Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Z ciekawszych można polecić także Waking The Cadaver, Pig Destroyer, Nashgul i Celtic Frost.

WAking The Cadaver to za bardzo ziomalski DM jak dla mnie, zresztą muzycznie też mi nie leżą, wolę brutalniejsze rzeczy.

Pig Destroyer, no swego czasu sie jarałem, ale teraz dość mnie drażni taki nowoczesny grindcore.

Nashgul...nuuuuuda, prawie jak Coldworker.

Celtic Frost wiadomo, potęga!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtic Frost wiadomo, potęga!

Tylko szkoda, że Tom odszedł z zespołu.

I z ciekawszych mogę polecić jeszcze [pewnie i tak każdy to zna hehe] Carcass, Suffocation, Black Comedy i bardzo ciekawy klasyk, a mianowicie Inearthed czyli stare Children of Bodom hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że Tom odszedł z zespołu.

I z ciekawszych mogę polecić jeszcze [pewnie i tak każdy to zna hehe] Carcass, Suffocation, Black Comedy i bardzo ciekawy klasyk, a mianowicie Inearthed czyli stare Children of Bodom hehe

No Tomek dziadzieje już i mu odbija...i tak wróci ;d

Tego Black Comedy nie kojarzę za cholerę...Carcass to przedewszystkim Symphonies of Sickness!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info o Black Comedy.

BLACK COMEDY...a band that most of you don?t even know that exists! "Instigator" is their first album, so it?s logical not knowing them. But you probably recognize one or two names in the lineup...

...Tjodalv (SUSPERIA, ex-DIMMU BORGIR, OLD MAN?S CHILD) and Memnock (SUSPERIA, ex-OLD MA?S CHILD) are the two most known band members. Marius and Christian Svendsen (drums) gave birth to the band back in 1996. The band won the national Rock championship in Oslo in ?98 and from then on, with some lineup changes, BLACK COMEDY "have gone through many development stages and musical phases", as they say in their bio. So, now it was time for the Oslo-based band to release its debut album, "Instigator".

As for the music itself, things are a little bit weird. Those who wait to listen to something between DIMMU BORGIR and OLD MAN?S CHILD can stop reading now. In this album you will listen to many different genres of music. Goth, trance, Death Metal, experimental Metal, NWOSHM (especially in the choruses), as much as mainstream Metal and in some parts EBM, everything is here. The band and their record company characterize their music as ?cyber? Metal. Influenced by bands like FEAR FACTORY, IN FLAMES and (in some parts) DEATHSTARS and trying to mix all those genres, they somewhere lose the target. Listening to the album, I thought that sometimes they just try to combine them instead of writing a song. They have some really good compositions like "Prime Specimen", "Favorite Hateobject" and "Inhale The Sulphur" but at the end the album lacks continuity.

As for the lyrics, they deal with humanity in a sarcastic and ironic way. Themes like the illness of our society and problems we have as individuals; but the lyrics are not direct, giving the listener the opportunity to give his/her own perspective.

"Instigator" is a powerful, direct album, with some bright ideas but, on the other hand, BLACK COMEDY give the idea that there are times they are losing control. I believe that in the future, if they manage to handle their influences, BLACK COMEDY is going to release a hell of an album, since they have the experience capability to do it! But until then...

PS. Świetna muza hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
i jakos wogole Behemotha nie slucham. Ale wiem jak ceniony jest ten zespol za granica. Jest to bodaj najbardziej znany zespol wogole poza naszymi granicami

Najbardziej to raczej nie. Do niejakiego Vadera to sie raczej nie umywa :blink: .

Zreszta Behemoth to nawet nie jest BM (przynajmniej dzisiaj), wiec o satanizmy i poganizmy (ja to wszystko mam szeroko i gleboko) nie ma sie co nawet przejmowac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

taki mały problem...

Obsesyjnie słucham Nightwisha, uwielbiam tę kapelę. Osobiście uważam, że to metal, ale ostatnio kolega taty przyszedł i po posłuchaniu stwierdził, że NW pod rocka podchodzi. Może ktoś z was słucha? Jeśli tak to możliwe, że również powiedzieć czy to w końcu metal czy niemetal? A jeśli jednak to jakiego rodzaju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightwish to metal na 100%, przynajmniej jeśli chodzi o piosenki ze stara wokalistką.

Z Anetą, niektóre piosenki podchodzą IMO nawet pod pop:D np. Amaranth

A jeśli chodzi o gatunek, to jest to Power metal.

