Skocz do zawartości

Unreal Tournament (seria)


Gość kabura

Polecane posty

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 628
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ech,pamiętam to:swój pierwszy komp i jakąś dziwną aplikację pt.

Unreal Tournament :wink: Włączyłem i wsiąkłem na kilka miesięcy- (a nie miałem jeszcze netu!!) gra o cudnej grywalności!Następne częśći UT-ka nie przyniosły mi już tyle frajdy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Phobos jest świetny, bo piekielknie zróżnicowany. Nie ma mowy o nudzie, jeśli spotkają się dwaj gracze, któzy "wiedzą, co jest grane".

Tutaj mała historyjka (prawdziwa!) związana z Asaultem na mapie Overlord (ostatnia na singlu, ta "zimowa", z działkiem)

1.) Na wieży ustawił się tak dobry camper, że podczas jednej gry (13 minut) zdobył ... 250 fragów. Nie było na niego mocnych. Drużyna przeciwna nie wskoczyła nawet do tego początkowego schronu. Potem umawiali się już tak: na "trzy-czte-ry" wyskakiwali z różnych stron z tej łodzi, na której zaczynali... marny był ich trud... snajper czuwał.

2.) Krótko: zdobycie Overlorda w... 13 sekund :o ... Dech mi zaparło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 9 months later...

Ściągnąłem demko głównie po to, żeby obczaić jak mój sprzęcik sobie z nim poradzi i PO RAZ KOLEJNY W TYM ROKU ZASKOCZENIE!

Unreala spokojnie można dopisać do listy tych gier, których silnik jest b.dobrze zoptymalizowany, a przy tym gra posiada super grafikę... podczas walki liczba fpsów u mnie wynosiła 35-50 ze wszystkimi wskaźnikami przesuniętymi na maxa na prawo (high :P). No cóż mogę powiedzieć.. w końcu twórcy Unreal engine 3.0 najlepiej wiedzą co z tym silnikiem zrobić, żeby było dobrze - no i faktycznie jest...

Co do samego demka... Do wyboru (w singlu) mamy deathmatch i 2 mapki, a sama rozgrywka jest błyskawiczna :) Dużo się dzieje i otoczenie wygląda bardzo ładnie, a przy niezmienionym głosie annoucera to ożywają stare wspomnienia z pierwszego UT (bo w sumie w tego grałem najdłużej :P)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również grałem w to demko. Mój wątek został niestety zablokowany, cóż nie pomyślałem, mój błąd. Na moim sprzęcie:

C2D E6300 1.8@2.1 GHz

1GB DDR2 667@780 MHz

GF7600GS 1.2ns 500/1400@625/1650

GIGABYTE GA-945P-S3

Sterowniki 163.71

Windows XP SP2

Demko chodzi w granicach 25-60FPS na ustawieniach MAX przy 1024x786. Jeszcze ani razu nie zeszło niżej jak 25FPS. Wrażenia z gry, bardzo dobre. Jest dynamiczna, szybka, ładna jednak nic poza tym. Nie czuć w niej powiewu świeżości, nie ma tam nic nowego. Oprawa graficzna stoi na bardzo wysokim poziomie jednak nie można mówić tu o jakiejś rewolucji, przynajmniej na mojej karcie(DX9). Tak czy tak gra się bardzo przyjemnie i po prostu ten UT to to samo co kiedyś tylko więcej, lepiej i szybciej. Sądzę iż spokojnie dostanie 9 i znak jakości ;]. Jeśli ktoś również grał w to demko niech napisze swoje wrażenia, płynność na swoim sprzęcie itd.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AthlonaXP 2600+, 1GB ram, Radeona x1950gt 512 i jest naprawde super. W 1024 full tylko czasem chrupie, a wygląda niesamowicie.

