Skocz do zawartości

Zestaw za około 10.000zł - opinia


Aftar2

Polecane posty

cześć, 

 

zdecydowałem sobie kupić sprzęt mniej więcej na oko i nie byłoby tematu, ale komputronik mnie wystawił (

)

 

więc w sumie na spokojnie mogę dopytać, co sądzicie o tym zestawie i co byście zmienili:

 

dysk: https://www.komputronik.pl/product/652485/kingston-a2000-m-2-pci-e-nvme-500gb.html drugi dysk już mam, 1tb ssd

zasilacz: https://www.komputronik.pl/product/427124/chieftec-bdf-850c.html - według internetów "bezpieczne" powinno być 750

obudowa: https://www.komputronik.pl/product/325719/be-quiet-dark-base-900-pomaranczowa.html - zupełnie mnie nie robią kolorowe bajery

kość RAM: https://www.komputronik.pl/product/589635/corsair-vengeance-lpx-32gb-2x16gb-3200mhz-ddr4-cl16-1-35v-dimm-.html - wystawka komputronika, nagle po 5 dniach jednak ich nie mieli na magazynie

płyta główna: https://www.komputronik.pl/product/692411/asus-tuf-gaming-b550-plus.html

procesor: https://www.komputronik.pl/product/640588/amd-ryzen-7-3800x.html - warto do lepszego dopłacać?

karta graficzna: https://www.komputronik.pl/product/699241/asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-10gb-oc.html - bo pasi do płyty głównej, wydawała się spoko, była dostępna, już nieaktualne, bo mnie komputronik wystawił

monitor: https://www.komputronik.pl/product/678091/gigabyte-aorus-27-fi27q-gaming-2xhdmi-dp-2xusb3-0.html - zupełnie na czuja, poza tym według zamówienia już i tak go nie mają

 

co byście zmienili, co zrąbałem (oprócz ufania Komputronikowi), co wymienić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aftar2 Nie wiem, kto kupuje w Komputroniku poza firmami czy osobami posiadajacymi jakies znizki :) x-kom kolego - najwyzszej klasy obsluga, z doswiadczenia powiem, ze bezproblemowosc nawet gdy problem wystapi, a problem mogliby robic.

Po kolei:

dysk: atrakcyjny cenowo, ale kupowanie wolnego dysku NVMe uwazam za zapychanie slotu. Proponuje Adatke z mojej sygnaturki.

zasilka: za wysoki budzet na po prostu przyzwoitego Chiefteka. Spokojnie styknie lepszy i pewnie zrobi robote ciszej: https://www.x-kom.pl/p/409189-zasilacz-do-komputera-bitfenix-whisper-m-750w-80-plus-gold.html Jak chcesz zapas na 7-letnia gware, dorzuc stowke do 850. Jesli masz brac 850W, postawilbym na Corsaira RMxa, bo kasa juz zbyt duza, a roznica w cenie zbyt mala.

obudowa: rozumiem, ze oczekujesz najwyzszej klasy, skoncentrowanej na ciszy obudowy? Nie ma nic lepszego niz skrzynka z mojej sygnaturki, ewentualnie poprzednik R6, ale ja wolalem najnowsza mysl techniczna Fractala. Rozmawialem z posiadaczem R6, ktory przesiadl sie z DB 900 v1 i powiedzial, ze Fractal lepiej dmucha, a cichszy. Na niekorzysc 900 jest to, ze ma mocniejsze, a cichsze wentylatory. Jak chcesz bezkompromisowo to podmien na troszke bardziej wydajne, a jeszcze cichsze smigla: 3x https://www.x-kom.pl/p/322202-wentylator-do-komputera-be-quiet-silentwings-3-140mm-pwm-high-speed.html Podkreslam bezkompromisowo, bo domyslne sa cholernie dobre i ciche jak na te, ktore kupuje sie z jakimikolwiek obudowami i bez problemu starcza, by schlodzic twoj zestaw, a przy tym nie nahalasowac.

