Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

Wiem, wiem nieznam się na metalu, ale niesłyszałem o takim gatunku jak newmetal, to jakaś nowa nazwa nu metalu?

Mysle, ze to to samo, tylko, ze nu brzmi baridzej 'nuwoczesnie'. A przeciez nu-metal, to nowoczesny metal ;]]]

Już śpiesze z wyjaśnieniam, zanim mnie zbanujecie za to . Mianowicie kiedyś w MTV ( ) usłyszałem o LP(a konkretnie kawałek z ich jednej z pierwszych płyt), potem zacząłem ich słuchać, ale byli dla mnie niewystarczający

Czemu mielibysmy kogokolwiek banowac za to, czego slucha? Poza tym, ja tez calkiem lubie LP zcasem posluchac. Tylko nie jest to metal ;].

(Prawda że wzruszająca historia, tylko ekranizacji czekać).

Ach ci mlodzi metalowcy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
To, ze jakis znawca z mtv stwierdzil, ze nu-metal to nowa fala metalu, to fakt, ze jest fantastyczny znawca, tylko nie zna sie na muzyce.

Nic dodac, nic ujac - CormaC

Tak. W MTV maja samych "Pr0" ;) to jest telewizja dla dresów i żywych barbie.

Jest jakaś telewizja muzyczno-metalowa? :/ Przydała by się taka. Info o koncertach, konkursy z biletami (:P), i np od 23-1 DeathMetal 1-3 Thrash itp itd.

Co o tym myslicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też taki byłeś kuzynie zanim stałeś się nazi metalem by potem słuchać czego teraz słuchać

Tylko, ze jak ja zaczynalem sluchac takiej muzyki, to modnymi, nowymi zespolami byl Machine Head, Bio-Hazard i moze Korn zaczynal istniec ;]

Jest jakaś telewizja muzyczno-metalowa? :/ Przydała by się taka. Info o koncertach, konkursy z biletami (), i np od 23-1 DeathMetal 1-3 Thrash itp itd.

Co o tym myslicie?

Kiedys bylo Rock TV, ale choc pewnie dalej jest, na Cyfrze+ nie ma takiego kanalu nistety. Jest Hell's Kitchen, prowadzone przez Wita, gdzie emituje teledyski zespolow metalowych. Heavy, thrash, death, czasem black, i troche punku i rocka.. ogolnie, jest znosne, zwazywszy, ze to jedyny kanal /VIva PL/, ktory emituje w polskiej telewizji takie rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moja sieć kablowa nie emituje vivy pl, za to mam mtv pl które jest szmirą ;/ No..może poza programem Pimp My Ride hehe. A tak to w niedzielę po 20.00 na vivie plus ( niemiecka ) leci muzyka z kręgu rock/metal ( szkoda, że większość to nu-metal ew. jakiś metalcore ;/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu mielibysmy kogokolwiek banowac za to, czego slucha? Poza tym, ja tez calkiem lubie LP zcasem posluchac. Tylko nie jest to metal ;].

Wiem że nie metal, i tak już ich nie słucham. Od nich się zaczeło i słuchałem ich całe pół roku :lol:

Ach ci mlodzi metalowcy..

Jak mam być starym metalem jak sam mam 15 lat? a pozatym jak wyliczyłem, metalu(włącznie z LP, a konkretnie ich pierwszymi jeszcze metalowymi płytami) słucham około 3,4 lata(jak ten czas leci). Czyli 1/5 lub prawie 1/3 mojego życia.

Też taki byłeś kuzynie zanim stałeś się nazi metalem

Co oznacza "nazi metal"? Jedyne z czym mi sie kojazy nazi to ze skrutem od nazistowskim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza "nazi metal"? Jedyne z czym mi sie kojazy nazi to ze skrutem od nazistowskim

No bo to dokladnie o to chodzi. Teraz jest taka moda na NSBM na przyklad. 16-letnie gnoje posluchaja jakiegos Graveland czy innego gowna i wznosza prawa raczke do Adiego. Postepowac z nimi tak samo jak z reszta nazi - gazowac. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że większość to nu-metal ew. jakiś metalcore ;/ )

Bo to teraz jest na modzie. Spojrz np na Frontside polski, ktory jest w tym calym regain records bodajze z Behemothem i Vaderem, a nie graja przeciez niczego specjalnego. Takie czasy nastaly :)

