Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
ja pewnie reprezuentuje mniejszosc spoleczna ale bardzo lubie niemiecki black mteal (helrunar, eisregen, itp.)

poza tym oczywiscie szwedzki metal rulz

jeszcze cos, nie weim czy to juz znacie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Pod...ki_heavy_metalu

:twisted:

No witamy, witamy. Napisz cokolwiek więcej o sobie.. Jakieś konkretne nazwy kapel. No i trzymaj się regulaminu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie reprezuentuje mniejszosc spoleczna ale bardzo lubie niemiecki black mteal (helrunar, eisregen, itp.)

poza tym oczywiscie szwedzki metal rulz

jeszcze cos, nie weim czy to juz znacie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Pod...ki_heavy_metalu

:twisted:

No witamy, witamy. Napisz cokolwiek więcej o sobie.. Jakieś konkretne nazwy kapel. No i trzymaj się regulaminu...

O szczyp jaki formalny i zarazem uprezjmy :D... będziesz politykiem stary :].

J aostatnio słucham Calvarii kawał porządnego blacku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Heh... To mój pierwszy post w tym topciu... Aż mi tak dziwnie... "Dla prawdziwków"... Zawdzięczam to przede wszytski Szczypowi :D Bo to dzięki niemu jestem w klimatach hardcore... :D Hatebreed i Do or Die... No i Mayhem (ale tu już podziękowania w stronę Mitha) i At the Gates...

Behemoth.... Cradle of filth...

Dziękuję ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYY!

Niedługo Wszechmogąca Inkwizycja Rodziny Radia Ma_ryja dotrze i tutaj. Spłoniecie na stosie. Chociaż może jest jakaś nadzieja - nazwa topicu dobrze się kojarzy zmienicie tylko prawdziwki na rydzyki i będzie git. Oczywiście będziecie musieli słuchać Christian Metalu. Ostatnio mój stary pożyczył od kogoś płytki z Crist Metalowym syfem i puszczał to prawie cały dzień. Z trudem powstrzymałem się od rozwalenia sprzętu grającego i jego łba gazrurą. Wytrzymałem, ale moja psychika została złamana na zawsze - to boli jeden dzień dłużej niż "zły dotyk":P Nic to, idę się leczyć czymś norweskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antestor jest norweski zdaje sie i krystianski, to mozesz posluchac. Oczywiscie, mnei to tam wali, o czym spiewaja, choc oczywiscie jakos niespecjalnie mnie jaraja prokatolickie liryki. ALe jesli muzyka dobra, to co mam sie przejmowac lirykami? ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antestor jest norweski zdaje sie i krystianski, to mozesz posluchac. Oczywiscie, mnei to tam wali, o czym spiewaja, choc oczywiscie jakos niespecjalnie mnie jaraja prokatolickie liryki. ALe jesli muzyka dobra, to co mam sie przejmowac lirykami? ;].

jestes i tak pozerem, a twoim ulubionym zespolem jest DarkThrone :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pociąga mnie ta muzyka. Podobają mi sei HateSphere, In Flames, CoB jeszcze Mudvayne ale to chyba niedokońca death...

Co opróczy wymienionych przeze mnie moglibyście mi polecic? Słyszalem o takich zespołach Opeth, Death, Vader (vader akurat mi sie nie podobal, choc z tego co wiem to polska kapela). A wy czego słuchacie?

BTW: Co sądzicie o HateSphere?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Mudvayne ale to chyba niedokońca death...

To nawet troszeczkę death nie jest ;] Nu - i to jedno z bardziej dupnych jakie słyszałem, szkoda czasu.

Dokładnie. Jedynie "Dig" zasługuje na uznanie. ]

Kolesie swego czasu ostro zżynali ze Slipknot'a, zarówno pod względem kompozycji jak i image'u.

Teżniejsze kompozycje trącą z daleka kupą. Nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mudvayne dałem sobie spokój.

A co do HateSphere z tego co wiem to jest Duński Death Metal i nie jest az tak melodyjny...

Wreszcie jest! Nowa płyta In Flames - Come Clarity!!! IF nazywa sie melodic death metalem ale szczerze mowiac ich muzyka nie jest za bardzo podobna do typowego Death Metalu. Mimo wszystko bardzo dobra muzyka. Płyte juz mam wiec niedlugo zamieszcze recenzje. Polecam!!! Moze ktos z was lubi IF? Mam wszystkie albumy oprocz "Sountrack to your Escape" i musze przyznac ze podobaja mi sie bardziej starsze płyty. Uwazam jednak ze Wszystko plyty sa na bardzo wysokim poziomie - rownie nowa. nie rozpracowalem jej jeszcze do konca ale po 2 pierwszych przesluchaniach mam bardzo dobre odczucia.

I jeszcze jedno. Bardzo mi sie podoba Nevermore i Machine Head ale to juz trash.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I znowu zaczynasz :).

Aż dziw mnei bierze że Vesanie poznałeś dopiero teraz, w sumie po to się chodzi na koncerty, by się pobawić i może coś ciekawego i noewego wpadnie nam w ucho..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mudvayne dałem sobie spokój.

I to jest bardzo zdrowe podejście do życia :D

.

Bardzo mi sie podoba ... Machine Head

Machine Head jest bardzo zacną kapelą... Już czekam na następcę "TTAOE"

ale to juz trash.

Zależy której płyty słuchałeś, bo taki "Supercharger" choc nagrywany analogowo, śladów thrashu nie posiada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
powiem wam, po metalmanii, ze nie ma w polsce zespolu black metalowego nad Vesanie.. GOD THE LUX.

A tam. A Gontyny Kry, Lux Occulta, Christ Agony, Besatt, Shadows Land, Szron, Graveland, Witchmaster, Kriegsmaschine, Non Opus Dei, Anima Damnata, Mgła, Mord, Infernal War... I jeszcze masa innych.

A tak wogóle- słyszał ktoś Deathspell Omega?

Gontyna ? Nazi syf.

Lux Occulta, geniusz.

Christ Agony, baaaa

Besatt, xDDDDDD

Shadows Land, eee...

Szron, moze byc...

Graveland...pffffffffff

Witchmaster, jak najbardziej wyjebiszczy :]

Kriegsmaschine, dobre dobre

Non Opus Dei, dobre

Anima Damnata, ale to jest death, ziom.

Mgła, Mord... kapele jakich wiele -_-

Infernal War, dobre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszalem o takich zespołach Opeth, Death, Vader (vader akurat mi sie nie podobal, choc z tego co wiem to polska kapela).

Death - Symbolic

Death - The Sound Of Perseverance

Dla mnie te dwa albumy są kwintesencją metalu. Poza tym to "przez" Chucka Schuldinera chwyciłem za gitarkę. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat, do czego odrazu się przyznam, nie jestem znawcą tematu. Jeśli coś palnę to wyśmiejcie i poprawcie :D

Ostatnio słuchałem Exhumed.. Nie żebym był szczególnie zachwycony (ok, wogóle - ale co ja tam wiem), mimo to jedna piosenka naprawde mi dokopała, bodajże "Limb from Limb" - wejście piłą mechaniczną i te dwa kontratsujące głosy... jakieś to nawet przyjemne jest...

Po cichutku dopisze tylko, ale to tak szeptem, że wole Iron Maiden :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...