Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Gość Dragon_666

Biały Murzyn patrzy w telewizor a z glosnikow ciaglesluchac RAP.

Biały murzyn nienawidzi siebie za to ze biala skore ma :x

americanhistoryx174ow.jpg

^^

No to pewnie cię załamie, że dostaniesz ostrzeżenie za rasizm i oftopik od kozaka ;] - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Straciłem już do nich kompletnie szacunek kiedy zagrali cover Pink Floyd na Mystic Festival i kompletnie go zwalili. Więc może ty mi wytłumaczysz jak już tak dyskutujemy o muzyce co w Nightwishu jest takiego wspaniałego, że wielka ilość osób się nim zachwyca?

:lol:

Czy Ty nie widzisz infantylności swojego pytania? :lol: Mi też nie podoba się wiele zespołów, które cieszą się wręcz kultowym uznaniem i co z tego? :lol: To nie jest kwestia rozumienia, a kwestia gustu. Mi muzyka tej grupy po prostu się podoba. Uważam, że dziewczyna ma znakomity głos (i może naprawdę powinna więcej czasu na deskach opery spędzać niż w kapeli :roll: ), Tuomas pisze (moim zdaniem) ciekawą muzykę, a cała ich twórczość ma (również moim zdaniem) fantastyczny klimat.

Wystarczy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666
No to pewnie cię załamie, że dostaniesz ostrzeżenie za rasizm i oftopik od kozaka ;] - CRD

[beeep] jakim tam rasism foto z filmu a txt z songu

pozatym tu niema slowa przeciwko murzynom

A offtop tak srednio ;]

"Niszcz rasism...razem z murzynami"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubię Nightwish. Grają przyjemną, klimatyczną muzykę. Są i spokojne kawałki i ostrzejsze. Podoba mi się głos Tarji, choc jak napisał Recit czasem trochę przesadza :wink: Teksty są ciekawe. Mi przypadły rózwnież do gustu piosenki, gdzie śpiewa nie tylko Tarja, ale np. Marco, tak jak w "Wish I Had An Angel".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubię Nightwish. Grają przyjemną, klimatyczną muzykę. Są i spokojne kawałki i ostrzejsze. Podoba mi się głos Tarji, choc jak napisał Recit czasem trochę przesadza :wink: Teksty są ciekawe. Mi przypadły rózwnież do gustu piosenki, gdzie śpiewa nie tylko Tarja, ale np. Marco, tak jak w "Wish I Had An Angel".

Taa, i znowu dochodzimy do wniosku, że Nightwish gra death metal. Ludziska dajta już spokój. Jeśli już słuchacie tego 'ciężkiego' crapu, to przynajmniej nie afiszujcie się z tym faktem. Nie chce się zachowywać jak stuprocentowy "prowdziw", ale dajcie już spokój z tym nightwishem. Niedługo dojdzie do tego, że zaczniecie słuchać Artrosis, Desdemony i Pani Maślanki i jej Delight... Może to i ortodoksyjne podeście do sprawy, ale nie wyobrażam sobie, by mężczyzna słuchał takiej muzy. Przeca to uwłacza w pewnym stopniu godności...

Zapowiada się kolejny lipny dzień, więc nie wkurzać mnie tu nightwish'ami :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubię Nightwish. Grają przyjemną, klimatyczną muzykę. Są i spokojne kawałki i ostrzejsze. Podoba mi się głos Tarji, choc jak napisał Recit czasem trochę przesadza :wink: Teksty są ciekawe. Mi przypadły rózwnież do gustu piosenki, gdzie śpiewa nie tylko Tarja, ale np. Marco, tak jak w "Wish I Had An Angel".

Taa, i znowu dochodzimy do wniosku, że Nightwish gra death metal. Ludziska dajta już spokój. Jeśli już słuchacie tego 'ciężkiego' crapu, to przynajmniej nie afiszujcie się z tym faktem. Nie chce się zachowywać jak stuprocentowy "prowdziw", ale dajcie już spokój z tym nightwishem. Niedługo dojdzie do tego, że zaczniecie słuchać Artrosis, Desdemony i Pani Maślanki i jej Delight... Może to i ortodoksyjne podeście do sprawy, ale nie wyobrażam sobie, by mężczyzna słuchał takiej muzy. Przeca to uwłacza w pewnym stopniu godności...

