Skocz do zawartości
hawkx

Komputer do 5000zł i czy lepiej poczekać?

Polecane posty

Witam serdecznie drogich forumowiczów!

Ostatnio zamarzył mi się komputer do gier oraz pracy. Wstępnie ustawiłem sobie jak by miał wyglądać -Pc (średnio ogarniam sprzęt). Niestety brak obecnie dostępnej karty i nie wiem czym ją zastąpić oraz nie jestem pewien czy moja konfiguracja jest dobra. Jestem w stanie dać 5000 za sprzęt chyba, że lekka dopłata zrobi ogromną różnice w działaniu zestawu. Czy może odłożyć plany złożenia i poczekać na spadek cen ( o ile to możliwe).

Dzięki z góry za pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie procesora nie planujesz podkręcać, to wtedy można zmienić go na i5 10400f i schować dużo kasy do kieszeni, albo dopłacić do i7 10700f i wtedy zyskać 2 dodatkowe rdzenie i wysokie taktowanie w Turbo.

Poza tym zestaw w porządku, ewentualnie dorzuciłbym do zasilacza Supremo L2 650W - wersja 650W ma lepsze bebechy i parametry elektryczne (siedzi w środku to samo co w droższych Supremo FM2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając parametry warto chociaż dopłacić do Supremo 550w M2-modlularny, żeby miał odpinane kable, które nie będą pałętać się w obudowie. Karta którą wybrałeś jest już niedostępna a ceny kart powoli zaczynają rosnąć, więc aby zbliżyć się bardziej do górnej granicy budżetu możesz zejść z kartą do 2060S.

Moja propozycja - klik

Nie liczyłbym na nowe karty w listopadzie. Szczególnie przy obecnych kursach walut na giełdach i ograniczonej dostępności modeli referencyjnych. Czekanie do przyszłego roku na nowego Ryzena, to jak dla mnie już całkiem mija się z celem. i5-10400F ma 6-rdzeni taktowanych w trybie TB do 4,3Ghz, co powinno wystarczyć.

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal30 Z tego co pamietam, Supremo 550W ma np. gorsze kondensatory od opcji 650W i byc moze cos tam jeszcze o czym pisal Dirian. Dyskusyjnym jest, czy za trzy stowki bardziej nie kalkuluje sie Vero L3 700W, ktore wraz 3kami poza certyfikatem calkiem niezle do Supremo nadrobily. Inna sprawa, ze cudow za te pieniadze nie nalezy oczekiwac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo Vero 700 ma gorszą sprawność na poziomie 80+Bronze, więc nie może być lepszy od Supremo nawet tego 550w 80+Gold a różnica w cenie jest minimalna. Też gdzieś oglądałem test, że 600-setka Vero miała lepsze podzespoły niż 500w, więc moderator Dirian zapewne ma rację z tym, że 650w jest lepsze, co nie zmienia faktu, że lepiej jest brać M2-modularny niż L2 niezależnie od mocy. 

Jeśli autor nie będzie podkręcał procesora, to zakup i5k byłby grzechem a już co najmniej wyrzucaniem pieniędzy. Jeśli autor uzna, że i5-10400 i 10500 będzie dla niego za słaby, to Intel Core i5-10600 z taktowaniem rosnącym w trybie TB aż do 4,8Ghz wystarczy w zupełności. RAM autor w biosie może sobie ustawić na profil#1 w xmp, żeby śmigał na maks taktowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal30 Nie zapominajmy o tym, ze technologia Intel® Hyper-Threading (Intel® HT) zapewnia dwa wątki przetwarzania na każdy rdzeń procesora. Dzięki technologii HT wielowątkowe aplikacje wykonują więcej zadań jednocześnie w krótszym czasie. Natomiast Technologia Intel® Turbo Boost zapewnia dynamiczny wzrost częstotliwości procesora w razie potrzeby dzięki odpowiedniemu chłodzeniu i zapasowi mocy, który umożliwia automatyczne turboprzyspieszenie, gdy jest ono potrzebne, oraz zwiększenie energooszczędności, gdy cała dostępna wydajność nie jest wymagana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...