Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Yeah, prawdziwie prawdziwkowa dyskusja 8)

Chłopaki, idźta na piwko jakie, a nie będziecie się tu przerzucać kapelkami i liczyć Szatany na łebku szpilki ;]

A prawda jest taka, eviscerate, że wielu ludzi na dobrą sprawę dopiero zaczyna słuchać jakiegoś darcia japy. I trudno żeby się nie pytali co można im polecić. Każdy kiedyś zaczynał, nie? ;)

ps. A Marduk ist krieg! m/ :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
"... słucham Tokio Hotel i czytam brawo girl a zaintrygował mnie ostatnio DEATH/BLACK - czy możecie polecić mi jakieś kapele...." - jeśli tak ma wyglądać to forum to lepiej zmienić nazwę działu!!!

słucham głownie rocka i metalu, ostatnio w tv przypadkowo uslyszalem kilka kawalkow i mi sie spodobaly wiec myslalem ze jak zalatwie sobie kilka przykladowych kawalkow to ocenie czy mi sie to spodoba.... co do tokio hotel to chyba sam tego sluchasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech żeby się nie spotkali przy piwku, bo wtedy dojdzie jeszcze do jakichś rękoczynów w kłotni o to, czy WITCHMASTER jest bardziej trv niż Decapitated 8)

A co do zapytania pana faith - Kapele death metalowe na dobry początek to Obituary (i album Slowly we Rot), Death - Leprosy ;] A tak szczerze mówiąc, to cóż tak deathmetalowego usłyszałeś w telewizji...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faith napisał:

sam juz nie wiem, pamietam tylko, ze ktos tam sluchal death metalu i bylo przez chwilke slychac jakis fajny kawalek

faith napisał:

to jak, nie znacie zadnych metalowych coverow roznych kawalkow?

Chciałbym Ci pomóc, ale twoje posty są cholernie niekomunikatywne!!! Czy mógłbyś napisać o co Ci konkretnie chodzi - stosujesz takie skróty myślowe, że nie wiadomo o co Ci biega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tak patrzę, ze taka deathowa dyskusja sie wywiązała;] Ja troche do trashu nawiąże dla przeciwwagi

Sepultura - Arise

Na myśli mam głównie całą płytkę, bo tytułowy kawałek nie zachwyca (jest dobry, ale nie wybitny). Najlepsze utwory dla mnie to: Desperate cry, Murder, Meaningless movements oraz Orgasmatron (cover Motorheada bodajże).

OT -A co do SoaDu - to co oni tak w ogóle grają, bo nie wiem za bardzo do czego bym mógł ich sklasyfikować? Bo ani to trash, ani death, nie nu... wie ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanosh

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o sofciarskie granie typu SOAD, ale na pewno nie powinien znależć się w tym dziale. Jak na mój gust to System of a Down to upraszczając nu metal, ewentualnie jakiś zlepek trudny do jednoznacznego zakwalifikowania.

Podzielam Twoje zdanie SEPULTURA - ARISE - to była doskonała płyta w latach 90-tych - na CHAOS A.D. to już nie było to!!!! Myślę , że ARISE i BENEATH THE REMAINS to były ostatnie płyty SEPULTURY warte uwagi!!! W latach 90-tych to był ogień!!!

ps1: Tak, tak Orgasmatron to cover MOTORHEAD!!!

ps2: Jeśli ktoś chce informacji oraz pomocy odnośnie Black/Death Metalu oraz pochodnych gatunków służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanosh co do Sepultury to jak dla mnie ich najlepsze albumy to Beneath The Remains i CHAOS A.D. Uwielbiany przez wiele osób album Roots jest jak dla mnie nudny, na uwagę zaslugują może 2 lub 3 utwory... A nowego albumu nawet nie slyszalem, bo nowa Sepultura mnie delikatnie mówiąc leje ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam macie do Dantego to nie wiem, dla mnie bardzo dobry album. Chociaż faktem, że słabo wypada przy Chaos AD [bo Arise niestety nie słyszałem] albo przy Roots. Bo Roots to mój ulubiony album Sepy i tyle. Ale że ja zbyt wielkim fanem thrash metalu nie jestem to mogę się nie znać ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam do Dantego? Hmm... chyba to, że ta płytka to kolejny dowód na to, że taki zespół jak Sepultura po stracie Maxa nie potrafi się podnieść... Dante jest i tak lepszy od poprzednich dokonań Sepultury po 1996 roku, ale nie będe wychwalał płyty, na której podoba mi się raptem jeden kawałek ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Hmm... chyba to, że ta płytka to kolejny dowód na to, że taki zespół jak Sepultura po stracie Maxa nie potrafi się podnieść...(...)

