Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

No nie, IF z heavy ma tyle wspólnego co Black Album z blekiem... :) Wszystkie te kapelki z Gotheborga i okolic grają melodic death. Co prawda IF na STYE robi mniej więcej to co Korn na ostatniej płycie, ale w przeciwieństwie do dzieci kukurydzy jest to świetny kawałek muzyki.

Co do EC - nigdy się nim nie jarałem, ale znowu nie ma co wieszać na nim psów. To jedna z lepszych polskich formacji, żadna tam rewelacja, ale potrafi trzymać poziom i nagrać coś co da się przesłuchać więcej niż dwa razy, co zwłaszcza pokazał na AS.

Dymne Burgery - heh, nie jestem true, czasem lubię ich posłuchać. Mourning Palace wymiata, ale znowu tylko dzięki klawiszkom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Dymne Burgery - heh, nie jestem true, czasem lubię ich posłuchać. Mourning Palace wymiata, ale znowu tylko dzięki klawiszkom.

W tym utworze podoba mi się fragment zaczynający się od 2:00 oraz sam początek :)

A Murder Squad waść znasz?:>

Ano znam, ale śmierdzi mi Cannibal Corpse dlatego nie przepadam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, IF z heavy ma tyle wspólnego co Black Album z blekiem... Wszystkie te kapelki z Gotheborga i okolic grają melodic death

Gdzie Ty w IF słyszysz DEATH METAL? :>

jedna z lepszych polskich formacji

Napewno nie.

Zapuść ostatnie Yattering,Decapitated czy Behemoth, jeśli już zostajemy przy polskim DM. Enter Chaos to zwykłe popłuczyny po At the Gates, bez sensu.

Ano znam, ale śmierdzi mi Cannibal Corpse dlatego nie przepadam

ROTFL!!!!!!!

Gdzie Ty tam słyszysz Cannibal Corpse? Ahahahahaha :lol:

Przecież to rasowe szwedzkie death metalowe granie, zero pedalstwa, bez niedźwiedzia na wokalu, charakterystycznie nastrojone gitary i genialne galopy na perce ;-) Jak goście z Dismember i Entombed mogą grać w stylu CC? Mój boże...słyszałeś to w ogóle, czy tak tylko gadasz?:>

No chyba, że mówisz o warstwie tekstowej, to się zgodze - ale kto normalny ocenia kapele tylko i wyłącznie po tekstach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie.

moze i nie ale..

Zapuść ostatnie Yattering,Decapitated czy Behemoth,

Od 2 z 3 przez ciebie wymienionych kapelek w sumie wole EC, wiec nie chrzan, bo to kwestia gustu :]. No, a Behemoth rzeczywiscie ostro jedzie. Im bardiej podchodza pod Morbidow, tym lepiej im wychodzi. To jak z Lost Soul ;]

jeśli już zostajemy przy polskim DM. Enter Chaos to zwykłe popłuczyny po At the Gates, bez sensu.

EC i AtG to MDM, wiec ciezko to porownywac z DM.. to trochejkabys porownywal Mayhem z De Mysteriisa z Arcturusem z Aspery. Niby tez maja w sobie Black Metal, a graja zupelnie inaczej.

No chyba, że mówisz o warstwie tekstowej, to się zgodze - ale kto normalny ocenia kapele tylko i wyłącznie po tekstach?

Nikt normalny. Ale sa jeszce blackowcy ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 z 3 przez ciebie wymienionych kapelek w sumie wole EC, wiec nie chrzan, bo to kwestia gustu :].

Hehehehehe, kwestia gustu, kwestia srustu. ;-)

Skoro mówisz, że EC to MDM ( z czym w sumie moge się zgodzić, bo straszne pitu pitu grają, ani to agresywne, ani bluźniercze ;-) ), to nie będe dalej ich stawiał obok D czy Yatta,ok.

No, a Behemoth rzeczywiscie ostro jedzie. Im bardiej podchodza pod Morbidow, tym lepiej im wychodzi.

Nie inaczej.

Chociaż na Demigod jadą już pod jakąś taką wypadkową z Morbid Angel i Nile + elementy wlasne ( czytaj, totalna masakracja w postaci strzelającego z karabinu maszynowego Inferna ;-) ) i np. nałożone na siebie wokale Nergala, które dają świetny efekt IMO. :-)

EC i AtG to MDM, wiec ciezko to porownywac z DM..