ramy: dorzucilbym do czegos szybszego, ale bez rozbijania banku jesli nie zamierasz ich samodzielnie krecic https://www.x-kom.pl/p/579420-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-2x16gb-3600mhz-cl16-ripjaws-v.html#Specyfikacja

procek i plyta: poczekalbym na Zen3 ten miesiac, dwa. Na ten moment przy checi grania w 1440p postawilbym na 10700K i porzadna plyte typu Z490 Tomahawk.

grafika: Imo albo TUF bez OC, bo pare stowek tanszy, albo MSI Gaming X Trio. Inna sprawa, ze z TUFa bez OC mozesz sobie zrobic cos podobnego do Trio krecac karte czy bawiac sie krzywa wentylatorow dla zblizonej kultury pracy.

monitor: kase wydajesz niemala, wiec pewnie nie problem dorzucic do jakiejs ultrapanoramy 1440p. Posiedzisz na monitorze pewnie pare lat, wiec miej cos naprawde nowej jakosci ;) Nie orientuje sie rynku monitorow, wiec nie wskaze oplacalnych modeli. Ja mam fajny w sygnaturce, to bardzo dobry monitor, ale obecnie troche dostaniesz wiecej za te same pieniadze lub to samo za mniej.

https://pcmonitors.info/

 

 

Edytowano przez SolInvictus
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam propozycję zestawu komputerowego w bardzo dobrym sklepie - klik link

Do 21.10, lub do wyczerpania zapasów za wystawienie recenzji dodają do procesora AMD Ryzen i płyty B550 szybki dysk SSD 4-Gen - link do info

Zestaw Autora jest jak najbardziej ok, tylko trochę przepłacony. Full Tower to ihmo duża obudowa, dlatego dałem mniejszą Dark Base 700. Karta RTX 3080 za prawie 4k, to porażka cenowa. Do swojej propozycji dałem Ventusa od MSI za niecałe 3,5k, który ma wydajny pół-pasywny układ chłodzenia. Dysk dałem trochę lepszy. Zasilacz 850w Bronze to do takiego zestawu przeciętnie. Lepiej wybrać zasilacz o lepszej sprawności. Dobre 750w 80+Gold wystarczy z zapasem pod przyszłą rozbudowę komputera.

Jedni wolą mniejsze monitory a inni większe zakrzywione ultra-panoramy, więc to bardziej kwestia gustu, oraz indywidualnych preferencji a porady możesz traktować bardziej jak podpowiedź niż się nimi kierować. Aorus co wybrałeś jest jak dla mnie całkiem ok. Jedynie można mu zarzucić, że taniej da się ogarnąć monitor z matrycą ips 165hz 1440p a w podobnej cenie są panoramy 34" 21:9 1440p. Z 27" 1440p alternatywnie możesz zerknąć na monitor Acer Nitro VG271USBMIIPX czarny HDR 165Hz.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz:
Corsair TX-M, RM-X; Bitfenix Whisper, Formula, Seasonic Focus GX/PX o mocy 750 będzie luks. Unikaj tego Chiefteka.

Obudowa:
A gdzie będziesz trzymał kompa? Nie chcesz go eksponować? Można to robić i bez światełek. Atrakcyjne, moim zdaniem do takiej ekspozycji będą Phanteks P500A albo Corsair Obsidian 500D.

Płyta:
Aorus Elite B550, Aorus Pro B550M i zwykłe B550 lub MSI B550 Gaming Plus.

Procesor jak u Michała.

Karta i Dysk jak u Solinvictusa

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Bitfenix to dobra opcja, bo jest tańszy od Seasonika i ma certyfikat sprawności 80+Gold. Można zmienić w mojej propozycji, po wrzuceniu listy do koszyka. Inne RTX-y 3080 są ok, tylko są droższe a wentusowi niczego nie brakuje. Ma solidny backplate, pół-pasywne chłodzenie, więc dopłata do droższego modelu nie powinna jakoś znacząco wpłynąć na wydajność, oraz kulturę pracy karty. Płytę dałem Aorus, bo można się załapać za reckę na dysk a poza tym sama płyta jest świetna i w niczym nie odstaje od innych płyt B550 w tym przedziale cenowym. Procesor możesz dać 3800x, tylko nie będzie w porównaniu do 3700X jakiejś mega różnicy w grach.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo danych, muszę przetrawić. Mogę anulować zamówienie z komputronika, tylko wtedy wpadnę pewnie na tył kolejki z kartą w kolejnym sklepie, ale cóż, nie lubię, jak ktoś bez kontaktu nie dotrzymuje słowa i trzeba się dopytywać. 

