Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Ja osobiscie polecam plyte "Leprosy". Sa jeszcze "Scream Bloody Gore", "Spiritual Healing", "Individual Thought Patterns" czy "Symbolic". Polecam takze ciekawa plyte koncertowa "Live in Eindhoven".

Milego sluchania.

Dzięki dzięki na pewno przesłucham ale co do nazwy zespołu nadal jestem zdumiony jej wymownością...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o kapeli Nile. ostatnio podsluchuje czasami i calkowicie pasuje do pogody jaka akurat milosciwie panuje w tym miejscu w ktorym jestem.

Szczegolnie polecam album "Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka"

Hmm...gdyby nie te egipsko-folkowe wstawki, to byłby to najzwyklejszy zespół death metalowy, wogóle mnie nie pociąga a wręcz nudzi ;)

A Death ? Nigdy nie przepadałem, nie uważam Schuldinera za jakiegoś boga czy coś, wisi mi ten zespół :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o kapeli Nile. ostatnio podsluchuje czasami i calkowicie pasuje do pogody jaka akurat milosciwie panuje w tym miejscu w ktorym jestem.

Szczegolnie polecam album "Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka"

Hmm...gdyby nie te egipsko-folkowe wstawki, to byłby to najzwyklejszy zespół death metalowy, wogóle mnie nie pociąga a wręcz nudzi ;)

A Death ? Nigdy nie przepadałem, nie uważam Schuldinera za jakiegoś boga czy coś, wisi mi ten zespół :P

Ba! Nie ma bogoww muzykow. Sa tylko kapele lepiej i gorzej grajace. Oraz takie, ktore jednym przypadaja do gustu a innym akurat nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam takie pytanie - po czym poznacie że black metal jest dobry (np. czemu cradle of filth jest takie, immortal takie, behemoth...). Jaki jest wyznacznik jakości w BM ?

ja akurat wolę dużo lżejsze granie, ale kiedyś zasłuchiwałem się w slayer/vader itp. Zatem krótko - po czym poznać że BM zespół jest dobry ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest wyznacznik jakości w BM ?

Raany... chyba nie sądzisz, że zbiera się grupa ludzi i mówi "dobra, od teraz najlepszy jest x, za to teraz wszyscy będą mówić, że y jest do kitu" NA SŁUCH CZŁOWIEKU! jeśli słuchasz BM i stwierdzasz że jest fajne, to jest, jak nie, to możesz powiedzieć, że jest do kitu... tak samo jak z grami. Jasne, są jeszcze rozmaici recenzenci, którzy ci piszą co jest dobre, a co "be", ale ja bym się nimi nie przejmował ;] słuchaj to, co lubisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzut o odtwórczość akurat nie jest na miejscu, bo czuć, że Opeth cały czas szukał czegoś nowego w ramach gatunku (Damnation pomijam). Czepiać się o to można Gorgoroth, ale Opetha? Don't think so.

Nie wiem czego szuka ciagle Opeth, ale najwyraźniej tego nie znajduje. Osobiście nie widzę różnicy między pierdzeniem w kółko o Szatanie, a zawodzeniem o straconej miłości poprzeplatanym ciagle tymi samymi "progresywnymi" zwolnieniami i partiami na klawiszach. Akerfeldt zjada swój własny ogon, aż mu się uszka pod jarmułką trzęsą. Wiele kapel tak robi, ale Opeth to muzyka z założenia klimatyczna i refleksyjna, więc 10minutowym kobyłom trudniej to wybaczyć, niż np. Slayerowi.

A na "Deliverance" najlepsze jest naturalnie "Master's Apprentices", bo jak na Opetha to naprawdę jest "inne". Przynajmniej do połowy, bo potem znowu mamy to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli po każdej płycie Opeth spodziewacie się rewolucji i 100% progresu to sorry, bo bonus, tak się nie da ;) Przełom był przy wydaniu Blackwater Park, moim zdaniem ich opus magnum. Zresztą, na każdej płycie niby jest to samo (dzięki czemu wiemy, że mamy do czynienia nie z kim innym tylko Akerfeldtem i spółką) a jednak jest inaczej (brzmienie, historia, wokale, perkusja). Więc chrzanicie ostro z tym, że Opeth gryzie własny ogon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnioo po usłyszeniu Anaal Nathrakh (czy jakoś tak :D) upewiam się we własnym twierdzeniu, że nie lubię black metalu. Nosz poprostu nie umiem się do niego przekonać. Owszem MayheM lubię czasem posłuchać. Ale jak to się mówi to jest wyjątek potwierdzający regułę. :]

A co poza Benighted gra brutal death?

Aha, no i jaki zespół gra taki jakiś w miarę czysty speed?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że są szatanistami ?

No pewnie. Wszyscy tutaj jesteśmy SZATAnistami. Mayhem i inni tacy to są nasi mentorzy. Dzisiaj np. paliliśmy dziewice na takich duuużych stosach.

