Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

. Te kapele dużo bardziej do mnie trafiają niż te true blackowe, które w moim mniemaniu poza nagromadzeniem słowa 'satan' i masakrowaniem perkusji nic nie wnoszą do metalowej sztuki

Nic nie wnosza? ty sie wogole "slyszysz" a slyszales plyty Satyricon, Mysteris Dom Satana to przeciez krok milowy dla gatunku, a co z takimi kapelami jak Venom, Bathory, Celtic Frost, Emperor - na nich wzorowaly nie tylko kapele blackowe.

hm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Nic nie wnosza? ty sie wogole "slyszysz" a slyszales plyty Satyricon, Mysteris Dom Satana to przeciez krok milowy dla gatunku, a co z takimi kapelami jak Venom, Bathory, Celtic Frost, Emperor - na nich wzorowaly nie tylko kapele blackowe.

hm?

100% true m/ choc Bathorego nie znam calej dyskografii, jednak to co slyszalem pwnuje... Anyway odkrylem niedawno zaj*****y zespół. nazywa sie Arch Enemy. nie jest moze taki epokowy jak In Flames ale stara sie^^ i maja seksi wokalistke^^

Anyway, @Eld z CD-Action. posluchalem Enter Chaos i z przykroscia stwierdzam, ze to ssie:S taki sztuczniasty Death Metalik:S nie no sorry ale tak jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszales plyty Satyricon, Mysteris Dom Satana to przeciez krok milowy dla gatunku,[/qote]

Co to jest Mysteris Dom Satana? A jesli ci chodzi o plyte De Mysteriis Dom Sathanas, to jakie to ma konotacje z Satyriconem? @_@.

a co z takimi kapelami jak Venom, Bathory, Celtic Frost, Emperor - na nich wzorowaly nie tylko kapele blackowe.

hm?

Wiesz.. nie wiem, co posrod tych trzech kapel robi Emperor powstaly 10 lat pozniej od nich ;/.

Anyway, @Eld z CD-Action.

ELda tu od dawna nei ma. No chyba, ze czyta posty bez zakladania konta ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszales plyty Satyricon' date=' Mysteris Dom Satana to przeciez krok milowy dla gatunku,[/qote']

Co to jest Mysteris Dom Satana? A jesli ci chodzi o plyte De Mysteriis Dom Sathanas, to jakie to ma konotacje z Satyriconem? @_@.

a co z takimi kapelami jak Venom, Bathory, Celtic Frost, Emperor - na nich wzorowaly nie tylko kapele blackowe.

hm?

Wiesz.. nie wiem, co posrod tych trzech kapel robi Emperor powstaly 10 lat pozniej od nich ;/.

Anyway, @Eld z CD-Action.

ELda tu od dawna nei ma. No chyba, ze czyta posty bez zakladania konta ;]

czepiasz sie literowek jak zwykly ....

jesli nie wiesz co robi tam Emperor to ja nie mam pytan

A Satyricon do niedawna byl wymieniany jako juz jedna z ostatnich kapel true black metalowych obok znakomitosci jak wlasnie mayhem. dark throne czy carpatian forest

pozdro!!! i rafandynka dla ciebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysteis doom satanas raczej kojaży mi się z Mayhem....

Widze z jesteś kolejnym zagożałym fanem BM :] :twisted: Zupełnie jak ja ! Mam plan ! Zamieszkajmy w lesie na miesiac i jedzmy wiewiórki ! ZUpełnie jak Dead ale będziemy czynić ZŁOOO !

A potem se palniemy w łeb z dwururki hmm ?...

Posłuchaj sobie Dark Funeral, zlizują skore z czaszki !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne zę jestem Emo :) patrz nawet potrafgie ułożuć dłonie w takie serduszko :>...

Czy wie ktoś kiedy będzie jakaś cieższa impreza ? bo narazie same festiwale rege i punk...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chodzi mi miśkuy kolorowy o anathemke ze środkowego okresu, A fine day to exit czy eternity :).