Zapowiada się kolejny lipny dzień, więc nie wkurzać mnie tu nightwish'ami :wink:

Nareszcie ktoś normalny :wink:

A tak pozatym to te osoby, które deklarują to iż słuchają Nightwisha mówią też, że słuchają kredek. Więc jak można mieć tak rozbierzne gusta? Ja pamiętam jak zaczynałem się interesować muzyka i bylem taki maly i gruby to sluchalem linkin parka, nirvany i kata. Wiec zycze wam zebyscie i wy schudli :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, i znowu dochodzimy do wniosku, że Nightwish gra death metal.

Misiek, wez nie pier***. Dla niektorych ostry moze byc heavy czy thrash;/ Nie mierz wszystkich swoja miara.

Jeśli już słuchacie tego 'ciężkiego' crapu, to przynajmniej nie afiszujcie się z tym faktem.

No ja slucham. Od dawna. Any questions?;/

Nie chce się zachowywać jak stuprocentowy "prowdziw", ale dajcie już spokój z tym nightwishem.

Czemu? Wlasnie sie zachowujesz jak buracki prawdziwek.

Niedługo dojdzie do tego, że zaczniecie słuchać Artrosis, Desdemony i Pani Maślanki i jej Delight... Może to i ortodoksyjne podeście do sprawy, ale nie wyobrażam sobie, by mężczyzna słuchał takiej muzy. Przeca to uwłacza w pewnym stopniu godności...

Pierdzielisz glupoty i tyle. Znasz mnie dobrze i znasz mnie osobiscie - a ja slucham czasem gotyckiego pierdzenia (nie w polskim wydaniu, ale zawsze. Noo poza starym Moonlight)

Sadzisz ze lepiej byloby jakby wszyscy faceci sluchali tego pedalskiego hardcore? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pozatym to te osoby, które deklarują to iż słuchają Nightwisha mówią też, że słuchają kredek. Więc jak można mieć tak rozbierzne gusta?

Oj, czuję true grim & necro :lol: Stary, na tym polega muzyczny progres zainteresowań, że człowiek potrafi wybrać perełki nie patrząc na szufladki. Osobiście kiedyś słuchałem tylko MayheM, potem tylko blacku potem doszło do mnie, że świat muzyki jest dużo bardziej ciekawy dzięki swojej różnorodności.

Teraz lubię okok masy zespołów blackowych, CoF i Nightwish również masę wykonawców gothyckich, rockowych czy nawet jazzowych. Głupio tak się świadomie ograniczać. Nie bez przyczyny "ograniczony" ma raczej pejoratywny wydźwięk :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja razomumiem, że można mieć rozbieżne gusta, ale nie do tego stopnia! Ja sam na codzień słucham Death, ale i nie pogardze grindcorem. Pozatym kiedy przesłucham jedną płytkę Death wrzucam coś Blackowego. Wychodzi z tege, że i ja sam nie wiem czego chce słuchać, ale te 3 gatunki są do siebie w jakiś sposób podobne i basta. A taki gotyk z blackiem co ma wspólnego? "Mroczność"? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki gotyk z blackiem co ma wspólnego? "Mroczność"?

Jakby nie było takie Cradle of Filth czy Moonspell są gdzieś pomiędzy, a jako że to moje ulubione kapele to tak źle jeszcze ze mną nie jest :lol: 

Zresztą moje zainteresowania dotyczą głównie odmiany (herezji :lol: ) symfonicznej blacku i gothyckiego metalu (które są siebie bliżej niż nazwy mogą sugerować). Jednak nie mieści mi się w głowie, bym przez cały czas obracał się tylko w kręgu Anorexia Nervosa - EmperoR - Cradle of Filth itp. zespoły.

A tak poza tym to człowiek nie jest małym głupim robocikiem - czasem mam ochotę na coś mocniejszego to słucham sobie ObiTuarY (jedyny zespół death, który lubię, co nie znaczy że nie doceniam innych...ale to, że doceniam też zawdzięczam temu, że wiele deathowych płyt przesłuchałem i po prostu do mnie nie trafiły, co nie znaczy że nie będę tych artystów szanował jak wiele oszołomów zapatrzonych w jeden tylko styl, a na resztę plujących :wink: ).

