Skocz do zawartości
olejoo

Wymiana grafiki

Polecane posty

A ile go już masz? Pewnie już po gwarancji? Opinie ma tragiczne.

Jak masz budżet 500 ziko to sprawdź sobie np. Outlet Morele i poszukaj jakiegoś produktu ze zwrotu do 150 zł. Do tego ten RX na gwarancji za 380-400 zł i bajlando.

https://www.morele.net/outlet

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go mam od początku roku i jestem zadowolony nic się nie dzieje budżet słaby tylko 500 zł na wszystko znalazłem rx za 500 na pol roku gwarancji edit:o tu mam jeszcze fajna https://www.x-kom.pl/p/561477-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-550-red-dragon-4gb-gddr5.html?gclid=EAIaIQobChMI4cq195ab6wIVBbp3Ch33BQU9EAQYASABEgLk9_D_BwE

Edytowano przez olejoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olejoo Ten kolega nie wiedzial, ze nalezy sprawdzic jedna podstawowa kwestie - Ty tego RXa 570 do zasilki nie podlaczysz. Jego cala ,,pomoc" na tym forum to takiego typu ,,bajlando".

Istnieja przejsciowki, ale nie interesuje mnie ten temat, wiec nie wiem, czy dziala to jak powinno, czy na lapu-capu. Poczytaj sobie opinie uzytkownikow.

Co do samej zasilki, przyjmujac ze kupisz przejsciowke, uciagnac powinien, bo mocy masz az nadto. Wnioskuje po tabliczce znamionowej, ale zasilacz nie ma certyfikatu, wiec nie wiem, ile jeszcze pociagnie z gniazdka, by Ci config zasilic. Ogolem zle robisz zasilajac nim kompa. Moze nie jestes swiadomy, a chciales tanio, moze musisz sie przejechac. Nawet jesli nie pierdyknie i nie zabierze ze soba czegos, na pewno dostarcza prad do podzespolow w niezbyt zdrowy sposob, co rzutuje na ich zywotnosc. Osobiscie zwyczajnie balbym sie polegac na czyms takim.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olejoo Kozacka specyfikacja na stronie Tracera - wymiary: brak danych xD

Mozesz poszukac po np. recenzjach za info o maksymalnej dlugosci karty graficznej albo zmierz z sobie odleglosc od sledzi do tej klatki na dyski twarde i napedy. Karta ma byc krotsza.

I zmien lepiej ta zasilke. Najtansza przyzwoita opcja to ten:

https://www.ceneo.pl/93241079

Jak chcesz od razu cos bardzo dobrego:

https://www.ceneo.pl/48630040

W przypadku wskazanych nie potrzebuejsz wiecej niz 500W, ale biorac pod uwage przyszle upgrade'y sprzetu, warto wziac te 600/650W, bo i roznica w cenie zadna. Wzgledem twojego Feela nie maja FDD, ale nie wiem, czy do czegos tego uzywasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SolInvictus napisał:

Jak chcesz od razu cos bardzo dobrego:

https://www.ceneo.pl/48630040

To jest to co lubię najbardziej. Budżet na kartę 500 zł a ten daje zasilacz za ponad 350 zł. Jednak jesteś odklejony od rzeczywistości.

Podane jest, że obudowa pomieści kartę do 40cm.

Jak wspomniałem, warto rozważyć zakup zasilacza nowego lub używanego ale jeszcze na gwarancji. Choćby to Vero L3 500. Zdarzają się takie w Outlecie Morele ale można też szukać promki na Pepper. Aby nie wychodzić drastycznie poza budżet możesz poszukać również np. GTX 960, takiego jak tutaj: https://allegro.pl/oferta/msi-gtx-960-armor-oc-2gb-gddr5-sklep-gwar-9444144095

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Daimyo napisał:

To jest to co lubię najbardziej. Budżet na kartę 500 zł a ten daje zasilacz za ponad 350 zł. Jednak jesteś odklejony od rzeczywistości.

Nie wiesz, czy kolega nie ma pieniedzy, czy nie chce wiecej wydac. Nie wiesz, a sie madrzysz - charakterystyczna cecha debili.

