Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

...wydaje mi sie, ze sprzedali o wiele wiecej plytek niz Mayhem i Immortal. Nawet razem wziete ;]

Chodziło mi o to, że fan blacku ma gdzieś to ile płytek sprzedali itp., bo dla niego to wszystko jest [beeep], bo uwielbia i otacza kultem tylko swoją kapelę (nie są w stanie zagrozić jej pozycji względem niego). Rozumiesz o co chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Chodziło mi o to, że fan blacku ma gdzieś to ile płytek sprzedali itp.,bo dla niego to wszystko jest cenzura, bo uwielbia i otacza kultem tylko swoją kapelę (nie są w stanie zagrozić jej pozycji względem niego). Rozumiesz o co chodzi...

O to, ze black metalowiec lubi swoja kapele, ktora od 15lat jest w podziemiu i ceni te kapele, ktore sluchal jak byl mlodszy i choc wtedy tez sie uwazal za bm, to nie znal 3000 podizemnych kapel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tiger #M

Taki news: Hunter wyda nową płytę o tytule "T.E.L.I." Dla ścisłości ja już oryginała zamówilem hjehjehje...

A tak poza tym, to wie ktoś może coś na temat takich zespołów jak Bloodbath, czy God Among Insects (czyli chodzi o takie "all starsy")? Ten drugi znam, a ten pierwszy bardzo chciałbym poznać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazujesz jak najbardziej słuszną inicjatywę.

Bloodbath w założeniu miał być hołdem złożonym starej szkole szwedzkiego defu. I tak też jest na dwóch pierwszych płytkach: ep-ce "Breeding Death" i long-play'u "Ressurection Through Carnage". Rzeźnia bez zbędnych urozmaiceń, walcowate tempa i głęboki growl Akerfeldta. Nawet brzmienie jest tu oldskulowe co niestety należy uznać za jedyną wadę tych wydawnictw. Najnowsza "Nightmares Made Flesh" to już nieco inna bajka. Pojawia się kombinatorstwo, dosyć melodyjne sola, częste zmiany tempa i różne barwy wokalu ( Tagtgren zmienia Akerfeldta ). To wszystko nie zmienia jednak faktu, że wydawnictwo zrywa czachę i powoduje walenie w ścianę przez sąsiadów odsłuchujących właśnie po raz 31 tego dnia "kureskie życie" Peji. Wszystkie 3 płytki gorrrrąco polecam.

Tu masz oficjalkę, na której jest nieco muzy do ściągnięcia ( "Outnumbering the Day" roxx ):

http://bloodbath.biz/index.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej lubie trash w stylu Metallici [taaa zaraz sie zacznie dyskusja ze sie sprzedali itp.], Megadeth, Slayera czy Destruction. No wlasnie - stosunkowo niedawno uslyszalem o tej ostatniej kapeli a okazuje sie ze gra naprawde porzadna muze :D no a na dodatek przyjada do polski... co o nich sadzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiu, uczulam na wyrazy typu TRASH, otóż nie ma czegoś takiego, jest THRASH :) Zapamiętaj tą lekcję bo tu ludzie są uczuleni na to ;);)

A co do Metallici. Nie pociąga mnie ten zespół, nigdy nie pociągał. Slayer ? Jedna z moich ulubionych kapel, uwielbiam albumy Season In The Abyss, Show No Mercy, Reign In Blood i Divine Intervention :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger, nie dostales jeszcze odpowiedzi na temat zespolu o wiele mniej znanego od Bloodbath mianowicie God Among Insects... Awiec jest to zespol ze Szwecji, reprezentujacy scene jak sie latwo domyslic Death. Zlozony jest glownie z czlonkow Dark Funeral gdyz gra ich tam az dwoch (taki poboczny projekt bo chcieli zagrac cos innego:D) Skumali sie dopiero niecale 2 lata temu bo gdzeis w 2004. Texty glownie sa anty chrzescijanskie i "smierciowe" a muza to bezkompromisowy Death Metal (cos z Brazylijskiego tez sie tam da wyczuc, jakis Nephasth te sprawy). Na razie wydali tylko jedna plytke (bez dema - a co, jak sa z renomowanych kapel to moga sobie pozwolic:D), "World Wide Death". Moze i jak jest sie fanatykiem death metalu to warto jej posluchac, ale ja wlaczam sobie az i nigdy pozniej nie wracam, taki juz spaczony jestem:P Ogolnie - Ostra rzeznia:P