Przy okazji...black i death są naprawdę takie podobne? :wink: Już kilku spłonęło na stosie za takie plugastwa :lol: (żartuję jakby co, ale są nawet kapele które się na to oburzają :lol: ).

Nie ograniczanie się ma jeszcze pewne zalety. Często od prawdziwków słyszę teksty, że np. Euro był najlepszym technicznie gitarzystą i to wcale nie na niwie blackowej, ale wogóle. Cóż, ograniczanie się prowadzi właśnie to założenia klapek na oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recit - masz u mnie browara za ten jazz :)

Ja prawdziwkowalem we wczesnym liceum, jak sie podniecalem blackiem i takimi tam pierdolami - na szczescie mi to przeszlo;]

A teraz - no coz, wsrod znajomych (z tego forum) mam opinie wesolego gota ktory slucha Mandaryny :twisted:

Ja razomumiem, że można mieć rozbieżne gusta, ale nie do tego stopnia!

Dlaczego? Zamykanie sie w jednym kregu muzycznym (np. black/death) ogranicza i koniec koncow sluchasz tylko lupaniny. Ja bym swira dostal teraz jakbym sluchal tego co kilka lat temu i tylko tego. To mija z wiekiem - u niektorych. A niektorzy dalej trwaja w swoim nekr0 swiatku :P

Osobiscie teraz nie wyobrazam sobie mnie i mojego swiatka muzycznego bez jazzu, czy jakiegos dobrego tekno (polecam Suicide Commando).

Ze juz nie powiem o Industrialu, ktory od jakiegos czasu cyklicznie pojawia sie w mojej playliscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to nie wyobrażam sobie, abym zamykał się w tylko w jednym kręgu zainteresowań muzycznych. Nigdy tak nie było i nie będzie, uwielbiam odkrywać coś nowego. Równie dobrze mogę słuchać płyty Behemotha by za chwile w czytniku obracał się krążek The Mars Volta, a jeszcze później dajmy na to Gorillaz. Mam szeroki wachlarz zainteresowań muzycznych i jeżeli coś mi się podoba to czemu nie miałbym tego słuchać. Czy tylko dlatego, że bardziej dociera do mnie muzyka cięższa i aby uchodzić za "prawdziwego" metala. To jest szufladkowanie, zamykanie się w jednym kręgu. A człowiek powinien poznawać nowe rejony, w ten sposób może poszerzać horyzonty i odkryć coś co naprawdę będzie dla niego. Przecież gdy ogląda się filmy to nie są to tylko komedie, bo w końcu przejedzą się one każdemu. Zresztą nawet trzymając się jednego zespołu można poznać dwa muzyczne światy, przykładem może być Anathema czy Opeth. Dla mnie najważniejsza jest muzyka i nie ma znaczenia czy będzie to metal, muzyka poważna, rock czy inne. Najważniejsze aby mi się podobała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich zespołach jak :

Marduk

Gorgoroth

Immortal

Mystic Circle

Mortician

KAT

Cannibal Corps

1 - fajne dla ponurych trzynastolatków

2 - lol

3 - lol

4 - nie znam

5 - nie znam

6 - polski lol

7 - fajny death

Prawda, że wiele ci to powiedziało? :)

Mith - nie, bo dobrze wygląda na górze i widać za co gostek dostał ostrzeżenie ;] Poza tym to dobry film, warto go rozreklamować 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich zespołach jak :

Marduk

Gorgoroth

Immortal

Mystic Circle

Mortician

KAT

Cannibal Corps

1 - fajne dla ponurych trzynastolatków

2 - lol

3 - lol

4 - nie znam

5 - nie znam

6 - polski lol

7 - fajny death

Prawda, że wiele ci to powiedziało? :)

Mith - nie, bo dobrze wygląda na górze i widać za co gostek dostał ostrzeżenie ;] Poza tym to dobry film, warto go rozreklamować 8)

1 - dobre, zwłaszcza Panzer Division MArduk, Those Of The Unlight.

