Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Cholera, jak to jest z tymi floydami w Cortach x-6? Jedni mówią, że floyd jest zły, że się rozstraja szybko i ciężko się wymienia struny/stroi. Miał/ma ktoś tą gitarkę i opisze mi co i jak? Bardzo dużo osób poleca tę gitarkę w tym przedziale cenowym...

To zależy jaki floyd :D Ja w swoim Ibku mam mostek Edge Pro i jestem właśnie po pierwszych z nim zgrzytach. Nagrywaliśmy w studiu i musiałem zmienić struny. Po założeniu nie mogłem ich za nic w świecie wyregulować. Starałem się to zrobić przez cały dzień, ale okazało się że zamiast regulować, bardzo sumiennie ją rozregulowywałem :D Mimo niewątpliwie wielu zalet floyda, drugi raz bym go nie kupił. To ciężki kawałek chleba i trzeba mieć sporo samozaparcia, żeby się z tym bawić :wink:

no nic ale ja tu w innej sprawie, czy gitary basowe Nexusa są dobre?? bo nie wiem... świetnie wyglądają ale w ręce ich nigdy nei miałem ani nie słyszałem http://nexus-guitars.com/bmbelial5.html fajna gitarka... no bo zawsze się słyszy o Ibanezach, Yamachach itd

Nie wiem jak to jest z resztą Nexusów, ale facet u którego nagrywaliśmy miał wykonanego na zamówienie- jego cena ta jedyne 10 tys złotych :D . Chyba musi być dobry :D

Ludzie, wam sie to naprawde podoba? Przeciez w tym nie ma zadnej muzyki. Czysta pokazowka, ktorej nie da sie sluchac... Zlepek patentow obliczonych na tanie efekciarstwo.

Cóż, szczerze mówiąc to mnie się podoba taki typowy "shredd" Może i nie jest to najtrudniejsza technika grania solówek, nei wymaga też napewno ogromnych predyspozycji muzycznych, ale to zagrywki bardzo efektowne i śwetnie prezentują się na np. koncertach. Ot, chociażby taki Zakk Wylde- daleko mu do finezji innych wirtuozów, jednak lubię go słuchać:P

Fajny sprzęt tak BTW, szczególnie tej Mesy zazdroszczę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, chociażby taki Zakk Wylde- daleko mu do finezji innych wirtuozów, jednak lubię go słuchać:P

Nie porownuj Zakka do tych dwoch cieciow z filmikow. Zakk nie jest mechanicznym wymiataczem, dla ktorego technika jest celem samym w sobie, a nie narzedziem ekspresji. Ma wlasny rozpoznawalny styl, w przeciwienstwie do znamienitej wiekszosci shredderow.

Fajny sprzęt tak BTW, szczególnie tej Mesy zazdroszczę :)

No Mesa bardzo daje rade. Tyle ze z piecem bede musial sie wybrac na przeglad, bo chyba lampy siadly :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porownuj Zakka do tych dwoch cieciow z filmikow. Zakk nie jest mechanicznym wymiataczem, dla ktorego technika jest celem samym w sobie, a nie narzedziem ekspresji. Ma wlasny rozpoznawalny styl, w przeciwienstwie do znamienitej wiekszosci shredderow.

Ale takie zarzuty często padają pod jego adresem- nieraz słyszałem opinie, że Zakk to przedewszytkim shredder i że w jego grze nie ma nic ciekawego. Chodziło mi raczej o to, że jego styl bliższy jest właśnie takiemu "zamiataniu", a mimo to ja słucham go z przyjemnością :)

Heh, pamietam że oglądałem kiedyś taki bardzo stary filmik właśnie z Wylde'm- grał ze swoją kapelą w jakimś sklepie muzycznym. A właściwie to kapela grała pewien kawałek, a Zakk przez 5 minut młócil solo :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, pamietam że oglądałem kiedyś taki bardzo stary filmik właśnie z Wylde'm- grał ze swoją kapelą w jakimś sklepie muzycznym. A właściwie to kapela grała pewien kawałek, a Zakk przez 5 minut młócil solo :wink:

No zrobil pokazowke, bo pewnie o to poprosil go sponsor, firma z ktora ma podpisany endorsement (oze Marshall) albo wlasciciel sklepu. I co z tego? Slyszales jakies plyty zespolu Zakka (Black Label Society)? Jesli tak, to wiesz, ze gra rzetelne rockowe kawalki, w ktorych solowki sa wazne, ale zespol ma tez do zaoferowania wiele poza nimi. W przeciwienstwie do plyt np. Malmsteena, ktore IMO sa zwyczajnie slabe pod wzgledem calosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Slyszales jakies plyty zespolu Zakka (Black Label Society)? Jesli tak, to wiesz, ze gra rzetelne rockowe kawalki, w ktorych solowki sa wazne, ale zespol ma tez do zaoferowania wiele poza nimi. W przeciwienstwie do plyt np. Malmsteena, ktore IMO sa zwyczajnie slabe pod wzgledem calosci.

