Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wojteq1st

Nowa karta graficzna do 200 zł ?

Polecane posty

Chciałbym wymienić mojego GF 7300GT (512 ram, ddr2), na coś mocniejszego, i zrobić to jak najniższym kosztem. Myślałem nad 8600GT. I teraz się zastanawiam, czy nie będę musiał przy okazji niczego wymieniać w samym komputerze ?

Jeśli to się przyda, podaję specyfikację nazwę płyty głównej, bo to ona chyba jest decydująca.

Gigabyte GA-K8NF-9

Czy mogę liczyć na to, że bezproblemowo będzie działać np. taka karta ?

http://www.allegro.pl/item681309674_palit_...v_out_2dvi.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić mojego GF 7300GT (512 ram, ddr2), na coś mocniejszego, i zrobić to jak najniższym kosztem. Myślałem nad 8600GT. I teraz się zastanawiam, czy nie będę musiał przy okazji niczego wymieniać w samym komputerze ?

Jeśli to się przyda, podaję specyfikację nazwę płyty głównej, bo to ona chyba jest decydująca.

Gigabyte GA-K8NF-9

Czy mogę liczyć na to, że bezproblemowo będzie działać np. taka karta ?

http://www.allegro.pl/item681309674_palit_...v_out_2dvi.html

Zaczekaj trochę na:

przyjazd dziadków, swoje urodziny, zwrot podatku, kieszonkowe, wypłatę czy cokolwiek chcesz. Po prostu wstrzymaj się uzbieraj troszkę więcej i kup coś co jest warte swojej ceny bo dołożysz nawet te 50zł i a nuż kupisz coś lepszego.

Zresztą wymiana jednego podzespołu w kompie przeważnie oznacza lawinowe modernizowanie (przynajmniej w przypadku zwykłego zjadacza chleba który nie modernizuje kompa 2 razy w miesiącu :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś info na temat reszty sprzętu, zasilacza, ramu oraz jaki masz procek...Na S939 troszkę tego było...Nie wiem czy masz dwurdzeniowego procka X2 czy jedno rdzeniowego A64? Także działam troszkę na ślepo. GF8600GT nie jest kartą najlepszą lepiej będzie w cenie do 200zł dorwać jakiegoś radka 1950. Bardzo dobre karty. Ale znów nie wiem czy zasilacz wyrobi i jaki procek? Także podaj resztę konfigu a coś doradzimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Aranorem. Ja ostatnio też chwilkę poczekałem z zakupem karty graficznej, ale było warto. ATI Radeon HD4650 1 GB :P

Bardzo ładnie śmiga (PCI-E).

Ja osobiście tą Ci polecam. Dałem za Nią 235 zł. Poszukałem na Ceneo, znalazłem najtańszą ofertę ;P.

Jest to ddr2. Jeśli chcesz kartę z ddr3, to zbierz okolo 400-500 zł :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja lubie takich "znawców" :/

Ten radek 4650 za 235zł to lekkie nieporozumienie, i jeszcze na co CI te 1gb? i tak z tego nie skorzystasz, i jeszcze ddr2 :/ no bez jaj ;D

Za 200zł jest radeon 3850 z 256mb ddr3 (troche mało ale daje rade) na Allegro, prawdopodobnie używany ale na gwarancji, dokładasz około 50zł i masz gf 8800gs z około 400mb ramu, a jużza 150zł można kupić radeona 1950pro (używany) a za niewiele więcej nowy. Proponowałbym zakup używanej karty, ja jade na używanych sprzęcie już lata i wszystko smiga nawet po ostrym OC, sprzet komputerowy cięzko sie psuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma bez znaczenia.

Z tabelki wynika że to stara konstrukcja, projektowany jeszcze pod główne obciążenia na linii +5V i potem lekko tuningowany.

Dla współczesnego kompa 16A na linii +12V (jednej!!) to ... nic. Tyle w przybliżeniu potrzebuje "konkretna" karta graficzna przy starcie (np.9800GT+). A reszta?

MC-350 ma dwie linie +12V, i dlatego spokojnie nadaje się do zasilania zestawów których teoretycznie "nie powinien" uciągnąć - wymagania typu "zasilacz 450W" są podawane pod kątem zasilaczy noname made in PRC, a te jak wiadomo nazywają się np "450W", a moc mają taką samą jak 7 lat temu: 120-135W (w porywach do 150).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl1

Raczej już nie ma znaczenia. Pojedyncza linia z, jedynie, 16 amperami to za mało do współczesnego komputera. Nawet gdyby był to zasilacz nie wiem jak renomowanej firmy.

Wojteq1st

Zasilacz sugeruję wymienić. Ten już się na niewiele zda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...