Co oznacza "nazi metal"? Jedyne z czym mi sie kojazy nazi to ze skrutem od nazistowskim

No, nazistowski metal. Zwykle lysy, sluchajacy nsbm i zadajacy sie ze skinami :]

16-letnie gnoje posluchaja jakiegos Graveland czy innego gowna i wznosza prawa raczke do Adiego

Graveland nie ejst taki zly. Szczegolnei od czasu, gdy gra z klawiszami. Podobne w sumie do Bathory :). Co do podnoszenia raczki, to raczej to chyba nie ejst do adiego, ale do poganstwa i polskosci ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to dokladnie o to chodzi. Teraz jest taka moda na NSBM na przyklad.

Co to za zespół ten "NSBM"? Wiem, wiem niejestem ekspertem, ale niesłuchałem.

Postepowac z nimi tak samo jak z reszta nazi - gazowac. :twisted:

Szkoda metali gazować może poprostu urwać prawą rączke? :lol:

Bo to teraz jest na modzie. Spojrz np na Frontside polski, ktory jest w tym calym regain records bodajze z Behemothem i Vaderem, a nie graja przeciez niczego specjalnego. Takie czasy nastaly :)

Mi tam się poodoba Frontside...

No, nazistowski metal. Zwykle lysy, sluchajacy nsbm i zadajacy sie ze skinami :]

Łysy metal? Kastrować należy za taką profanacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to dokladnie o to chodzi. Teraz jest taka moda na NSBM na przyklad.

Co to za zespół ten "NSBM"? Wiem, wiem niejestem ekspertem, ale niesłuchałem.

LOL. To nie zespół tylko rodzaj black metalu. Nardowo-Socjalistyczny Black Metal ;]
Łysy metal? Kastrować należy za taką profanacje.
Czemu? Vorph był łysy jakiś czas, wokalista Decapitated jest łysy, wokalista Eclypse jest łysy, wokalista Malevolent Creation ma krótkie włosy. Więc nie rozumiem o co ci chodzi....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja metal poznałem dzięki ojcu :D

jak byłem mały słuchał Iron Maiden, Scorpionsów itp... wtedy nie za bardzo lubiłem słuchać muzy. Ale jakoś tak 2-3 lata temu tez usłyszałem LP w MTV (Someone Belong czy cos takiego) i spodobały mi się takie brzmienia. Minęły te 2 lata i niby Korn nadszedł. Też się znudził, za słabe. Zainspirowany muzą z THPS3 zdobyłem album System Of A Down - Steal This Album!. Wystarczyło.

Ojciec przyniósł do domu winyla Iron Maiden. Spodobało mi się. No zaczęło się. Metallica, Black Sabbath, AC/DC, Motorhead, Slipknot (tak wiem, nie lubicie tego raczej, ale co człowiek to inny gust :P) itd. Dzięki metalowi mam 6 z muzy na koniec (co lekcję jakaś płyta i wypracowanie ;) ).

Ogółem Metal rządzi :)

Łysy metal? Kastrować należy za taką profanacje.

Raaacja. Nie zbym sadystą był ale na żywca nożem do tapet :twisted: (a podobno polacy tolerancyjni są :lol:)

Mithrandir chodzi o to, że to nie pasuje tak :P przynajmniej wg. mnie.

PS. Zna ktoś jakąś porządną odrzywkę na porost włosów? :P (joke)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy metal? Kastrować należy za taką profanacje.

Zapewne kiedys wyrosniesz z takiego kindermetalowego przekonania, ze bycie metalowcem = koszulka kapeli metalowej + glany + dlugie wlosy.

(a podobno polacy tolerancyjni są :lol:)

Ciekawe kto Ci to powiedzial. Ksiadz Rydzyk? Czlonkini Kommanda Moherowych Beretow? Giertych? Ktorys z (tfu!) Wszechpolaków? Kaczynski? Polacy to narod najbardziej zacofanych i ksenofobicznych burakow w Europie. Az wstyd przed Unią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy metal? Kastrować należy za taką profanacje.

Zapewne kiedys wyrosniesz z takiego kindermetalowego przekonania, ze bycie metalowcem = koszulka kapeli metalowej + glany + dlugie wlosy.