A z Outletu kupuj sobie sam. Na pewno trafiaja tam tylko karty, ktore ludziom nie wlazly do obudowy albo nie podlaczyli ich do zasilki, bo jakis debil na forum tego nie sprawdzil. Nie trafiaja tam takie, ktore sie gownianie kreca, wyjatkowo piszcza cewki czy cos jest nie tak z ukladem chlodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SolInvictus napisał:

Nie wiesz, czy kolega nie ma pieniedzy, czy nie chce wiecej wydac. Nie wiesz, a sie madrzysz - charakterystyczna cecha debili.

A z Outletu kupuj sobie sam. Na pewno trafiaja tam tylko karty, ktore ludziom nie wlazly do obudowy albo nie podlaczyli ich do zasilki, bo jakis debil na forum tego nie sprawdzil. Nie trafiaja tam takie, ktore sie gownianie kreca, wyjatkowo piszcza cewki czy cos jest nie tak z ukladem chlodzenia.

Za to ty wiesz że ma kasę? Co ciekawe jak chodzi o Outlet to "mądrzysz", się że to tylko szrot? Jesteś hipokrytą czy pajacem? 

Nie każdy produkt to nietrafiony select. Sprzęt ma gwarancję oraz możliwość bezproblemowego zwrotu w przypadku nie spełnienia oczekiwań jakościowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol :D 

Masz ograniczone mozliwosci umyslowe, wiec sie nie denerwuj - niczego to nie zmieni. Porzadny czlowiek, gdy sie go poprawi jest wdzieczny, Ty sie denerwujesz - jak jakis debil :D

Cos mi sie zdaje, ze osoba, ktora przychodzi po porade sprzetowa na forum, nie podaje wszystkich danych potrzebnych do doboru sprzetu, napotyka na swojej drode debila, a nie kmini, ze cos tu jest nie tak - tym bardziej nie ogarnie, gdy sprzet nie spelni jej oczekiwan jakosciowych, bo takich po prostu nie ma. A moze miec z nim w przyszlosci problemy (np. po uplywie gwary) czy po prostu miec govno i nie byc tego swiadomym.

Jestem pewien chlopcze, ze Ty nigdy komputera nie zlozyles, a co dopiero swiadome bawienie sie w uzywki/outlety, wiec lepiej zamykaj chalape i zjezdzaj stad :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SolInvictus napisał:

Lol :D 

Masz ograniczone mozliwosci umyslowe, wiec sie nie denerwuj - niczego to nie zmieni. Porzadny czlowiek, gdy sie go poprawi jest wdzieczny, Ty sie denerwujesz - jak jakis debil :D

Cos mi sie zdaje, ze osoba, ktora przychodzi po porade sprzetowa na forum, nie podaje wszystkich danych potrzebnych do doboru sprzetu, napotyka na swojej drode debila, a nie kmini, ze cos tu jest nie tak - tym bardziej nie ogarnie, gdy sprzet nie spelni jej oczekiwan jakosciowych, bo takich po prostu nie ma. A moze miec z nim w przyszlosci problemy (np. po uplywie gwary) czy po prostu miec govno i nie byc tego swiadomym.

Jestem pewien chlopcze, ze Ty nigdy komputera nie zlozyles, a co dopiero swiadome bawienie sie w uzywki/outlety, wiec lepiej zamykaj chalape i zjezdzaj stad :D

Ojoj, co się stało chłopczykowi? Obraziło się maleństwo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

@SolInvictus

Nad emocjami można i należy panować. Masz 14 dni na ochłonięcie, gdyż to nie jest Twój pierwszy raz.

@Daimyo

Pierwsza rzecz - za wymianę "opinii" dostajesz jeden punkt karny.  To Twoje pierwsze przewinienie, więc obędzie się bez urlopu.

Druga - miej troszkę szersze spojrzenie na problem. Nie zawsze na pytanie "jaką kartę kupić za x złotych?" poprawną odpowiedzią jest " kup kartę za x złotych"

@olejoo

Zapomnij o karcie. Te 500 złotych wydaj na porządny zasilacz oraz obudowę, swobodnie obie te rzeczy w tej kwocie kupisz. Twój komputer kiedyś Ci się za to odwdzięczy. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren A ja mysle, ze z jakimis ostrzezeniami, dawaniem mi urlopow czy absurdalnym grozeniem banami mozesz sie kolego dymac ;) ?

