest zdecydowanie bardziej wymagający od CoD'a, jeżeli uważasz inaczej wbrew wszystkim, to znaczy że albo prawie wogóle nie grałeś w CS'a, albo jesteś dziwny. Właściwie to w zwykłym multi w CoD 4 zabrakło tylko wyświetlania się napisu "Naciśnij LPM żeby zabić wroga" przy celowaniu w przeciwnika. Jest maksymalnie uproszczony (aż się boję co będzie w MW2... ^^). Czy w CS'ie przy każdej skrzynce wyświetla ci się napis "Wciśnij spację aby przeskoczyć obiekt" czy coś takiego? Tryb hardcore w CoD 4 jest już jak najbardziej na miejscu, ale to dalej nie jest ten sam poziom trudności co CS. No chyba że trafiasz akurat na serwer w 1.6, gdzie grają sami początkujący graczy, ale taka sytuacja jest praktycznie niemożliwa. Mów sobie co chcesz, ale prawda jest taka, że FPS'y z roku na rok są coraz bardziej upraszczane żeby trafić do wszystkich rodzajów graczy (w tym przypadku: niedzielniaków) i widać to równie dobrze w CoD 4, a jeszcze bardziej w nadchodzącym MW 2. Jeżeli jesteś odmiennego zdania, to puknij się kilka razy w głowę i przemyśl to jeszcze raz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jMS

On mówił o Source, który wyszedł w 2003, czyli właśnie 6 lat temu. :) Zresztą trochę dziwi to, że CZero wyszedł w tym samym roku co CSS. Po pierwsze to właściwie CZero to prawie to samo co 1.6, tylko z nieco poprawioną grafiką i animacjami. Po drugie, raczej nie opłacało im się wydawać dwóch takich gier w tym samym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebo-ja za lżejsze teksty dostałem przymusowy urlop-ciekawe,kiedy to nastąpi u ciebie.

Poza tym-wiele ludzi sądzi,że CS<<<<<<CoD4.I też mogę powiedzieć to samo do ciebie,że sądzisz wbrew wszystkim,że CoD4 nie jest trudny.Więc ty też puknij się w łepek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cod jest o wiele ciekawszy. Sa poziomy , stopnie, wlasne postacie itd. , a CS to zwykly FPS w ktorym nic ciekawego nie zanjdziecie. Nic.

W CS-ie żeby do czegokolwiek dojść z drużyną trzeba mieć przećwiczone taktyki i rozegrania wszystkich sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Tak,a w CoD4 w S&D to się leci na pałę,a jak już przejmiesz pakę to stajesz na środku ulicy i w gołębie strzelasz.Też trzeba taktyki.Np. zostałem ostatnio sam na 6.Sądzisz,że bez taktyki bym ich nie ubił? (swoją drogą,zabił mnie co prawda ostatni,bo się przyczaił za skrzynkami...:/)

Denne myślenie.

Swoją drogą,mały spam się tu robi.Ogłośmy więc,że mam rację,i idźmy w swoje strony,ok? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cod jest o wiele ciekawszy. Sa poziomy , stopnie, wlasne postacie itd. , a CS to zwykly FPS w ktorym nic ciekawego nie zanjdziecie. Nic.

Głupota moim zdaniem... W CS'ie każdy znajdzie coś dla siebie, bo jest podatny na różnego rodzaju lekkie modyfikacje. Można pograć sobie w Mini Games(różne takie potyczki, głównie dla zabawy), Deathrun(CT muszą przejść jakiś odcinek unikając pułapek odpalanych przez jednego terrorystę), Jail(CT są więziennymi klawiszami, a terroryści muszą doprowadzić do buntu), RPG(zdobywanie różnych poziomów poprzez zabijanie i jednocześnie tzw. kredytów, które wymienia się na umiejętności), WCS(Mod z klasami z Warcrafta oraz wszelkimi z nich umiejętności, można tworzyć własne klasy i to łatwo), Surf(Polega na ślizganiu się po tzw. rampach), Bunny Hop oraz Trikz(takie tam skakanie, ew. "parkour" na mapach). Pewnie nie wszystko wymieniłem, bo czasem nie sposób. Czy nadal uważasz, iż jest to zwykły FPS? Poza tym na każdy serwer można wrzucić jakiś plugin ze stopniami, bo nie jest on trudny do stworzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie graj kałachem,tylko np. G3.Wejdź w środek bitwy,nie kamp cały czas w jednym miejscu.Spróbuj walczyć na noże,albo najsłabszym pistoletem.I wtedy mów o trudności...