Na pierwszy rzut oka na bank do wymiany zasilacz, a drugi temat, to kwestia monitora. Taki wydał mi się ok, ale jeżeli wydajnościowo ten jest podobny:

https://www.x-kom.pl/p/569060-monitor-led-27-acer-nitro-vg271usbmiipx-czarny-hdr-165hz.html?del=100555586&sm12=NTk=&ts=1600695175&token=db6a75a3a3915b164bfcaac95cdd742e&91

 

to nie czuję zupełnie potrzeby dorzucania kilkuset złotych. Jeżeli natomiast będę chciał 4k kiedyś, to tym bardziej ten tańszy wydaje się ok i za dajmy na to rok/dwa zmienię na 4k. 

"kolega opowiadał", że warto mieć monitor  z g-synckiem, bo to mocno pomaga, dlatego wziąłem ten, co miałem. Wasze opinie, czy tak warto? 

1 godzinę temu, Daimyo napisał:

 

Obudowa:
A gdzie będziesz trzymał kompa? Nie chcesz go eksponować? Można to robić i bez światełek. Atrakcyjne, moim zdaniem do takiej ekspozycji będą Phanteks P500A albo Corsair Obsidian 500D.

ta obudowa Phanteks wygląda spoko i w sumie tańsza. Nigdy nie miałem wielkiego problemu, że komp np. za głośno chodzi. 

 

no to kwestia karty graficznej. Zupełnie nie rozumiem różnicy cenowej między tą:

https://www.x-kom.pl/p/589740-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3080-gaming-x-trio-10gb-gddr6x.html

a tą:

https://www.x-kom.pl/p/589742-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-oc-10gb-gddr6x.html

proszę o opinię i wytłuszczenie różnicy. :)

 

 

W tym momencie po jednoznacznym wskazaniu na x-kom i przeczytaniu wszystkich waszych komentarzy wychodzi mi coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/dv6prqt4g

nie ma tam tych dodatkowych wentylatorów, bo obudowa idzie Phanteks i nie wiem, czy one są kompatybilne. Karta na razie "roboczo" wrzucona ta tańsza, ale może być Trio, jeżeli ma to sens. 

No i o czym jeszcze zapomniałem?:)

No i kwestia tego, że jak mi x-kom odpowie, że karty graficzne pojawią się w listopadzie, to wtedy w ogóle warto wstrzymać się z zamówieniem, bo kiedy mniej więcej mają pojawić się nowe procesory, czy cena tych wtedy spadnie, czy warto będzie wziąć nowy, czy skok będzie zauważalny? 

Edytowano przez Aftar2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal30 Lysy cyc x-komu wrzucil wczoraj filmik, jak Ryzen 3600 ,,radzi" sobie w roznych rozdzialkach z 3080 i w 1440p slabo, a w przypadku wyzszych Ryzenow nie spodziewalbym sie szczegolnej poprawy sytuacji. Imo teraz do tej karty i rozdzialki tylko Intel, a zdecydowanie warto poczekac na Zen3, bo wtedy dokona sie najlepszego mozliwego zakupu.