Forum sprzetowe, dzieciak dopasowuje mu karte, ktorej nie podlaczy do posiadanego sprzetu. Tj. bedzie musial cos z tym zrobic, a nie wspomina o tym, moze tez kolega kasy, wiedzy i umiejetnosci na to nie ma. Dostaje zasluzona zjebe, bo to nie miejsce dla takich szkodnikow. I jak co temat (chyba to czytasz?) brnie z glupotami i zwyczajnymi klamstwami dalej, probujac zachowac twarz.

A ty co? Dajesz mi jakis urlop, a jemu ostrzezenie i jakies swoje madrosci. Nawet bezposrednio go nie obrazilem, wiec nie zlamalem zadnego punktu regulaminu. Moze nie spodobalo Ci sie cos co pisalem gdzie indziej? Moze urazilo cie cos, co pisalem w innych tematach, niepochlebnie wypowiadajac sie o jakiejs grupie osob czy postawie, ktora ty reprezentujesz? Moze po prostu chciales dac mi urlop dla nedznej satysfakcji posiadania takiej mozliwosci? Mozna chlopie przypuszczac, ze odwaliles gowniana prywate. Dlatego jestes moderatorem zdechlego forum.

Teraz pewnie raczka swiezbi, by dac mi baniaczka, a niewygodnego posta od razu skasowac. Jak nedzny szczur, zamiesc pod dywan i wypieprzyc dywan. A jaka to krzywda dla mnie, kiedy jest tyle forow sprzetowych i to bardziej ruchliwych? Pomysl jak z tej ucieczki bardzo glosno smialbym Ci sie w twarz, a ze mna wszyscy, ktorzy to zobaczyli :D

Dlatego sobie zobaczymy, ile warty jest Mikael Dorren. Baniak i kasowanie zle, odpowiedajac juz cos czujesz, ze tez wyjdziesz na tym zle, siedzac cichutko i udajac, ze nie zauwazyles takze.

Po prostu ogarnij sie!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daimyo Jak sie do kogos zwracasz, to tak, a nie cos tam szczekniesz i liczysz, ze nie zauwaze, by Cie znowu nie rozjechac.

Kompletnie nie znasz sie na sprzecie, a skladasz ludziom zestawy, ktore czesto sa nawet niekompatybilne. W tym temacie masz tego przyklad. To bez sensu i wskazywac moze tylko na to, ze szukasz na tym forum atencji.

Ciagle do mnie podskakujesz i zawsze obrywasz, wiec to tobie pozostaje zyczyc powodzenia w zyciu i tego, by kiedys ci sie udalo. Ja nie zycze, bo los takich jak ty jest przesadzony ;)

Jestes jak taki maly piesek. Glosno szczeka, dostaje kopa, leci na dwa metry i ucieka, a za jakis czas powtorka, zawsze z tym samym efektem. Oczywiscie to tylko przyklad, bo osobiscie lubie zwierzeta, jakiekolwiek by nie byly, ale takich jak ty gnoilem zawsze. Cos mi sie zdaje, ze nasz moderator tez jest z takich jak ty i ma zle wspomnienia z takimi jak ja. Moga dojsc kolejne.

Dlatego nie bede z toba dyskutowac, bo czuje sie jakbym bil niepelnosprawnego. I pewnie tak w istocie jest, wiec niech ktos ci zyczy powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SolInvictus

Cytat

Nawet bezposrednio go nie obrazilem, wiec nie zlamalem zadnego punktu regulaminu.

"Masz ograniczone mozliwosci umyslowe"

"osoba, ktora przychodzi po porade sprzetowa na forum(...) napotyka na swojej drode debila"

Jeśli uważasz, że  "to nie jest obrażanie, lecz stwierdzenie faktów", to możesz mieć taką opinię. Jest jeden malutki problem - Twoja opinia trochę się nie pokrywa z rzeczywistością.

 

Cytat

A jaka to krzywda dla mnie, kiedy jest tyle forow sprzetowych i to bardziej ruchliwych?

Nie krzywda dla Ciebie, lecz korzyść dla innych. O "krzywdy" osobników wykazujących elementarne braki w  kulturze wypowiedzi nikt tu nigdy nie dbał. Tacy nie są potrzebni na żadnym porządnym forum, nawet zdechłym.

Cytat

Moze po prostu chciales dac mi urlop dla nedznej satysfakcji posiadania takiej mozliwosci?