A co to za trudnosc zabic 'samonamierzajacym' nozem? Zabija jednym hitem... G3 to moja ulubiona bron i gram z nia najczesciej, ale sie mylisz - ona nic nie zmiena bo tez zabija jednym strzalem (o ile wrog nie ma juggera). Jest tylko celniejsza od AK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą,mały spam się tu robi.Ogłośmy więc,że mam rację,i idźmy w swoje strony,ok?

Spam to to co ty tutaj piszesz. Zresztą o ile dobrze pamiętam to jest to temat o CS'ie więc ze swymi opowiadaniami dotyczącymi CoD'a jaki to on jest hardcorowy do innego tematu proszę. :)

Cod jest o wiele ciekawszy. Sa poziomy , stopnie, wlasne postacie itd. , a CS to zwykly FPS w ktorym nic ciekawego nie zanjdziecie. Nic.

Poziomy, stopnie, jedno i to samo. Gdyby CS był zwykłem FPS'em w którym nie znajduje się niczego ciekawego to nie był by on FPS'em nr. 1 na świecie. Więc widocznie ma w sobie coś, czego ty poprostu nie możesz znaleźć.

Lebo-ja za lżejsze teksty dostałem przymusowy urlop-ciekawe,kiedy to nastąpi u ciebie.

Urlop to ja już miałem ostatnio i mi jak narazie wystarczy (wiem o czym mówisz, jeżeli myślisz że nie wiem to wejdź w wikipedię i tam wpisz słowo ironia). :)

Poza tym-wiele ludzi sądzi,że CS<<<<<<CoD4.I też mogę powiedzieć to samo do ciebie,że sądzisz wbrew wszystkim,że CoD4 nie jest trudny.Więc ty też puknij się w łepek.

Wielu z pewnością, ale napewno nie więcej niż odwrotnie. I po raz enty ci mówię, że nie uważami iż CoD nie jest trudny. Jest, tylko nie w takim stopniu jak CS, a ty grając cały czas tylko w CoD'a tego nie doświadczysz, ja mogę się wypowiedzieć na ten temat jak najbardziej subiektywnie bo w obie gry (w tym w CoD w kilka części) grałem po kilkadziesiąt godzin (a w CS więcej).

W CS-ie żeby do czegokolwiek dojść z drużyną trzeba mieć przećwiczone taktyki i rozegrania wszystkich sytuacji.

^Tak,a w CoD4 w S&D to się leci na pałę,a jak już przejmiesz pakę to stajesz na środku ulicy i w gołębie strzelasz.Też trzeba taktyki.Np. zostałem ostatnio sam na 6.Sądzisz,że bez taktyki bym ich nie ubił? (swoją drogą,zabił mnie co prawda ostatni,bo się przyczaił za skrzynkami...)

Denne myślenie.

No to właśnie tym sformułowaniem zabiłeś swoje przekonania, bo granie w pojedynkę to właśnie domena CoD, w CS trzeba myśleć i grać zespołowo i tu często używa się mikrofonu, w CoD jest to zbyteczne. A taką taktykę że "pójdę do domku, tam sobie przykampie i po kolei wszystkich ubiję" czy coś takiego to możesz sobie schować nie powiem gdzie.

Głupota moim zdaniem... W CS'ie każdy znajdzie coś dla siebie, bo jest podatny na różnego rodzaju lekkie modyfikacje. Można pograć sobie w Mini Games(różne takie potyczki, głównie dla zabawy), Deathrun(CT muszą przejść jakiś odcinek unikając pułapek odpalanych przez jednego terrorystę), Jail(CT są więziennymi klawiszami, a terroryści muszą doprowadzić do buntu), RPG(zdobywanie różnych poziomów poprzez zabijanie i jednocześnie tzw. kredytów, które wymienia się na umiejętności), WCS(Mod z klasami z Warcrafta oraz wszelkimi z nich umiejętności, można tworzyć własne klasy i to łatwo), Surf(Polega na ślizganiu się po tzw. rampach), Bunny Hop oraz Trikz(takie tam skakanie, ew. "parkour" na mapach).