ATG zapoczątkowało MDM w zasadzie, ale mówiąc o tym zespole mam głównie na myśli Slaughter of the Soul, które z MDM coś tam wspólnego ma, ale agresją i szybkością przebija wiele rasowych produkcji death metalowych - z czym chyba się zgodzisz?:-)

No ale dobra, przyjmijmy, że EC to taki band, który chciałby grać death metal, ale nie umie i nie może, bo ma w składzie kobiete ;-) Z dzieckiem ;-)

trochejkabys porownywal Mayhem z De Mysteriisa z Arcturusem z Aspery.

No niby tak, ale i to i to jest nazywane black metalem - i slyszac i w tym i w tym BM, chyba można je pod tym kątem zestawiać? Czy nie? ;-)

BTW - Arcturusa znam tylko z Le Masquerade i The Sham Mirrors - Aspery próbowałem słuchać, ale jakoś mi nie podeszła, ale te dwie - genialne, zwłaszcza TSM. ;-) Taki black to ja rozumiem, a nie jacyś debile biegający po lesie z toporami w corpse paincie z gumijagód. :lol:

co śadzicie o Nokturnal Mortum ?? Mnie osobiscie bardzo sie podobaja

Po nazwie wnioskuje, ze to straszny shit musi być. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATG zapoczątkowało MDM w zasadzie, ale mówiąc o tym zespole mam głównie na myśli Slaughter of the Soul, które z MDM coś tam wspólnego ma, ale agresją i szybkością przebija wiele rasowych produkcji death metalowych - z czym chyba się zgodzisz?:-)

Nie slucham melodyjnego deathu i slyszlaem moze z 10 utworow At the Gates ;].. co do tworcow roznych gatunkow, to zauwaz, z epodobnie jest chocby z Tiamatem, Anathema czy Paradise Lost, ktorzy zapoczatkowali nurt doom metalu, a pioerwsze ich produkcje brzmia bardzo deathowo :]

No ale dobra, przyjmijmy, że EC to taki band, który chciałby grać death metal, ale nie umie i nie może, bo ma w składzie kobiete ;-) Z dzieckiem ;-)

Kwestia kobiety w zespole niczego nie zmienia. Sa zespoly deathowe jak Decapitated albo Death, ktore maja na wokalu faceta, a kolo ryczy gorzej od Marty ;].Co do Ec to nie wiem, co oni chcieliby grac, ale widze co graja, i graja calkiem przyjemnie :]

Taki black to ja rozumiem, a nie jacyś debile biegający po lesie z toporami w corpse paincie z gumijagód. :lol:

Ja ogolnie bardzo lubie muzyke z klawiszami i elementami neo-klasycyzmu lub awangardy. Sczegolnie wlasnie taki melodyjny viking/black, post blackish metal czy tam jak inaczej to nazywaja ;]

Po nazwie wnioskuje, ze to straszny shit musi być. :-)

Uch.. po nazwie nie ocenia sie zespolu -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tiger #M

A tak wracając do wątku z Thy Disease na czele:P

Jak dla mnie, płyta "Cold Skin Obsession" jest świetna, jedna z lepszych tego zespołu, ale już Neurotic World OF Guilty to juz nie to... przekombinowali z tym.... ambientem... tak to się nazywa? Ambient?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do wątku z Thy Disease na czele:P

Jak dla mnie, płyta "Cold Skin Obsession" jest świetna, jedna z lepszych tego zespołu, ale już Neurotic World OF Guilty to juz nie to... przekombinowali z tym.... ambientem... tak to się nazywa? Ambient?

To nie jest ambient :) To są po prostu zwykłe klawisze i uważam właśnie, że najlepiej są one dopasowane ze wszystkich albumów Thy Disease. Najbardziej spójnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambient to muzyka tła, a z doskonałymi klawiszkami z Thy Disease ma tyle wspólnego co taki Behemoth z radiem maryja ;] Zresztą jedyne co autentycznie mi się podoba w tym zespole to praca Cube'a przy keyboardzie... reszta jest doskonale przeciętna, nawet jak na polskie realia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co śadzicie o Nokturnal Mortum ?? Mnie osobiscie bardzo sie podobaja :)

Nokturnal Mortum to sobie możesz w dupę wsadzić, razem z Dub Bukiem i innym neopogańskim cenzura z Ukrainy!