Lol ostatnio musiałem słuchać 1,5h Manowara :) ludzie masakra, chihotałem na każdej wstawce "O brave warriors..." :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

YYYY... Nie jestem pewien czy pisać o tym zespole w temacie "dla prawdziwków", ale kolesie są ze skandynawii robią niezły łomot i wokale przypominające żyganie na mikrofon więc chyba pasuje. Chodzi mi o Amon Amarth. Jak ktoś jeszcze nie słyszał genialnego Pursuit of Vikings niech włazi na www.amonamarth.com i w sekcji wideo jest ten genialny klip. Piosnki w dziale mp3 też są niezłe, ale zdecydowanie nie są to ich najlepsze kawałki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi miśkuy kolorowy o anathemke ze środkowego okresu, A fine day to exit czy eternity

W ktorym miejscu na A Fine Day byl doom bo najwidoczniej przegapilem? :D Wpasowujac sie w Wasza stylistyke byl to taki emometal albo szeroko pojety progmetal:) Eternity zas to faktycznie doom jak zloto - u mnie stoi wyzej niż bedacy obiektem kultu Wildhoney.

BTW dotrwaliscie do 15 minuty Temporary peace? Jest tak ukryty akustyczny kawalek - rewelacyjny, w stylu wczesnych Floydow z hmm oryginalnym tekstem :) Marilyn Manson just fall over? Czy ja dobrze slysze?:) Ma ktos moze tekst do tego kawalka? Mam oryginal ale nigdzie nie ma o tej piosence nawet wzmianki... Tak mi sie przynajmniej zdaje bo czcionka to takie bazgroły - owszem, bardzo progresywne ale doczytac sie nie sposob:)

Lol ostatnio musiałem słuchać 1,5h Manowara

Heh, pare lat temu strasznie sie nimi jaralem tak ze dwa miesiace, nawet koszulke mam z diablem na motocyklu hehehe :D To byly czasy :D Swoja droga to niektore kawalki nie sa AZ tak kiczowate - z czasow kindermetalostwa dobrze wspominam np. House of Death :D

Pursuit of Vikings

Hot Pursuit? :D Hehehe - wyobrazcie to sobie :]

BTW kolezanka z klasy (niuńka rozowa) raz miala w opisie Amarth. Mysle sobie: no nie mozliwe, lol, a chodzilo o jakies slowo ("los" czy cos) z sapkowskiego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amrath to przeznaczenie w po sindarińsku w TOlkienie :) Amon to wzgórze lub góra :) Naraziłeś się na gniew Tolofila :}...

AmonAmrath a grają całkiem swojsko, rok temu byli n ametalmani jak się nie mylę.. jak chcesz to moge ci sprezdać T-Shirt z podpisami kapeli :]

Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że zespół się nazywa Amon Amarth, a nie Amon Amrath ;) - Mithu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się bardzo nawet zacząłem jarać zespołem Dark Tranquillity. Znacie może? Co sądzicie?

Znam jeno "Heaven" i prawdę mówiąc srednio to do mnie trafia... - scp

Haven to akurat cieńka płyta przyznaję - skrzydła zespół rozwija na Gallery, The Mind's I i Damage Done. Reszta to w sumie chłam :P

Według mnie kawał potężnego dobrego deathu w szwedzkim stylu. Trochę może za bardzo podobnie grają do In Flames (albo to In Flames gra podobnie do nich - whatever :wink:), ale w zasadzie to cały ten death to jeden pies :wink:

Za to miażdżą mnie niektóre riffy, mają kilka fajnych utworków z kobiecymi wokalami, chórki, klawisze i dobre akustyczne instrumentale :] Kurczę chyba zostałem fanem :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amrath to przeznaczenie w po sindarińsku w TOlkienie :) Amon to wzgórze lub góra :) Naraziłeś się na gniew Tolofila :}...

AmonAmrath a grają całkiem swojsko, rok temu byli n ametalmani jak się nie mylę.. jak chcesz to moge ci sprezdać T-Shirt z podpisami kapeli :]

Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że zespół się nazywa Amon Amarth, a nie Amon Amrath ;) - Mithu

Gruby Misiu, na jedno wychodzi wiesz co kciałem przekazać :) a to że ręce mi się trzęsa jest skutkiem ubocznym nerwówki codziennego życia ;)

Heheh Miczu zapodał niezłą kapelą, macie pare fajnych sampli, ściągać !!!

http://www.darkesthatewarfront.site.vu/ zrywa maske z mordy :) "possesed bu fire"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...