ps1 a propo jak juz pisze do Tigera, to kiedys napisales ze w kredkach jest melodia a w bM nie moze byc melodii, wiec to nie jest juz black itp itd i zeby ten ktos posluchal pierwszysch Darkthrone'ow - no stary nie mow mi ze taki "Pagan Winter" nie ejst [beeep]iscie melodyjny:D (moj ulubiony kawalek notabene:P)

ps2(nie play station 2 :P) Ziomale, opanujmy dzial recenzji bo tam ostatnio same jakies ireny majdan i metaliki sie panosza..:D ja juz robilem recke Black Metal Ist Krieg, trzeba sie ruszyc ziomki:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... ostatnio dorwalem plytkę Hedfirst pt. "Scarismatic" noi powiem szczerze że prezentują dość wysoki poziom. Zespół jest polski założony w 2000 roku w Warszawie. Chłopaki nieźle sobie radzą technicznie jak i muzycznie. Dobra perksja niezły basik noi standardowo elektryk wymiatający IMO ;] Polecam utwór "Truth against truth". W tym utworku widać mocne strony zespołu i ich możliwości (zarówno wokalne u Bayera jak i techniczne u Dudzika na perkusji) Ja jestem na tak ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe posluchaj sobie nowego dziela Tenebrosusa - zrywa odwrocony krzyz z szyi po prostu:D wymiata jak nie wiem (dobre bo polskie!!:D) posluchajcie jeszcze nowego Infernal War bo tez IMO wymiata!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodek
nie mam pojecia dlaczego przyzwyczailem sie do 'trash'...

Może słuchasz Korna? Oni tam mają jeden czy dwa kawałki z trash w tytule ;)

hehe posluchaj sobie nowego dziela Tenebrosusa - zrywa odwrocony krzyz z szyi po prostu:D wymiata jak nie wiem (dobre bo polskie!!:D)

Tenebrosus jest cienki. Czasy takiego surowego blacku już dawno odeszły w niepamięć. Poza tym taki gatunek metalu ma już co raz mniej zwolenników. Takie moje osobiste zdanie i oczywiście mogę się mylić 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parys, przecież Tiger napisał jak wół, że God Among Insects już zna. A ze swoim apelem to chyba średnio trafiłeś bo z tego co zdążyłem się zorientowć, to na tym forum fanów bleku jest raczej niewielu. I ja również się do nich zdecydowanie nie zaliczam choć kilku blekowym płytkom zacności nie odmawiam ( ot, choćby takiej "Nemesis Divina" ). No ale już od takich "rewelacji", jak nasze rodzime Gontyna Kry, czy Infernal War właśnie to Boże ( ;) ) uchroń...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infernal War to ci co nawet na koncertach używają automatu perkusyjnego ? Albo mylę z Pogrom (i tu jakaś data). Ale Gontyna nie jest taka zła :) Ogólnie Black Metal ideologicznie zaczął mnie denerwować i śmieszyć zarazem tym swoim cyrkiem. Dlatego czysty Black ala Darkthron przestał mnie bawić. Wolę jazdę w stylu Witchmaster, Desaster czy nawet już to osławione i modne ostatnio Watain.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodek
Albo mylę z Pogrom (i tu jakaś data).

Dokładnie to 1147 i oni używają automatu. Moje zdanie na ich temat? No comments 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tiger #M

God Among Insects to znam :D Tak poza tym, to dzięki za linka na stronkę Bloodbath. Ale chciałbym poznać więcej tego typu zespołów, ale jakoś nie mam kontaktów (GAI to mi kumpel podsunął, ale na co dzień to on w balcku siedzi)

A o Black Metalu już mówiłem i zdania zmieniać nie zamierzam. Melodia to melodia - puść ktoś sobie coś melodyjnego. Słychać? Jeśli jest CUKIERKOWATA (czyli taka... no kurde komercyjna....) to nie pasuje do BM. A właśnie od CoF czuć tego typu rzeczy na kilometry... Z tego powodu ich nie lubię...