No patrzcie, przejrzał mnie.. :biggrin:Dawno nie było żadnego urlopu ani bana, więc na kogoś musiało paść.

A tak poważnie - dostałeś urlop, bo na niego uczciwie i ciężko zapracowałeś.  Swoją kulturą wypowiedzi oraz ignorowaniem uwag administracji forum.

PS. Na tym forum, nawet w jego stanie agonalnym, obowiązują pewne zasady postępowania w sytuacji otrzymania ostrzeżenia/urlopu/bana. Człowiek, który nie ma "ograniczonych możliwości umysłowych" po kilku latach bycia aktywnym użytkownikiem powinien nie tylko je znać, ale i umieć zastosować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MikaelDorren napisał:

@SolInvictus

"Masz ograniczone mozliwosci umyslowe"

"osoba, ktora przychodzi po porade sprzetowa na forum(...) napotyka na swojej drode debila"

Jeśli uważasz, że  "to nie jest obrażanie, lecz stwierdzenie faktów", to możesz mieć taką opinię. Jest jeden malutki problem - Twoja opinia trochę się nie pokrywa z rzeczywistością.

Nie widze niczego obrazliwego w powiedzeniu o kims, ze ma ograniczone mozliwosci umyslowe. To tak, jakby powiedziec, ze ktos na wozku ma ograniczone mozliwosci motoryczne. Tak po prostu jest i wynika to z logiki lub doswiadczenia, a nie opinii, ktora dopiero moze byc krzywdzaca - jednak nie w tym przypadku. Nie zlamalem zadnego punktu regulaminu.

Drugi przyklad nie nazywa go debilem wprost, a przywoluje sytuacje owego spotkania. Ty z kontekstu wnioskujesz, ze mialem na mysli wlasnie jego, ja moge powiedziec, ze nie. I nie mozesz tego podwazyc ani karac mnie za to. Takze nie zlamalem zadnego punktu regulaminu.

23 minuty temu, MikaelDorren napisał:

Nie krzywda dla Ciebie, lecz korzyść dla innych. O "krzywdy" osobników wykazujących elementarne braki w  kulturze wypowiedzi nikt tu nigdy nie dbał. Tacy nie są potrzebni na żadnym porządnym forum, nawet zdechłym.

Mamy tu forum sprzetowe, a nie o dvpie Maryni i wymianie uprzejmosci, w ktorych nie ma miejsca na bycie niesympatycznym i lamanie regulaminu. Jednak do tej czesci forum ludzie przychodza majac do wydania kase, czasem moze dlugo zbierana i liczac, ze lepiej na tym wyjda niz jakby wydymal ich handlowiec duzego sklepu czy kolezka z osiedlowego serwisu, ktory musi odkurzac zalegajacy pazdzierz. Licza na to, ufaja mi i dobrze na tym wychodza. Jak ogarniasz sprzet, to wiesz, ze tak jest.

Spojrz na mnie, czasem bywam niemily, bo zywot osoby kulturalnej i konformistycznej to slabizna, a czasem trzeba drugim wstrzasnac, by go naprostowac. Masz kolezke, ktory ma problem ze stworzeniem kompatybilnego zestawu, nie ogarnia hardware'u kompletnie, wiec nie wie, co jest warte zakupu, a udziela sie tutaj. Do tego zlapany na bledzie zamiast podziekowac czy chociaz sie do niego przyznac, probuje wciskac ludziom kity i odwracac kota ogonem, a nawet bezposrednio obrzuca wyzwiskami. Na pewno lamie tym regulamin. Nie widzisz tego? Dlatego wtedy dostaje zasluzona zjebe, a ja zwyczajnie lubie sie w mozliwie brutalny i wymyslny sposob pastwic nad takimi - przeciez tymi, ktorych nie chcemy miec wokol siebie. Przyznasz. Kto tu jest zly, a kto dobry? I dlatego spieprzyles sprawe, mi dajac urlop, a temu ostrzezenie i o to sie tu rozchodzi.

Ty nie czaisz, ze nie ma czegos takiego jak dobro czy zlo. Jest tylko akcja lub jej brak, a to jak to postrzegasz, zalezy jedynie od perspektywy, z ktorej patrzysz, tego co masz w glowie i zwyczajnej kalkulacji. Jest to govno warte :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...