Dla mnie bycie metalowcem = po prostu słuchanie takiej muzy.

Owszem chcę mieć długie włosy (i będę miał :P) bo takie coś mi poprostu pasuje, ale nie mam zamiaru robić tego na pokaz, jak np niektórzy obcinają się na łyso. Każdy ma swój styl i się go trzyma. Dla jednych bycie metalowcem to jedno a dla drugiego drugie itd.

(a podobno polacy tolerancyjni są :lol:)

Ciekawe kto Ci to powiedzial. Ksiadz Rydzyk? Czlonkini Kommanda Moherowych Beretow? Giertych? Ktorys z (tfu!) Wszechpolaków? Kaczynski? Polacy to narod najbardziej zacofanych i ksenofobicznych burakow w Europie. Az wstyd przed Unią.

Mówię PODOBNO. Tam gdzie niby najmniejsza tolerancja jest ludzie przynajmniej potrafią się przyznać...

No i Polska to chyba stolica dresów...

----EDIT----

Mówię PODOBNO.

A ja pytam gdzie to uslyszales/przeczytales.

W Panoramie chyba ;) widac ze ktos tu nie oglada wiadomości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zespół ten "NSBM"?

Nie znam.

Łysy metal? Kastrować należy za taką profanacje.

Zauwaz, ze poza mlodymi metalowcami, wiekszosc jest scieta na krotko :D

Vorph był łysy jakiś czas,

Bo Vorph od Passage przestal byc metalowcem ;]

PS. Zna ktoś jakąś porządną odrzywkę na porost włosów? (joke)

Podcinanie koncowek.

Zapewne kiedys wyrosniesz z takiego kindermetalowego przekonania, ze bycie metalowcem = koszulka kapeli metalowej + glany + dlugie wlosy.

Pewnie kiedys nie bedzie mial czegos zapuszczac i zrozumie ;]. Zreszta, ja rzadko kiedy nosze koszulke kapeli metalowej, za szybko sie zuzywaja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za zespół ten "NSBM"? Wiem, wiem niejestem ekspertem, ale niesłuchałem.

Wiem, wiec moge sie smiac, o -> :lol:

Łysy metal? Kastrować należy za taką profanacje.

No comments.

Zapewne kiedys wyrosniesz z takiego kindermetalowego przekonania, ze bycie metalowcem = koszulka kapeli metalowej + glany + dlugie wlosy.

Z autopsji - to mija w liceum (teraz gimnazjum/liceum). Ale niektorzy z tego nie wyrastaja, biedaczki :twisted:

Zauwaz, ze poza mlodymi metalowcami, wiekszosc jest scieta na krotko

Wojsex! Ty jestes mlodym metalowcem :D O kur...de ja tez jestem mlodym metalowcem :D A nie...Ja jestem gotem :D Ulzylo mi :D

Zreszta, ja rzadko kiedy nosze koszulke kapeli metalowej, za szybko sie zuzywaja

Mnie sie dziury po papierosach zawsze robily. Ostatnia jaka mialem to chyba w 3 liceum - Marduk Panzer Division. A potem przerzucilem sie na jakies normalne rzeczy 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojsex! Ty jestes mlodym metalowcem O kur...de ja tez jestem mlodym metalowcem A nie...Ja jestem gotem Ulzylo mi

Ba. Nie zamierzam sie scinac, dopoki same wsyzstkie nie wypadna ;]. poza tym, ja tez jestem gotem, bo bardizej mnei ciagnie do MDB czy Deine Lakaien i na Dark Storm Festival niz do Traumy i na chocby wacken open air ;]

Mnie sie dziury po papierosach zawsze robily.

Ogolnie sie robia dziurki ;]

Ostatnia jaka mialem to chyba w 3 liceum - Marduk Panzer Division.

Ja mam pare koszulek na koncerty,a el tak to poza tym nosze czasem na noc je. Tak jak np dzis na noc mialem Metallice Kill'em All ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Vorph był łysy jakiś czas, wokalista Decapitated jest łysy, wokalista Eclypse jest łysy, wokalista Malevolent Creation ma krótkie włosy. Więc nie rozumiem o co ci chodzi....

ale raczej skoniecznosci bo nie te lata, a nie z checi :lol: :twisted: .