Wygląd - nie wiem czemu, ale bardziej mi pasował wygląd UT2004. Ten zdaje mi się zbyt... realistyczny? A przeciez nie o to w unreal tournamencie chodzi! ;) Gra jest wciąż bardzo szybka, najbardziej podoba mi sie vehicle capture the flag. Czekam już na premierę w Polsce! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika w demie jest "okrojona" w celu zmniejszenia wagi (mb) demka. W pełnej wersji będziemy mieli dużo lepsze tekstury, światła (hdr plx :twisted: ) itd... wiec poki co na grafike nie narzekajmy ;)

Moje wrazenia - swietnie zoptymalizowane demko (pelna pewnie bedzie chodzila lepiej na takich samych ustawieniach), wciąga jak cholera, sporo ukłonów ku UT'99 (shield belt, anti grav boots), w pełnej będą również remake'i najlepszych map ze starego UT, jak i z UT 2oo4

pięknie dopracowane bronie - każda broń podczas strzelania ma bardzo realistyczną i ładnie wykonaną animację.

Ładne efekty (depth of field :drool:), kompletnie skaszanione menu.

Ogólnie - nice!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zassałem, pograłem i jestem zadowolony. Nie czaje tylko jednego, dlaczego demo najpierw ustawiło mi słabą rozdzielczość (800x600), marny poziom tekstur i tła? Wszystko ustawiłem na full i jakoś nie zauważyłem spowolnienia pracy gry. Czyżby nowy gry stwierdzały, że mam niby za słaby procek i automatycznie na słabe detale wszystko mi robi? Dobra nie ważne, wracam do tematu. Na razie tylko z botami sobie pograłem i jestem naprawdę pod wrażeniem, grafika po prostu świetna, rozrywka - normalnie jak stary dobry Unreal! Świetna ta gra po prostu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co niedawno zakupiłem UT2004, a to już trzeba szykować 99 zł na UT3. Po demie stwierdzam, że gra będzie warta każdej przeznaczonej na nią złotówki. Nie pamiętam kiedy ostatnio czerpałem tyle radości w grze multiplayer :faja: Świetna optymalizacja, ładne modele, piękna muzyczka, szybka akcja, śmiercionośne giwery i Raptory... Godny następca UT2004 :) Siedzę przy tym demie prawie bez przerwy od wczoraj, a zdobycie punktu w vehicle capture the flag daje wciąż taką samą satysfakcję ;] CoD4, Jericho, czy Orange Box zaczekają...

Byle do premiery! Król sieciowych FPSów powrócił!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po sesji w UT3. Muszę przyznać że wygląda naprawdę nieźle, choć mam wrażenie pewnego nadmiaru różnych wodotrysków. Przy grafie na maksa (na Athlon X2 3800+, GeForce 7600 GT i 3gb ramu) postacie niemal zlewają się z otoczeniem. Design broni trochę przebajerowany, wolałem wygląd z UT2004 (zwłaszcza Flaka). Heh, jeszcze nie obczaiłem jak się można dorwać do tego trójnogiego pajęczaka. ;) U mnie gra przy 1280x1024 i detalach na maksa chodzi (na oko) w okolicy 25 fps, chyba będę musiał zmniejszyć rozdziałkę do 1024. Niestety w UT3 nie mamy nic nowego, jest powtórka z rozrywki, ale na nowym silniku. Zresztą, ciężko już coś nowego wymyśleć... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez miliony unrealowych maniaków niemal wszystkie servery są pozapychane, mi udalo sie znalesc jakiś w miarę działający

Uff dzięki za ten link, już myślałem, że będe musiał chyba ze dwa miesięce czekać bo na np. takim fileplanet to masakra jest :wink: .