Co do Ventusa, bez obrazy, ale nie polecalbym karty, ktorej recenzji chyba jeszcze w necie nie ma (wczoraj szukalem). Z tego co bylo, Ventus to jest zawsze pazdzierz z metka - cos jak tanie zasilacze od Corsaira czy najczesciej podrabiany t-shirt Gucci, ten wlasnie, ktory przychodzi Ci do glowy i w ktorego podrobce lata kazda Roksana, a sam oryginal w porownaniu z reszta ciuchow prezentuje jakosc tak zla, ze az szkoda jego targetu. Problem w tym, ze MSI nie raczylo chyba za bardzo tych Ventuskow wyslac na popremierowe testy, a szukajac wczoraj za recka znalazlem filmik, ktory mnie wrecz przeraza:

72-3 stopnie przy temperaturze pokojowej 23C w Heaven, w rozpizganej z calego frontu obudowie z trzema smiglami na froncie i osiagniete przy wentylatorach karty zasuwajacych 2800 obrotow na minute :O Pomijam, ze Corsair robi po prostu wysokiej jakosci fatalne obudowy i nie ma dobrych wentylatorow, a to ze ta skrzynka kosztuje 9 stow przemilczmy... Sorry, ale to po prostu nie ma szans byc ciche. Cicha to jest karta, ktora przy takich tempach nie przekracza 1800-2000 rpm w zaleznosci od wentylatorow. I to w wyciszanej obudowie, bo wlasnie u mnie przy takich tempach i na 1700 rpm Gigus jest calkiem sympatyczny. 3000 rpm to slychac w calym mieszkaniu. Zobacz sobie na jakiej predkosci robi swoje parenascie stopni mniej TUF. Osobiscie wspolczuje koledze z tematu obok, ktory sie polasil na Ventusa, a gratuluje VaaXowi, ktory dostal za ta sama kase TUFa bez OC i na ten moment tylko ta karte bym polecal z tych sympatycznych cenowo.

@Aftar2 Monitor z G-Sync/FreeSync to gamingowa podstawa. Zwykle lepiej wycenione sa monitory z FreeSync, ale to rozwiazanie AMD i czasem dziala w mniejszym zakresie na karcie Nvidii. Poczytaj sobie o tym i wiedz, ze sensowny zakres dzialania rozwiazania to start od 30Hz przy celowaniu w gre w 60 fpsach lub 45 przy trzymaniu sie wiekszego klatkazu. By GS/FS dzialal przy starcie od 45Hz, nie mozesz schodzic z gra ponizej 45 fpsow. Ciezko sie tego zakresu doszukac, a szukalbym po recenzjach albo pisal do producentow, bo chyba kitu nie wcisna.

Ta obudowa (EDIT: Phanteks P500 RGB, zeby nie bylo) to jedna z najlepiej wentylowanych skrzynek, ktora znakomicie nada sie do OC podzespolow. Wypadaloby wspomniec, ze swoja znakomita wentylacje zawdziecza braku filtra przeciwkurzowego na froncie - czyli wiesz. Jednak lwia czesc wynikow robia tu bardzo szybkie, wiec glosne wentylatory. Obudowa z kazdej strony wypuszcza dzwieki, wiec skresla to sens kupna cichych wentylatorow i pozwala oszczedzic trzy stowki. Wszystko to dla absolutnie topowej wentylacji, ktora w przypadku wybranego configu nie bedzie potrzebna, ale na pewno przyda sie w przyszlosci.

SeaSonic GX to slabsza opcja od Corsaira RMxa ze wzgledu na bycie tym samym o gorszej kulturze pracy.

Nie potrzebujesz dysku z radiatorem, bo masz taki na wybranej plycie. Jesli plyta ma radiator, spokojnie bierz wskazany 8200, chyba ze Gammix tanszy.

Kwestie roznicy w niereferentach i ich cenach wyjasnilem wyzej, z prockami poczekaj na Zen3 albo stawiaj na Intelu.

 

 

 

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-kom odpowiedział, że nie wiedzą kiedy karty będą i a dostawie będzie decydować kolejność zgłoszeń. 

Czekam na wasze odpowiedzi co do Zen i czy np. mogę w sumie złożyć sobie zamówienie, a procek domówić w przyszłości, bo korzysta z takiej samej płyty głównej jak ryzeny.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aftar2 też składam kompa za ponad 10 założyłem temat który ma chyba z 5k wyświetleń złożyli mi chłopaki kompa zamówiłem bo syn jest napalony i co z tego ? nigdzie nie ma dostępnego RTX 3080 i tak zostanie 1-2 miesiące... młody wściekły lata że ma takiego kompa z gtx 1080 w środku, ale co poradzisz tak kończą osoby napalone na same premiery.