A tak serio - satanistami, jeżeli już. A po drugie - ja nie wiem. Śpiewanie o szatanie, paleniu dziewic i lataniu z toporami po lasach to taki chyba pseudo satanizm.

Ale ja się nie chcę wypowiadać o Mayhem, bo poprostu nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie chcę wypowiadać o Mayhem, bo poprostu nie wiem.

To po co napisales posta skoro nie wiesz ?

Nie odpowiedziałem na Twoje pytanie, ale dostarczyłem Ci innych informacji.

Nie prosilem o nie...chce sie dowiedzieć czy MayheM to szataniści czy nie ?

Ooo dopiero teraz zauważylem, że jesteś z Bogatynii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co napisales posta skoro nie wiesz ?

Napisałem Ci ogólnie co robią tacy pseudo-sataniści. O tym jaki jest black metal. O tym co wielu "fanów" takiej muzyki robi. A nawet nie tylko "fanów" bo sami wykonawcy, żeby robić się na mrocznych. Nie odpowiedziałem na Twoje pytanie, ale dostarczyłem Ci innych informacji. Ale jeżeli uważasz je za kompletnie niepotrzebne to sorry źą, ja chciałem tylko trochę pomóc. Żebyś na przyszłość wiedział, że nie każdy taki wampirek jak w Cradle of Fiflth jest satanistą.

EDIT: Nie no, kurde. Wujek sorry. Zapomniałem się... Ale to też tak dla zmyły trochę... Wiesz, żeby zazdrościł... Ale następnym razem będę Ci je w zebach przynosił!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie. Wszyscy tutaj jesteśmy SZATAnistami. Mayhem i inni tacy to są nasi mentorzy. Dzisiaj np. paliliśmy dziewice na takich duuużych stosach.

Głupi nieuk !! Ile razy mówiłem, że dziwice zostawiacie dla mnie ?!? Palić to se możecie, ale jakieś stare babska, a dziewice moje ! Zrozumiano ? I pamiętać o tym, bo odznake Młodego Szatanisty szlag trafi...

Wracając do tematu - Metal_Maniac - albo Ty se jaja przestaniesz robić (istnieje różna głupota na świecie, ale Ty zaczynasz mieszać style i zaczynam się gubić), albo bede miał Cie na oku. A zważ na to, że to oko szatanisty. ZŁE OKO !! :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sHCypp (dziwna ksywa) - Dlaczego mnie obrażasz ? Jakim prawem to robisz ? A jakbym ja cie zaczął obrażać to co ?

Ehh to chyba się tutaj nie dowiem nic o MayheM :/ Chcek upić ich plyte ale mama pyta co to za zespól, a ja nie wiem. Jak jej nie powiem to mi nie da kasy na płyte. Pomóżcie bratu w potrzebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sHCypp (dziwna ksywa) -

IHMO fajna, lecz gdy pisze się ją poprawnie i umie ją odczytać.

Dlaczego mnie obrażasz ?

Nie obrażam, lecz delikatnie ironizuję. Do znacząca róznica.

Jakim prawem to robisz ?

Moderatorskim. I powtarzam: nie obrażam.

A jakbym ja cie zaczął obrażać to co ?

To dostałbyś ostrzeżenie. Regulamin się kłania. DOBRZE RADZĘ: POCZYTAJ GO.

Ehh to chyba się tutaj nie dowiem nic o MayheM :/ Chcek upić ich plyte ale mama pyta co to za zespól, a ja nie wiem. Jak jej nie powiem to mi nie da kasy na płyte. Pomóżcie bratu w potrzebie.

Jest to zespół black metalowy. Ręczę, że mama nie byłaby zbyt zadowolona. Ale zaryzykować możesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal_maniac - kup sobie płytkę Mayhem "De Mysteriis Dom Sathanas". Jeśli mama nie ucieknie po przetłumaczeniu tytułu, to zapuść to w magnetofonie/wieży. Jeśli potem też nie ucieknie - to pewnie pozwoli kupić i inne ;]

A tak bardziej serio - www.google.pl. To raz. Dwa - Mayhem fajne jest, ale zależy które. Np. "Grand Declaration of War" to jakieś kpiny są. IMO najlepsiejsza jest ta płytka co wymieniłem. Może jeszcze Deathcrush czy jak mu tam. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Manhajm to jest Manhajm ! Teraz to jakieś potłuczone śmieci. Bez Euro i Deada to już nei to samo :).

A kcesz Doom Satanas ? moge ci odsprzedać kasete za 10 zł :) orgyginal :).

Defkrusz pienkny jest :)

Ewentualnei european legions, ale to kompilacja starych kawałków...

Taa za czasów prawdziwkowania byłem wielkim fanem mayhem :) prawie jak Sha :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...