Skocz do zawartości

Zagadki Militarne


Lord Nargogh

Polecane posty

W związku z prośbą pewnego forumowicza, i pozytywną reakcją innych forumowiczów z jaką się spotkała, Zagadki Militarne, czyli związane z bronią i uzbrojeniem (współczesnym, historycznym, dowolnym - tylko proszę bez żadnych broni przyszłości, nie róbmy sobie jaj z blasterami z Gwiezdnych Wojen).

Wydaje mi się że mozna działalność tego tematu rozszerzyć na ogólną tematykę wojskową - na razie "róbcie jak uważacie", a jesli komus się ten pomysł nie podoba, niech napisze o tym w "Dyskusjach...", pomyślimy jak to rozwiązać.

Reguły:

1. Zawsze i wszędzie regulamin FA,

2. Forma zagadki - dowolna. Mile widziana pomysłowość,

3. W razie trudności z odgadnieciem autor zagadki powinien dawać podpowiedzi. W razie gdyby autor zagadki nie pojawił się przez minimum 24 godziny bez uprzedniego poinformowania nas o tym (np "nie będzie mnie do jutra"), moderacja rezerwuje sobie prawo do przekazania jego kolejki innej osobie. Ogólnie przyjmujemy zasadę że osoba która jako pierwsza odgadnie zagadkę, zyskuje prawo do zadania kolejnej,

4. Tematyką tej zabawy jest broń i uzbrojenie - współczesne i historyczne. Zbroje, kamizelki, stroje ochronne - też się kwalifikują. Ogólnie wszystko co związane z wojskiem.

PROŚBA: Nie mieszajcie tego tematu z "Zagadkami Historycznymi". TZN - Zagadka "Jaki model karabinów laserowych został zastosowany pod Borodino po raz pierwszy" jest w porządku, ale samo pytanie o bitwę - już nie.

A zatem do dzieła - jak to zwykle mawiam w tematach, w których nie jestem zbyt dobry - kto pierwszy, ten lepszy! ^^'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

PPSz wzorowany był na PPD-40 a ten z kolei na wyżej wspomnianym Sumoi.

Edit:

Oj nieładnie edytować jak ktoś coś nowego dopisze, nieładnie. XD

Tak właściwie to PPSz i ulepszony PPD-40 stanęły do tego samego konkursu. PPSz którego pomysłodawcą był Szpagin był o wiele łatwiejszy zarówno w obsłudze jak i produkcji. Dlatego konkurs wygrał PPSz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pojazd i dlaczego jest taki wyjątkowy i w ogóle super :laugh: Najbardziej interesuje mnie z czego słynie.

http://img362.imageshack.us/img362/8067/samolot.jpg

Kurcze, chodzi mi o jeszcze jedną rzecz. Związania jest z odpowiedzią Milion. Teraz nie wiem komu uznać odpowiedź bo obie są nie pełne. Jedna małą pierdółka w pierwszym zdaniu na Wikipedii. KTO pierwszy ten wygrywa,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słynie z wielu rzeczy :) Zaraz wymienie.

Jest to F-22!

Słynie między innymi z:

- Zawiechy wszystkich kompów i wracaniu za cysterną po minięciu lini zmiany daty. :D

- Raz zatrzasnęła się kabina i trzeba było fleksem pilota wycinać. :D

Chcesz więcej ciekawostek? :D

EDIT - Czyli że to jedyny z piątej generacji tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northrop F-20 Tigershark

Jeżeli sama nazwa nie wystarczy to:

Początkowo samolot był oznaczony jako F-5G, odmiana myśliwca Freedom fighter, ale ze względu na znaczne zmiany zarówno konstrukcyjne jak i osiągów (pomijając zewnętrzne podobieństwo) został uznany jako nowy typ maszyny o oznaczeniu F-20. Główną różnicą w porównaniu do F-5 była wymiana dwóch silników odrzutowych General Electric J85 na jeden turbowentylatorowy General Electric F404 o ciągu wyższym o 60% od obu poprzednich silników. Tak samo jak przy F-5 przy konstrukcji nowej maszyny przyjęto założenie, że ma być on tanim i łatwym w utrzymaniu samolotem. F-20 zdolny był osiągnąć prędkość 2,1 macha i przelecieć na odległość 2760 km. [źródło: Wikipedia.pl]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...