 

Zrób tak jak ja poczekaj do końca października i się wszystko ustabilizuje i sobie kupimy komputery - bo w innym przypadku będziesz żałował.

 

nie zamawiaj nic teraz poczekaj aż się pojawią nowe płyty głowne i procki Zen 3 +  ustabilizuje się dostępność RTX 3080 i być  może okaże się że warto będzie kupić  karty od AMD :) 

Edytowano przez predatorekk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@predatorekk Juz tak nie przesadzaj, za miesiac ma byc tych RTXow na tyle duzo, by zaspokoic popyt.

Mam nadzieje, ze nie polasiles sie zamowic tej karty u jakichs cwaniakow-krzakow, ktorzy wystawili ja za 50 euro taniej niz u konkurencji, nalapali zamowien i beda teraz dostawac po piec kart na tydzien, bo sa mali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, predatorekk napisał:

aftar2 też składam kompa za ponad 10 założyłem temat który ma chyba z 5k wyświetleń złożyli mi chłopaki kompa zamówiłem bo syn jest napalony i co z tego ? nigdzie nie ma dostępnego RTX 3080 i tak zostanie 1-2 miesiące... młody wściekły lata że ma takiego kompa z gtx 1080 w środku, ale co poradzisz tak kończą osoby napalone na same premiery. :) 

kampiłem na komputroniku odświeżanie strony, nie było żadnej karty, nie było żadnej karty, pojawiło się kilka typów kart na raz, kliknąłem wziałem zapłać, skończyłem w kilkanaście sekund i dostałem potwierdzenia, że jest git. nie było. 

 

Szkoda, chciałem w squadronsy pograć na wyższych + po tylu latach jakimś tam bodźcem był ten Cyberpunk, żeby ugrejd zrobić. (chociaż oczekiwania do niego mam, że ma być po prostu ok, setting genialny) 

 

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

cześć,

 

i czy coś się zmieniło po prezentacji nowych Ryzenów?

Widziałem, że są w sumie dwie opcje do zastanowienia:

ryzen9-5900x-550$
albo
ryzen7-5800x-450$

Jak ostatecznie sprzęt powinienem wybrać, jeżeli chciałbym go zamówić między 5, a 9 listopada? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aftar2 Zobacz sobie, kiedy beda dostepne, dolicz problemy z dostepnoscia w okolicach premiery. To samo w temacie Ampere, bo juz mozesz zobaczyc, jak to wyglada. Na moje oko albo skladasz kompa z obecnego Intela i Turinga, albo skladanie calosci pewnie wydluzy Ci sie do nowego roku (nie wiem, czy w koncu masz zamowiona juz karte). Pierwsza opcja jest fatalna, druga daleka od twojego terminu. Na twoim miejscu odpuscilbym temat i wrocil, kiedy wszystko bedzie dostepne od reki. Masz duzo czasu, zeby zastanowic sie nad pozostalymi podzespolami. Wybrales juz reszte?

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

aktualnie chyba wszystkie kody promocyjne wygasły, a nie wiem, czy są jakieś nowe, więc wychodzi takie coś:

 

https://www.x-kom.pl/lista/gjr8clfs2

czy coś się zmieniło? Dostępność karty jest na "wkrótce", tak samo ten nowy Ryzen. Jestem casualem pod względem śledzenia tych "wydarzeń" i zupełnie nie rozumiem dlaczego tyle rzeczy się posypało i nic nie jest dostępne, a wstrzymuję się z myślą o kupieniu kompa już jakoś od marca i ciągle sprawę odwlekałem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawa procesorów AMD ma być w grudniu, ale raczej też ograniczona ilość.

Na ten moment logiczniejszym rozwiazaniem wydaje się wzięcie Core i9 10850k. Procesor dostępny od ręki. Do tego płyta MSI Z490 Tomahawk. Można rozważyć też Core i7 10700k jeśli zestaw typowo do gier.