Rządzisz satary :D napisz kaj mieszkasz to idziemy na piwo :D

Jak dla mnie kolejny idol, na nowy rok obrodziło :D - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co śadzicie o Nokturnal Mortum ?? Mnie osobiscie bardzo sie podobaja :)

Nokturnal Mortum to sobie możesz w dupę wsadzić, razem z Dub Bukiem i innym neopogańskim cenzura z Ukrainy!

Rządzisz satary :D napisz kaj mieszkasz to idziemy na piwo :D

Jak dla mnie kolejny idol, na nowy rok obrodziło :D - CRD

Jesli chcesz wiedziec gdzie ten gosc mieszka to juz mowie. Centrum Polski... :) Znam tego uszatka osobiscie i niekiedy bardzo tego zaluje... :) Jak nie wezmie lekarstwa bywa nie do zniesienia... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmell
Nie slucham melodyjnego deathu i slyszlaem moze z 10 utworow At the Gates ;]..

No i w zasadzie nic nie straciłeś, tylko w takim razie nie rozumiem Twojej fascynacji EC :>

co do tworcow roznych gatunkow, to zauwaz, z epodobnie jest chocby z Tiamatem, Anathema czy Paradise Lost, ktorzy zapoczatkowali nurt doom metalu, a pioerwsze ich produkcje brzmia bardzo deathowo :]

Hehehe, zgadza się. Dobrze, że A i PL od tego odeszli, bo strasznie nudne to było ;-) A Tiamat jak był, tak dalej jest nudny, czy to na płytach, czy na żywo, ble ;-)

Sa zespoly deathowe jak Decapitated albo Death, ktore maja na wokalu faceta, a kolo ryczy gorzej od Marty ;].

No Chuck zdecydowanie, on to w ogóle jest przeceniony na całej lini. ;-)

A co do Decapitated się nie zgodze, świetny growl. Słyszałeś The Negation? Świetny death metal, w wielu miejscach z genialny rock'n'rollowym groovem ;-)

Ja ogolnie bardzo lubie muzyke z klawiszami i elementami neo-klasycyzmu lub awangardy. Sczegolnie wlasnie taki melodyjny viking/black, post blackish metal czy tam jak inaczej to nazywaja ;]

Hehe, z troche innej beczki, ale Ulver zapewne znasz:-) Genialny skład, kocham ich bezgranicznie.

Uch.. po nazwie nie ocenia sie zespolu -_-

Dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Chuck zdecydowanie, on to w ogóle jest przeceniony na całej lini. ;-) A co do Decapitated się nie zgodze, świetny growl. Słyszałeś The Negation? Świetny death metal, w wielu miejscach z genialny rock'n'rollowym groovem ;-)

Oj tu się zgodzę, The Negation to naprawdę udana płyta Decapitated a wokal podoba mi się na całej linii, wokalista Traumy też świetnie growluje :) Bardzo natomiast podoba mi się wokal typu jak jest w Verminous albo Throneum. Taki wykrzyczany, pół-growlujący....a zdecydowanie nie przepadam za bulgotami ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w zasadzie nic nie straciłeś, tylko w takim razie nie rozumiem Twojej fascynacji EC :>

Ne jestem nimi zafascynowany.. po prostu fajnei sie slucha ;]

Dobrze, że A i PL od tego odeszli, bo strasznie nudne to było

Pierwsze plytki Anathemy sa naprawde niezle. A Lost Paradise a w szcegolnosci Gothic to juz absolutny geniusz. Gothic to moja ulubiona nieSamaelowa plytka wszech czasow..

Słyszałeś The Negation? Świetny death metal, w wielu miejscach z genialny rock'n'rollowym groovem

Slyszalem i ogolnie nie jest zle, ale wokal mi sie nie podoba ;]

Hehe, z troche innej beczki, ale Ulver zapewne znasz:-) Genialny skład, kocham ich bezgranicznie.

No ba ;]. Niezly black, swietny folk, genialny.. hm.. trip-hop?;]..

Dlaczego?

A dlaczego tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karmell
Pierwsze plytki Anathemy sa naprawde niezle.

Dzięki bogu nie znam.

Gothic to juz absolutny geniusz. Gothic to moja ulubiona nieSamaelowa plytka wszech czasow..