Słyszałem tylko jego wcześniejsze (nie pamiętam jak się wtedy kapela nazywała) dokonania, tj. płytkę Pride and Glory. Black Label Society założył chyba nieco póżniej. Cóż, takie utwory jak Losin' your mind czy Cry me a River są napewno bardzo dobre, ale jeżeli chodzi o solówki, to i tak zawsze wolałem Slasha z Gunsów:P

W przeciwienstwie do plyt np. Malmsteena, ktore IMO sa zwyczajnie slabe pod wzgledem calosci

Słyszałem tylko pojedyncze kawałki, ale pamiętam że np. Rising Force bardzo mi się podobał:P

Z tego co słyszałem w tę sobotę na rynku we Wrocku ma gościć Joe Satriani :shock: A że mam bardzo blisko to chyba się wybiorę obejrzeć kolejnego onanistę gitarowego xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem tylko jego wcześniejsze (nie pamiętam jak się wtedy kapela nazywała) dokonania, tj. płytkę Pride and Glory
.

I tak sie tez jego pierwszy zespol nazywal.

Black Label Society założył chyba nieco póżniej. Cóż, takie utwory jak Losin' your mind czy Cry me a River są napewno bardzo dobre, ale jeżeli chodzi o solówki, to i tak zawsze wolałem Slasha z Gunsów:P

Do BLS P&G sie zupelnie nie umywa. BLS jest o wiele ciezsze. A i solowki sa bez porownania lepsze.

Słyszałem tylko pojedyncze kawałki, ale pamiętam że np. Rising Force bardzo mi się podobał:P

Bo niektore jego utwory sa strawne pojedynczo. Ale cala plyta identycznych kawalkow to nedza.

Z tego co słyszałem w tę sobotę na rynku we Wrocku ma gościć Joe Satriani :shock: A że mam bardzo blisko to chyba się wybiorę obejrzeć kolejnego onanistę gitarowego xD

Pojde posluchac z ciekawosci (w koncu za darmo), bo osobiscie nie lubie takich "magikow".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem tylko jego wcześniejsze (nie pamiętam jak się wtedy kapela nazywała) dokonania, tj. płytkę Pride and Glory
.

I tak sie tez jego pierwszy zespol nazywal.

Black Label Society założył chyba nieco póżniej. Cóż, takie utwory jak Losin' your mind czy Cry me a River są napewno bardzo dobre, ale jeżeli chodzi o solówki, to i tak zawsze wolałem Slasha z Gunsów:P

Do BLS P&G sie zupelnie nie umywa. BLS jest o wiele ciezsze. A i solowki sa bez porownania lepsze.

Słyszałem tylko pojedyncze kawałki, ale pamiętam że np. Rising Force bardzo mi się podobał:P

Bo niektore jego utwory sa strawne pojedynczo. Ale cala plyta identycznych kawalkow to nedza.

Z tego co słyszałem w tę sobotę na rynku we Wrocku ma gościć Joe Satriani :shock: A że mam bardzo blisko to chyba się wybiorę obejrzeć kolejnego onanistę gitarowego xD

Pojde posluchac z ciekawosci (w koncu za darmo), bo osobiscie nie lubie takich "magikow".

Cormac nie lubisz takich magikow jako gitarzystow czy artystow??

Sam lubie ogladac to na koncertach,clipach ale faktem jest,ze sluchanie plyt takich panow jest bardzo nuzace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac nie lubisz takich magikow jako gitarzystow czy artystow??

I jedno, i drugie. Oczywiscie mam szacunek do niektorych z tych ludzi, bo w koncu musieli dluuuugo trzaskac cwiczonka, zeby dojsc do takiej wprawy. Ale wielu z nich ciezko nazwac artystami. No i slucha sie tego czasem ciezko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwarzam że taki Tom Morello jest magikiem gitary i słucha się go świetnie (W Rejdżach miał świetne solówki a w Audioslave pokazał że potrafi grać melodyjnie [ta wiem nie znam się na gitarzystach i co z tego :wink: ])(możecie również narzekać że tego postu nie powinno tu być ale nie mogłem się powstrzymać[wiem admin może] :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. dawno mnie tu nie było :) Wpadłem, by się Wam pochwalić mym sprzęcikiem ;]

A oto i on http://img141.imageshack.us/my.php?image=10004373dl.jpg :f

O całkiem fajny masz sprzęt. Bez podtekstów. :P Piecyk Marshala widzę pierwsza klasa. :) A ile ma wat jeśli mogę spytać? I jezcze jakiś sensowny głośniczek. No, no sprzęt niczego sobie. :) A ile wyłożyłeś na tą gitarę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. dawno mnie tu nie było :) Wpadłem, by się Wam pochwalić mym sprzęcikiem ;]

A oto i on http://img141.imageshack.us/my.php?image=10004373dl.jpg :f

O całkiem fajny masz sprzęt. Bez podtekstów. :P Piecyk Marshala widzę pierwsza klasa. :) A ile ma wat jeśli mogę spytać? I jezcze jakiś sensowny głośniczek. No, no sprzęt niczego sobie. :) A ile wyłożyłeś na tą gitarę?