Co do kart - niestety dostępność jest tragiczna. Popyt jest ogromny na całym świecie. Ciężko stwierdzić kiedy sytuacja się ustabilizuje.

Podejrzewam, że to też kwestia COVID i ograniczonych mocy przerobowych - tak samo jest problem z dostępnością m.in. PlayStation 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jako, że praktycznie wszystko z mojej listy:
https://www.x-kom.pl/lista/pf5pcu73n

jest niedostępne w tym momencie, to czy coś się ruszyło i można na nowo set tworzyć? 

 

i ile sensu będzie miała nowa karta graficzna Radeon 6900 zamiast 3080, czyli dopłata z myślą o wydajności, ale 999$, czyli około 4000zł brzmi sensownie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aftar2 napisał:

i ile sensu będzie miała nowa karta graficzna Radeon 6900 zamiast 3080, czyli dopłata z myślą o wydajności, ale 999$, czyli około 4000zł brzmi sensownie. 

Przy tym kursie dolara i dostępności, to raczej ponad 5000 zł. RX 6800 XT (karta z ceną sugerowaną niższą niż RTX 3080) kosztuje ponad 4000 złotych: https://www.x-kom.pl/g-5/c/22-karty-graficzne-amd.html?f[1702][184838]=1

Kiedy chcesz zamówić ten zestaw? W styczniu mogą pojawić się nowe cpu Intela (Rocket Lake).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bull3t napisał:

Przy tym kursie dolara i dostępności, to raczej ponad 5000 zł. RX 6800 XT (karta z ceną sugerowaną niższą niż RTX 3080) kosztuje ponad 4000 złotych: https://www.x-kom.pl/g-5/c/22-karty-graficzne-amd.html?f[1702][184838]=1

Kiedy chcesz zamówić ten zestaw? W styczniu mogą pojawić się nowe cpu Intela (Rocket Lake).

no właśnie problem z zamawianiem jest taki, ze pierwsze przymiarki robiłem w marcu, później czerwcu, później czekałem na nowe karty graficzne i żadnej z nich nie udało mi się kupić... kończą mi się opcje. Miałem coś sobie upolować na święta, bo mój sprzęt już się mocno zestarzał. 

czemu przy kursie 3,75zł za $ i cenie 999$ wychodzi ponad 5k zł? Generalnie trochę siedzę w handlu, a konkretnie w grach (tyle, że bez prądu), ściągam z chin, z us rzeczy i nigdy to MSRP nie odbiega mega daleko od naszego SCD. Robi się jakąś narzutkę właśnie typu, że jak masz 3,75 za dolara, to liczył już mega ostro 4zł za dolara i wrzucasz na rynek. Co nie tak jest z rynkiem komputerowy? ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Aftar2 napisał:

czemu przy kursie 3,75zł za $ i cenie 999$ wychodzi ponad 5k zł?

Przede wszystkim, trzeba dodać jeszcze, że $999 to jest cena bez podatku VAT. Do tego tragiczna dostępność kart i mamy >5k pln.

 

Fakt, że zamówisz teraz nie oznacza, że otrzymasz kartę w tym miesiącu. W styczniu/lutym można też spodziewać się premier RTX 3070 Ti oraz RTX 3080 Ti.

Jeśli chcesz już teraz zamówić komputer, to bym postawił na podstawkę LGA 1200 Intela. Chcesz zamówić wszystko z jednego sklepu?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przede wszystkim, trzeba dodać jeszcze, że $999 to jest cen bez podatku VAT. Do tego tragiczna dostępność kart i mamy >5k pln."

 

a to ciekawe, branża w której ja się obracam przelicza te ceny jakby już VAT był w MSRP. 

 

"Chcesz zamówić wszystko z jednego sklepu?"

 

planowałem zamówić wszystko na raz. Teraz myślę nad polowaniem na "jakąś" nową kartę, która będzie dostępna, albo będzie miała premierę. Niestety nie umiem w boty, więc przegrywam wszystkie wrzutki w dniu premiery chociaż czatuję w momencie startu. 

  • Sad 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...