Demko właśnie ściągam, ale co do pierwszego UT, to chyba FPS w którego mi się najlepiej grało. Dynamika, jakość i frajda z gry były na niemożliwym wręcz poziomie, z resztą do tej pory są. Najbardziej podobała mi się mapka z trzema wieżowcami (jak się nazywała?), tam najlepsze były momenty kiedy mijałeś kogoś w locie w odległości - O! Miał niebieskie oczy! :lol: - puszczając w tym momencie spust i wpakowywując mu trzy rakiety... Ech teraz już chyba nie gier dających możliwość takiej radosnej rozwałki, jedyna nadzieja w UT3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o niskich domyślnych ustawieniach - to jest bug demka. Demo na dużej ilości kompów nie zapamiętuje ustawień i za każdym razem jak uruchamiamy grę, mamy ustawioną grafikę na minimum. Cóż, to w końcu beta ;>

@ McLusky, proponuję poczytać trochę o trybach gry w nowym UT... troche nowości jest :P

Fajnym bajerem są karty AGEIA PhysX, które mocno boostują fizkę w nowym UT... polecam przeszukanie jutiuba :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zagrałem sobie w demko - jest bosko, a optymalizacja i grafa ryją beret ^^

Bez przesady. :wink: Bosko jest, ale ani grafa, ani optymalizacja nie ryją beretu. Optymalizacja jest lepsza w najnowszym CoD. A i grafika jakby piękniejsza. Przyjrzyj się dokładniej teksturkom w UT - często są rozpikselizowane. I to nie jest w jednym czy dwóch miejscówkach. Takich przypadków jest po kilkanaście na mapie. Przeważnie w miejscach trudno dostępny lub nie odwiedzanych, ale fakta, że są, to nie zmienia. Ale to jest dopiero beta-demo. Wszystko poprawią... ja myślę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. :wink:

Racja, z grafiką trochę przesadziłem, ale z optymalizacją nie - gra wygląda świetnie, a chodzi u mnie bez zaciachów na praktyczni najwyższych detalach... na Athlonie 64 3000+ 1GB RAM i GeForce 6600 GT... nie zaprzeczysz, ze optymalizacja jest świetna, szczególnie w porównaniu do Gothica 3...

A CoD4 dzisiaj sprawdzam ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. :wink:

Racja, z grafiką trochę przesadziłem, ale z optymalizacją nie - gra wygląda świetnie, a chodzi u mnie bez zaciachów na praktyczni najwyższych detalach... na Athlonie 64 3000+ 1GB RAM i GeForce 6600 GT... nie zaprzeczysz, ze optymalizacja jest świetna, szczególnie w porównaniu do Gothica 3...

A CoD4 dzisiaj sprawdzam ^^

Nie zapominajcie, ze to demko jedynie jest to i tekstury nie sa takie jak w wersji finalnej ;) I zajmuje mniej niz 1 GB... A pelna ma zajmowac cos kolo 12 giga ;)

No i jeszcze kwestia optymalizacji :D Tu sie tworcy postarali :) A moze byc tylko lepiej bo demko jest z beta wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, z grafiką trochę przesadziłem, ale z optymalizacją nie - gra wygląda świetnie, a chodzi u mnie bez zaciachów na praktyczni najwyższych detalach... na Athlonie 64 3000+ 1GB RAM i GeForce 6600 GT... nie zaprzeczysz, ze optymalizacja jest świetna, szczególnie w porównaniu do Gothica 3...

No i tu jest jedna z bardziej mnie denerwujących sztuczek... gra chodzi lepiej na kartach GeForce. Bo jak wytłumaczyć fakt, że przy lepszym procesorze i większej ilości RAMu (E6750, 2GB) i (teorytycznie...) lepszym Radeonie X800GTO, gra chodzi u mnie płynnie w średnich detalach?... BTW: A porównanie do Gothica trochę nie na miejscu, bo od niego 99% gier jest lepiej zoptymalizowanych x)

Nie zapominajcie, ze to demko jedynie jest to i tekstury nie sa takie jak w wersji finalnej

Ale my (a przynajmniej ja) nie zapominamy o tym. Przeca napisałem, że to jest tylko beta i te błędy powinny zostać poprawione. Powinny.

No i jeszcze kwestia optymalizacji (...) A moze byc tylko lepiej bo demko jest z beta wersji.

Ja względem optymalizacji mam tylko jedną (złudną?) nadzieję - że zostanie poprawiona wydajność na Radeonach. Bo z tego co widzę (reklama nVidii przy włączaniu gry... $$) i słyszę, to na GeForce już problemów nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...