Chociaż przyznaję że "Mother North" jest piękne...

Eh... Ciężkie jest życie, kiedy trzeba coś dogłębnie wyjaśniać, jeśli chodzi o czysty, siarczysty BM :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Miodek, nie zgodze sie z Toba jednak:P surowym Black Metalem mozna raczej nazwac debiut Bathory a nie tenebrosusa - no i co to ma do rzeczy ze BM ma coraz mniej zwolennikow bo rzadzi komercyjny death?? wlasnie dlatego MY czujemy sie elita, naprawde nie ma prawdziwszej muzy od BM w ktore wklada sie cale serce a nie lepkie chetne pieniedzy lapy:D takie moje zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh, ja sie dawno nie bawilem w takie klimaty, ale znowu wraca mi na Marduka :)

Gadajcie sobie o nich co chcecie, ale jak dla mnie Opus Nocturne i Those of the Unlight rządzą i tyle. Az mi sie przypomnialy moje gowniarsko-prawdziwkarskie czasy :twisted:

nie ma prawdziwszej muzy od BM w ktore wklada sie cale serce a nie lepkie chetne pieniedzy lapy

hihihi....

Jest. Industrial ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma do rzeczy ze BM ma coraz mniej zwolennikow bo rzadzi komercyjny death?? wlasnie dlatego MY czujemy sie elita, naprawde nie ma prawdziwszej muzy od BM w ktore wklada sie cale serce a nie lepkie chetne pieniedzy lapy:D takie moje zdanie
Jeśli mi powiesz, że takie Azarath, Stillborn, Throneum idzie na kase to wybacz... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie mowic o blackowcach bez ironii :]

A ja o takich palantach jak ty

wiesz Miodek, nie zgodze sie z Toba jednak:P surowym Black Metalem mozna raczej nazwac debiut Bathory a nie tenebrosusa - no i co to ma do rzeczy ze BM ma coraz mniej zwolennikow bo rzadzi komercyjny death?? wlasnie dlatego MY czujemy sie elita

Elitą? Teraz BM to 13-letni gówniarze w koszulkach Dimmu, jeżeli z takimi ludźmi się identyfikujesz to żal mi Ciebie. i żadni MY, ty póki co możesz sobie poogląać plakacik Nergala nad swoim łóżkiem, kolego.

, naprawde nie ma prawdziwszej muzy od BM w ktore wklada sie cale serce a nie lepkie chetne pieniedzy lapy:D takie moje zdanie

Chyba przez ostatnie 10 lat spałes albo siedziałeś w brzuchu matki, że nie zauważyłeś, jak np. tacy norwegowie się sprzedali. Ale co chcieć od chłopca, którego wiedza na temat BM kończy się zapewne na Burzum, Mayhem, Bathory czy Satyricon.

Albo mylę z Pogrom (i tu jakaś data)

1147. Jak dobrze pamiętam w tym roku miał miejsce największy pogrom chrześcijan w historii.

ps2(nie play station 2 Razz) Ziomale, opanujmy dzial recenzji bo tam ostatnio same jakies ireny majdan i metaliki sie panosza..Very Happy ja juz robilem recke Black Metal Ist Krieg, trzeba sie ruszyc ziomki:P

Ja jebie, co za muł... :-k BM-ziomal chodzący do kościółka :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę jazdę w stylu Witchmaster, Desaster czy nawet już to osławione i modne ostatnio Watain.

W pełni popieram tego gościa !! Dorzuć do tego jeszcze Stillborn, Azarath, Belphegor i Hypocrisy i otrzymasz mieszankę wybuchową jak koktajl Mołotowa :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego MY czujemy sie elita, naprawde nie ma prawdziwszej muzy od BM w ktore wklada sie cale serce a nie lepkie chetne pieniedzy lapy:D takie moje zdanie

W kazda muzyke sie wklada serce. Nawet hip-hopowcy :). Co do pozycji blacku w stosuknu do reszty, to roznica jest taka, ze go gra sie duzo latwiej, a najwazniejsza jest ideologia :). Uwazaj sie za elite czego chcesz, ale jesli twierdzisz, ze bmowcy sa mniej pazerni na kase od reszty, to poczekaj pare lat i zrozumiesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...