Genialnie to sformułowałeś. Oczywiście pan L nie zna zapewne żadnego z tych modów i otwarcie krytykuje CS popierając wszelkimi siłami CoD, nawet do końca nie wiedząc o czym mówi. :)

Pewnie nie wszystko wymieniłem, bo czasem nie sposób.

Wszystkiego zdecydowanie nie wymieniłeś, ale sądze że tyle jak najbardziej wystarczy żeby coś co poniektórym uświadomić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wspomnianych wyżej modów/modzików oczywiście muszę wspomnieć o dwóch najbardziej rozrywkowych typach, przy których nawet ktoś początkujący nabije sobie trochę fragów. Mianowicie, "detmecz" z natychmiastowym respawnem i wybieraniem broni w takim menu [M4 + D. Eagle - epic]... rzeź oraz chaos podczas rund jest niesamowity. A drugi typ to GunGame [normalny albo też "detmecz"] gdzie za kolejne fragi dostaje się lepszy typ broni :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie L2 (skoro już przechodzimy do skrótów),mylisz się pan.

1.W CS myśleć IMO nie trzeba-tutaj liczy się tylko to,kto ma aimbota/kto jest nadczłowiekiem i ma nieziemski refleks.Nowi nie mają szans w tym przetrwać,a starzy gracze pewnie już wiedzą,jak zakampić,by potem móc szpanować dobrym wynikiem.

2.W CS gra więcej ludzi,ponieważ jest starsze.Taka zasada.Starsza=lepiej znane=z większą ilością graczy.

3.Więc sądzisz,że skoro dla mnie CS jest badziewiem,to jestem ślepy,bo nie umiem znaleźć "tego czegoś" (mimo,że niczego takiego w CS nie ma).Gratulacje.

4.Mody do CS mnie nie interesują.Ciekawe zresztą,ile TY znasz modów do CoD4.

5.Nie robię spamu,tylko porównuję.To m.in. ty naskakujesz na mnie,że jestem taki a taki,bo nie uznaję twoich racji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie każdy potrzenuje czitów żeby dobrze grać, wyobraź sobie że są tacy ludzie którzy poprostu mają skilla bez bycia nadczłowiekiem. Nowi nie mają szans? Mają, tylko muszą się bardziej przyłożyć. Jak ja zaczynałem grać (około 2 lat temu), to też byłem "nowy", ale po pewnym czasie nabrałem skilla i teraz umiem grać. Wiem, że niektórym ciężko do tego dojść, ale jak się człowiek uprze to po jakimś czasie i tak się uda. :)

2. Jest zasada lepsza gra = więcej graczy, choć nie mówię że w tym przypadku tak jest, bo wcale nie uważam CoD za grę gorszą. Ale akurat w tym przypadku częściowo napewno masz rację. Częściowo.

3. Jak najbardziej ma, a to że tego nie widzisz to już nie mój problem i nie zamierzam cie przymuszać do uważania CS za wspaniałą grę, poprostu nie chciałbym żebyś sądził że CS jest beznadziejny tylko dlatego że akurat Ci się nie podoba, bo tak nie jest.

4. Mogą Cię nie interesować, ale to również one świadczą o tym jak bardzo zróżnicowaną grą jest CS i nie powinieneś go odrazu skreślać i mówić o nim z odrazą tylko dlatego że nie podoba ci się zwykły tryb gry, znam takie osoby które w CS'a lubią grać tylko na określonych moda a nie na np. FFA. Znam nie jeden mod do CoD 4, grałem na kilku, są ciekawe, ale nie tak zróżnicowane i nie tak ciekawe jak te do CS. Pozatym modów do CS'a jest duuuuużo więcej.

5. Nie naskakuje, tylko mówię, że nie powinieneś uważać CS za grę głupią. Możesz mówić że Ci się nie podoba, ale dlaczego z tego powodu ma być od razu nie warta zobaczenia? Bo ty tak mówisz? Pozatym to napewno nie jest żadnego rodzaju naskakiwanie, co najwyżej poprawianie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...