Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

ramon byłeś w cztery lata w przedszkolu cyzli od 1 roku życia?! przedszkole jest do 5 lat potem jest przecież zerówka (tzw. starszaki) xDD

hehehee

Od drugiego mądralo (o_O).

A z innej beczki. Obniżaliście kiedys strój (w elektryku, nie basie) z E do C? Fajna sprawa. Wczoraj i dzisiaj sie tak bawiłem ale już mi przeszło :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpując temat EMG 85. Jego gryfowość to umowna sprawa. Lukather i paru innych gitarzystów używa go jako mostkowego. róbki na stronie EMG są z mostka, historia wskazuje, że był projektowany jako mostek i gitarzysta, dla którego go projektowano używa go jako mostkowego.

Zrestą podział przetworników na gryf/mostek to czysto umowna sprawa. Jedyna zasada, jak ma tu znaczenie, to by pickup gryfowy nie miał większego sygnału niż mostkowy i tyle.

Ramon - masz racje, w kiepskiej gitarze io emg 81 nie pomorze. Cały czas to powtarzam - to przetwornik jak każdy inny i drewno w nim słychać. A jak drewno kiepskie to cóż.

CormaC - a dobrze się ten H&K Attax sprawuje :?: Mnustwo ich ostatnio na allegro a ja szukam jakiegoś pieca. Przy czym mi wystarczy by miał on clean, który nie zepsuje brzmienia mojej zabaweczki. Jak ma dobry przester to też się nie obraże, nawet jak trzeba go dopalać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC - a dobrze się ten H&K Attax sprawuje :?:

Doskonale. Przy czym przester z pieca dopalam kostka ZW-44, bo troszke gainu mi brakuje. Przester ma generalnie bardzo fajny (dwa tryby - classic/british i modern/american) i nawet bez dopalki spokojnie mozna na nim pograc metal. Kanal czysty ma doskonaly. Jesli bede ten piec zmienial, to na cos o kilka klas lepszego i oczywiscie na lampę. Myslalem nad Tube 50/100 Kettnera, ale mozliwe, ze zmienie tego Attaksa dopiero na Mesę Dual Rectifier.

Mnustwo ich ostatnio na allegro a ja szukam jakiegoś pieca.

To co jest na Allegro akurat do mojego egzemplarza sie nie umywa. Ja mam wersje dwuglosnikowa na dwoch Celestionach Greenbackach. Potega. Na Allegro w ogole wersji dwuglosnikowych nie widzialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do przesterów i efektów- kojarzycie może intro do blackened metalliki? Zastanawiam się, jakiego efektu użyli do niego.

Aha, jeszcze co do wzmacniaczy. Nie wiecie może, jaki wzmacniacz jest naprawdę dobry do metalu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze co do wzmacniaczy. Nie wiecie może, jaki wzmacniacz jest naprawdę dobry do metalu?

Jest bardzo duzo doskonalych piecy do metalu. Mesa Dual/Triple Rectifier, Peavey 5150, ENGL, hi gainowe modele Marshalla, Peavey XXX, Hughes & Kettner WARP X, zeby wymienic tylko te, ktore sie z metalem najbardziej kojarza. Tyle ze to sa cholernie ciezkie wydatki (uzywana Mesa DR bez kolumny jakies 6500 zeta), bo i sprzet jest w 100% zawodowy.

Przymierzasz sie do kupna czegos do domu/na proby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak czytac dialog heavy metalowca z jakims innym death śmieciem ....

too jest a ja myślałem :D ja nie jestem hewi metalem :) ale ok :)

pytanko dzisiaj byłem u qmpla i nagrywalismy pare głupot na bassie i elektryku chcialbym się nimi z wami podzielic :D może powiecie gdzie można wrzucić tę moje utworki krótkie? ;) z góry dziękuje xD ja wlasnie sie ucze grąc klangiem.. ale słabo idzie, narazie normalny slap.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze co do wzmacniaczy. Nie wiecie może, jaki wzmacniacz jest naprawdę dobry do metalu?

Jest bardzo duzo doskonalych piecy do metalu. Mesa Dual/Triple Rectifier, Peavey 5150, ENGL, hi gainowe modele Marshalla, Peavey XXX, Hughes & Kettner WARP X, zeby wymienic tylko te, ktore sie z metalem najbardziej kojarza. Tyle ze to sa cholernie ciezkie wydatki (uzywana Mesa DR bez kolumny jakies 6500 zeta), bo i sprzet jest w 100% zawodowy.

Przymierzasz sie do kupna czegos do domu/na proby?

1.Co do mesy - grałem na takiej w sklepie i nie powiem, żeby mnie powaliła.

2. Napisz pliz co to są higainowe modele marschalla (ew. podaj jakis przykład, zebym wiedział).

3. Na razie nie przymierzam się do kupna, bo nie mam kasy, poza tym mam wzmacniacz. Ale wiesz, jakbym za kilka lat został słlawnym na całym świecie muzykiem, to kto wie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki. Obniżaliście kiedys strój (w elektryku, nie basie) z E do C? Fajna sprawa. Wczoraj i dzisiaj sie tak bawiłem ale już mi przeszło :) .

Generalnie to gitary poczatkowo byly strojone do D, tylko, ze na potrzeby muzyki rozrywkowej podwyzono brzmienie ;]. Ja gram naturalnie w C#, czasem w D i czasem w B, ale wlasne kawalki komponuje w C#.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@deT.

