Skocz do zawartości
lordpieczarka

płyta+procek+ram do 2300

Polecane posty

Witam Forumowicze 

Proszę o pomoc potrzebuje upgrade kompa do 2000-2300 zł.

Co zostaje:

Karta graficzna -XFX Radeon RX 580 GTS Black Edition 1405MHz OC+, 8gb 256bit GDDR5
Dysk twardy -WD 1TB+SSD MX500 128GB
Zasilacz- Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) Obudowa- SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090.

Co chcę zmienić Procka+płyte+ram.

Polecicie coś, sklep obojętny.

AMD czy INTEL - obojętne.

Gram na monitorze Acer ED323QURABIDPX - 2560 x 1440

Edytowano przez lordpieczarka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie spieszy się z zakupem (w końcu do tej karty nie potrzebujesz tak mocnego cpu, szczególnie w rozdzielczości WQHD), to można poczekać do stycznia - prawdopodobnie pojawią się wtedy procesory Intel Rocket Lake. Fakt, że benchmarki poprawnie wyświetlają nazwy nowych cpu (np. i5-11400), może zwiastować, że premiera jest bliżej niż dalej.

Na chwilę obecną wyglądałoby to tak: i7-10700F + Gigabyte Z490 Gaming X + Patriot 16GB (2x8) DDR4 3733/CL17. Przyda się jakieś chłodzenie na cpu, np.  Scythe Mugen 5 Rev. B.

Jakaś lepiej wentylowana obudowa też by nie zaszkodziła.

 

Jaki procesor masz obecnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t dzięki za info. Może warto poczekać rzeczywiście. Buda chyba nie jest taka zła ma 2x120 z przodu 1x120 z tyłu i 2x120 na górze(przewiew ma:)) ale jak coś to może propozycja jakaś.

Co do chłodzenia myślałem o SilentiumPC Fortis 3 140mm.

 Gigabyte Z490 Gaming X zamiast tego może inna firma, mam uraz do  Gigabyte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz sporo wentylatorów, ale na przodzie klatka na dyski pewnie wyraźnie blokuje przepływ powietrza. Fortis 3 ma 158 mm wysokości, a do obudowy mieszczą się chłodzenia do 157 mm.

Co do płyty, odpuściłbym ASRocka, bo nie popisali się z chipsetem Z490. Możesz wziąć pod uwagę np. MSI Z490 Gaming Plus, MSI Z490 Tomahawk, Asus Tuf Gaming Z490-Plus.

Nowe procesory mogą przynieść spory wzrost wydajności, bo w końcu pojawi się nowa mikroarchitektura w desktopach. Od kilku lat Intel serwował niemalże to samo - dodawał tylko rdzeni i zwiększał taktowanie.

 

Jeśli nie zanosi się na w miarę szybką wymianę karty graficznej, to wydajniejszy procesor może niewiele dać w rozdzielczości WQHD, chyba że masz jakiegoś Pentiuma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bULL3T PROCKA MAM Intel CORE i5-4460 3.20GHz więc chyba wszystko przyniesie wzrost. Karta będzie zmieniana ale pewnie w okolicach lipca/sierpnia.

Ostatecznie buda też może być do zmiany. Jeśli nowe procki rzeczywiście przyniosą coś dobrego a nie tylko kosmetykę.

A co myślicie o I5-9600k można zakupić już za 889zł czy to ma sens. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lordpieczarka napisał:

Ostatecznie buda też może być do zmiany. Jeśli nowe procki rzeczywiście przyniosą coś dobrego a nie tylko kosmetykę.

Przyniosą, bo to w końcu nowa architektura - od 5 lat nie było zmian poza dodaniem liczby rdzeni i podniesieniem taktowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej obudowie procesor ma dość wysokie temperatury, więc do podkręcania CPU za bardzo się nie nadaje.

Raczej postawiłbym na coś w stylu SPC RG6V TG, ale akurat w Proline jej nie mają.

No i chłodzenie trzeba wydajniejsze, np. https://proline.pl/chlodzenie-procesora-thermalright-macho-rev-c-new-am4-ready-p6715409

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to ja już sam nie wiem.

To może inaczej:

I5 10600KF czy I5 10400F - różnica w ich cenie przekłada się na wielką różnicę w "mocy"

Mobo - procka nie będę kręcił ale chce żeby była już na lata 

Ram+zasilacz+buda bezergjebe 

chłodzenie na praocka ciche i dobre 

Gram na Acer ED323QURABIDPX - 2560-1440 i mam gpu XFX 580 jak narazie zostaje - docelowo ma być 3060 lub 3070.

Kwota 2500-2700

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym do nowej obudowy Ventum, powinna być sporo solidniejsza i więcej wentylatorów w zestawie:

https://www.x-kom.pl/p/617556-obudowa-do-komputera-silentiumpc-ventum-vt4v-tg.html

Cooler wystarczy Fera - https://www.x-kom.pl/p/291318-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-120mm.html

Pamięci weź szybsze skoro już płyta Z490 - https://www.x-kom.pl/p/482930-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-3733mhz-cl17-viper-4.html

Powinno plus minus się w setce zmieścić po zmianie na Fere.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...