Natomiast Tuomas z NW powiedział kiedyś w wywiadzie, że ich muzyka to po prostu hewi metal albo symfonik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behemoth się po prostu starzeje ;). utknął w swojej antyreligijnej stylistyce nie znajdując niczego innego. Widziałem ostatnio jakiś teledysk na vivie. Kicz, który udaje, że nim nie jest. Jak ktoś chce się uważać za fana black metalu, to niech lepiej posłucha sobie Burzum. Behemoth emanuje jakąś średnią wzniosłością z filozoficznym dołkiem frontmana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

I Shall Prevail, We Bait, When Darkness Calls i Angel of Death te utwory niszczą.

a jak mowa o blacku to dziwie się że na tej stronie(62) nikt nic nie mówi o MayheM(nowego z odczłonkowanym jednym członkiem nie potrafie słuchać) , Gorgorothat(choć to może nie black akurat) Morgothat i innych czarodziejskich stworach,

Behemoth był dobry.....kiedyś....kiedy byli młooodzi... teraz probuje...próbować każdy może..

a Burzum wymiata

ale jest tak troche #$%#$%# kiedy Varg siedzi tam gdzie siedzi i myśly o byciu rolnikiem na norweskiej ziemi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo ale o co chozzziiii z tym Depressive Blackiem granie na przesterowanych żyletkach?

zapewnij mnie że to nie emo to będzie conajmniej znośnie.

Wysłuchałem... 10 sec z początku środka i końca... ale to chyba nie ten temat... brzmi to jak Rock z pół mrokową gitarą... a wokal taki nie blackowy. gdzie ta energie? takie pierdzenie imo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo ale o co chozzziiii z tym Depressive Blackiem granie na przesterowanych żyletkach?

zapewnij mnie że to nie emo to będzie conajmniej znośnie.

Wysłuchałem... 10 sec z początku środka i końca... ale to chyba nie ten temat... brzmi to jak Rock z pół mrokową gitarą... a wokal taki nie blackowy. gdzie ta energie? takie pierdzenie imo.

Toś dziwnie słuchał, bo między tym pierdzeniem trafiają się fragmenty, które można podpiąć pod black.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubię deathu^^ Za klasycznym blackiem też nie przepadam, ale te depresyjne klimaty bardzo mnie wciągnęły :)

Odchodząc od tematu blacku. Co myślicie o Slayerze. IMO najlepszy thrashowy zespół w historii. Wydali legendarną płytę ,,Reign in blood'' która przyczyniła się do powstania nowych gatunków metalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayer jest ZA&%^&%^~!!

ostatnio przesłuchałem flesh storma god hate us all, reing in blood też niczego sobie, slayer miażdży ale to już niestety stare dziadki i niewiele im wigoru zostało, choć ostatnie płyty mówią co innego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayerowi brakuje wigoru? To to można powiedzieć o Metallice (na plytach jeszcze jeszcze, ale na koncercie to już nie to co kiedyś ;)

Anyway, moj pierwszy post tutaj, witam wszystkim thrasherów :POstatnio kupiłem sobię tego boxa Acid Empire od Acid Drinkers (dla tych co nie kojarza, 13 CD i 2 DVD tego najleszego polskiego zespołu :P) i jestem pod wrażeniem koncertu z plyty 15 screwed years, takiego czadu i szalenstwa nie widzialem dawno. Kto czeka na nową płytkę Kwachożłopów ?? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Slayerze. IMO najlepszy thrashowy zespół w historii.

IMO totalnie przereklamowany zespół, z chyba najgorszym wokalistą jakiego słyszałem. Ludzie się podniecają Reign In Blood, South Of Heaven i Seasons In The Abyss, a ja totalnie nie rozumiem dlaczego... Jeśli już mowa o dobrym thrashu to ja polecam: Forbidden, Dark Angel, Hallows Eve, Heathen, Whiplash, Exodus... I można by tak długo wymieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlateo, że Slayer był to PIERWSZY (albo jeden z pierwszych) zespołów grający tak szybko, ostro i brutalnie. Praktycznie na pierwszych płytach Slayera wyrósł death metal. A co do Aray'i (chyba tak to się odmienia...) to nie wiem co chcesz od jego głosu, kawał porządneo, thrashowego wrzasku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj jak to było?

podetnij sobie żyły strzeł head shota z shotguna i zrób zdjęcie i masz Deada na okładce?

a ciekawe że Varg zabił Euronymousa... przecież tak ""ładnie"" grali na De Misteriis Dom Sathanas.

no jak to... przeto pentagram był kiedyś katolickas-symbolikas-do-szestastós(15?)-wiekus... bynajmniej ten mniej fajny....niełodwrocony... no i "metal"black"metal" i pentagram się kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...