Dziwnie mi się słucha czegoś orientalnego bez klawiszy, jakoś nie zapada w pamięć. Brak dynamiki. Posłuchaj sobie np. Tutankhamen Nightwish-a. Perzez te 30 sekund tam są cztery inne melodie. Może nie ma między nimi dużych zmian ale dynamika nie cierpi. Zastosuj jakieś szybkie przejścia w sekcji gitarowej, taka jednostajna melodia usypia. Jeśli to intro miałoi by trwać jeszcze 5 sekund dłużej to już nie dotrwałbym do końca kawałka. Posłuchaj tego uworu Nightwish-a, zrozumiesz o co chodzi. Zmienił bym trochę brzmienie gitar przesterowanych. Perkusja pracuje tak jak się można tego spodziewać, ot taki standard.

CormaC - ktoś od czasu do czasu próbuje sprzedać dwugłośnikowego Attaxa 200 na allegro - za 2000. Jakoś tak nie wydaje mi się buy to była dobra cena, ale może sięmylę :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC - ktoś od czasu do czasu próbuje sprzedać dwugłośnikowego Attaxa 200 na allegro - za 2000. Jakoś tak nie wydaje mi się buy to była dobra cena, ale może sięmylę :?:

Nic dziwnego, ze nie moze sprzedac. Dorzucasz kilkaset zlotych i masz lampowe combo marshalla JCM 900 :) Koles przesadzil z tymi dwoma patykami. No i wciska scieme, ze to lampa, bo seria Attax miala tylko jedna lampke w przewzmacniaczu.Ale prawda jest taka, ze to sa naprawde fajnie brzmiace i uniwersalne piece.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JCM800 jest inne. Niektórzy - zdaje się jest ich więcej - uważają, że jest leprze, że to wogóle ostatni prawdziwy wzmak Marshall'a. Od 900 różni się brakiem krzemu na drodze sygnału - wszystko tworzone jest w lampie, chociaż ostatnie serie tego heada miały już krzem.

Prawda jest jednak taka, że przy pewnej klasie sprzętu nie ma czegoś takiego jak leprzy/gorszy. To pojęcia względne. Sprzęt jest poprostu inny i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moj kawałek, a wlasciwie dopiero krotki wstep.

Prosiłbym o ocene perki i brzmienia, jak samego motywu.

http://s15.yousendit.com/d.aspx?id=2AVTUQM...LM1PWJ7EUCX3DVT

świetne!!! :D dobry motyw :) perka też ładnie :D masacra...

PS. To ja tam lepiej nic nie wrzucam... po jednej próbie i nagraniu na zqwykłym mikrofonie trzech szesnastolatków.

PS2. jeszcze jedno pytanko... jaka firma jest lepsza? Berhinger (dobrze to piszę?) czy ZOOM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moj kawałek, a wlasciwie dopiero krotki wstep.

Prosiłbym o ocene perki i brzmienia, jak samego motywu.

http://s15.yousendit.com/d.aspx?id=2AVTUQM...LM1PWJ7EUCX3DVT

No zarabiste, ale czy to napewno twoje jest? Sorry ale nie mam zaufania jakos...

Niezle, niezle, ale

1) gitarka za cicho, bas za glosno (tak chyba jest?)

2) nie mam sie do czego przyczepic.

Hm mam pytanie: jak juz musze podlaczyc elektroakustyka do kompa i nagrac to lepiej przez mica czy line in?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2. jeszcze jedno pytanko... jaka firma jest lepsza? Berhinger (dobrze to piszę?) czy ZOOM?

Z tanich multi to brał bym v-ampa behringera, z drogich jakiegoś zooma z lampą, nalepiej jakiegoś starszego. Tylko nigdy w życiu do przesterów. Która leprza to już zależy od przedziału cenowego.

A ja dalej uważam, że ten kawałek jest średni. Pomysł na orientalne granie to też nic nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prabab
No zarabiste, ale czy to napewno twoje jest? Sorry ale nie mam zaufania jakos...

To będzie pytanie bez odpowiedzi, dopóki ktoś nie znajdzie prawdziwego autora (oczywiście nie wykluczam, że mamy tutaj z nim do czynienia, ale po tym, co wyprawiał kadet (bezczelnie przepisywał teksty i uważał za swoje), można w to powątpiewać).

Hm mam pytanie: jak juz musze podlaczyc elektroakustyka do kompa i nagrac to lepiej przez mica czy line in?

Ja bym podłączył przez LineIn, ale najpierw zakupił jakiś dobry low-noise kabel :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam około 400zł :D widze fajny efekt na allegro

ZOOM 708 II bass

no i te V-ampy ale one droższe są i się zastanawiam tak..

radzilibyście tego Zooma.. czy behingera V-amp?

Ja jednak brałbym behringera. Miałem już jednego taniego zooma i nie chce by moje uszy po raz drugi przeżywały takie tortury.

A ponieważ moje poczciwe presto wzbnogaciło się o emg to mogę już z cała pewnością powiedzieć, że mit o tym, iż emg zabijają drewno to tylko mit. Ta gitara zrobiona jest z "jasnego" drewna i nawet emg85 nie jest w stanie tego ukryć. Ale chociaż góra jest teraz w miarę ładna. Jak wstawiłem emg85 dla testów pod most w ibku to czuć było potężny dół - w końcu to lipa - chodzi o drewno w ibku cobyście sobie czegoś nie pomyśleli. A emg to przetwornik jak każdy inny - drewna nie ukryje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam około 400zł :D widze fajny efekt na allegro

ZOOM 708 II bass

no i te V-ampy ale one droższe są i się zastanawiam tak..

radzilibyście tego Zooma.. czy behingera V-amp?

Cytat z grupy dyskusyjnej pl.rec.muzyka.gitara: "Zoom to zemsta Japonczykow za Hiroszime i Nagasaki" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...