2 - nudne.

3 - świetna kapela

4 - nie znam

5 - łeeeee

6 - nie lubie

7 - nie lubie, wolę Malevolent Creation ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich zespołach jak :

Marduk

Gorgoroth

Immortal

Mystic Circle

Mortician

KAT

Cannibal Corps

1 - dobre jak sie ma 16 lat i prawdziwkuje (potem tez dobre :P)

2 - rotfl

3 - blashyrk i bieganie na górce rzadzi :)

4 - ke?

5 - keee?

6 - polski satanistyczny kabaret

7 - klasyka, wstyd nie znac.

zwłaszcza Panzer Division MArduk, Those Of The Unlight.

Dodalbym jeszcze Opuś NoTrumne :P (sie kupilo kasete kiedys z Opus i Those to sie szpanuje :P)

A przy tym [beeep] Me Jesus to najbardziej urocza i lolowata okladka w historii bleka^_^

Co do Cannibali to wiecie, że występowali przez parę sekund w Ace Ventura - Psi Dedektyw? Dzięki spotkaniu z nim Carey (tak to się chyba pisze) zaczął słuchać Death Metalu

Tak, wystepowali, a spiewali (ekhem...), spiewali tam utworek o nazwie "Hammer Smashed Face" o ile mnie pamiec nie myli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cannibali to wiecie, że występowali przez parę sekund w Ace Ventura - Psi Dedektyw? Dzięki spotkaniu z nim Carey (tak to się chyba pisze) zaczął słuchać Death Metalu :)

carey był zawsze wielkim fanem cc i dlatego zagrali w ace ventura

Marduk - zwlaszcza ostatnia plyta

Gorgoroth - nuda

Immortal - wlasciwie wszystko ok

Mystic Circle - ??? cos chyba Ci sie pomylilo

Mortician - jak najdalej

KAT - 666 i oddech

Cannibal Corps - pierwsze 4 płyty zwłaszcza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666

NO JA NIEMOG Mystic Circle Nieznac :!: :!: :!: Cover Bathory One Rode to Asa Bay wykonali swietnie ogolnie swietna kapelka z klimatem czyli Szatan i Odyn vs Chrzescijanstwo Murzyny i inne podrasy :P no moze sie zapedzilem hehe

A co do innych

Marduk - GOWNOooooooo

Gorgoroth - tak srednio :P

Immortal - Wymiata obie strony zespolu ta ciemna stona i ta jasno ciemna heheh

Mystic Circle - jak pisalem

Mortician- wole gorgoroth hah a nawet Waffena ;o

KAT - hehe fajne bylo kiedys ale teraz kat scial sobie glowe

Cannibal Corps - nawet ale nielubie Death ;b :] Hammmmer Smasheeeeed Faaaaaace Die Subhuman hahah xDD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Man666son

Ja tam bardzo lubie Gorgorotha, uspokajam się przy takich utworacj jak Procreating Satan, A World To Win, Unchain My Heart. KAT na początku mi się nie podobał, ze względu na śmieszny głosu Kostrzewskiego, teraz to dla mnie największa zaleta tego zespołu. A przez Marduka straciłem kiedyś głośniki :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra też się włączę. Bardzo lubię KATA. co Wy o nim sądzicie - piszcie szerzej jakieś uwagi, bo to że lol, to raczej nic mi nie mówi... co Wam się podoba, a co przeszkadza. zapraszam też na stronę www.kat.com.pl (dwie nowe piosenki do ściągnięcia) --> tam też na forum. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666
no dobra też się włączę. Bardzo lubię KATA. co Wy o nim sądzicie - piszcie szerzej jakieś uwagi, bo to że lol, to raczej nic mi nie mówi... co Wam się podoba, a co przeszkadza. zapraszam też na stronę www.kat.com.pl (dwie nowe piosenki do ściągnięcia) --> tam też na forum. :twisted:

To co KAT teraz wyprawia przechodzi nadludzkie pojecie zmienili by nazwe bo tak psuja dobre imie starego KATa.

A teraz to pieprzyc kata :P ...byle w gumie :wink: haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...