Nie sugeruj się marką :) ten Marshall to nie jest 1 klasa, bo to jest 10 watowy MG10CD - http://muzyczne.opiniuj.pl/instrumenty.htm...&nazwa=1358

Hm, ale gitara to nie wiem, w pierwszym momencie po logo na główce myślałem, że to jakiś Stagg, ale teraz to raczej nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie sugeruj się mocą. ;) Marshalle trzeba cenić za oryginalność dźwięku i wiadomo, klasyka. ;]

A teraz ja pokaże na czym ja gram. W sumie to nie mam sięczym chwalić, zgrzyt jak nic.

http://img482.imageshack.us/my.php?image=malwa7jo.jpg

Ale za to polska Malwa, takich już nie robią, ma ponad 30 lat i jeczsze się da poszpilać, a poza tym to semi-akustyk. 8) A wiecie może coś więcej o tej gitarze. Bo w necie nie ma o niej żadnyh informacji. No wie tkoś coś? :)

PS

Zwróćcie uwagę na oryginalną naklejkę z epoki. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do ludzi grających na gitarach elektrycznych. A mianowicie zamierzam kupić i nauczyć się grać. I tu mam problem. Nie wiem jakiego elektryka kupić na początek. Czy to ma znaczenie na jakiej będę się uczył grać? Jeśli tak do od czego powinienem zacząć?

Wiem że dla was to może być śmieszne ale dla mnie jest ważne :wink:

I proszę żebyście powstrzymali się od głupich komentarzy ;)

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie sugeruj się mocą. ;) Marshalle trzeba cenić za oryginalność dźwięku i wiadomo, klasyka. ;]

I wydaje Ci sie, ze 10-watowa taniocha z Chin, to sa Marshalle w takim samym stopniu, jak np. JCM 800, JCM 900 albo TSL 100? Ze to ta sama "oryginalnosc dzwieku" i "klasyka"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie sugeruj się mocą. ;) Marshalle trzeba cenić za oryginalność dźwięku i wiadomo, klasyka. ;]

Ta, tylko to ma tylko logo Marshalla :P Dobra, zawsze może jakąś namiastkę brzmienia ma, ale przester podobno kaszana, w Peaveu Rage 158 lepszy z tego co czytałem.

A moje wiosło:

http://img186.imageshack.us/my.php?image=img05271cf.jpg

:P Stagg SW203CE, trochę brzmienie nie to, ale można grać. Layle się zagra :)

Barely Breathing a co chcesz grać? Do nauki w sumie na początek lepiej klasyka albo akustyka bo taniej dostaniesz, a z elektrykiem w tym przedziale cenowym różnie. Spróbuj wyrwać coś używanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał 800-1000 zł, zależy jak ułoży sie jedna sprawa. Mogłbym jeszcze posępić od starszych, ale wolałbym kupić za własne pieniądze. A czym (oprócz kasy)powinienem się kierować w wyborze gitary?

Przede wszystkim wygoda gry. Pewnie szybko sie zniechecisz, jesli np. bedziesz mial struny za wysoko. Spojrz tez na jakosc wykonania intrumentu (np. czy progi sa rowno nabite). Do ciezszej muzyki musisz miec oczywiscie przystawki typu humbucker, a nie single coil. W przedziale 800-1000 zl szukalbym raczej uzywanych instrumentow, a nie fabrycznych nowek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że na gitarze akustycznej można samemu nauczyć się grać w tydzień. I to bardzo dobrze. Czy lekcje są konieczne, czy da się na własną rękę doskonalić kunszt? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie. Kiedyś gdzieś przeczytałem, że na gitarze akustycznej można samemu nauczyć się grać w tydzień. I to bardzo dobrze. Czy lekcje są konieczne, czy da się na własną rękę doskonalić kunszt? :P

Jasne, ze mozna nauczyc sie samemu. Spora czesc doskonalych gitarzystow metalowych to samouki. Ale w tydzien to raczej malo realne. No chyba ze ktos pod pojeciem "nauczyc sie" rozumial "opanowac podstawowe kilka chwytow, zeby jako tako grac ogniskowe przeboje ze spiewnikow". Przy cwiczeniu po kilka godzin dziennie moze i jest to mozliwe. Tylko ze dla mnie to jest zadne "umienie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najczęściej polecana gitara w tym przedziale cenowym, ale zacytuję ci jednego z forumowiczów gitara.pl - "floyd dla nowicjusza to "pain in the ass""... Niby można zablokować, ale zawsze więcej problemów będzie sprawiać, a używać na początku raczej nie będziesz.

Ja bym w tym przedziale cenowym albo używki szukał na twoim miejscu, albo kupił coś ze stałym mostkiem, np http://www.bigbeat.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=3304

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...