Zapewne kiedys wyrosniesz z takiego kindermetalowego przekonania, ze bycie metalowcem = koszulka kapeli metalowej + glany + dlugie wlosy.

Możliwe, wszystko jest możliwe nawet to że wreszcie mi zpuszczą tak pożadny w*** że przestane słuchać metalu i z konieczności przezuce się na HH, choć to mało prawdopodobne, bo jak na razie wszystko dzielnie wytrzymuje. Już nie noszę koszulek z zespołami, ale glany to obowiązek.

Zauwaz, ze poza mlodymi metalowcami, wiekszosc jest scieta na krotko :D

Co się dzieje, dość że nas coraz mniej to jeszcze coraz więcej ma krutkie włosy. Chyba metal umiera lub potulnieje(ew. słabnie). Co się stalo z tymi długowłosymi metalami w skurach i na motorach. Chyba urodziłem się o czterdzieści lat za puźno. Niedługo się dowiem że większość metali nie pije.

Pewnie kiedys nie bedzie mial czegos zapuszczac i zrozumie ;].

Bardzo możliwe ale to będzie wybór z konieczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje, dość że nas coraz mniej to jeszcze coraz więcej ma krutkie włosy.

LOL. Naprawde wyglad to dla ciebie sedno bycia metalowcem? Moze wroc jednak do Linkin Park, bo wstyd robisz wszytkim tym metalowcom, ktorzy, choc obcieli wlosy, maja w wydychanym powietrzu takie stezenie metalu, o jakim ci sie nie snilo. I mieli jak jeszcze wlaziles na stojaco pod szafe sluchajac "Smerfnych hitow". Idz obraz sie ostentacyjnie na Dickinsona, Halforda albo Scheepersa.

Chyba metal umiera lub potulnieje(ew. słabnie). Co się stalo z tymi długowłosymi metalami w skurach i na motorach. Chyba urodziłem się o czterdzieści lat za puźno.

Znaczy sie chcialbys sie urodzic w roku 1950? No to bys sie w wieku 15 lat tylu metalowcow naoglądal, ze hej... Co najwyzej moglbys zapuscic grzywke i pospiewac "It was a hard day's night" razem z winylem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL. Naprawde wyglad to dla ciebie sedno bycia metalowcem?

Nie, źle się wyraziłem przyznaje. Chodziło mi że kiedyś było nas o wiele więcej i każdy miał długie włosy, a teraz jest nas o wiele mniej i z krutkimi włosami. Kto by pomyślał że tak metal się zmieni? Szczeże mówiąc lepiej by mi było dawniej, jak nas było dużo i każdy miał długie włosy(niewyrużniałbym się tak :lol: ).

Znaczy sie chcialbys sie urodzic w roku 1950? No to bys sie w wieku 15 lat tylu metalowcow naoglądal, ze hej... Co najwyzej moglbys zapuscic grzywke i pospiewac "It was a hard day's night" razem z winylem :)

Ale w wieku dwudziestuaru (trzydziestuparu) lat bym ich już naogladał :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie chcialbys sie urodzic w roku 1950? No to bys sie w wieku 15 lat tylu metalowcow naoglądal, ze hej... Co najwyzej moglbys zapuscic grzywke i pospiewac "It was a hard day's night" razem z winylem :)

Ale w wieku dwudziestuaru (trzydziestuparu) lat bym ich już naogladał :lol: .

Wedlug mnie urodziwszy sie w latach 50. nie zostalbys metalowcem w wieku trzydziestu lat. Na "froncie" kazdej subkultury ida ludzie mlodzi, tacy, na ktorych mlodosc przypadly narodziny i rozwoj tej subkultury. Trzydziestolatek z brzuszkiem, żoną i dzieciakami raczej nie wbije sie nagle w skory, nie zacznie szlajac po klubach metalowych i koncertach, bo porwal go nagle jakis kiełkujący ruch mlodych. Iron Maiden graloby swoje slawne ogromne trasy lat '80, a ty bys sobie wtedy wspominal, jak to fajnie bylo nosic spodnie dzwony i sluchac z kumplami Beatlesow i Hendriksa na gramofonie babci :P

Pomijam juz fakt, ze jako rockowiec w PRLu mialbys rowno przesrane z roznych wzgledow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, wiesz co? Trzeba ci jedno przyznać, jesteś nie do przegadania.(sorki niechciałem się spoufalać ale tak lepiej brzmi :P)

P.S 30 lat to jeszcze młodość (przeż ty pewnie masz dwadzieścia parę, i zapewne uważasz się za młodego człowieka).dla mnie najlepszy okres jest do ok 35 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, wiesz co? Trzeba ci jedno przyznać, jesteś nie do przegadania.