He,he może już naprawde niedługo bracia Cavalera zagrają znowu razem w Sepulturze...(chociaż i tak pewnie każdy to już wie). A nowy album Soulfly jest dużo lepszy od Dante XI...więc dobrze to rokuje na takowy powrót.... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yossa - no wiadomo, że to już nie to. Ale czasy się zmieniają i ludzie się zmieniają. Dobrze było mieć ak jak ja - pierwszy kontakt z Sepulturą miałem właśnie przez Dantego. Spodobalo mi się, więc wziąłem się za inne albumy. Zwłaszcza jak usłyszałem, że z Maxem są jeszcze lepsze. No i tak jest, ale sentyment pozostał ;]

Sexplorer - Dark Ages to normalnie album 2005 ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam jestem starej daty i jak słyszę SEPULTURY "Bestial Devastation" , "Morbid Visions" i "Schiophrenia" to się łezka w oku kręci!!! Po PROSTU metal - bez hard corowych i nu-metalowych ozdobników!!! To było coś!!! Pamiętam jak pierwszy raz słuchałem "Morbid Visions" gdy miałem 15 lat :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem aż takim hardcorowym fanem trashu, że każde odstępstwo od stylu jest traktowane jako zdradę i z góry zakładam, że jest to marność nad marnościami. Nie - dlatego Sepa podoba mi się w postaci Arise tak samo jak podoba mi się w postaci Roots czy Dante XXI. Dla mnie jest to zespół, który bezustannie szuka czegoś, co będzie dla perfekcyjne i cały czas się zmienia, co dla niektórych słuchaczy jest udoskonaleniem a dla innych spadkiem. Tak było po metamorfozie z Arise na Chaos, tak było po odejściu Maxa i cały czas dalej. Na każdej płytce Sepy są kawałki kultowe i które ruszają człowieka (mówię o Arise i dalej, bo wcześniejszych płyt nie słuchałem - oprócz kawałka Inquisition Symphony z Schizophrenii - rewelacyjna rzecz - po przesłuchaniu właśnie tego utworu pomyslałem, że warto by się tak Sepą zainteresowac). Z płyt, które słyszałem, najmniej do mnie przemawia chyba Roorback - a reszta jest dla mnie czyms piknym (ostatnio nawet bardzo spodobał mi się Tribe to Nation z Nation - a mix to naprawdę ciężkostrawny dla fana metalu (toż tam elementy reggae są chyba) i na początku myslałem, ze straszna kiszka;] ). Co do Dark Ages Soulfly - rzeczywiście jest to dobra płytka, majaca w sobie genialny utwór Babylon, ale ja osobiście wolę Dante. Cóż - reasumując - nie to jest ajne, co jest fajne, tylko to, co się komu podoba:)

PS - Born stubborn - genialne:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gatki o nowej SEPULTURZE w ogóle nie powinny się znaleść w tym dziale bo to ani THRASH ani DEATH tylko jakiś misz masz bardziej corowy niż metalowy :evil:

Nie wiem co na to moderatorzy, ale ja wyrażam swoje prywatne zdanie - dlaczego nikt nie napisze nic o EMPEROR, CARPATHIAN FOREST, DISSECTION, SATYRICON, DARK THRONE, MORBID ANGEL, DEICIDE, CARCASS, BOLT THROWER, DEATH, NAPALM DEATH, ARKHON INFAUSTUS, INCANTATION, IMMOLATION, KHOLD, DARK FUNERAL, BEHEMOTH, IMMORTAL, ABIGOR, BESTIAL WARLUST, DESTROYER 666, THRONEUM, REVENGE, CONQUEROR, BEHEMOTH, BEHERIT, BLASPHEMY, SAMAEL, WITCHMASTER, ANIMA DAMNATA, STILL BORN itd. tylko wszyscy piszą o zwykłych popłuczynach :twisted:

ps. z chęcią pomogę wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z metalem tylko proszę nie wklejajcie trywialnych, mało komunikatywnych i nic nie wnoszących postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co na to moderatorzy, ale ja wyrażam swoje prywatne zdanie - dlaczego nikt nie napisze nic o EMPEROR, CARPATHIAN FOREST, DISSECTION, SATYRICON, DARK THRONE, MORBID ANGEL, DEICIDE, CARCASS, BOLT THROWER, DEATH, NAPALM DEATH, ARKHON INFAUSTUS, INCANTATION, IMMOLATION, KHOLD, DARK FUNERAL, BEHEMOTH, IMMORTAL, ABIGOR, BESTIAL WARLUST, DESTROYER 666, THRONEUM, REVENGE, CONQUEROR, BEHEMOTH, BEHERIT, BLASPHEMY, SAMAEL, WITCHMASTER, ANIMA DAMNATA, STILL BORN itd. tylko wszyscy piszą o zwykłych popłuczynach :twisted:

Jak nikt nie slucha tego, co wymieniles, to czemu am o tym pisac? A samemu do siebie lub micza nie bede mowil tylko po to, by pokazac trve'owosc boardu. POza tym, sam mozesz rozpoczac jakas rozmowe o tych zespolach i kto wie - moze sie ktos podlaczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, weź się nie kompromituj - co to niby ma być zaginione demówki GRAVELAND z zerówki!

Przepraszam, a tak sie staralem :(. Myslalem, ze jak wrzuce w jeden track wiecej motywow niz burzum przez dyskografie, to sie spodoba, ale widze ze jednak nei :(

EDIT - >

- a tu masz cos innego mojego. Moze nie takie zve, ale wciaz czuc frosta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...