Gothic to podobno kultowa płyta, naszczęście nie fascynowałem się jeszcze taką muzyką w okresie, jak ta płyta wyszła - no i teraz trzeźwo i subiektywnie mogę stwierdzić, że ciągnie się jak flaki z olejem, straszna nuda, podchodziłem z 5 razy i nigdy nie wytrzymałem do końca. ;)

Za to późniejsze, bardziej popowe wcielenie PL to już coś. ;)

Świetna One Second, Host i Symbol of Life ( ta ostatnio to niezły rockowy wyczes :) ). NO i Draconian Times też niczego sobie.

No ba ;]. Niezly black, swietny folk, genialny.. hm.. trip-hop?;]..

Dobrze, że z blacku zrezygnowali, bo bzyczenia mam dość jak mi w lecie pszczoły pod nosem latają. :lol:

Folk ok.

A trip-hop? Raczej jakaś pochodna ambientu połączana z trip-hopem i psychodelicznymi samplami. ;) Zresztą, nie klasyfikuje ich - elektronika i tyle. ;)

A dlaczego tak?

Bo często i gęsto po nazwie można łatwo wywnioskować, co dana kapela gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz trzeźwo i subiektywnie mogę stwierdzić, że ciągnie się jak flaki z olejem, straszna nuda, podchodziłem z 5 razy i nigdy nie wytrzymałem do końca.
Herezje :wink: Co by nie nagrał PL jest doskonałe, bez względu czy grają rocka, cold wave czy doom/death jak na Gothicu. A jak na dodatek nie lubisz pierwszych płyt Anathemy, to mogę tylko tyle powiedzieć: doom nie dla ciebie. Słuchasz może My Dying Bride? :P
No ba ;]. Niezly black, swietny folk, genialny.. hm.. trip-hop?;]..
Ostatnie płyty Ulvera to żaden triphop, tylko plumkanie... niezłe jest, ale przede wszystkim dlatego że wszyscy blekowcy odsądzili go od czci i wiary ;]
Bo często i gęsto po nazwie można łatwo wywnioskować, co dana kapela gra.
Bzdury ;] Chcesz przykładów: Pantera - afrykański folk, Paradise Lost - blek, Dimmu Borgir - hiphop, Madonna - rock chrześcijański :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bogu nie znam.

A tam, swietne sa ;]

subiektywnie mogę stwierdzić, że ciągnie się jak flaki z olejem, straszna nuda, podchodziłem z 5 razy i nigdy nie wytrzymałem do końca.

Jak dla mnie swietna jest. POczynajac na gitrakach, przez perke,konczac na miazdzacym growlu Nicka Holmesa.

Za to późniejsze, bardziej popowe wcielenie PL to już coś.

Świetna One Second, Host i Symbol of Life ( ta ostatnio to niezły rockowy wyczes ). NO i Draconian Times też niczego sobie.

mi sie nie podoba.. pare piosenek - One Second, Primal, moze refren z Mercy i kilka utworow z Icona.. rszta to dla mnei dno :]

A trip-hop? Raczej jakaś pochodna ambientu połączana z trip-hopem i psychodelicznymi samplami.

W sumie trip-hop, to pochodna ambientu.. a Ulver ladnie ma elementy jszce jakiegos progressive-rocka albo jazzu, albo dooma.. ciezko mi okreslic ;]

Bo często i gęsto po nazwie można łatwo wywnioskować, co dana kapela gra.

Np Jesus Anal Penetration? ;]]]]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość †R.I.P&#822

Ja mam pytanie co sondzicie o zespołach (może) metalowych, bo wiecie ostatnio mi tutaj się okazało że Beetelsi to zespół metalowy jak to pisało w gazecie mojej matki "Twój Styl"....

Wienc pokoleji są to

Marlyn Manson

Iron Maden (no to właściwie mocny rock ale cotam :) )

AC-DC

Metalica

No może to niejest najmoczniejszy metal ale dobra,,,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham My dying Birde, Opetha, Dream Theater i całej tej chimkowej bandy :D nic ino się wieszać chce :D

Co gra My dying Bride? A ja przesluchalem sobie wczoraj Trubuta zespolu Bathory... Dak Funeral - Call From The Grave upierda... glowe przy samej du... Czad z tym przeszywajacym rifem. Brzmi jak gigantyczny grzmot!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...