Robie co moge :)

P.S 30 lat to jeszcze młodość (przeż ty pewnie masz dwadzieścia parę, i zapewne uważasz się za młodego człowieka)

Pod koniec sierpnia skoncze 23 lata. I nie uwazam sie za mlodego, tylko jestem mlody :) A jesli chodzi o trzydziestke... Well, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia - emeryci pewnie oddaliby Zlotej Rybce wszystko lacznie ze sztuczna szczeka, zeby miec znowu 30 lat. Mnie osobiscie sie nie spieszy, choc nie twierdze, ze w wieku 30 lat mozna juz tylko polozyc sie w trumnie i czekac na koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym, ja tez jestem gotem, bo bardizej mnei ciagnie do MDB czy Deine Lakaien i na Dark Storm Festival niz do Traumy i na chocby wacken open air ;]

Ejjj...Kurde no, robicie mi konkurencje :P Dotychczas bylem jedynym gotem na forum :P A teraz najpierw Zapcio cos smuci, teraz ty...

Co się stalo z tymi długowłosymi metalami w skurach i na motorach.

Sa. Widzialem na juwenaliach takich;] A poza tym mam wrazenie ze ty mylisz ludzi pokroju Hell's Angels z metalowcami na motorach;] A wierz mi - panow z HA nie chcialbys spotkac na ulicy.

wszystko jest możliwe nawet to że wreszcie mi zpuszczą tak pożadny w*** że przestane słuchać metalu i z konieczności przezuce się na HH

O i tu dochodzimy do sedna sprawy. Na ile sluchanie i wygladanie jak metal jest uwarunkowane noszeniem tego i owego.

choć to mało prawdopodobne, bo jak na razie wszystko dzielnie wytrzymuje

Taa...Teraz tak mowisz. Zobaczymy jak dostaniesz taki wpier. ze ci uszami pojdzie i wyladujesz w szpitalu;]

Chociaz...Ja sie nie zmienilem. Widocznie jestem tru :twisted:

ale glany to obowiązek.

Yhym.

Ja teraz w trampkach do pracy zasuwam, bo jakbym mial tam stac 8h w jednym miejscu w glanach to nastepnego dnia zamiast nog mialbym dzungle amazonska z wszelka fauna i flora;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S 30 lat to jeszcze młodość (przeż ty pewnie masz dwadzieścia parę, i zapewne uważasz się za młodego człowieka).dla mnie najlepszy okres jest do ok 35 :P

No nie wiem... 35 to juz raczej przychodzi stabilizacja w zyciu. Zonka juz sie nudzic zaczyna, dzieci powoli wyrastaja, 40-tka za piec latek :wink:

Idz obraz sie ostentacyjnie na Dickinsona, Halforda albo Scheepersa.

Akurat i Dickinson i Scheepers wg mnie lepiej wygladaja z krotkimi wlosami/bez wlosow :wink: Jak ogladam stare teledyski Iron Maiden i widze Bruce'a z dlugimi wlosami i grzywka to az dziw bierze..

Co się stalo z tymi długowłosymi metalami w skurach i na motorach.

Pewnie wylysieli, skory zawiesili na wieszaku a motory sprzedali albo trzymaja w garazu.. I nie ma co mowic ze coraz mniej dlugowlosych metali bo co sie przechodze po Katowicach to mijam cala mase takowych. Napewno wiecej niz takich skejciorow czy jakis innych oszolomow.

Pozatym dlugie wlosiska sa strasznie uciazliwe i ciezkie w utrzymaniu :P Sam nosilem takowe niedlugo. Okazalo to sie strasznie uciazliwe i niehigieniczne (myc ze wzgledu na treningi musialem niemal codziennie, bo innaczej mialem na glowie wyciag z maselniczki, a suszenie to dla mnie byla katorga), wiec scialem.. widac nie jestem tró :P no coz, przeboleje jakos..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...